Ogólnie

25-31 styczeń, Bratysława, Słowacja

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Ogólnie

#1

Post autor: Kathiea »

Już w przyszłym tygodniu zaczynają się pierwsze Mistrzostwa ISU, więc zakładam temat dyskusyjny.

Listy uczestników
Oficjalna strona

Lista uczestników, jak wiadomo, ulegnie zmianie. Usunięto już Chafika Besseghier. Swoją drogą, ktoś wie czemu Francja nie zgłasza rezerwowych? Sama siebie pozbawia możliwości wystawienia większej ilości zawodników :roll: Tak jak napisała Kasia w innym temacie Yuko Kavaguti ma kontuzję (i to całkiem poważną), więc Kavaguti/Smirnov również nie wystąpią na ME. Strasznego pecha mają. Prawdopodobnie zostaną zastąpieni przez Tarasovą/Morozova.

Pytania:
Kto wygra: V/T czy S/K? (Pewnie jestem jedną z niewielu, która ma nadzieję, że S/K)
Jak dużą różnicą Javier Fernandez i Evgenia Medvedeva wygrają? ( Ktos tu obstawia innych zwycięzcow?)
Który z Rosjan okaże się lepszy? (Ja mam wielką nadzieję, że Mikhail Kolyada, chłopak ma wszystko)
Ile skoków poczwórnych wyląduje Javi?
Czy w tańcach znowu zobaczymy miażdżący program dowolny Papadakis/Cizeron?
Która z par rosyjskich znajdzie się na podium?
Jak wysoko uda się Natalii i Maksowi zajść na tych ME? (Mi wychodzi 11 miejsce :-/ )
Dla mnie jako fanki: czy Michałowi uda się znowu wejść na podium czy znowu dostanie ziemniaczany medal (4 miejsce)?

A tak poza tym, to gorąco kibicuje Annie Pogorilayi i Nicole Rajicovej
:09:
Jedyne, co wiadomo, to że nie będzie festiwalu quadów (brak Yuko i Sashy) w parach sportowych, więc o zwycięstwie zadecyduje na pewno lepiej pojechany program. Jestem strasznie ciekawa czy Ksenia i Fedor będą próbować tu swojego czy jednak z tym poczekają.

Ramówka Eurosportu na razie nie przedstawia się zachwycająco. Mam nadzieję, że może Rai Sport będzie miał lepszą....
Last edited by Kathiea 8 lat temu, edited 1 time in total.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Jakoś nikt nie bierze pod uwagę Savchenko/Massot, a mogą być niezłe jaja ;) Stolbova/Klimov mają to do siebie, że mogą pojechać super jak i kompletnie zawalić. Oni tak mają. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wcale nie uważam jednak V/T za faworytów (na MŚ tym bardziej). Ich występy na ME nigdy nie powalały chociaż mają w kieszeni trzy tytuły. Do tego Mozer twierdzi, że zniżka formy w styczniu to u nich normalka. Wiele zależy od układu sił po SP i czy uda się wyrzucany flip, bo zawsze jest niepewny. Nie dam 100% na zwycięstwo Medvedevej. Radionova ma większe doświadczenie, Evgenii zdarzają się małe kiksy, a to będą jej pierwsze ME. Panami się nie pasjonuję w tym roku, a tańce od zawsze oglądam jednym okiem.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kasik8222 »

Jak tak sobie patrzę na przewidywania fanów na goldenskate to częściej obstawia się złoto Stolbovej i Klimova, do tego brąz Aljony i Bruno. Bardzo jestem ciekawa co pokażą Savchenko/Massot, bo w sumie sędziowie na chellengerach i mistrzostwach Niemiec szaleli z notami dla nich.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: Kathiea »

No, ja Savchenko/Massot biorę pod uwagę w sensie walki o podium, to tak :D Ale oni nie pokazali ani razu czystego przejazdu w tym sezonie, a choreograficznie ich programy też nie powalają, więc może być różnie. Dla mnie niespodzianką nie będzie jak na podium znajdzie się Cipres/James albo Della Monica/Guarise, ale zakładam, że jakieś 2 pary rosyjskie na podium wylądują, pytanie jest czy 3 :D I tak, kojarzę wyniki Aliony i Bruno, nazwisko robi swoje, ale na ME będą też inne pary z nazwiskami, to może sędziowie się opanują :P

Co do Eleny Radionovej, biorę pod uwagę, że może wygrać, ale tylko jak Evgenia coś sama zepsuje, a jakoś młode Rosjanki od paru lat pokazują, że potrafią wytrzymać presję na ME.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

A ja bym chciała zobaczyć wreszcie Marchei na podium, ale rozum podpowiada co innego.
Moje typy (i wcale mi się własne przewidywania nie podobają ;) )
1Stolbova/Klimov
2Volosozhar/Trankov
3 Savchenko/Massot (jeżeli Bruno nie zje trema, bo dla Aljony taka impreza to rutyna).
A chciałabym
1 Tania i Max
2 Ksenia i Fedor
3 Valentina i Ondrej


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: joasia »

Ja bym wolała widzieć w roli zwycięzców Ksenię i Fiodora niż Tatianę i Maksa, dla mnie mają ciekawsze programy w tym roku. Poza tym Maksim jak zwykle jest chwalipiętą i narcyzem. Czytałam kilka jego wypowiedzi sportowych, m.in. na temat m.in. Aljony i Bruna, (oni mają tylko ładne podnoszenia, Aljonkę lubimy, ale gładko z nimi wygramy) Juko i Saszy (brak harmonii i logiki w tych wyrzucanych skokach poczwórnych)- do niego się zraziłam i tyle.
W parach tanecznych będę kibicowała Francuzom, pary rosyjskie są na dobrym poziomie, ale żadna z nich mnie nie zachwyca.
Dziewczyny- Żenia Medwiediewa wydaje się pewniakiem. Moje serduszko kibica puka najsilniej dla Nikoli Rajcowej i Anny Pogorilej.Ta pierwsza powinna wykorzystać szansę na dobry występ przed swoją publicznością.
Faceci- Havier i chłopaki z Rosji, tyle że nowy skład. Gdy chodzi o facetów, mam tyły więc będę ich oglądać świeżym okiem. Tym niemniej, Havi powinien być pierwszy.
Chciałabym też, aby jakaś nowa gwiazda pojawiła się na europejskim firnamencie i czymś nas zaskoczyła. Życzyłabym również ME sukcesu komercyjnego, dla mnie puste trybuny lodowiska ( takie jak ostatnio w Zagrzebiu) straszą niczym małe horrory.


joasia
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

kasik8222 pisze:A ja bym chciała zobaczyć wreszcie Marchei na podium
O tak. To byłoby piękne :s: Ale niestety obawiam się, że większe szanse na to mieli w zeszłym roku. W tym nawet na krajowych podwórku przegrali z Della Monica/Guarise, i nie było to dla mnie nawet zaskoczeniem. Niemniej pocieszam się, że ten sezon nie jest najważniejszy :)

Joasia, widzę, że kibicujemy tym samym solistkom :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: justyna »

Przyznaję się bez bicia, że od Warsaw Cup zobaczenia na żywo i rozmowy z Nicky i Matte trzymam za nich kciuki podwójnie. Mam nadzieję, że poradzą sobie jak najlepiej to oni będą włoską parą, która zajdzie wyżej. Mam nadzieję, że złoto powędruje w dłonie Ksenii i Fedora, a pary w tym roku będą ponownie zdominowane przez Rosjan. Co nie zmienia faktu, że spojrzę z ciekawością. Jestem też ciekawa jak tam u Aliony i Bruno będą wyglądały skoki, bo z tego co wiem to jest problematyczne. Aliona ma kłopoty z throwami.

Złoto w tańcach dla Francuzów jest dla mnie poza wszelkim znakiem zapytania. Wielbię ich materiał na ten sezon jeszcze bardziej, szczególnie kiedy znam historię stojącą za FD (ale piękne kostiumy). Za to bardzo ciekawa szykuje się dla mnie walka o resztę miejsc na podium. Szansę mają i C/L i S/K i S/B, a może wyskoczy też ktoś niespodziewanie. Na tańce czekam najbardziej. Trzymając kciuki za Fede i Lucasa, oraz Duńczyków (Nikolaj ogarnij twizzle błagam błagam)

Jeśli chodzi o solistki to moim zdaniem Żenia i presja to dwa tematy które się nie łączą. Taki zwierz zawodów, który wie co robi, kocha wygrywać i jest na tafli w konkretnym celu. Przychylam się do zdania, że wygra z jakąś przewagą.
Srebro raczej dla Lenok
Jeśli chodzi o Annę to jestem ciekawa jak ona poradzi sobie z presją. Miała mocne MR, ale wcześniej to super super jej nie szło, a ja naprawdę nie lubię oglądać jak ona upada.

Jeśli chodzi o facetów to nie bardzo łapię, czemu od nas jedzie Patrick Myzyk nie Krzysiu Gała. Dla Javiego nie widzę żadnej poważnej konkurencji, ale jestem ciekawa jak wypadnie w nowym materiale Ivan Righini.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Hej. Nie było mnie, bo powaliła mnie ostra angina - swoją drogą jak mialam chorować, to dlaczego nie w przyszłym tygodniu..
Pewnie niewiele obejrzę, bo z pracy nie urwę się nawet na minutę, niestety.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Svietka »

Ja obejrzę ME na żywo w Bratysławie więc niezmiernie ciekawa jestem jak to będzie. Chyba najbardziej czekam na moje ulubione tańce - zobaczymy czy Francuzi wygrają, wszak to właściwie ich pierwszy strat w sezonie, choć raczej można się tego spodziewać. Trochę żałuję, że nie będzie temperamentnej Eleny i Rusłana ale za to będzie Nikita, cóż, wszystkiego mieć nie można ;).
No i zobaczyć Tanię i Maxa na żywo to też będzie coś, czekam z niecierpliwością na ich czyste przejazdy ;) I jeszcze Aliona i Bruno - kto wie, może będzie podium?
Po powrocie na pewno zdam relację.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: Kathiea »

Yenny, ja też raczej za dużo nie pooglądam w czasie realnym, liczę, że będę miała co sobie ponagrywać do pooglądania w lutym.

Svietka, super, że będziemy reprezentantkę na ME! Realcje na żywo są zawsze bardzo interesujące ^^ Ja też żałuję, ze nie będzie Eleny i Ruslana, ale bywa, przynajmniej Francuzi powinni nam się ładnie zaprezentować :)

Justyna, Krzysiu Gała jest tak nieobliczalny, że możliwe iż lepiej było wysłać Myzyka. Szkoda, że Igor Reżniczenko nie może pojechac z powodu braku startów i braku minimów.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: justyna »

Svietka czekam na relację z centrum wydarzeń :D

Myzyk po prostu zrobił na mnie bardziej niż słabe wrażenie na Warsaw Cupie. Beh mam nadzieję, że Eurosport trochę poprawi plan transmisji, bo wygląda to na ten moment gorzej niż słabo

Edit: To nam rywalizacja w parach osłabnie. Fiodor doznał na treningu kontuzji ramienia, więc się wycofali. Kristina i Aleksiej w ich miejce w trybie pilnym


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: Kathiea »

No, właśnie przeczytałam i jestem załamana. Cała moja ekscytacja parami sportowymi na Euro wyparowała. No i bez K/S i S/K, to na podium może trafić dosłownie każdy, bo oprócz V/T nie ma już faworytów. I tak jak napisałaś Justyna, poziom rywalizacji nam już wyraźnie osłabł :( Za to większa szansa dla którejś pary włoskiej na załapanie się na podium. Będę trzymać za nie kciuki.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: kasik8222 »

To to niefajnie, Tania i Max przy braku motywacji odwalą pańszczyznę jak w 2012 na ME. Mam nadzieję, że pojadą przynajmniej czysto. Jedyne co mnie pociesza to, że jakieś nowe twarze zdobędą medal.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: Kathiea »

To już jutro!

RAMÓWKA EUROSPORTU:

Środa
12.30 Solistki, program krótki LIVE ES 2
20:30 Soliści, program krótki LIVE ES 1
22.30 Skróty (85 min) ES2

Czwartek
1.30 Skróty (90 min) ES 1
3.00 Skróty (60 min) ES 2
6.00 Skróty (90 min) ES 2
9.30 Skróty (60 min) ES 2
14.30 Taniec krótki LIVE ES 2
20:00 Soliści, program dowolny LIVE ES 1
22.00 Skróty (85 min) ES 2

Piątek
1:30 Skróty (90 min) ES 1
3:00 Skróty (60 min) ES 2
10:15 Skróty (60 min) ES 2
15:00 Pary sportowe, program krótki LIVE ES 2
19:15 Skróty (45 min) ES 1
20:00 Solistki, program dowolny LIVE ES 1
23:30 Skróty (45 min) ES 2

Sobota
1:30 Skróty (90 min) ES 1
3:45 Skróty (90 min) ES 1
6:00 Skróty (60 min) ES 2
19:00 Skróty (60 min) ES 1
21:45 Skróty (60 min) ES 2

Jak widać w sobotę nie ma nic na żywo :( A w niedzielę nie nawet skrótów z niczego. Za to jest ich trochę, ale pewnie zbiorczych w poniedziałek. Nie wiem, czego będą dotyczyć skróty, na stronie nie ma napisane. Na żywo wpisałam, bo skonsultowałam z rozkładem zawodów na stronie ISU. Jakby były jakieś błędy, to dać znać.

Mamy już stronę z wynikami i kolejnością startów: http://www.isuresults.com/results/season1516/ec2016/

Jak ma ktoś jakieś linki do livestreamów, to proszę wrzucać. Ja wyhaczyłam, że ktoś wrzucił na GS takie:
http://www.telewizjada.net/live.php?cid=37 (Eurosport 1)
http://www.telewizjada.net/live.php?cid=59 (Eurosport 2)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2016”