Pary sportowe - program dowolny

28.03.-03.04., Boston, USA

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#61

Post autor: Rob »

Sędziowie dają po prostu do zrozumienia, ze trzeba wykonywac jak najtrudniejsze elementy, a komponenty przyjda same. Za nic. Tak po prostu. Im czytszy program tym większe PCS. Chyba na tym to teraz zauwazyłem polega. Będziemy miec coraz więcej par z takimi "paniami" jak Megan, co poruszaja sie jak kłody drewna, pomysłu na program zadnego a choreografia to zlepek skoków, najazdów ,jeżdzenia obok siebie i super"trudnych " wejsc do podnoszen.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#62

Post autor: justyna »

Nie wiem czego chcecie od kostiumów Aliony i Bruno. Ona jest urodzona, żeby nosić cat suity, a on do niej bez problemu pasuje


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#63

Post autor: Poice »

Haley452 pisze:Może to głupie pytanie, ale czego wy właściwie chcecie od tych kostiumów? Normalne jak dla mnie.
ok2


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#64

Post autor: Kathiea »

Rob pisze:Sędziowie dają po prostu do zrozumienia, ze trzeba wykonywac jak najtrudniejsze elementy, a komponenty przyjda same. Za nic. Tak po prostu. Im czytszy program tym większe PCS. Chyba na tym to teraz zauwazyłem polega. Będziemy miec coraz więcej par z takimi "paniami" jak Megan, co poruszaja sie jak kłody drewna, pomysłu na program zadnego a choreografia to zlepek skoków, najazdów ,jeżdzenia obok siebie i super"trudnych " wejsc do podnoszen.
Tez to zauważyłam. Ale nie tylko w konkurencji par sportowych. W ogóle zrobiła się moda na ignorowanie jazdy, a nagradzanie masowe czystych przejazdów, nieważne czy ktoś ma rzeczywiście dobre SS, interpretuje itp., a za każdy błąd obniżenie znaczne PCS, niewazne, jak piękna jest twoja jazda...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#65

Post autor: kasik8222 »

Tania i Max po Sochi stwierdzili, że chcą dalej jeździć, bo 4 jeden cykl olimpijski to za mało, by fani mogli się ich współpracą nacieszyć. Max wiele razy dawał do zrozumienia, że nie podoba mu się kierunek w jakim idzie ta konkurencja i że naraża się przy tym zdrowie tych dziewczyn. Zostali, by pokazać, że para sportowa to nie tylko trudne elementy techniczne, ale też artyzm i chemia. Nie chciałabym, by za parę lat pary typu D/R stanowiły większość stawki i wyznaczały trendy, bo to już nie będzie to za co cenię tę konkurencję, a od zawsze pary sportowe kochałam najbardziej.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#66

Post autor: Haley452 »

Ale Kasik, Aliona i Robin byli niesamowici pod względem artystycznym, ale trudniejszych elementów tez się nie bali.

Tak jak napisałam wcześniej - poczwórne poczwórnymi a ich programy można utrudnić i bez tego. Faktycznie oni wciąż wałkują te same elementy w tej samej kolejności.

I to nie tak, że jestem uprzedzona, bo uwielbiam ich chemię, a Tatiana bardzo mi się podobała nawet jeszcze jak jeździła z Morozovem. Ale fakt faktem, niekiedy ich zwycięstwa nad parami, które próbowały trudniejszych elementów były dla mnie rażące.

Poza tym jak by nie patrzeć, pary sportowe to akurat najmniej artystyczna dyscyplina łyżwiarstwa.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#67

Post autor: kasik8222 »

Aljona i Robin byli niesamowici artystycznie, ale Aljona i Bruno już nie są. Savchenko-Szolkowy byli właśnie parą kompletną, jedną z niewielu, i tego nigdy nie podważałam.
Do V/T możemy wysyłać koncert życzeń, ale to niewiele zmieni. Oni już jeżdżą dla siebie i fanów, wyniki swoją drogą. Te same elementy w ciągle tej samej kolejności? Wypisz wymaluj pasuje do Aljony i Robina. Zawsze właśnie to mnie denerwowało w ich programach.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#68

Post autor: Kathiea »

I dlatego mamy Sui/Han, którzy nie mają tych samych programów co roku, a na dodatek mają tzw. trudne elementy + dawka artyzmu ;) No i wszyscy widzimy, e utrudniać programy można też przez skoki SBS, co mi się bardzo podobało w tym sezonie u Kseni i Fedora, oprócz ich niepowtarzalnej jazdy ^^


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#69

Post autor: ivi »

Ja się nie zgadzam z tym psioczeniem na Alionę i Bruno. Mnie ich dowolny program zaintrygował i uważam, że fajnie dobrali tę dziwną muzykę. Może i Bruno nie jest jeszcze Robinem i może ich PCS są zawyżone, ale dla mnie Bruno jest po prostu uroczy i bardzo przyjemnie mi się go ogląda. Ok, może nie jest to uwaga wysoce merytoryczna, ale nie mogłam się oprzeć.

W sumie, to uważam, że pierwsza trójka jest ok. Bardzo lubię program dowolny Kseni i Fiedora, ale jego wykonanie na MŚ było według mnie dalekie od tego w finale GP.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#70

Post autor: blue cat »

Muszę się przyznać że D/R mnie pierwszy raz w życiu zachwycili- może to zasługa świetnej muzyki a może tego, że naprawdę pokazali niesamowitą energię i charyzmę na lodzie. Biłam im brawo przed telewizorem :) szkoda tych błędów Chińczyków ale i tak świetnie się ich oglądało. Rosyjskie pary nie porwały mnie z jednym wyjątkiem- naprawdę podobali mi się Tarasova i Morozov- nie tylko dlatego że kocham Chopina:) ale za naprawdę dobrą technikę i bardzo ładną interpretację- naprawdę jechali razem a nie obok siebie, jak się czasem w parach zdarza. Aljona i Bruno- brawo :lol:


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#71

Post autor: yenny »

A mnie Aliona i Bruno się jako para nie podobają. Przypominają mi Nikitę z Victorią, gdzie jedno z pary goni drugie, a drugie nadrabia za oboje. choć akurat w na tych zawodach skuteczniejszy w skokach był Bruno.
Oczywiście odnieśli wielki sukces, za to należy im się za to wielkie :bb: ale sędziowie poszaleli w notach dla nich, tym bardziej, że skoki Aliony były nienajlepsze.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2016”