Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, Haley452, Kathiea, Poice

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

#1

Post autor: Kathiea »

Wiem, że na razie wszyscy żyją Euro, ja też, ale pomyślałam, że można już założyć temat. Wiem, że na pewno wiele z nas interesuje się w mniejszym lub większym stopniu rożnymi sportami letnimi. Na co najbardziej czekacie na Olimpiadzie? Myślicie, że Polska ma szanse na 10 medali lub więcej?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post autor: yenny »

Zaczeło się. A mnie się śniło, ze dwoje naszych z sznsami na złoto odpadło w eliminacjach i obudziłam się podłamana, szczęście, ze to tylko sen ;-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: LittleLotte »

Czy nasza wspaniała telewizja pokaże chociaż przebłyski jakiejkolwiek gimnastyki, czy się łudzę?


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: Kathiea »

yenny pisze:Zaczeło się. A mnie się śniło, ze dwoje naszych z sznsami na złoto odpadło w eliminacjach i obudziłam się podłamana, szczęście, ze to tylko sen ;-)
Mam nadzieję, że nie miałaś takich proroczych snów, jak Poice na MŚ :cry:
LittleLotte pisze:Czy nasza wspaniała telewizja pokaże chociaż przebłyski jakiejkolwiek gimnastyki, czy się łudzę?
w TV? Chyba coś ma być, ale mało tego. Za to pokazują mnóstwo nieciekawych sportów...

Gratulacje dla Rafała Majki za pierwszy medal dla Polski! :25:


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post autor: yenny »

Brawo :25:

I nie wiem jak Wam, ale mnie coraz bardziej drażni nasza "Isia". Nie chodzi o samo przegrywanie, to sport - zdarza się. Ale to fochanie na korcie, jak zaczyna przegrywać nie biega za piłką. No i potem tłumaczenie, że cośtam nie było tak jak trzeba, zniecierpliwienie i złość na dziennikarzy jak zadają pytania, zamiast powiedzieć wprost - przegrałam, trudno, postaram się poprawić.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: kasik8222 »

Ja czytając ostatnie wywiady z Radwańską mam wrażenie, że ona mentalnie jest już na sportowej emeryturze. Liczy się Dawid Celt (czy jak tam ten jej amant się nazywa), a tenis to przy okazji i już raczej niedługo. Ona już jakby chciała zacząć nowy etap w swoim życiu.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

Mam również podobne wrażenie i tez mnie to drażni. Wszystko jest super fajnie, jak jej idzie, ale jak jej nie idzie, to nie potrafi się spiąć i odwrócić losu meczu, chociaż ma do tego umiejętności. A wywiadów po przegranych przez nią meczach rzadko czytuje, żeby się nie denerwować. Bardzo rzadko się zdarza, że przyznaje, że rywalka była zwyczajnie lepsza, albo że ona dała ciała.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: LittleLotte »

Ja pamiętam, że 4 lata temu o występkach Radwańskiej były bardzo, ale to bardzo niekorzystne opinie, że ma gdzieś igrzyska, bo na tym się nie da dobrze zarobić... Coś w tym stylu.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post autor: Dżameli »

Kathiea pisze:
LittleLotte pisze:Czy nasza wspaniała telewizja pokaże chociaż przebłyski jakiejkolwiek gimnastyki, czy się łudzę?
w TV? Chyba coś ma być, ale mało tego. Za to pokazują mnóstwo nieciekawych sportów...
ja wczoraj oglądałam gimnastykę na sport.tvp.pl, z komentarzem :) nie wyszukam teraz podstrony gdzie były różne transmisje, bo mi komputer w pracy nie pozwala, ale trzeba wejść w różne relacje na żywo czy jakoś tak :) i tam jest niby relacja tekstowa i są transmisje inne niż w TV.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#10

Post autor: olcia »

Jako wielka fanka tenisa uważam, że sporty takie jak tenis czy golf na igrzyskach olimpijskich to nieporozumienie. W większości dyscyplin igrzyska to najważniejsza impreza do której zawodnicy przygotowują się cztery lata. A w tenisie to turniej wciśnięty z trudem w przeładowany do granic możliwości kalendarz i prestiżem nie mogący się liczyć z turniejami wielkiego szlema. Wielu czołowych tenisistów i tenisistek w ogóle nie pojechało do Rio a to tłumacząc się kontuzjami a to wirusem Zika. Trudno mi powiedzieć jaki stosunek do igrzysk ma Radwańska, ale myślę, że gdyby nie chciała startować to jakiś powód by się znalazł i oszczędziłaby sobie trudu podróży, która trwała ponoć 50 godzin. Myślę, że te okoliczności plus bardzo dziwna wolna nawierzchnia spowodowały porażkę. Trudno tu mówić, że Chinka zagrała jakiś super mecz bo tak z pewnością nie było.
Zresztą wczoraj odpadł w pierwszej rundzie Djoković oraz w deblu siostry Williams, także Radwańska jedyna nie jest. Jej zachowanie po porażkach to standard. Według mnie argument, że jej się nie chce bo nie można zarobić jest mało trafiony bo dziewczyna zarabia około 10 mln dolarów rocznie więc nie wierzę, że jakby za zwycięstwo coś płacili to by się zmobilizowała bardziej.
Dołączam się do gratulacji dla Rafała, ale przede wszystkim dla całej drużyny Kwiato, Michała i Maćka szkoda, że nie mogli wejść na podium z Rafałem.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: Kathiea »

Fakt, sukces Rafała to zasługa całej drużyny :)

W sumie, gdyby Radwańska przywiozła medal, to akurat w naszym kraju by jakieś pieniądze dostała.

Na stronie TVP niby są transmisje wszystkiego, ale jak chciałam dziś dokończyć oglądanie gimnastyki sportowej gr., w której była drużyna USA, to nigdzie nie ma zapisu wideo. Dziś w TVP Sport mają pokazywać Drużynówkę Mężczyzn :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

Post autor: LittleLotte »

Ja tam nie wiem, ja się nie znam, ja tylko powtarzalam, bo mnie to 4 lata temu uderzyło, i że teraz podobnie.
A tak w ogóle, wygląda na to, że Japończycy mają też gimnastycznego Yuzuru Hanyu. A przynajmniej rekacje komentatorów podobne.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

Nie dam sobie ręki uciąć, ale na poprzednich igrzyskach to chyba sama Isia coś chlapnęła o tych małych zarobkach na olimpiadzie, o tym, że olimpiada to dla niej sprawa drugorzędna, bo liczą się turnieje. Stąd chyba były te wszystkie negatywne emocje wokół niej. no nie wiem, gdyby wyszła i zwyczajnie raz powiedziała - przegrałam, rywalka była lepsza - to jakoś by to inaczej wyglądało, a to jej fochanie to już jest niesmaczne. Kibicuję jej i życzę jak najlepiej, ale jej zachowanie drażni.
Fanką tenisa byłam kiedyś, ostatnią moją idolką była Martina Hingis. Potem oglądanie tenisa zarzuciłam, owszem, czasem popatrzę, lubię wiedzieć kto jest na topie i tak dalej, ale nie oglądam jak kiedyś, nie jaram się nim ;)
tenis przywrócono na IO po ponad 80 latach, w latach 80tych nie było az tylu turniejów i za aż takie pieniądze jak obecnie. I olimipada jest traktowana po macoszemu prze wielu tenisistów, jednak fakt, że rozgrywana jest raz na 4 lata to jeszcze nie tragedia. A, że tym najlepszym chce się występować - to chwala im za to.

Z innej beczki - mam nadzieję, naprawdę wielką, wielką nadzieję, ze to co mówi Tomasz Zieliński to prawda, bo jak się faktycznie faszerował to... :16:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: Kathiea »

Niestety potwierdziło się, że Tomasz Zieliński był na dopingu. Choć on sam upiera się, że jest niewinny i chce, żeby zbadać czy to w ogóle jego mocz... PKOI skreśla go z listy IO, ale on zamierza walczyć o oczyszczenie swojego nazwiska. Swoją drogą, ciekawa sprawa. Gdyby udało mu się dowieść swego (a jest bardzo pewny siebie, że jest czysty), to ośmieszyłby całą WADĘ....

[ Dodano: 2016-08-09, 15:40 ]
Polscy wioślarze i wioślarki spisują się świetnie! Są szanse na medal(e) :09:


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post autor: yenny »

Niestety, kolejny Polak złapany na dopingu... te igrzyska będą chyba najgorszymi w historii, każdy medalista będzie podejrzany.
Nie chcę być złośliwa, ale jak widać doping to nie tylko domena Rosjan.
Swoją drogą, bardzo bym chciała Kathiea, by to się okazało jakąś koszmarną pomyłką.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne dyscypliny sportu”