Grand Prix of Figure Skating Final 2015/16

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#196

Post autor: Hortensja »

ivi pisze:Ale zatem widzowie oglądający zawody na żywo.też powinni to widzieć. A jednak odnoszę wrażenie, że reakcja widzów jest dość chłodna.
W Barcelonie raczej wszystkie reakcje byly gorace, bo goraca byla publicznosc ;)

A tak serio to pisalam, ze wieksze wrazenie C/B robia na sedziach. Mysle ze ich rozmach i predkosc, dobre podnoszenia i program do Rachmaninowa maja wieksza szanse byc docenione przez sedziow, nawet jesli publicznosc bedzie wolala oryginalniejszy Coldplay i ukochanych przez siebie, uroczych Shibsow.

Oczywiscie nie wykluczam tez ukladow itd no ale tego to juz nie mozemy wiedziec.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#197

Post autor: Kathiea »

C/B muszą w sobie coś mieć, to prawda, tylko, że jak dla mnie Madison gra co roku prawie to samo. Taka aktorka jednej twarzy. Evan nie zwraca jakoś mojej uwagi, więc nawet nie jestem w stanie powiedzieć. Wszyscy czepiają się C/L, że ich programy są strasznie powtarzalne, ale nie tylko oni przecież tak mają.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#198

Post autor: Hortensja »

C.D. czyli SOLISTKI

Solistki zrobily tego wieczoru najmniejsze wrazenie, choc generalnie nie bylo zle i kilka momentow bylo swietnych.

Ashley lubi drame. Zgadzam sie z teza, ze lubi udowadniac wszystkim, ze sie myla, gdy jest na gorszej pozycji. Dlatego tez Moulin Rouge jej pasuje, bo jest w nim pelno dramy i ona sie swietnie w niego wczuwa. Program na zywo robi wrazenie, muzyka jest angazujaca, ok, Ashley czasami jezdzi w kolko i gra glownie twarza i pozuje ale trzeba przyznac ze robi to wspaniale i sprzedaje na 100%.

Gracie- z pan to jej najbardziej kibicowalam, ale niestety zawiodla. To jest klebek nerwow i te nerwy niestety da sie wyczuc i udzielaja sie publicznosci. Tak bardzo bym chciala, zeby w siebie uwierzyla i troche wyluzowala, mysle ze pozwoliloby jej to tez lepiej interpretowac i wczuc sie w muzyke, po prostu miec przyjemnosc z wystepu. Tak niestety widac skupienie i jazde od elementu do elementu.

Satoko- jest drobniutka i skacze niewysoko. Ale porusza sie... przepieknie! Od razu widac roznice! Plynnosc ruchow, muzykalnosc, interpretacja. Jej program jest przeciez delikatny a ona taka malutka, ale potrafi przykuc uwage. Po prostu cyzeluje kazdy ruch, ale w taki naturalny, nienachalny sposob.

Mao- podobnie jak Satoko, tylko przez to ze jest wieksza i w jej jezdzie jest wiecej sily i umiejetnosci to jezdzi szybciej i pokrywa wiecej lodu. Ale to nie byl jej dzien. Wydawala sie zmeczona, nieobecna. Szkoda mi jej bylo bardzo.

Zdecydowanie jednak Satoko i Mao wyroznialy sie na tle reszty plynnoscia, muzykalnoscia i najlepszymi SS.

Elena- tez nie byla za bardzo w formie i mam wrazenie, ze nie jechala z taka radoscia jak zawsze i nie sprzedawala tak swego programu (ten program naprawde jest zly- nie przeszkadza mi Titanic, nawet dialogi, ale przeszkada mi konstrukcja, a wlasciwie jej brak, wszystko na jednej nucie, brak delikatniejszego momentu). Trzeba jednak przyznac, ze jest twarda i jej determinacje czulo sie od poczatku do konca. Jak dolozyla 3T do drugiego Lutza, bo pierwszy nie byl za dobry, to publicznosc nagrodzila ja zdwojonymi brawami. Widac, ze rozumieli na czym polegala waznosc tego ruchu :) No ale niestety w porownaniu do Mao i Satoko jej sylwetka i kanciaste ruchy bardziej rzucaja sie w oczy.

Medvedeva- moj chlopak od razu powiedzial ze wygra, bo widac bylo ze jest w formie, ze jest zdeterminowana. Na rozgrzewce skakala najwiecej, a jej skoki nawet jesli nie sa najpiekniejsze sa wysokie, mocne i skuteczne. Evgienia i jej program nie za bardzo mi sie na razie podoba i ogladniecie jej na zywo tego nie zmienilo. Doceniam jednak sile determinacje i to ze mimo wszystko stara sie pojechac ciekawy program.

C.D.N.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#199

Post autor: yenny »

Hortenskja PISZ PISZ PISZ :02: :00: :02:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#200

Post autor: Poice »

Hortensja jakże Ci zazdroszczę! Dziękuję za relacje i czekam na pozostałe :)

A tak z innej beczki - część konkurencji widziałam na TVP Sport i muszę powiedzieć, że Babiarz i ten na S (nigdy nie pamiętam jego nazwiska) przeszli samych siebie. Widziałam na żywo na stronie TVP Sport taniec dowolny i na rozgrzewce drugiej grupy chyba zapomnieli wyłączyć mikrofon, bo padły takie kwiatki jak:
Babiarz: ,,I to szpitalne oświetlenie - w ogóle nie ma nastroju" - chyba za dużo pokazów się naooglądał :D
S. ,,Twizzle różnią się tylko machaniem rękoma, bo inaczej ich się nie da kręcić" - zapewne Stepanovej/Bukina nie oglądali....
No i narzekanie, że wszyscy jeżdżą tak samo i obecny system nie służy tańcom....
Nie wiedzieli skąd u Włochów odjęcie punktu, bo ,,przecież upadku nie było" - a akurat w tańcach odjęcia za przedłużone podnoszenia to norma...Ogólnie w trakcie tańców siedzieli cicho, bo widać było, że nie mają zielonego pojęcia jakie elementy mają do wykonania pary.
W trakcie solistek nie mogłam znieść jak Babiarz wymawiał nazwisko Ashley... to ,,ŁOGNER" na długo zostanie mi w pamięci. Do tego 1R nazwany został ,,pętęlką" - generalnie byli zdziwieni, że takie sekwencje są wykonywane (a przecież od dwóch sezonów jest ich całe mnóstwo na zawodach). Niestety, ale mnie rozczarowali....myślałam, że porządnie przygotują się do komentowania zawodów...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#201

Post autor: kasik8222 »

Pan Przemek i Pan Sobczyński to "dzieci systemu 6.0" i jedni z nielicznych w TVP, którzy odróżniają axla od rittbergera, a to na tamtejsze standardy sporo. Ja mam do nich sentyment z lat nastoletnich i czasów sukcesów polskich zawodników.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#202

Post autor: handomi »

Poice nagrywałaś polski eurosport ?


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#203

Post autor: Poice »

handomi pisze:Poice nagrywałaś polski eurosport ?
Tak :) Mam większość - chyba tylko par dowolnego nie dałam rady nagrać, ale resztę mam :)


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#204

Post autor: handomi »

Poice pisze:
handomi pisze:Poice nagrywałaś polski eurosport ?
Tak :) Mam większość - chyba tylko par dowolnego nie dałam rady nagrać, ale resztę mam :)
Chętnie obejrzałbym programy solistów :mrgreen: Jak będziesz miałą czas i ochotę powrzucać ok2


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#205

Post autor: Poice »

handomi pisze:
Poice pisze:
handomi pisze:Poice nagrywałaś polski eurosport ?
Tak :) Mam większość - chyba tylko par dowolnego nie dałam rady nagrać, ale resztę mam :)
Chętnie obejrzałbym programy solistów :mrgreen: Jak będziesz miałą czas i ochotę powrzucać ok2
Na pewno wrzucę Hanyu na youtuba :P Postaram się w weekend. A chcesz kogoś konkretnego? Bo planuję również nadrobić i powrzucać zaległe zawody na mojego chomika, gdzie wszystko staram się kopiować, bo już dysków zewnętrznych mi brakuje (chyba sprawię sobie prezent świąteczny). Mogę ewentualnie wrzucić też na youtuba, jeżeli chcesz program danego zawodnika. Mam dobre łącze i u mnie upload zajmuje chwilę.


TimeTraveler
Posty: 5
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#206

Post autor: TimeTraveler »

W planach miałam nadrobić to czego nie widziałam (w całości obejrzałam tylko krótki i dowolny panów, a i to ciężko nazwać oglądaniem ;) w towarzystwie jakoś nie mogę się skupić na przejazdach) i przypomnieć sobie kilka występów, które po prostu wypadły mi z głowy, ale jak zawsze zabrakło czasu. :-/

SOLIŚCI
- Patrick Chan - tym krótkim wreszcie trafił w moje gusta i muszę przyznać, że jest to chyba mój ulubiony program w jego wykonaniu. Wreszcie wyszedł ze swojego comfort zone i to mnie cieszy. Dowolny do Chopina świetnie pojechany, ale te programy do muzyki klasycznej w jego wykonaniu jakoś nigdy mnie nie porywały.
- Daisuke Murakami - wstyd się przyznać, ale jedyne co pamiętam to to, że stroje Daisuke okropnie mi się nie podobają. :roll:
- Boyang Jin - jeszcze tak na początku sezonu strasznie raziła mnie różnica między poziomem na jakim Boyang skacze a poziomem wszystkich innych wykonywanych przez niego elementów, ale chyba się przyzwyczaiłam, bo o ile sekwencji kroków w dowolonym na CoC strasznie się czepiałam tak w finale już mnie strasznie nie raziła. +bonusem jest jego mega zabawny upadek przy próbie cantilever (to ma jakąś nazwę po polsku?) podczas gali :mrgreen: Jako łyżwiarz ani on, ani jego ogromne skoki mnie nie kupują, ale z charakteru wprost uwielbiam tego chłopaka!
- Shoma Uno - wow, świetny debiut na GPF seniorów! Technika skoków Shomy nadal mnie trochę przeraża, ale ma chłopak talent, nie da się zaprzeczyć. No i wreszcie zauważyłam to podobieństwo do Takahashiego o którym coraz więcej się mówi. Oby kolejne starty były równie dobre, a od siebie dodam jeszcze, że Shoma w tym zielonym kostiumie wygląda jak skrzat. :lol:
- Javier Fernandez - jak programy Javiego zawsze mnie zachwycają, gdy widzę je w telewizji, to następnego dnia nie potrafię sobie nawet przypomnieć co on takiego jechał... Lubię go, ale mój mózg namiętnie biednego Javiego odrzuca. W każdym razie, stanął na wysokości zadania i gdyby nie Yuzu, bez problemu by wygrał. Pojechał solidnie, ale drugiego wyniku powyżej 200 pkt w dowolnym jakoś prędko nie spodziewam się zobaczyć.
- Yuzuru Hanyu - ...ten chłopak kiedyś przyprawi mnie o zawał serca! Krótki był po prostu piękny, brak słów. Dowolny na początku mi się nie spodobał, nie wczułam się i uparcie twierdziłam, że na NHK pojechał lepiej, ale jak obejrzałam nagranie z innej perspektywy... No po prostu cudo! ❤

SOLISTKI
- Gracie Gold - ...ta choreografia do ognistego ptaka razi moje poczucie estetyki. Widać, że to taki typ programu, który Gracie pasuje i ona się w nim dobrze czuje, ale do mnie jakoś nie przemawia. Zbyt dosłowna interpretacja i to machanie rękoma...
- Satoko Miyahara - jak dla mnie ma jeden z lepszych programów krótkich wśród solistek w tym sezonie, zwłaszcza pod względem choreograficznym. Dowolny podoba mi się już mniej, ale nadal całkiem przyjemnie się ją ogląda. Tiny Queen :) Swoją drogą czuję się jakbym była jedyną osobą, której jej niskie skoki nigdy nie przeszkadzały... No może z wyjątkiem tego jednego razu na mistrzostwach juniorów, kiedy posypały jej się UR.
- Evgenia Medvedeva - zasłużona wygrana, szybko pnie się po tytuł mojej ulubienicy. Jedyne co mi przeszkadza to dziwne ruchy rąk w niektórych momentach dowolnego.

Widziałam jeszcze dowolny Shibutanich, ale tam się skupiłam na tym jak kiepsko Alex wygląda. Mignęły mi urywki krótkiego Mao i dowolnego Ashley, ale nie chce osądzać bez oglądania całości. Jak znajdę czas i nadrobię te zaległości to może coś jeszcze napiszę :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#207

Post autor: Poice »

TimeTraveler - to porównanie Uno ze skrzatem to strzał w dziesiątkę! :what:
Odnośnie Boyanga to mam podobne odczucia -wciąż mu wiele brakuje do czołówki w drugiej ocenie, ale ma swój styl (kanciasty, bo kanciasty). Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie dostanie lepsze programy, które pomogą mu na zrobienie kolejnego kroku do przodu. Chętnie zobaczyłabym go w jakimś zabawnym programie - może coś a'la Chaplin? Wydaje się być zabawnym chłopakiem, więc może odnalazłby się w takiej mniej poważnej roli.
Javier pierwszy raz miał TES powyżej 100 (o ile mnie pamięć nie myli?), no i trzeba przyznać, że sędziowie przymknęli oko na niechlujne lądowania. Zobaczymy jaką formę pokaże na ME. W kontekście tego dziwi mnie jak wiele osób uważa, że Hanyu jest generalnie niestabilny w skokach. Poprzedni sezon był anomalią przez wypadek, kontuzje, operację, brak czasu treningowego. Jeżeli porównać jego stabilność skoków do pozostałych to wypada świetnie - zazwyczaj miał jeden, dwa skoki, w których coś mogło się nie udać (sezon 2011/2012 miał problem z 3S na końcu programu; 2012/2013 4S/4T; 2013/2014 4S; 2014/2015 quady/3Lz). Przynajmniej nigdy o jego 3A nie muszę drżeć :P


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#208

Post autor: justyna »

Poice podrzucisz linka do chomika?
Hortensja wielkie dzięki za relację :D Cieszę się, że mogłaś to wszystko widzieć na żywo.

Ktoś mi w końcu uświadomił o co chodzi z tym dziwnym przysiadem w FP Gracie i teraz nabrało to sensu, chociaż to dalej okropne. Patrick Comments Skating nazwał to gestem składania jajka. Zło


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#209

Post autor: Svietka »

Poice pisze: tak z innej beczki - część konkurencji widziałam na TVP Sport i muszę powiedzieć, że Babiarz i ten na S (nigdy nie pamiętam jego nazwiska) przeszli samych siebie. Widziałam na żywo na stronie TVP Sport taniec dowolny i na rozgrzewce drugiej grupy chyba zapomnieli wyłączyć mikrofon, bo padły takie kwiatki jak:
Poice też to wyłapałam. Ale było jeszcze coś lepszego w czasie rozgrzewki tańców. Jak kamera najechała na Zuevą to Pan Piotr: "to jest ta....ta.....Zueva", Pan Przemek (szeptem ledwie słyszalnym) "ona zawsze fatalnie sobie te fryzury dobiera..."

Ale ja też mam do nich sentyment ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#210

Post autor: Poice »

Svietka pisze:
Poice też to wyłapałam. Ale było jeszcze coś lepszego w czasie rozgrzewki tańców. Jak kamera najechała na Zuevą to Pan Piotr: "to jest ta....ta.....Zueva", Pan Przemek (szeptem ledwie słyszalnym) "ona zawsze fatalnie sobie te fryzury dobiera..."

Ale ja też mam do nich sentyment ;)
A widzisz - tego nie wyłapałam ;)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”