Mistrzostwa Japonii

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#16

Post autor: Poice »

Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak znajdę zdjęcia z treningu solistek, to postaram się je dodać.
Dla zainteresowanych newsy z angielskim lektorem :) [KLIK]


Jakie są wasze typy? Ja podam swoje dotyczące tylko solistek i solistów, bo te są najbardziej interesujące:
Panowie:
1. Yuzuru
2. Daisuke
3. Nobu
4. Tatsuki
5. Kozuka
6. Mura

Solistki:
1. Mao
2. AKiko
3. Kanako
4. Satoko
5. Haruka

Dla porządku - tytułów mistrzowskich bronią Yuzuru i Mao :)


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 212
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#17

Post autor: Ania »

No i już po programie krótkim solistów. Prowadzi Hanyu - z niemal dziesięciopunktową przewagą nad Machidą. Daisuke dopiero czwarty...(strata do lidera ogromna).

Co sądzicie?

Hanyu pojechał i uzyskał notę ponad 103 pkt. :shock:tak


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#18

Post autor: Haley452 »

Nota z kosmosu. Wiem, że to mistrzostwa krajowe i to normalne, ale 103 pkt za program, w którym nawet nie ma kombinacji 4-3, o drugim quadzie nawet nie wspominając? No i sorry, Hanyu nie jest AŻ TAKIM artystą, a pod względem SS i IN mocno ustępuje takiemu Daisuke.

Nie no, pochlastam się jak Daisuke nie pojedzie do Sochi. Czy gdyby jakimś cudem i Takahashi i Kozuka pokonali Machidę, moje sny się spełnią i obaj pojadą na IO?

Po drugie pochlastam się jeśli takie chucherko jak Hanyu zostanie mistrzem olimpijskim. I tak, z jednej strony Chan, z drugiej Hanyu, czyli powtórka z rozrywki, bo z dwójki Lysacek-Plush też nie chciałam żadnego na najwyższym stopniu podium. Eh.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#19

Post autor: Poice »

Wyniki po SP solistów:
1 Yuzuru Hanyu 103.10 4T 3A 3Lz-3T
2 Tatsuki Machida 93.22 4T-3T 3A 3Lz
3 Takahiko Kozuka 90.70 4T 3A 3Lz(obrót)-3T
4 Daisuke Takahashi 82.57 4T< 3A fall 3Lz-3T<
5 Nobunari Oda 77.72 3T 3A 3Lz-2T
6 Shoma Uno 72.15 3F-3T 2A 3Lo
7 Keiji Tanaka 71.78 3A 3F-2T 3Lo
8 Takahito Mura 71.25 4T(ręka na lodzie) 3A 3Lz (słaby)
9 Kento Nakamura 69.16 3F-3T 2A 3Lz
10 Yoji Tsuboi 67.22 3F-3T 3A 3Lz

Po SP solistek:
1 Mao Asada 73.01 3A 3F 3Lo-2Lo
2 Akiko Suzuki 70.19 3T-3T 3F 2A
3 Kanako Murakami 67.42 3T-3T 3F 2A
4 Satoko Miyahara 66.52 3Lz-3T 3F 2A
5 Miki Ando 64.87 3T-3T 3Lz 2A
6 Haruka Imai 60.63 2A 3S-3T 3Lo
7 Rika Hongo 59.25 3T-3T 3F 2A
8 Mariko Kihara 56.35 3T-3T 3Lo 2A
9 Kaori Sakamoto 56.29 3F-3T 3Lo 2A
10 Miyabi Oba 55.07 3Lo 3S-3T 2A

Akiko, Kanako, Satoko, Miki pojechały czysto. Nie wiem co z 3A Mao, ale chyba znowu dostała <.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#20

Post autor: Poice »

Ania pisze:No i już po programie krótkim solistów. Prowadzi Hanyu - z niemal dziesięciopunktową przewagą nad Machidą. Daisuke dopiero czwarty...(strata do lidera ogromna).

Co sądzicie?

Hanyu pojechał i uzyskał notę ponad 103 pkt. :shock:tak

Yuzuru wyglądał na zdenerwowanego i tym bardziej cieszę się, że dał radę. Nie wiem jakim cudem skoczył 3T po takim 3Lz, no i to jego pokiwanie głową do Orser'a, gdy skoczył tego 3T :) Hanyu uzyskał +2.80 GOE za 4T, +3 (wow!) GOE za 3A, +0.98 GOE za 3Lz+3T. Moim zdaniem nota 103 nie jest aż tak zawyżona, zwłaszcza, że to krajowe mistrzostwa i w każdym kraju wyniki są na wyrost. Przy idealnym przejeździe Yuzuru może dostać 100+, więc te 3 pkt. więcej to nie aż taka przesada.
Bardzo szkoda mi Daisuke :( Widać, że nie jest w formie i nie mogłam patrzeć na jego szkliste oczy w K&C. Na szczęście na dzisiejszym treningu przed LP skoki wyglądały u niego znacznie lepiej, skoczył czytso 4T i 3A, więc wciąż mam nadzieję!
Brawa dla Machidy za czysty przejazd, ale osobiście jest dla mnie zupełnie neutralny. Zdziwił mnie wynik Kozuki, gdyż nie pojechał czysto, a jednak dostał 90+. Nie wiem gdzie te punkty nazbierał. Nobu w końcu nauczył się liczyć skoki i po 3T (zamiast 4T) w kombinacji dodał 2T, więc jemu również należą się brawa :) Reszty panów jeszcze nie widziałam.
Jakoś teraz powinien się zaczynać LP, więc znowu zaczynają się nerwy!


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Haley452 pisze: Nie no, pochlastam się jak Daisuke nie pojedzie do Sochi. Czy gdyby jakimś cudem i Takahashi i Kozuka pokonali Machidę, moje sny się spełnią i obaj pojadą na IO?
Daisuke może nawet skończyć poza podium, a wydaje mi się, że i tak pojedzie do Sochi (spełnia inne warunki - rating światowy i wynik sezonu). Jest gwiazdą w Japonii i twarzą męskiego łyżwiarstwa figurowego. Poza tym to jego ostatni sezon, ma poważnych sponsorów i tysiące Oba-san za sobą, więc obstawiam, że jego szanse wyjazdu do Sochi (nawet przy słabym występie na krajowych mistrzostwach) wciąż wynoszą jakieś 95%.
Haley452 pisze: Po drugie pochlastam się jeśli takie chucherko jak Hanyu zostanie mistrzem olimpijskim. I tak, z jednej strony Chan, z drugiej Hanyu, czyli powtórka z rozrywki, bo z dwójki Lysacek-Plush też nie chciałam żadnego na najwyższym stopniu podium. Eh.
Może i chucherko, ale mam wrażenie, że złoto trafi do zawodnika, który wygra dzięki TES. A skoki Yuzuru są jednymi z najlepszych na świecie. Jego TES na ostatnich dwóch Mistrzostwach Świata były najwyższe. Ma rekordy świata w TES w SP i LP. Oczywiście nie wszystko mi się w nim podoba -np. ma słabą postawę, ale widzę ogromną poprawę również w tym aspekcie i jeżeli pojedzie czysto w Sochi to ma nawet szanse wygrać z bezbłędnym Chan'em.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#22

Post autor: Poice »

Kolejność startu LP solistów:
1 Kohei Yoshino 47.90
2 Masaki Kondo 43.16
3 Kazuki Tomono 47.98
4 Takaya Hashizume 42.10
5 Takumi Yamamoto 45.93
6 Koshin Yamada 49.89

7 Ryuju Hino 64.18
8 Kosuke Nozoe 53.89
9 Takuya Kondo 51.80
10 Daisuke Isozaki 51.62
11 Taichi Honda 59.34
12 Daisuke Murakami 65.71

13 Keiji Tanaka 71.78
14 Kento Nakamura 69.16
15 Yoji Tsuboi 67.22
16 Akio Sasaki 65.73
17 Sota Yamamoto 65.90
18 Takahito Mura 71.25

19 Yuzuru Hanyu 103.10
20 Shoma Uno 72.15
21 Nobunari Oda 77.72
22 Daisuke Takahashi 82.57
23 Tatsuki Machida 93.22
24 Takahiko Kozuka 90.70


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#23

Post autor: kasik8222 »

Nic nie rozumiem, ale i tak smutne jak cholera


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#24

Post autor: Haley452 »

:beksa:
Mega smutne, Daisuke to taki słodziak. Ciekawe co teraz będzie, tzn kogo japońska federacja wyśle na IO. Masakrycznie boli mnie to, że prawdopodobnie będzie to albo Takahashi albo Kozuka, czyli jeden z moich dwóch ulubionych Japończyków będzie oglądał igrzyska z kanapy. Szkoda.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#25

Post autor: Poice »

Ależ emocje po LP solistów... Widok Daisuke w K&C oraz jego wywiad tuż po LP złamał mi serce... Popłakałam się razem z nim :cry: Teraz nie do końca wiadomo czy pojedzie do Sochi. Jutro po LP solistek Japoński Związek ma ogłosić kto pojedzie na Olimpiadę. Yuzuru i Machida na pewno jadą. Obstawiam, że o trzecie miejsce rozegra się dyskusja na temat dwóch zawodników, którzy borykają się obecnie z kontuzjami, czyli Kozuka i Daisuke. Obaj spełniają jedno z kryteriów wyznaczonych przez JFSU. Obawiam się, że jeżeli Daisuke nie pojedzie to będzie dla niego koniec kariery i już go więcej na zawodach nie zobaczymy... Natomiast, nawet jeżeli pojedzie, to zapewne nie będzie z tego zadowolony, bo w końcu ma słaby sezon i zawalił krajowe mistrzostwa. Moim zdaniem, JFSU powinni dać szanse Nobu, który jest bardzo stabilny w tym sezonie. Nie jest kontuzjowany i przy dobrym przejeździe może liczyć na TOP 5 w Sochi. Daisuke i Kozuka są zbyt wielką niewiadomą. Jednakże tak czy inaczej zgaduję, iż Daisuke zobaczymy w Sochi :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#26

Post autor: Poice »

Dla formalności wyniki końcowe:
1. Yuzuru Hanyu 297.80 (103.10/194.70)
2. Tatsuki Machida 277.04 (93.22/183.32)
3. Takahiko Kozuka 264.81 (90.70/174.11)
4. Nobunari Oda 256.47 (77.72/178.75)
5. Daisuke Takahashi 252.81 (82.57/170.24)
6. Takahiko Mura 216.72 (71.25/145.47)
7. Shoma Uno 216.49 (72.15/144.34)
8. Keiji Tanaka 211.52 (71.78/139.74)
9. Yoji Tsuboi 208.58 (67.22/141.36)
10. Daisuke Murakami 205.86 (65.71/140.15)
11. Kento Nakamura 205.49 (69.16/136.33)
12. Ryuju Hino 191.20 (64.18/127.02)
13. Akio Sasaki 188.38 (65.73/122.65)
14. Sota Yamamoto 170.72 (65.90/104.72)
15. Taichi Honda 170.47 (59.34/111.13)

Większość występów z Mistrzostw Japonii można znaleźć na tym koncie youtube.


Gratulacje dla Yuzuru za obronę tytułu Mistrza Japonii!! Pojechał koleje solidne dwa programy. Szkoda tego 4S...ale mam nadzieję, że w Sochi w końcu doczekam się czystego LP od niego :)
Zaimponował mi Machida, gdyż cały sezon prezentuje świetną formę. Udowodnił, że jego wcześniejsze występy nie były przypadkiem, no i potrafi pojechać czyste programy pod presją, brawo!
Nie do końca satysfakcjonuje mnie końcowy wynik Kozuki, gdyż jego nota za SP była przesadzona (nawet jak na standardy krajowych mistrzostw).
Szkoda mi Nobu, gdyż praktycznie pożegnał się z wyjazdem do Sochi... :(

Edit:
Yuzuru to perfekcjonista. W K&C powiedział do Orsera: ,,Score is great, but I want to have a much better performance for myself." [KLIK]


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#27

Post autor: rzepecha »

Jeżusie, zasmarkałam się okropnie z ich powodu. Coraz częściej zastanawiam się, jakby wyglądało łyżwiarstwo, gdyby zawodnicy reprezentowali siebie, a nie federacje. Ale to już temat na inną dyskusję.
Haley452 pisze::beksa:
Mega smutne, Daisuke to taki słodziak. Ciekawe co teraz będzie, tzn kogo japońska federacja wyśle na IO. Masakrycznie boli mnie to, że prawdopodobnie będzie to albo Takahashi albo Kozuka, czyli jeden z moich dwóch ulubionych Japończyków będzie oglądał igrzyska z kanapy. Szkoda.
Także strasznie mnie to boli. Kozuka jest moim ulubieńcem i chciałam niesamowicie, żeby jechał. Ciężko jest mi wyobrazić sobie Igrzyska bez Takahashiego (trochę odbiegając od tej atmosfery smutku i zstępując na ziemię: podejrzewam, że japońskim sponsorom jest nawet ciężej).
Kogo by nie wysłano, będzie to w pewien sposób niesprawiedliwe w stosunku do tego drugiego. Nie ma z tej sytuacji takiego wyjścia, które zadowoliłoby wszystkich.
Ody nie lubię aż tak bardzo, jak dwóch wcześniej wymienionych panów, ale jest zdrowy, pojechał dobrze, a sezon miał do tej pory lepszy niż Dai i Takahiko. Szkoda mi, że został wykluczony już w przedbiegach (chociaż zdaję sobie sprawę, że nie spełnia żadnego z wymogów japońskiej federaci, aby ubiegać się o miejsce).

Myślę, że jedynym w miarę sprawiedliwym wyjściem byłoby posłać całą trójkę na 4CC i niech ta rzeźnia rozegra się jeszcze raz. Zwłaszcza, że będziemy mieli wtedy lepszy obraz sytuacji z odnośnie urazu Takahashiego.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#28

Post autor: Poice »

rzepecha pisze: Myślę, że jedynym w miarę sprawiedliwym wyjściem byłoby posłać całą trójkę na 4CC i niech ta rzeźnia rozegra się jeszcze raz. Zwłaszcza, że będziemy mieli wtedy lepszy obraz sytuacji z odnośnie urazu Takahashiego.
Tak byłoby najlepiej, bo do 4CC jest jeszcze trochę czasu na podleczenie kontuzji. Z drugiej strony wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż Mistrzostwa Japonii były reklamowane hucznie jako to miejsce, w który zdecydowane zostaną losy 3 miejsc na ZIO. Lubię Kozukę, a Daisuke uwielbiam, więc na pewno działacze JFSU mają teraz trudny orzech do zgryzienia. Jakiej decyzji nie podejmą i tak rozpęta się burzliwa dyskusja.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#29

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:
rzepecha pisze: Myślę, że jedynym w miarę sprawiedliwym wyjściem byłoby posłać całą trójkę na 4CC i niech ta rzeźnia rozegra się jeszcze raz. Zwłaszcza, że będziemy mieli wtedy lepszy obraz sytuacji z odnośnie urazu Takahashiego.
Tak byłoby najlepiej, bo do 4CC jest jeszcze trochę czasu na podleczenie kontuzji. Z drugiej strony wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż Mistrzostwa Japonii były reklamowane hucznie jako to miejsce, w który zdecydowane zostaną losy 3 miejsc na ZIO. Lubię Kozukę, a Daisuke uwielbiam, więc na pewno działacze JFSU mają teraz trudny orzech do zgryzienia. Jakiej decyzji nie podejmą i tak rozpęta się burzliwa dyskusja.
Słuszna uwaga, dość nieprzemyślana z mojej strony była ta propozycja. Zmienianie zasad w trakcie to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. Serio, bardzo bolesne są te ograniczenia. No, ale w tym wypadku podejrzewam, że postawią na Takahashiego. Kozuka miał słabszy sezon, a jeśli brać pod uwagę wszystkie dotychczasowe osiągnięcia to nie ma nawet co porównywać. Niestety, jest też bardzo nieregularny, nie można liczyć na niego w ciemno :(


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: Svietka »

Szkoda, że to co się przytrafiło Daisuke przytrafiło się właśnie teraz, przed Sochi. Chciałabym bardzo, żeby dali mu szansę i żeby pojechał... Z Japończyków to dla mnie tylko On się liczy. Do Yuzuru jeszcze się nie przekonałam.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GPS”