Solistki - program dowolny

28.03.-03.04., Boston, USA

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Solistki - program dowolny

#1

Post autor: Poice »

Warm-Up Group 1
1 Viveca LINDFORS FIN 23 50.18
2 Ziquan ZHAO CHN 21 52.80
3 So Youn PARK KOR 22 52.27
4 Niki WORIES NED 24 49.86
5 Anastasia GALUSTYAN ARM 20 53.24
6 Anna KHNYCHENKOVA UKR 19 53.86
Warm-Up Group 2
7 Alaine CHARTRAND CAN 17 55.67
8 Nicole RAJICOVA SVK 15 56.56
9 Amy LIN TPE 14 57.50
10 Da Bin CHOI KOR 16 56.02
11 Angelina KUCHVALSKA LAT 18 54.78
12 Roberta RODEGHIERO ITA 13 57.90
Warm-Up Group 3
13 Mirai NAGASU USA 10 65.74
14 Mao ASADA JPN 9 65.87
15 Elizabet TURSYNBAEVA KAZ 12 61.63
16 Rika HONGO JPN 7 69.89
17 Zijun LI CHN 11 65.39
18 Gabrielle DALEMAN CAN 8 67.38
Warm-Up Group 4
19 Elena RADIONOVA RUS 5 71.70
20 Evgenia MEDVEDEVA RUS 3 73.76
21 Satoko MIYAHARA JPN 6 70.72
22 Anna POGORILAYA RUS 2 73.98
23 Gracie GOLD USA 1 76.43
24 Ashley WAGNER USA 4 73.16

Obie Amerykanki mają realne szanse na złoto - zwłaszcza, że jadą na samym końcu stawki.

edit:

Wyniki
FPl. Name Nation Points SP FS
1 Evgenia MEDVEDEVA RUS 223.86 3 1
2 Ashley WAGNER USA 215.39 4 2
3 Anna POGORILAYA RUS 213.69 2 4
4 Gracie GOLD USA 211.29 1 6
5 Satoko MIYAHARA JPN 210.61 6 3
6 Elena RADIONOVA RUS 209.81 5 5
7 Mao ASADA JPN 200.30 9 7
8 Rika HONGO JPN 199.15 7 8
9 Gabrielle DALEMAN CAN 195.68 8 9
10 Mirai NAGASU USA 186.65 10 11
11 Zijun LI CHN 184.52 11 12
12 Elizabet TURSYNBAEVA KAZ 183.62 12 10
13 Nicole RAJICOVA SVK 173.05 15 13
14 Da Bin CHOI KOR 159.92 16 15
15 Angelina KUCHVALSKA LAT 158.99 18 14
16 Roberta RODEGHIERO ITA 158.41 13 19
17 Alaine CHARTRAND CAN 157.82 17 17
18 So Youn PARK KOR 154.24 22 18
19 Anna KHNYCHENKOVA UKR 154.02 19 20
20 Viveca LINDFORS FIN 152.93 23 16
21 Amy LIN TPE 146.55 14 22
22 Niki WORIES NED 140.87 24 21
23 Ziquan ZHAO CHN 139.67 21 23
24 Anastasia GALUSTYAN ARM 136.07 20 24
Mae Berenice MEITE FRA FNR 25
Anne Line GJERSEM NOR FNR 26
Kailani CRAINE AUS FNR 27
Ivett TOTH HUN FNR 28
Eliska BREZINOVA CZE FNR 29
Joshi HELGESSON SWE FNR 30
Laurine LECAVELIER FRA FNR 31
Kerstin FRANK AUT FNR 32
Aleksandra GOLOVKINA LTU FNR 33
Yasmine Kimiko YAMADA SUI FNR 34
Nathalie WEINZIERL GER FNR 35
Kristen SPOURS GBR FNR 36
Sonia LAFUENTE ESP FNR 37
Dasa GRM SLO FNR 38
Last edited by Poice 8 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post autor: yenny »

Panie po 1szej w nocy. :tired: Nie dam rady.
A sorki, nie panie a "singlistki" ... :-?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: Kathiea »

Ja jak zwykle nagram w nocy, rano sprawdzę wyniki, a popołudniu/wieczorem oglądnę :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Aż boję się nie oglądać na żywo...solistów odpuściłam, bo chciałam, ale soliski muszę odpuścić, bo jutro na rano do pracy :-/ Mam przeczucie, że znowu spotka mnie ogromne rozczarowanie, czyli Mao, Elena i Anna daleko od podium......


Olla
Posty: 41
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post autor: Olla »

ja oglądam jutro - nie dam rady psychicznie na żywo.._

nie ma chyba na forum zbyt wiele fanek Eleny - ale ja ją uwielbiam:) jest po prostu prawdziwa i mi się to bardzo podoba
ciężko jej będzie pewnie w tym roku choćby powtórzyć wynik z zeszłego - ale trzymam za nią kciuki, żeby poszło jej jak najlepiej! :)

i za Annę oczywiście też :) i za Mao:)

taka trójka by mi się marzyła


iselinka
Posty: 36
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: iselinka »

No, dziewczyny pokazały klasę, rewelacyjnie się to oglądało. Kolejność całkiem niezła, chociaż nie jestem przekonana do tak wysokich ocen dla Evgenii. A za największą zbrodnię tych zawodów uznaję wysoką ocenę dla Gracie Gold w kategorii choreografia za "ognistą kurę".

No cóż, mistrzostwa skończone i czas spać :).


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Nadrabiam panie. Super, że Mao skoczyła aksla. Bardzo się cieszę jak widzę ją uśmiechniętą. Ale za nic nie mogę pojąć dlaczego jest tak bardzo ścinana na komponentach... Choć dziś nie było tak tragicznie z tymi ocenami. Jednak nie uważam, że Ashley czy Evgienia jest od niej lepsza akurat w komponentach.

Rika mi się podobała, w ogóle jej tegoroczny Riverdance jest fajny. Tursbayeva i Zijun były tak mega bezbarwne, że dziw, że je na lodowisku było widać. Zijun do tego była jakaś taka niemrawa, wolna, w ogóle mi się nie podobała.

Radionowa - pierwsze wrażenie, co ona na siebie założyła. Sama sukienka byłaby ok, gdyby nie te doczepione kołnierzyki, kokardki i cekinki/cyrkonie. Miała już lepsze sukienki do tego kiczowatego programu - dziś sam kicz. Do tego jakieś potknięcia, generalnie nie podobała mi się. Sympatyczna dziewczyna, śliczna, ale zawsze mam do niej ten sam zarzut - garbi się - choć obecnie trochę mniej, no nie mój klimat.
Evgienia bardzo mi się podobała, zasłużone chyba prowadzenie, ale właśnie jak długo... co będzie za rok. Dziś jest super, ale co będzie dalej? I choć nie jestem fanką np. Yuny, to nie sądzę by programy Evgienii zasługiwała na takie oceny jak kiedyś otrzymywała Yuna, pisałam też już wyżej, że dla mnie nie jest też lepsza niż Mao Asada. Nie był to mimo wszystko program na rekordowy wynik... :-/

Satoko ma bardzo ładny program i bardzo mi się w nim podoba, ale technicznie ... cóż, nie rozumiem jak mogła dostać więcej za techniczną ocenę niż Anna... Nic jej nie zdegradowano, nic nie ujęto, a uważam, że dokręcała, zwłaszcza 2a/3t - tu w tulupie ostatni obrót był na lodzie.

Anna pojechała super. Była pewna siebie, ładnie interpretowała. Podobała mi się bardziej niż Evgienia. I nie rozumiem do końca dlaczego Żenia dostała aż 6 pkt więcej za techniczną warstwę, no może piruety były lepsze, ale generalnie Anna miała trudniejsze elementy skokowe, trudniejsze kombinacje.
Nie dziwię się, że się trochę zaskoczyły ją wyniku, bo i moim zdaniem i technicznie i artystycznie nie odstaje od Żeni.

Moje pytanie odnośnie Gracie - dlaczego tak jej układają programy, że niemal wpada na bandy i się przez to przewraca? Czy nie mozna tego zmienić? nie jestem fanką "ptaka z przykucem", ale sam program nie jest zły. Do tej pory chyba nieźle się w nim czuła, ale dziś była taka spięta, że nie do końca ten program sprzedawała.

Ashley, ok, ale ja bym ją postawiła na 3cim miejscu. Fajnie interpretowała, ale dokręcała i moim zdaniem srebro jej się nie należało, choć ogólne wrażenie jak najbardziej ok.

Moje podium byłoby takie - Anna, Żenia, Ashley.

Ogólnie panie bardzo fajnie się zaprezentowały, mało było upadków, nieudanych programów. Lepiej niż u panów, choć kaliber skoków nie ten. Ale biorąc pod uwagę jak czasem panie potrafiły się posypać, to cieszę się, że były takie emocje.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: kasik8222 »

Zgadzam się z komentarzem Tary Lipinski, że Anna jest jak średnie dziecko w rodzinie. Wszyscy koncentrują się na "maleństwach", a to średnie krzyczy "nie zapominajcie o mnie". Bardzo się cieszę, że dała radę i udowodniła, że nie samymi Evgeniami i Elenami Rosja żyje. Panie ogólnie oglądało mi się najprzyjemniej. Gdyby zamienić miejsca 2 i 3 to też bym się zbytnio nie kłóciła. Nie kłócę się też, że jest jak jest. Nie wiem co dalej z Medvedevą. Przeczuwałam, że się odkuje w FP. Musi mieć wokół siebie mądrych ludzi, bo łatwo za rok nie będzie. Tak sobie pomyślałam o Sotnikovej i szczerze mówiąc to coraz mniej wierzę w jej wielki powrót.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Kasia, ja też już nie wierzę. Bardzo lubiłam Adelinę, jej żywiołowość i wysokie skoki, ale chyba jej czas minął.

Co jeszcze Tara mowiła? Bardzo lubię jej komentarze, nie zawsze wszystko rozumiem, zwłaszcza jak mówi szybko, ale ma dużo ciekawych spostrzeżeń i jest bardzo obiektywna.
Komentarz o Annie - boski, coś w tym jest. Mijają Julki, Adele i Lizy, a Anna jest i potrafi pokazać się tak świetnie jak dziś.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: mavie »

To był sezon Evgeni, wygrała wszystko co było możliwe. Życzę jej, żeby kariera nie skończyła się na tym sezonie, brakuje mi wciąż w jej jeździe takiej klasy i dojrzałości, którą zawodniczki nabierają w wiekiem, ale za 2, 3 lata może być niedościgniona. Bardzo podobały mi się dzisiaj Japonki. Nie rozumiem komponentów dla Mao, miło było wreszcie zobaczyć jej uśmiech.
Anna wreszcie zaliczyła mistrzostwa bez upadków, wolałabym ją widzieć ze złotem. Podobało mi się, że po występie pokazała wreszcie emocje.
Na koniec Ashley, która wystąpiła na 100% swoich możliwości. Brawo za ładny finał.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: Haley452 »

Bardzo mnie cieszy srebro Ashley. Chwała jej za to, że się nie poddaje, choć wielu stawiało już na niej krzyżyk, że niby za stara (a nie am jeszcze 25 lat.. co to się porobiło...). Ma elegancję, dojrzałość i umiejętności interpretacyjne, o których te młodsze dziewczyny mogą tylko pomarzyć. Zdobyła ten medal głownie oceną za komponenty, ale akurat w jej przypadku uważam, że zasługuje tam na każdy zarobiony punkt.

No tak, Evgenia była faworytką i wygrała. Ciężko mi się jednak zachwycać kolejną fasolką, która nie wiadomo jak długo utrzyma się na szczycie. Z całej tej grupy młodych Rosjanek jak na razie trzymają się tylko Radionova i Pogorilaya. Życzę Evgenii żeby spokojnie przeszła okres dojrzewania i rozwijała się dalej, bo jednak łyżwiarstwo dwudziestoparoletnich kobiet a łyżwiarstwo nastolatek to często niebo a ziemia. Pokazywały to Kostner i Marchei, teraz pokazują Wagner i Asada.

I jeszcze słówko o Elenie - no sorry, ale ja przez tą kieckę się w ogóle nie mogłam skupić na jej programie. Wybaczcie dosadność, ale jak dla mnie obrzydliwa. Ta zieleń na dole prawie mnie przyprawiła o wymioty, bo faktycznie zaczęłam sobie wyobrażać na pół zgniłe, zeżarte przez ryby ciało topielca.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: Dżameli »

Haley452 pisze:I jeszcze słówko o Elenie - no sorry, ale ja przez tą kieckę się w ogóle nie mogłam skupić na jej programie. Wybaczcie dosadność, ale jak dla mnie obrzydliwa. Ta zieleń na dole prawie mnie przyprawiła o wymioty, bo faktycznie zaczęłam sobie wyobrażać na pół zgniłe, zeżarte przez ryby ciało topielca.
Nie sposób się nie zgodzić - chociaż dla mnie tragiczne są te ozdóbki przy kołnierzyku. Tu się świeci, tu coś wystaje, tu coś faluje, a tu się gryzą dwa kolory - sorry, Elena, ale zmień projektantów. Już ta sukienka, którą miała na ME, była milion razy ładniejsza, a też imho do najpiękniejszych nie należała.

Wracając do konkurencji - mi się najbardziej podobała Mao, Ashley i Anna. Mao jeździ tak dojrzale, z klasą, świadomie, elegancko, no co by tu nie mówić dla mnie jest aktualnie najpiękniej jeżdżącą łyżwiarką. Przy jej sekwencji kroków miałam ciarki. Uwielbiam ją oglądać i mam nadzieję, że jeśli nie zakończy kariery (chyba tego nie zrobi, nie wiem, jaki jest jej status), to w następnym sezonie będziemy ją widywać w tak udanych programach jak ten - a nawet bardziej, jestem pewna, że da się z tego coś więcej wycisnąć ;) także dla mnie Mao powinna mieć zdecydowanie najwyższe komponenty ze wszystkich. Moja głowa nie ogarnia, czemu przegrała aż o trzy punkty z Evgenią...
Ashley - wow, to było naprawdę coś. Pod koniec prawie płakałam razem z nią :D lubię ten program, chociaż bardziej wyrazista była w zeszłorocznej czerwonej sukience ;) Niemniej zasłużyła na srebro, życzę jej, że zdobędzie też w przyszłości złoto, chociaż w zalewie rosyjskich solistek może być trudno.
Anna - świetny występ! Lubię ją i cieszę się, że zdobyła medal. Pojechała pięknie i walecznie, nie szorowała tyłkiem po lodzie ani razu, co myślę trzeba kilka razy podkreślić bo doskonale wiemy że lód i Anna bardzo się lubią :P Zgadzam się z tym co piszecie, że jest tym "środkowym dzieckiem" - ale cały czas się utrzymuje w czołówce. Mi się najbardziej podoba z rosyjskich solistek, jeździ dojrzale jak na swój wiek i jak ma swój dzień to naprawdę potrafi się dobrze zaprezentować.

Co do innych pań - Gracie jechała tak zestresowana, że miałam wrażenie że patrzę na maskę, a nie na twarz żywej osoby. Brakowało mi jej american smile ;) i tej radości z programu krótkiego. Presja chyba jednak zrobiła swoje. Do medalu zabrakło niewiele - nie w tym roku, to może w następnym się uda, chociaż nie wiem czy jeszcze kiedyś będzie tak blisko złota. Na pewno przyda jej się dobre wsparcie, żeby się nie spalała.
Satoko pojechała ładnie i... tyle. Nie wzbudziła we mnie większych emocji tym przejazdem. Za to bardzo podobała mi się Rika Hongo :D Ze wszystkich Riverdance w tym sezonie ten zaprezentowała najlepiej, żywiołowo i radośnie. A Evgenia wygrała i... no i wygrała, faktycznie jest bardzo solidna, ale jak w którymś już skoku nie podniosła reki nad głowę, to się zdziwiłam, że tego nie robi ;) chyba co za dużo to nie zdrowo, bo w pewnym momencie zaczęło mi to przeszkadzać. Imho dużo jej brakuje do dojrzałości Mao czy chociażby Ashley, komponenty są przesadzone, ale gratuluję jej takiego sezonu i jestem ciekawa, jak będzie wyglądać następny.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: justyna »

Mao planuje udział w IO


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#14

Post autor: Poice »

Evgenia MEDVEDEVA - pojechała rewelacyjnie, wszystko miała pod kontrolą. Wciąż nie jestem fanką, ale zrobiła na mnie spore wrażenie. Ciekawe czy będzie w takiej formie też w przyszłym sezonie.......
Ashley WAGNER - według mnie powinna mieć brąz. Program od strony interpretacji był wspaniały, ale technicznie były niedokrętki - 3T w kombinacji, 3F z końcówki programu, 3S z sekwencji. Raziła mnie również wartość PCS, chociaż prawidłowo dostała więcej niż Medvedeva, więc jestem w stanie to przeboleć....
Anna POGORILAYA - niedoszacowana w SP i LP. Po zobaczeniu not w dowolnym widać było, że spodziewała się lepszej oceny. Chyba nigdy nie zrozumiem jakim cudem przegrała z Satoko w TES, a z Gracie w PCS. Mam nadzieję, że ten wielki sukces przełoży się na jej pewność siebie w przyszłym sezonie oszczędzi nam tych tragicznych upadków.
Gracie GOLD - widziałam jej wywiad i widać, że jest zdruzgotana....Tak jak wspominałam już wcześniej - w tym sezonie zaczęłam jej kibicować, bo to naprawdę zdolna zawodniczka, która nie potrafi sobie poradzić z nerwami. Jej program dowolny od strony technicznej nie był tragedią - na innych mistrzostwach spokojnie zdobyłaby medal....W PCS była przeszacowana - jechała obok muzyki i nawet nie siliła się na jakąkolwiek próbę interpretacji.
Satoko MIYAHARA - w powtórkach skoków aż zgrzytałam zębami na te wszystkie niedokrętki....Ale skoro Ashley się upiekło, to powiedzmy, że panel techniczny był w bardzo dobrym nastroju.

Reszty niestety nie widziałam jeszcze, bo ledwo co z pracy wróciłam. Natrafiłam gdzieś na zdjęcie Eleny w tej okropnej sukience i nie wiem czy chcę oglądać program, mimo iż bardzo go lubię ( 8-) ). Mao ponoć pojechała czysto, ale były niedokrętki. Jak znajdę czas to zapewne nadrobię więcej programów.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post autor: yenny »

Poice, ja od biedy się zgodzę z wyższymi PCS Gracie, bo to zawodniczka bardzo elegancka. Ale z wyższymi TES Satoko to ja się nie pogodzę nigdy! Anna skakała pięknie, wysoko i pewnie, raz się tylko zachwiała przy flipie i od razu posypały się ujemne GOE.
Ashley też z tego co widzę dostała ujemne GOE za flipa, toe-loopa w kombinacji i za lutza. http://www.isuresults.com/results/seaso ... Scores.pdf

A Satoko zaliczono wszystko jako potrójne! Nie kumam jak jej program może być oceniony wyżej od tego co zaprezentowala Anna.
To jest chore!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2016”