Solistki

25-31 styczeń, Bratysława, Słowacja

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#31

Post autor: olcia »

Wydaje mi się, że kiedyś te dziewczynki były w PCS przytrzymywane, a teraz na dzień dobry PCS 70, to jest nienormalne. W ogóle niedługo już skali zabraknie do oceniania skoro Medvedeva może dostać w PCS 10 za program z upadkiem.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#32

Post autor: Kathiea »

olcia pisze: W ogóle flutze to dla mnie dosyć ciekawy temt nie rozumiem dlaczego jednym zawodniczkom się to wybacza a inne nonstop za to karze.
Ten typ problemu nie tyczy się tylko solistek niestety.

Ale wiecie co? W świat poszło przynajmniej, że Evgenia jednak nie jest idealna! Może chociaż Japonki będą miały z nią szanse na MŚ!


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#33

Post autor: olcia »

Ale głównie solistek, no nie wiem czy ktoś powalczy Asada, Wagner czy Gold na większe PCS od Evgeni nie mają co liczyć niestety.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#34

Post autor: Poice »

Na Mistrzostwach Świata Gold i Wagner mają szanse jak pojadą czysto, bo dostaną bonus w PCS, a i na niedokrętki Wagner pewnie będzie przymknięte oko :) Co do Japonek -niestety, ale o medal będzie trudno. Mao walczy z lutzem i 3A, ma duże problemy z rotacją w tym sezonie. Satoko nie skacze potrójnych skoków (choć sędziowie uważają inaczej), więc wolałabym kogoś innego zobaczyć na podium MŚ....


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#35

Post autor: Poice »

Kathiea pisze: Ale wiecie co? W świat poszło przynajmniej, że Evgenia jednak nie jest idealna! Może chociaż Japonki będą miały z nią szanse na MŚ!
Ale nawet nieidealna Evegenia dostaje 70+ PCS....która inna zawodniczka może liczyć na taki wynik z błędami? Evgenia wygra złoto na MŚ nawet jak popełni błąd, dwa, a rywalki pojadą czysto (chyba, że Gold pojedzie bezbłędnie oba programy, to MOŻE z nią wygra).


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#36

Post autor: olcia »

Zgadzam się czysta Gold ma szansę, ale tylko dlatego, że zawody są w Stanach, co do Satoko zgadzam się w 100% dla mnie wszystkie jej skoki sa niedokręcone. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale mam wrażenie jakby starano się znaleść jakąś nastolatkę i zrobić z niej gwiazdę maszynkę do zarabiania kasy na miarę Yu-ny czy Mao i to tłumaczy te oceny. Najpierw te oceny dla Lipnickiej, potem się okazało, że niestety z tego nic nie wyjdzie, to teraz przerzucili się na Medvedevą. Nigdy nie przepadałam za teoriami spiskowymi, jednak od jakiegoś czasu mam dość konkurencji solistek.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#37

Post autor: Poice »

Wydaje mi się, że sędziowie sypią w PCS i GOE, bo nie ma obecnie jednej, dojrzale jeżdżącej gwiazdy, która ma stabilną formę. Dlatego tak nagradzają bezbłędne przejazdy z zawodów na zawody, a to prowadzi do takiego kuriozum, że jak się spojrzy na 147 punktów Medviedevej z GPF to te 142 z upadkiem wygląda raczej na zaniżoną ocenę....


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#38

Post autor: olcia »

Gold na mistrzostwach Stanów miała niecałe 72 PCS za czyściutki program, wliczając to inflację mistrzostw krajowych to na MŚ raczej tyle nie dostanie.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#39

Post autor: justyna »

Od wyniku Gracie odejmij krawędź we flipie i 3T> (jak nie>>) w kombinacji 2A+3T+2T sędziowie byli naprawdę pobłażliwi


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#40

Post autor: olcia »

Ale niedokrętki czy krawędzie nie wpływają w takim stopniu na odbiór programu jak upadek.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#41

Post autor: Svietka »

Wczoraj wstałam tylko po jednym programie - Andzeliki- bardzo dobrze się ją oglądało chociaż takie połączenie tu tango tam romeo i julia trochę dziwne ale poradziła sobie i skokowo i intetpteatacyjnie, pojechała odważnie i z pazurem. Publiczność widzialaby ja na 3 miejscu ale przecież cuda się nie zdarzają :-/ sedziowie zostali mocno wygwizdani jak wychodzili.

Anna "upadek" Pogorilaya- jej jazda jest bodaj najbardziej dojrzała z całej 3. Jej skoki są wysokie i dalekie i bardzo widowiskowe jak wyjdą. Jej upadki też są widowiskowe niestety. Czy ona zawsze musi tak mocno się poobijać? Doszlam do wniosku że to chyba przez jej wzrost jest wysoka więc jak upada to całym tym swoim wysokim ciałem :( jak wychodzi do skoków to ja zawsze boję się czy się uda czy nie, nie ma takiej pewności przy jej skokach.totalnie nieprzewidywalna dwa razy się wywali a obok super kombinację potrafi zrobić. ALE o dziwo nie była smutna po programie.

Elena była wczoraj najbardziej elegancka miała śliczną sukienkę a na ceremonię rozpuscila jeszcze swoje piękne blond włosy i była zjawiskowa. Garbienia faktycznie było jakby trochę mniej szybko jeździ ogólnie. Ale czy powinna być 1? Sama nie wiem może tak rozumiem jej niezadowolenie. Ten pomysł z kanapami rzeczywiście głupi nie każdy ma ochotę wydurniać się do kamery.

Evgenia zgranie złoto MŚ na pewno. Ale za rok może jej już nie być. PCS oczywiście z nieba. No mnie nie podbiła. I niech przestanie te rajstopy naciagać bo to jej zniekształca sylwetkę. I też myślałam sobie o Julce była w tym samym miejscu 2 lata temu....jasne że wiek seniorski powinien pójść w górę. Ale ogólnie robi wrażenie sympatycznej dziewczynki.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#42

Post autor: mavie »

Występ Evgieni w GPF zrobił na mnie większe wrażenie niż wczoraj, nie wiem czy to kwestia presji czy lekkiej obniżki formy. Dla mnie ona wcale nie jest oczywistą kandydatką do złota na MŚ. Natomiast dla mnie to też był najlepszy program wieczoru.
Elena nie jechała wcale tak pewnie, rozumiem trochę jej rozczarowanie z braku złota. Momentami przeszkadza mi jej sylwetka i dobrze gdyby w następnym sezonie staranniej dobrała sobie muzykę.
Anna jest strasznie chimeryczna, potrafi oczarować i kompletnie zawalić. Natomiast ona ma w sobie taką grację w ruchach, której nie da się nauczyć. Gdyby doszła do tego pewność w skokach to byłaby dla mnie nr 1 na świecie.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#43

Post autor: kasik8222 »

Tylko jak nie Medvedeva to kto? Miyahara ze swoimi niskimi skokami? Na Mao nie ma co liczyć. Amerykanki są solidne, ale mistrzostwa świata nie zdobędą w życiu. Może Radionova jak Evgenia coś wybitnie zawali. Inna sprawa, że Medvedeva dziś jest, a za rok może równie dobrze zginąć i ja się nie zdziwię.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#44

Post autor: mavie »

MŚ są w USA, a ściany potrafią pomagać, ja bym Gold nie przekreślała w walce o złoto. Mao to wielka niewiadoma. Natomiast wydaje mi się, że Elena może lepiej znieść presję od Evgieni.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#45

Post autor: justyna »

Jak sędziowie w Bostonie przepchną to dla Gold z taką jakością skoków i takim materiałem to będzie więcej niż skandal. Jasne, że ściany potrafią pomagać, a jednak na MŚ USA posypały się w krótkim obie faworytki. Ashley pojechała dwa równe programy w Kanadzie to fakt, ale w tym sezonie Gracie się to jeszcze nie zdarzyło. TEBu nie wliczam, bo to jednak nie była dokończona konkurencja. Jeśli chodzi o to to jestem ciekawa jakim okiem na MŚ sędziowie spojrzą na Polinę Edmunds. Na Mao też niestety bym nie liczyła, bo skoki.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2016”