Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#16

Post autor: olcia »

Niestety wątpię w pomyłkę, szczególnie teraz kiedy złapali drugiego. Zresztą śmieszą mnie te wszystkie tłumaczenia się sportowców przyłapanych na dopingu wszystkim coś dospano do jedzenia, podmieniono mocz i inne tego typu bzdury. Sharapova jedynie umiała zachować klasę i się przyznała, przez co zresztą dostała po tyłku, bo reszta przyłapana na meldonium popajacowała, że nic nie brali i uszło im płazem.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#17

Post autor: Kathiea »

olcia pisze:Niestety wątpię w pomyłkę, szczególnie teraz kiedy złapali drugiego. Zresztą śmieszą mnie te wszystkie tłumaczenia się sportowców przyłapanych na dopingu wszystkim coś dospano do jedzenia, podmieniono mocz i inne tego typu bzdury. Sharapova jedynie umiała zachować klasę i się przyznała, przez co zresztą dostała po tyłku, bo reszta przyłapana na meldonium popajacowała, że nic nie brali i uszło im płazem.
Trochę przekręcasz prawdę. Praktycznie wszyscy sportowcy złapani na meldonium przyznawali, że brali je, tylko że jeszcze przed zakazem. A Sharapova się przyznała, że brała podczas Australian Open, czyli wtedy, kiedy już było zabronione. I dlatego dostało jej się po tyłku. Zresztą słusznie, jej zespół nawalił, że pozwolili jej to w styczniu brać. Powinna ich była zwolnić od razu. W czerwcu czy lipcu wykryto u amerykańskiego siatkarza meldonium i też się okazało, że dostał je jeszcze w zeszłym roku, kiedy było jeszcze legalne, i nawet pojechał na IO.

Ale ja też coś wątpię w pomyłkę. Ten drugi ciężarowiec nie pojechał do Rio, więc przynajmniej nie będzie afery, że ktoś go chciał wyeliminować czy coś. Czasem mam wrażenie, że zawodnicy biorą małe ilości i myślą, że nikt tego nie wykryje... :(

Wracając do Igrzysk, jak wam się podobała kobieca gimnastyka sportowa wczoraj? Rosjankom się przyfarciło, że nie tylko one zawaliły układy. Amerykanki były niesamowite! :10: Łyżwiarki powinny się od nich uczyć :P


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#18

Post autor: LittleLotte »

Mnie było szkoda Chinek, ale z drugiej strony wzruszenie Rosjanek było bezcenne. No i, oczywiście, szkoda że jutro nie wystąpi Polka.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#19

Post autor: Poice »

Osobiście śledzę wyniki w łucznictwie, pływaniu, judo, szermierce, podnoszeniu ciężarów i gimnastyce. Z niecierpliwością czekam na gimnastykę artystyczną, chociaż gimnastyka sportowa - zwłaszcza w wykonaniu panów stała na bardzo wysokim poziomie. Uchimura ma godnych następców, ale mam nadzieję, że zdobędzie złoto również indywidualnie w wieloboju. Staram się również oglądać mecze Polaków w ręcznej i siatkówce (halowej plażowej), ale mało czasu mam na wszystko :D Jak nie startują Polacy to z całego serca kibicuję Japończykom i Koreańczykom z Południa :D


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#20

Post autor: Kathiea »

Rosjanki cieszyły się super, choć nie wiem czy lepiej niż panowie dzień wcześniej ;) Ja po Polakach kibicuję Włochom :D I Katince Hosszu w pływaniu oraz Juli Prokopchuk w skokach do wody. Jak nie startuje nikt z wyżej wymienionych to kibicuje małym krajom i czarnym koniom :) Z różnych przeczytanych opinii, to Uchimurze może zagrozić chyba tylko Ukrainiec. U pań chyba nikt nie może zagrozić Simone Biles. Ale walka o pozostałe medale może być ciekawa :)

A propos Tomasza Zielińskiego, to okazało się, że w próbce pobranej 1 lipca w Polsce też wykryto doping. Pytanie tylko, czemu nikt jej wcześniej nie zbadał? Oszczędzilibyśmy sobie wstydu, a pan Zieliński nie poleciałby za pieniądze podatników do Rio.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#21

Post autor: LittleLotte »

Ja kibicowałam Wierniajewowi, no ale cóż. Za mało wiem o gimnastyce, żeby się mądrzyć, więc mogę tylko narzekać, że wygrał ten nieogolony Japończyk :P Ale są jeszcze poszczególne przyrządy. No, coby nie mówić - finał był emocjonujący.
Last edited by LittleLotte 8 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#22

Post autor: Kathiea »

Ja byłam załamana, że Ukrainiec nie wygrał.... ppp Pocieszam się, że w kraju konkurencji nie ma, a jest na tyle młody, by spokojnie startować za 4 lata. Choć IO będzie w Tokio.

Dziś mam nadzieję, że Polska przełamie złą passe i zdobędziemy choć jeden medal w wioślarstwie. Ileż można przegrywac w końcu?


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: LittleLotte »

Ja się pocieszam, że może jeszcze zebrać ładnych kilka medali na przyrządach :)
A tak w ogóle - to bardzo ładny ten Ukrainiec ;)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#24

Post autor: Kathiea »

LittleLotte pisze:Ja się pocieszam, że może jeszcze zebrać ładnych kilka medali na przyrządach :)
A tak w ogóle - to bardzo ładny ten Ukrainiec ;)
No, choć to nie to samo, co z wieloboju. Choć nie wątpię, że gdzieś to złoto zdobędzie :) Mi też się podoba z twarzy, i to mimo, że jest blondynem. Bo sylwetki to wszyscy gimnastycy mają fajne :P

[ Dodano: 2016-08-11, 15:37 ]
Gratulacje dla żeńskiej czwórki podwójnej za brąz! :25:


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#25

Post autor: yenny »

I dla pań wioślarek za złoto - Magda i Natalia :25:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#26

Post autor: LittleLotte »

Ja przypadkowo włączyłam telewizor akurat na nasz "złoty" wyścig :)

[ Dodano: 2016-08-11, 23:43 ]
Jeżu, ale Mustafina jest śliczna.
Amerykanki były nie do pokonania. Po prostu wymiatały. Szkoda Rosjanek, szczególnie tej młodszej. Miałam ochotę walnąć operatora za pokazywanie bez przerwy biednej, zapłakanej Chinki. Noż człowieku, trochę empatii przydaje się nawet w sporcie.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#27

Post autor: yenny »

Mustafina przypomina mi czasem Adelinę Sotnikową :)

A te cale igrzyska to jakiś cyrk. Afera za aferą. Co chwila ktoś na dopingu - a to pływaczka z Chin, a to kenijski trener udawał zawodnika i chciał za niego poddać się kontroli antydopingowej, ciągle jakieś przewałki. Normalnie oglądać się nie chce.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#28

Post autor: LittleLotte »

Jestem ciekawa, czy wszystkie igrzyska wcześniej tak wyglądały, tylko kontrola dopingowa spała, czy te są jakieś wyjątkowe. Niestety, obstawiam pierwszą opcję :(


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#29

Post autor: Kathiea »

No, teraz nasz mistrz Olimpijski z Londynu Zieliński też okazał się być na dopingu. Kretyństwo, że nie postarali się o te wyniki zanim pojechali do Rio. O trenerze udającym zawodnika nie słyszałam nawet.

Mustafina bardzo ładna dziewczyna :) Szkoda równoważni i ćwiczeń wolnych, srebro mogła wyszarpać. I też mi żal Chinki, nie wiem czemu ją tak bardzo pokazywali, chyba lubią dramaty....

[ Dodano: 2016-08-14, 12:51 ]
Gratulacje dla Piotra Małachowskiego za srebro! :25: Czy tylko ja mam wrażenie, że na tych Igrzyskach nie dobijemy nawet do 10 medali? :(


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#30

Post autor: kasik8222 »

Boniek miał rację. Akurat w ciężarach chodzi o to by nie dać się złapać. Szkoda mi Małachowskiego. Medal olimpijski zdobyć trudno, ale to jednak jest porażka. Oczekiwania były inne i nie oszukujmy się. Piotrek ma już z całą pewnością odruch wymiotny na widok srebra choć twierdzi inaczej. Niemcy mają inną mentalność, walczą do ostatnich minut. Szaranowicz ze swoim komentarzem "Nie wyobrażam sobie innego medalu niż złoty" przy ostatniej próbie Niemca... No comment.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne dyscypliny sportu”