Solistki

16-21.02., Taipei, Tajwan

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#16

Post autor: handomi »

Osmond powinna była mieć dzisiaj najwyższe PCS ze wszystkich. Okradli ją z wyniku
Mega występ pod względem prezentacji jak również wiele naprawdę dużych świetnych skoków


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#17

Post autor: Kathiea »

Miło, że ktoś myśli jak ja! Zdecydownie zasługiwała na lepsze oceny.


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post autor: Dżameli »

Obejrzałam Gracie, cieszę się, że się pozbierała po SD i przyzwoicie się zaprezentowała w programie dowolnym, chociaż to nie była ta Gracie którą pamiętam z poprzednich zawodów. Czy tylko ja mam wrażenie, że trochę przytyła?
Obejrzałam K. Osmond i podobała mi się równie jak Wam! Fajnie, energicznie, z pazurem, chociaż dziwnie mi się patrzyło na jej skoki - pewnie przez to, że kręci je w drugą stronę, ale miałam wrażenie, że zaraz się przechyli w powietrzu i upadnie.
Obejrzałam R. Hongo i utwierdziłam się w przekonaniu, że choć ładnie jeździ to Riverdance, to król jest tylko jeden - Jason Brown :D dla porównania przypomniałam sobie jego występ z mistrzostw USA 2014 no i potem już nie obejrzałam żadnej z pań, tak się wkręciłam w panów... Ale wierzę, że Satoko pojechała świetnie i równie nisko skakała ^^


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: justyna »

Ja przy Gracie nie mogłam się otrząsnąć z wrażenia, że jest obrażona że musi jechać program. Jakby marzyła o tym, żeby być wszędzie tylko nie na lodzie w Taipei


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#20

Post autor: Poice »

justyna pisze:Ja przy Gracie nie mogłam się otrząsnąć z wrażenia, że jest obrażona że musi jechać program. Jakby marzyła o tym, żeby być wszędzie tylko nie na lodzie w Taipei
Zgadzam się - dlatego byłam w szoku, że dostała tak wysokie PCS. Interpretacyjnie program leżał i kwiczał (a raczej ćwierkał?). Nie wiem dlaczego nie może po prostu pojechać dobrego programu kiedy stawką są medale.

Miyahara jak to Miyahara...Mam te same uwagi co przy programie krótkim. Razi mnie trochę, że dostaje takie oceny, a nie skacze 3+3 w dowolnym oraz dwie kombinacje 2A+3T...Wiem, ze to punktowo się opłaca, ale nie zmienia to faktu, że poważna pretendentka do medalu na MŚ powinna mieć 3+3 w programie dowolnym.
Gdzie się podziała Mirai w takiej formie na Mistrzostwach USA? :-/ 3F+3T z UR przy 3T, ale reszta bardzo solidnie. Świetne piruety, ale szkoda, że Mirai ponownie była skupiona na skokach, bo od strony interpretacyjnej było słabiutko.
Rika Hongo - muzykę z Riverdance powinni wybierać wszyscy ci, którym daleko do bycia artystami, bo nawet jak SS i prędkość jest na średnim poziomie, to i tak program wydaje się być dynamiczny, a publiczność będzie reagować entuzjastycznie. Tak czy inaczej - lubię ten program, ale na CoC zrobiła na mnie lepsze wrażenie. Brawa za wskoczenie na podium!
Kanako Murakami - ah moja urocza Kanako...szkoda, że po raz ostatni mieliśmy okazję zobaczyć jej program dowolny (a przynajmniej ja nad tym ubolewam), ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie wróci w lepszej formie z 2A, 3R i resztą skoków :)
Zgadzam się z pozostałymi co do niedoszacowania Osmond w PCS - nawet jak skoki nie do końca jej leżą, to zawsze przyjemnie się ją ogląda. Jest jedną z tych zawodniczek, które potrafią pokazać, że kochają być na lodzie i występować. Ma sporo osobowości i aż szkoda, że nie zobaczymy jej na MŚ :(
Dobre wrażenie zrobiły na mnie wszystkie trzy Koreanki - są bardzo dobre od strony technicznej i mam nadzieję, że popracują również nad interpretacją programów, bo tutaj tylko Soyoun stara się prezentować program, a nie tylko zaliczać kolejne elementy.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#21

Post autor: justyna »

Swoją drogą tak się teraz zastanowiłam. Satoko może po prostu ze względu na swoją budowę nie być zdolna do skakania wyżej


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#22

Post autor: Poice »

justyna pisze:Swoją drogą tak się teraz zastanowiłam. Satoko może po prostu ze względu na swoją budowę nie być zdolna do skakania wyżej
Chyba nikt nie oczekuje od niej skakania wysoko - wiem, że to niemożliwe (chociaż Midori Ito była chyba mniej więcej tego samego wzrostu co Miyahara :P ). Gdzieś czytałam, że Satoko uczyła się jeździć na łyżwach w USA i tam skakała przez prawe ramię, a jak przeprowadziła się do Japonii to trenerzy skłonili ją do nauki przez lewe ramię - dlatego może bez problemu kręcić piruety w dwie strony. Podejrzewam, że to dlatego ma tak słabą technikę skoków, co nie zmienia faktu, że ma prertoację i przy lądowaniu też jej trochę brakuje roatcji, a w powietrzu ledwo kręci dwa obroty.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: justyna »

Ciekawa rzecz dotycząca dyskusji o skokach



ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „4CC 2016”