Mistrzostwa Japonii

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#31

Post autor: kasik8222 »

Karierę zakończyła Miki Ando.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#32

Post autor: joasia »

Cześć
Czemu nie piszecie o solistkach? Ja właśnie razem z Akiko się popłakałam ze szczęścia, zasłużony złoty medal, cudowny przejazd!!! Brawo!!!
Mao tym razem nie wypaliła, chyba jest na trzecim miejscu (przynajmniej jeśli chodzi o program dowolny).
Dziękuję za link do kanału na youtube, szkoda mi Miki, pomimo, że jej suę nie powiodło, była cudowna, a wyglądała po protsu wystrzałowo.
Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia!


joasia
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#33

Post autor: eastern_star »

YUZURU!! Właśnie nadrabiam zaległości z Saitamy i kolejny już raz w tym sezonie mam powody do radości! Tego startu bałem się dużo bardziej niż finału GP. O ile przed Fukuoką byłem zadziwiająco spokojny, tak tutaj myślałem, że możliwe jest wszystko. Ale w takiej formie Yuzuru udowodnił, że na chwilę obecna jest numerem 1 nie tylko w Japonii. Oczywiście, można zastanawiać się nad 4S, ale poziom techniczny programów najlepszych solistów świata został tak wywindowany, że trudno oczekiwać od nich wyłącznie przejazdów bez żadnych usterek. Perfekcjonizm Yuzuru bardzo mi jednak imponuje, gdyż uważam, że jest to jedyne słuszne podejście do pracy. Oby ten przejazd idealny trafił się akurat na IO.

Reszta miejsc bez większych zaskoczeń. Machida "planowo" pokonał Odę i Kozukę i zasłużenie pojedzie do Soczi. Daisuke był wielką niewiadomą, choć na pewno sam oczekiwał, że pomimo rekonwalescencji uda mu się pokazać z lepszej strony. Ciekawe, jakie decyzje podejmą Japończycy jeśli chodzi o skład kadry na najważniejsze imprezy sezonu.

****

Przypuszczam, że fanki i fani Akiko jeszcze nie mogą dojść do siebie po takiej dawce emocji, jaką zafundowała im ich idolka w ostatnich godzinach. Juz kiedyś pisałem, że Suzuki na tafli przypomina mi piękny kwiat. I właśnie dzisiaj, w jeden z najkrótszych dni roku, ten kwiat zakwitł pełnym blaskiem. Gratulacje dla Akiko, która naprawdę zasłużyła na ten tytuł.

Mao dziś trochę niepewnie i z usterkami, ale i u niej wartość techniczna elementów jest tak wysoka, że błędy siłą rzeczy przytrafiać się muszą. Oby jak najrzadziej! Satoko zaliczyła kolejne udane mistrzostwa i chyba ostatecznie potwierdziła pozycję liderki wśród japońskich łyżwiarek młodego pokolenia. Na Murakami tym razem to nie wystarczyło, ale Kanako zasłużyła na ten medal jak nikt inny. Niesamowite, że w tak krótkim czasie potrafiła się pozbierać i odzyskac równowagę przed jednym z najważniejszych startów sezonu. No i na koniec słowa uznania dla Miki Ando. Wielka postac łyżwiarstwa kończy karierę i choć Ando nigdy nie była moją lodową inspiracją to trudno przejść obojętnie obok jej łyżwiarskich dokonań. Powodzenia na nowej drodze, Miki!

****

Zwyczajowo nie wypowiadam się na temat sędziowania, ale tym razem zrobię wyjątek. Szacunek dla paneli sędziowskich, które naprawdę wykonały kawał dobrej pracy!


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#34

Post autor: Svietka »

Ależ się cieszę, że Daisuke pojedzie do Sochi. Jaki był szał na trybunach jak odczytywano skład ekipy japońskiej :)
Bardzo lubię tegoroczny program pokazowy Mao. Taka radosna jest jak go jedzie :)


shirley
Posty: 8
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Sosnowiec

#35

Post autor: shirley »

Hej!
Oda również zakończył karierę... i zrobił to w pięknym stylu. Jego występ w czasie Gali cudowny:). A tak go pożegnano:

WZRUSZAJĄCY MOMENT.

Generalnie całe te Mistrzostwa naszpikowane były emocjami.
Wywiad z Takahashim, Kozuka.... Działo się.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#36

Post autor: Poice »

W końcu znalazłam chwilę by wpaść na forum :) Nadrobiłam też występy solistek. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona ostateczną kolejnością na podium. Przypuszczałam, że Mao wygra swoje ostatnie Mistrzostwa Japonii a tu taka niespodzianka.
Byłam pod wrażeniem poziomu jaki zaprezentowały panie - zarówno w SP, jak i LP. Wiele bezbłędnych przejazdów. Pozwolę sobie skomentować występy medalistek :)
Mao - [chciałabym by wróciła do poprzedniej sukienki do SP, gdyż była boska!!] mam wrażenie, że sędziowie chcieli jej pokazać by zrezygnowała z dwóch 3A w LP, a ja ich popieram :) To już nie te lata, gdy mogła skakać 3A na zawołanie, więc wolałabym by skupiła się np. na kombinacji 3F-3T....Niestety, ale w 3R-2R często dostaje "UR". Poza tym przy czystym przejeździe (chociaż z łatwiejszymi skokami) na pewno zyskałałaby więcej na GOE i w PCS. W 2010 potrzebowała 3A by walczyć o złoto, ale obecnie to już nie jest takie oczywiste, gdyż jej PCS utrzymuje się na świetnym poziomie.
Kanako - wiedziałam, że jest fighterką i da z siebie 150%!! Jej radość po czystym SP - bezcenna :) Mam nadzieję, iż te mistrzostwa, jak i dobry start w Sochi utwierdzi ją w przekonaniu, że jeszcze nie czas kończyć karierę :) Cieszę się ze zmiany SP, choć osobiście wolałabym by wróciła do tego z sezonu 2012/2013 a nie 2011/2012. Tak czy inaczej - oby więcej takiej radości po przejechanych programach!
Akiko - ach... z Akiko jest jak z winem - im starsza tym lepsza. Jej SP to majstersztyk. Zawsze mam dreszcze gdy skacze tego 2A na koniec, rewelacja! W końcu dostaje PCS, na jakie zasługuje. Dostała więcej w komponentach nawet niż Mao w LP, co bardzo mnie zaskoczyło. Sędziowie chyba trochę przesadzili z tymi 144 punktami, ale tak czy inaczej zasłużyła na zwycięstwo. Bardzo ją lubię, gdyż w obecnym łyżwiarstwie na najwyższym poziomie niewiele jest kobiet (dominują nastolatki), które potrafią tak zaczarować taflę :) Moje jedyne "ale" dotyczy zmiany sukienki w LP, poprzednia była cudowna :|

Dla porządku - wyniki:
1 Akiko Suzuki 215.18 144.99
2 Kanako Murakami 202.52 135.10
3 Mao Asada 199.50 126.49
4 Satoko Miyahara 191.58 125.06
5 Haruka Imai 186.16 125.53
6 Rika Hongo 176.31 117.06
7 Miki Ando 171.12 106.25
8 Mariko Kihara 160.10 103.75
9 Yura Matsuda 158.29 107.35
10 Miyabi Oba 157.17 102.10
-------------------------------
Odnośnie decyzji Miki to nie byłam zaskoczona. Mimo wszystko wielkie brawa dla niej za wysiłek włożony w treningi i przygotowanie dobrej formy w tak krótkim czasie od porodu! :pada: Natomiast zaskoczył mnie Nobu! Sądziłam, iż wystartuje na 4CC :( Jego pożegnanie było bardzo wzruszające, polało się morze łez.
-------------------------------
Nie miałam czasu obejrzeć całej gali, ale znalazłam ten filmik z Yuzuru (aka Król 3A) w roli głównej z treningu przed galą. 3A z miejsca...tego świat jeszcze nie widział xD xD


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#37

Post autor: Hortensja »

Poice pisze: Nie miałam czasu obejrzeć całej gali, ale znalazłam ten filmik z Yuzuru (aka Król 3A) w roli głównej z treningu przed galą. 3A z miejsca...tego świat jeszcze nie widział xD xD
Fajna ta scenka w "poczekalni". Lubie wszelkie takie momenty, na ktorych widac, ze lyzwiarze, to poza tafla tacy normalni ludzie (czasami wrecz dzieci) i ze rywalizacja zostaje na lodzie.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#38

Post autor: Poice »

Hortensja pisze:
Poice pisze: Nie miałam czasu obejrzeć całej gali, ale znalazłam ten filmik z Yuzuru (aka Król 3A) w roli głównej z treningu przed galą. 3A z miejsca...tego świat jeszcze nie widział xD xD
Fajna ta scenka w "poczekalni". Lubie wszelkie takie momenty, na ktorych widac, ze lyzwiarze, to poza tafla tacy normalni ludzie (czasami wrecz dzieci) i ze rywalizacja zostaje na lodzie.
Śmieli się, bo Yuzuru śpiewa tę piosenkę (Hana-ni nare, [angielskie tłumaczenie tekstu]), do której jedzie. Daisuke zażartował, że może powinien wyjść i śpiewać za niego, a reszta na to, że lepiej nie, bo nie należy denerwować Yuzuru gdy jest skoncentrowany w trakcie jazdy :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Bonus: A tutaj wcześniejsza scena, gdy Dai śpiewa xD
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#39

Post autor: Poice »

Ciekawostka - ratingi stacji Fuji, która transmitowała mistrzostwa:
Sochi Olympic Team Qualifier - All-Japan Figure Skating Championships, Soliści SP (Fuji TV) grudzień 21, 2013 19:04 - 20:54 14.3%
Sochi Olympic Team Qualifier - All-Japan Figure Skating Championships, Solistki SP (Fuji TV) grudzień 22, 2013 19:30 - 21:01 22.8%
Sochi Olympic Team Qualifier - All-Japan Figure Skating Championships, Soliści LP (Fuji TV) grudzień 22, 2013 21:01 - 22:49 23.0%



Do Sochi pojadą:
Soliści: Yuzuru Hanyu, Tatsuki Machida, Daisuke Takahashi
Solistki: Akiko Suzuki, Kanako Murakami, Mao Asada
Tańce: C.Reed/C.Reed
Pary sportowe: Kihara/Narumi [tylko drużynówka]

Obrazek


Mistrzostwa Świata 2014:
Soliści: Yuzuru Hanyu, Tatsuki Machida, Daisuke Takahashi
Solistki: Akiko Suzuki, Kanako Murakami, Mao Asada
Tańce: C.Reed/C.Reed
Pary sportowe: Kihara/Narumi

4CC:
Soliści: Kozuka Takahiko, Keiji Tanaka, Mura Takahito [prawdopodobnie]
Solistki': Kanako Murakami, Satoko Miyahara, Haruka Imai
Tańce: Emi Hirai / Marien De La Asuncion

Mistrzostwa Świata Juniorów:
Soliści: Shoma Uno, Keiji Tanaka
Solistki': Satoko Miyahara, Rika Hongo


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GPS”