Listy startowe

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Listy startowe

#1

Post autor: Poice »

W czerwcu zostaną opublikowane listy startowe w serii Grand Prix w sezonie 2016/2017. Może chciałby się ktoś podzielić ze swoimi przypuszczeniami co do list na poszczególnych zawodach?


Dla mnie osobiście wielkimi nieobecnymi będą wśród par Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov - sezon mają rozpocząć dopiero na Mistrzostwach Rosji.

edit: 30.06.2016

Oficjalne listy startowe:
Soliści
Solistki
Pary sportowe
Pary taneczne
Last edited by Poice 8 lat temu, edited 1 time in total.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: blue cat »

Ja też żałuję, że nie zobaczymy Tani i Maxa i niestety obawiam się że kolejna dłuższa przerwa nie zrobi im dobrze:( po ostatnim fiasku na MŚ zdecydowanie powinni jak najwięcej startować bo mam wrażenie że trochę wyszli z wprawy. Za to po cichu liczę że Natalia i Max się załapią- słyszałam że podobno jest to możliwe a bardzo bym chciała zobaczyć na zawodach GP polską parę.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: Kathiea »

Natalia i Maks mają gwarantowany jeden start, ze względu na mieszczenie się w top24 Season's Best!

W tym sezonie Skate Canada ma być super blisko The Cricket Club, więc na pewno znajdzie się na zawodach albo Javier, albo Yuzuru. Bardzo możliwe, że Elizabet Tursynbaeva również :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Mam wrażenie, że po jednych nieudanych MŚ wyciąga się w stosunku do Tani i Maxa zbyt daleko idące wnioski. To była tylko jedna nieudana impreza. Czas pokaże czy ta taktyka okaże się słuszna. Ja wcale nie uważam poprzedniego sezonu za zły. Jeden zły start zdarza się każdemu. Oni nie są już młodzi, kontuzje ich nie omijają. Yuna Kim potrafiła wystartować tylko na najważniejszej imprezie sezonu, pokazywała się bardzo rzadko, ale jak już wyjechała na lód to zgarniała to co najważniejsze.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: blue cat »

Super, wreszcie Polacy w GP- nie mogę się doczekać :D ja co do Tani i Maxa z jednej strony bardzo się cieszę, że nadal możemy ich oglądać, bo są naprawdę fantastyczną parą, a z drugiej mam nieprzyjemne przeczucie, że na Igrzyskach znajdą się poza podium- po prostu konkurencja jest coraz mocniejsza. Dlatego wydaje mi się, że biorąc pod uwagę ich wiek, powinni dużo starować, żeby nie stracić obycia z lodowiskiem i nie odstawać kondycyjnie od innych par. Mam ciche marzenie, żeby obie rosyjskie pary "weteranów" czyli Tania i Max i Kavaguti/Smirnov wystąpiły na igrzyskach i najlepiej znalazły się na podium, ale biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia konkurencji z Chin, Kanady, Niemiec i ich własnego podwórka, może być ciężko- no ale przynajmniej będzie prawdziwa walka :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

Kathiea pisze:Natalia i Maks mają gwarantowany jeden start, ze względu na mieszczenie się w top24 Season's Best!
Ogromnie cieszę się, że Polakom udało się załapać na GP :) Jednakże spora w tym zasługa inflacji na Mordovian Open :mrgreen: Ale tak czy inaczej - są ciekawą parą i mam nadzieję, że ich debiut w seniorskim GP będzie udany, bo sobie zasłużyli na start.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

Poice pisze: Ogromnie cieszę się, że Polakom udało się załapać na GP :) Jednakże spora w tym zasługa inflacji na Mordovian Open :mrgreen: Ale tak czy inaczej - są ciekawą parą i mam nadzieję, że ich debiut w seniorskim GP będzie udany, bo sobie zasłużyli na start.
Cóż, każdy mógł startować :P Ale swoją drogą, gdyby Natalii nie zdarzył się ten błąd w twizzlach na MŚ, to myślę, że pobili by swój wynik z MO, więc potencjał jest :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

Zostały jeszcze dwa tygodnie do ogłoszenia list startowych :razz:

Ciekawe kogo USA wystawią na Skate America wśród solistek. W parach tanecznych pewnie pojawią się Shibsy - w końcu są i Mistrzami kraju i wyżej uplasowali się na Mistrzostwach Świata. Natomiast w solistkach jest bardziej skomplikowana sprawa. Ashley ma medal z MŚ, ale to Gracie jest Mistrzynią kraju. W zeszłym roku na SA postawiono na Gracie, bo uplasowała się wyżej na MŚ, więc w tym roku powinniśmy zobaczyć Ashley :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: justyna »

Jeśli nie wyślą Ashley to się wścieknę


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: Kathiea »

Ja myślę, że będzie Ashley. Gracie była chyba ostatnie 2 lata, a Ashley jest świeżo upieczoną medalistką MŚ :) Shibsy mają gwarantowany start na SA. Ja jestem ciekawa, czy któraś z par tanecznych, która stała na podium na JMŚ przejdzie do seniorów i też wystartują na SA... na razie wiem tylko, że Pogrebinsky/Benoit się zadeklarowali, ale im się GP nie należy odgórnie.

[ Dodano: 2016-06-30, 10:15 ]
Dzisiaj nastąpi koniec czekania na listy! Mam nadzieję, że ogłoszą wcześniej niż o 22 u nas...


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Dodałam w pierwszym poście oficjalne listy startowe. Zapowiada się emocjonująca seria GP. Kaliszek/Spodirev dostali dwa starty, więc wielkie brawa dla nich. Na NHK spotkają się Virtue/Moir z Papadakis/Cizeron - ciekawe jak sędziowie ich porównają na jednych zawodach. Na SA zobaczymy Wagner, Gold i Mao :) Chyba pierwszy raz w historii Mao nie dostała NHK... ;( Medvedevej nie będzie na CoR. Kolejny raz czeka nas starcie Hanyu-Chan na SC. Wśród solistów bardzo wyrównanie wygląda SA - Uno, Voronov, Kovtun, Jin, Brown, Rippon i Ten 8-)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: justyna »

Super skomponowane listy :) Nie ma żadnego słabiej obsadzonego GP a jak się widzi dwa wejścia dla Natalii i Maksima to aż się człowiek nie może powstrzymać od uśmiechu. Cieszę się max :D


Olla
Posty: 41
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gdańsk

#13

Post autor: Olla »

ale będzie się działo - niech się już ten off season skończy :))

listy są tak ułożone, że ciężko wskazać faworytów do pierwszej trójki nawet...
Last edited by Olla 8 lat temu, edited 1 time in total.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: Kathiea »

Ja też się super ciesze, że Natalia i Maks dostali aż dwa GP! Nie wiem czy zauważyliście, że było to możliwe dzięki temu, że zwiększono ilość zaproszeń do 10. Przy 8, jak było ostatnio nie zobaczylibyśmy bardzo wielu par. Ciekawostka, że wszystkich juniorskich par amerykańskich, do seniorów przeszli tylko Pogrebinsky/Benoit. I fartnęło im się, że przy tej zwiększonej liczbie tez dostali zaproszenie, mimo, że nie mieli za sobą żadnego rewelacyjnego startu w zeszłym sezonie. Natomiast Nicolas Nadeau, który zajął drugie miejsce na MŚJ nie dostał nawet jednego zaproszenia.

Btw. Jak dla mnie CoR ma słabszą obsadę w tańcach. Wystarczy porównać, że Skate Canada czy NHK Trophy. Żałuję, że nasza para tam nie dostała zaproszenia :P


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Ta wiadomość naprawdę made my day :00: :bb: Brawo, Natalia i Maks! :D Dwa miejsca Kristiny i Aleksa też mnie bardzo cieszą.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”