Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie

Wszystko co nie dotyczy GP, MŚ, ME, M4K itd

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#16

Post autor: yenny »

kasik8222 pisze:W czasach sukcesów Doroty i Mariusza te bajki o krzywdzeniu Polaków były naczelną narracją w polskich mediach, transmisjach z zawodów i w ustach samych zainteresowanych. Już zwyczajnie nie dało się tego słuchać. Przegrywali, bo byli słabsi, a przez lata na taflach mieli minę typu "zabierzcie mnie stąd, ile do końca?" Temat na ciekawą dyskusję.
Kasia, często o tym piszesz ;)
Ja się nie do końca jednak z tym zgodzę, owszem, Polacy nie byli tymi naj naj, ale i Polska federacja się wtedy nie liczyła i to niestety tez rzutowało na wyniki. Jak Anna Rechnio była pod sp na MŚ zaraz za Kwan po rewelacyjnym programie, to wyniki miała za część techniczną od 5,2... I komentarz nie tylko naszych był taki, że jakby była z USA czy Rosji, to miała by noty od 5,7 w górę. Niczym nie odstawała od najlepszych. Podobnie oceniani byli Sylwia z Sebastianem.
Z Siudkami sytuacja była nieco inna, ale ja szczerze mówiąc nie pamiętam jakoś sytuacji gdy skarżyli się na jakiś spisek. Ze dwa razy czytałam jak Mariusz stwierdzał fakt, że bycie z Polski nie pomaga, ale żeby się skarżyli to nie przypominam sobie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#17

Post autor: Kathiea »

Transmije z:
a) tańca krótkiego
https://www.periscope.tv/exe131313/1ynJOnnZgPWGR
b) programu krótkiego solistek
https://www.periscope.tv/katrin13B/


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post autor: kasik8222 »

Często o tym piszę, bo tak to pamiętam i sama się na to"nabierałam", ale dziś z perspektywy czasu widzę w ich występach i występach konkurencji rzeczy, których nie dostrzegałam jako nastolatka, a które dziś są dla mnie ewidentne. To nie tak, że ja się "uwzięłam", ale skoro już mówimy o mentalności sportowej, sposobie prowadzenia zawodnika to mi się przy okazji przypomina. Nie chcę się z reszta powtarzać, bo odbiegam od tematu.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#19

Post autor: Kathiea »

No i w tańcach było przewidywalnie, na czele dwie pary rosyjskie, za nimi para amerykańska. Za to u pań totalnie nieprzewidywalnie! CHyba wreszcie trafił się jakiś panel techniczny, który wytyka zawodniczkom wszystkie błędy, a nie głaszczą po głowie, bo umieją dużo. No i obu Rosjankom dostało się po UR, potraciły poziom na piruecie, co się wcześniej w sezonie nie zdarzało. Na dodatek obie popełniły poważne błędy, Maria Sotskova ma nawet jeden kompletnie nie zaliczony piruet. Oczywiście większość zawodniczek ma w protokole błędy, więc Rosjanki nie są pokrzywdzone przez panel, jednak to precedens w tym sezonie, ze żadna z Rosjanek nie jest w pierwszej trójce, gdzie przecież są zdecydowanie topowymi juniorkami. Gratulucje dla zawodniczek, które mimo surowego panelu uzyskały swoje PB: Diana Nikitina (3. miejsce) i Ji hyun Byun (panel się nie doczepił do niczego!) oraz Lucrezii Gennaro (jednak z mniejszym dorobkiem już). Podsumowując: będzie walka w programi krótkim! Na razie prowadzi Yuna Shiraiwa z niewielka przewaga nad Elizabet Tursynbaevą, która z kolei ma leciutka przewagą nad Dianą Nikitiną. Maria Sotskova ma jednak tylko 7 pkt straty do prowadzącej Japonki, więc ma jeszcz b ardzo realne szanse na podium.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20

Post autor: yenny »

Odważny panel sędziowki? ;)
Myślę, że Sotskowa albo Turskaja na podium wskoczą. Nawet obstawiam zwycięstwo Poliny jak się 'zepnie'. Absolutnie nie życzę Yunie i Dianie nieudanych występów. Po prostu nie jestem ich pewna, wydaje mi się, że Turskaya ma dość mocne nerwy i da radę pojechać czysto.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#21

Post autor: Kathiea »

Ja sobie nie wyobrażałam przed zawodami, że Polina może nawet z błędem być poza podium, a tu proszę! Ale wciąż obstawiam jej zwycięstwo, bo strata jest niewielka, więc jak pojedzie czysto dowolny, to wygra. Ma zdecydowanie najwyższe PCS, więc nie tylko technicznie góruje nad większością zawodniczek. Natomiast co do Sotskovej, to być może zaprzepaściła swoją szansę. Mam wrażenie, że jej musiałaby zawodniczki trochę pomóc, żeby być na podium, co jest jednak jak najbardziej możliwe, nie takie rzeczy się już działy. Niemniej ja życzę jak najlepszego miejsca Elizabet, więc nie miałabym nic przeciwko, żeby utrzymała swoje drugie miejsce ;)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#22

Post autor: Kathiea »



Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: Kathiea »

Dziś mamy Livestreamy na yt z oficjalnego kanału Igrzysk ;)

O 12.30 Taniec dowolny
https://www.youtube.com/watch?v=u5nA8arq48I

O 15.00 Program dowolny solistek
https://www.youtube.com/watch?v=DhCUbgIp_0E


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#24

Post autor: Kathiea »

Tegoroczni medaliści: http://ohtheseskaters.tumblr.com/post/1 ... sts-ladies :)

Ilość Rosjan na podium w każdej jednej kategorii pozostała taka sama jak 4 lata temu :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GP”