Pary taneczne

16-21.02., Taipei, Tajwan

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Pary taneczne

#1

Post autor: Kathiea »

Czwartek, 5.45 Taniec krótki
Wyniki: http://www.isuresults.com/results/seaso ... SEG007.HTM
Rozpiska czasowa: http://www.isuresults.com/results/seaso ... hedule.pdf

Piątek, 6:30 Taniec dowolny
Wyniki: http://www.isuresults.com/results/seaso ... SEG008.HTM
Końcowe: http://www.isuresults.com/results/seaso ... T004RS.HTM
Rozpiska Czasowa:

Livestream:
http://www.eurovisionsports.tv/isu/

Na razie wciąż nie ma adnotacji o blokowaniu w Europie, więc powinien działać ^^

EDIT: chyba jednak nie działa. TU jest cały taniec krótki.

Wg mnie chyba konkurencja na najwyższym poziomie na 4CC. Jestem bardzo ciekawa jak wypadną Shibsy w porównaniu do Weaver/Poje i Chock/Bates na zawodach tej rangi po zdobyciu Mistrzostwa swego kraju.
Last edited by Kathiea 8 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post autor: Dżameli »

Pierwsza niespodzianka - Chock/Bates za Hubbel/Donohue! Notę techniczną mają o 4pkt niższą, jestem b. ciekawa co się zadziało na tafli. Może twizzle? Jestem w pracy i nie mogę podejrzeć, a link do streama mam zablokowany.

Nie powiem, że jestem smutna, bo Ch/B zdecydowanie nie należą do moich faworytów :D a H/D mają całkiem przyjemny program dowolny w tym sezonie (lubię takie klimaty).

EDIT.

I SD za nami, a na pierwszym miejscu, co mnie bardzo cieszy, ShibsyShibsy! :) za nimi W/P, H/D, Ch/B i G/P. Minimalna różnica punktowa między pierwszym a drugim miejscem zapowiada walkę w FD - nie podejmę się typowania, która z par sięgnie po złoto. Program Shibsów jest obłędne magiczny (twizzle są uh, mniam, w muzyce och i ach! :D), natomiast muzyka u W/P jest idealnie w moim guście.

Nie mogę się doczekać, aż wrócę do domu i obejrzę przejazdy ^^


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: Kathiea »

Evan zapomniał złapać za łyżwę w Twizzlach przy pierwszej sekwencji na pewno, co im obniżyło poziom, z tego co wyczytałam i faktycznie potem jak oglądnęłam, to tylko Madison trzymała łyżwę. Ogólnie to kiepsko wypadli na poziomach, dla porównania Shibsy mają same poziomy 4 jako jedyna para. Dla mnie w tym roku FD Shibsów jest zdecydowanie najlepszy i mimo, że ogólnie wolę W/P to ich programy mnie nie przekonują w tym roku bardzo, więc idę za mainstream i kibicuję Amerykanom. Bardzo cieszy mnie wynik Hubbell/Donohue! Ich SD jest naprawde świetny, świetnie pojechali i zasłużone 3 miejsce :) Małe szanse na utrzymanie po dowolnym, ale to i tak przełom ^^ Mi stream na ISU też nie działa, pododaje linki do tajwańskiego streamu na yt :D


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Dżameli »

Gilles/Poirer - średnio podoba mi się ich tegoroczny program krótki. Fakt, nie można odmówić mu oryginalności wśród wszystkich walczyków i walczykopodobnych tańców, ale jakoś do mnie nie przemawia. Aczkolwiek mieli przepiękne twizzle w dość nieoczywistym miejscu (nie przypominam sobie, żeby któraś para wykonywała twizzle przy krótszej bandzie?). Niezbyt podoba mi się również to podnoszenie, bodajże już w zeszłym roku je mieli.
Chock/Bates - Evan rzeczywiście nie złapał łyżwy, ale ładnie to zamaskował :D i na moje mało wprawne oko ostatni twizzel był trochę niesynchroniczny. No cóż, nudny taniec do niezbyt porywającej muzyki. Obejrzałam ich przejazd, żeby zobaczyć, na czym się wyłożyli, no i jadą, jadą, jadą... Ona się szczerzy i dalej jadą... Za to Madison ma sukienkę w pięknym kolorze, która bardzo ładnie się układa w tańcu ;)
Hubbel/Donohue - ok2 oglądając ich miałam wrażenie, że są po prostu szczęśliwi. Chyba pasuje im taki wybór muzyczny, przyjemnie się na nich patrzyło jak płynęli po lodzie, w sposób niewymuszony i naprawdę naturalny. Świetnie, że są przed Ch/B, mam nadzieję że to trzecie miejsce ich uskrzydli, doda pewności siebie i że obronią pozycję w FD! Życzę im tego z całego serca!
Shibsy - byli wspaniali :D
Weaver/Poje - wolę ich FD ;) pod koniec już mi się ich taniec trochę dłużył. Aczkolwiek ona jest piękna, on jest zabójczo przystojny i świetnie potrafią się sprzedać.

Zapowiada się ciekawa walka :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: justyna »

Ja jeśli chodzi o H/D oprócz tego że taniec jest świetny to nie mogę wyrzucić przy pozie końcowej - dobra już możecie się pocałować xDDD


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

A ponoć tańce są przewidywalne :) Powiem szczerze, że spodziewałam się wygranej rodzeństwa Shibutani z Chock/Bates, ale na pewno nie z Weaver/Poje :razz: Co więcej największą niespodzianką jest przegrana Chock/Bates z Hubbell/Donohue :x Tańce dowolne będą bardzo ciekawe, ale stawiam na wygraną Weaver/Poje, bo mam do nich słabość :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

Stream ISU działa ^^


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: justyna »

Yaaaaaaaaaay Shibsy :D :D :D :D ale reszta podium... :(


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post autor: Dżameli »

Jak to się stało, że W/P pojechali tak słabo? Ktoś oglądał? Nie wiem co się zadziało, ale już mi ich szkoda, bo uwielbiam ich tegoroczny FD :(

No i... Shibsy Shibsy Shibsy! Brawo! Zasługiwali na to zwycięstwo :00:


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: justyna »

Pojechali zaraz po ShibSibsach, było naprawdę bardzo niepewnie tak bym to podsumowała. Panel techniczny to nieźle wypunktował, ale sędziowie oceny sypnęli im w GOE probując to podratować. Tak czy tak mam poczucie jakby #PoorZach czyli Maddie i Zach zostali trochę okradzeni z trzeciego miejsca. Mają za sobą dwa bardzo mocne przejazdy i nic :/


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: Kathiea »

Dżameli, W/P zrobiło mnóstwo błędów ich BV jest super niskie, ich miejsce na podium uratowało im tylko PCS. Pojechali dużo poniżej swoich możliwości. Zresztą dla mnie Shibsy też pojechali poniżej sowich możliwości. Liczyłam na to, że złamią 110 pkt w FD, ale ten występ był dla mnie gorszy niż na Mistrzostwach kraju i słusznie nie dostali wyższego wyniku... Zaczynam wierzyć, że ten wynik z kosmosu P/C serio im się należał, żadna z par tutaj nie zaprezentowała takiej lekkości jazdy, za to było mnóstwo nerwowości i niektórym będzie się to jeszcze przez jakiś czas odbijało czkawką. Technicznie może i nie, ale pod względem prezentacji to dowolne na ME mi się bardziej podobały, bo nie przyprawiały mnie o palpitacje serca. W ogóle nie wiem, jak W/P tego dokonało, że obie pary kanadyjskie mają wyraźnie wyższe TES i to nawet w przypadku Paradis/Ouellette, którzy mieli chwilowe problemy z garderobą już podczas tańca. A jednak nie wytrąciło ich to z równowagi tak, jak W/P możliwość wygrania :roll:


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: Dżameli »

Kathiea, dzięki za wytłumaczenie, mam tylko jedno głupie pytanie - co to jest BV? ^^" to ocena techniczna czy coś innego?

Kilka moich przemyśleń odnośnie FD:
G/P – hmm miałam wrażenie że oglądam zupełnie inny program niż podczas krajowych mistrzostw czy serii GP. Może to przez nowe stroje, dosyć ciężke… zwłaszcza Piper. Podobają mi się ich rozwiązania choreograficzne i że potrafią się wyróżnić na tle innych par – jak totalnie dziwną muzyką w tym sezonie – ale niestety nie potrafię ogarnąć ich FD, nie mam pojęcia o czym jest, co mi przeszkadza w odbiorze. Lubię ich (Hitchock był rewelacyjny!), ale nie w tym programie ;)
Hub/Don – pierwsza pozycja w piruecie była przepiękna, szczególnie gdy ich ręce szły ku górze :) bardzo mi się podoba ten program, zwłaszcza Madison w nim kwitnie, nie mogłam oderwać od niej wzroku przez cały występ! A teraz już po obejrzeniu wszystkich tańców zgodzę się z tym, że mają zbyt niskie miejsce, pojechali dwa piękne programy i nie zostali za to wynagrodzeni. Pewnie nie te nazwiska...
Ch/B – są dla mnie nudni. Obejrzałam ich program bez większych emocji (sama muzyka jest poruszająca), dla mnie po prostu jadą a ona się rzuca.
Shibsy – gratuluję wygranej i zgadzam się z tym, że na mistrzostwach USA pojechali lepiej. Niemniej uwielbiam ich Fix You, świetnie interpretują piosenkę i cudownie razem wyglądają.
W/P – trochę kanciasto jechali, nie było tej płynności co wcześniej, miałam wrażenie że jadą od elementu do elementu bez łączenia ich w jedną całość. Szkoda, bo to naprawdę piękny program. Chyba faktycznie przeraziła ich wygrana :( mam nadzieję że na MŚ będzie niebo lepiej!

Jestem niezmiernie ciekawa, jak będą wyglądały MŚ!


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: Kathiea »

Base Value - wartość podstawowa elementów technicznych, bez GOE :)


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post autor: Dżameli »

Kathiea pisze:Base Value - wartość podstawowa elementów technicznych, bez GOE :)
Aha, dzięki! Znowu dowiedziałam się czegoś nowego :)


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: mavie »

Zaskakujące wyniki w tańcach.
Shibsy są jak lokomotywa, która rozpędza się coraz bardziej w trakcie sezonu. Dotąd lubiłam ich, ale bardziej za ich pasje poza lodem. Tegoroczny FD mają świetny i absolutnie nie przeszkadza mi, że to znany utwór z radia, oby stylistyka ich tańców szła w tym kierunku.
Ch/B nadal nie rozumiem ich fenomenu, są strasznie niestabilni w tym sezonie, przegrana z Włochami w GP, przegrana na mistrzostwach kraju, błędy w SD, ale tez potrafią walczyć i wykorzystywać szanse.
W/P ten występ źle wróży przed MS. Juz SD pozostawia dużo do życzenia, w warstwie technicznej przegrali nie tylko z Shibsami. Program dowolny pojechali najsłabiej w tym sezonie. Piruet tylko na 2 poziomie, jedno z podnoszeń na 1-szym, w większości elementów stracili poziomy. Ale przede wszystkim zabrakło tej magii, która potrafią stworzyć na lodzie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „4CC 2016”