Skate Canada

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Skate Canada

#1

Post autor: Kathiea »

Skate Canada International

Data: 28-30.10.2016
Miejsce: Mississauga, Kanada


Oficjalna strona
Kolejnosć startowa i WYNIKI

Pogrom wśród par sportowych trwa: Bazarova/Deputat się wycofali.

Niemniej konkurencja tańców i solistów zapowiada się fascynująco!

EDIT: Veronik Mallet też się wycofała.
Last edited by Kathiea 8 lat temu, edited 3 times in total.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: Kathiea »



justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: justyna »

Rosyjska prasa plotkuje o tym, że Bazarowa i Deputat już nie będą ze sobą jeździli. Ofkors oficjalnie wszyscy zaprzeczają, ale jestem ciekawa jak to się potoczy. Szczególnie trzymam kciuki za Saszkę i Iwana, Saszkę Pietrowa i duet Della Monica/Guarise. Niech się dzieje :D Mniej przekazu będzie w Polskim Eurosporcie, ale przynajmniej mniej wkurzania się jak nasi komentatorzy tym razem są nie przygotowani xD


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: joasia »

Ja też o tym czytałam, ale jest oficjalne potwierdzenie w tej sprawie. Para dalej jeździ, ale póki co, narzekają na kontuzje i przez to nie są gotowi z programami.
Podobny przypadek jak z Julią. Skoro przez kontuzje nie może w pełni przygotować swoich programów, to rezygnuje z zawodów, bo nie che 5-6 miejsca. tylko chce mieć realną szansę na włączenie się do rywalizacji.

http://rsport.ru/figure_skating/2016102 ... 18599.html

Polecam w ogóle stronę www.rsport.ru- dużo ciekawych wywiadów i opinii czytałam w ich zakładce: figurnoe katanie. Niedawno była cała historia Ludmiły Wlasowej - gwiazdy Teatru Maryjskiego, a następnie choreografki tańców.

Z innej beczki- czy ktoś z was znalazł na necie występy z lodowego show- gwiazdy tańczą na lodzie? Nowy sezon zaczął się w październiku. Maksim Trankov ma tam partnerkę do tańca. Poza nim Maksim Stawinski, Albena Denkova , Maxim Shabalin. Kurcze, kiedyś Stawiski wydawał mi się interesujący, ale teraz stwierdzam, że raczej oblech. Co innego Albena, ona dalej zgrabna, choć raczej chłodna uroda.


joasia
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

Trankov się zarzekał, że w życiu w czymś takim nie wystąpi, bo nie wyobraża sobie jazdy z kimś innym niż Tatiana, a tu trzeba teraz na powiększającą się rodzinę zarabiać :P


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: blue cat »

Obejrzałam sobie na razie tylko pierwszą piątkę pań Skate Canada. No i cóż... zaskoczenia nie było, Evgenia oczywiście na pierwszym. Program ok, ale mam wrażenie, że ona trochę się powtarza w stosunku do tego co było w zeszłym roku, nawet ta kiecka przypomina tę z dowolnego w zeszłym sezonie, tylko bez rękawów ;) w ogóle jakoś drażnią mnie te jej dziwne miny na początku programu- nie chodzi o to, żeby jeździć z kamienną twarzą, ale lubię kiedy mimika wypada bardziej naturalnie, a u Evgenii czuję w tym jakąś sztuczność i to mi przeszkadza.
Kaetlyn- bardzo ją lubię w tym sezonie, fajne, dojrzałe łyżwiarstwo, niby nic a cieszy :) chyba dałabym jej pierwsze miejsce, ale w dowolnym na to nie liczę, panna Evgenia musi wygrać za reputację ;)
Liza- zdaje się powoli wracać do formy, co mnie cieszy, chociaż ten program (mimo, że lubię Mozarta) nie powala, ale ogólnie ok. Tylko ta niepotrzebna biała szmata na sukience, ehhh ;(
Rika- nieźle sprzedaje ten program, zwłaszcza końcówka fajna. Przeszkadzają tylko niektóre ruchy jej rąk, tak jakby nie wiedziała co z nimi zrobić i machała dla samego machania.
Satoko- a to ci niespodzianka, byłam raczej pewna że obsadzi drugie miejsce. Ogólnie nie wygląda to źle- ja generalnie ją lubię, widać, że wkłada dużo serca w to co robi, tylko musi popracować nad skokami.
Po wynikach widzę, że biedaczka Mirai się posypała- szkoda, bo początek sezonu zapowiadał się u niej naprawdę dobrze.
Par sportowych jeszcze nie oglądałam, ale po wynikach widzę jakąś katastrofę u Yuko i Saszy, a miałam nadzieję że jakoś się pozbierają po tej kontuzji :sad:


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: justyna »

Nie sądzicie że Kanada trochę przegina z inflacją wyników? Wynik dla Osmond która prawie się wywaliła, już nie wspomnę o flutzu jak złoto 74+... Dejm... Spodziewałam się więcej po powrocie Tessy i Scotta a jednak ich programy mnie ani ziębią ani grzeją. A i tak im polecieli po poziomach. Skokowo to nie był dzień Yuzu. Miła niespodzianka za to w postaci Kevina Reynoldsa. Szkoda Saszy i Iwana, no i tego że Saszy P skoki też nie bardzo
Ktoś ogarnia dlaczego Sasza i Iwan mają tylko lvl1 w pierwszym podnoszeniu?


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: blue cat »

Mnie tam Osmond się podobała, chociaż wynik faktycznie trochę "pod miejscową publikę" :lol: ale ogólnie fajnie się ją oglądało. A skoro mowa o miejscowej publice, to wyniki par sportowych i tańców muszą się jej spodobać- zresztą były do przewidzenia :lol:


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: handomi »

No Hanyu zawalił po całości, ale głównie w swojej głowie bo podczas rozgrzewki skoczył wszystko z łatwością
Nadal może to wygrać jak pojedzie dobry dowolny, ale zobaczymy czy się zbierze


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Svietka »

Obejrzałam wczoraj pary sportowe na eurosporcie. Megan i Eric nie mają tu z kim przegrać. Ja tam z nimi nie mam jakiegoś większego problemu, krótki jest ok no i brawo za axla, mimo że nie był idealny.
Nowe chińskie zestawienie chyba jednak z większą szansą na jakieś sukcesy. Nikt mnie szczególnie nie zachwycił, tak obejrzałam żeby obejrzeć. Program Liubov i Dylan nawet fajny.
Yuko i Alex - Alex jak rambo, Yuko ciągle smutna, brakowało uśmiechu :-/ Szkoda mi ich, że tak słabo.

Tańce - ogólnie większość shortów mi się podobała, energetyczne, żywiołowe. V/M - naprawdę fajny taniec, coraz bardziej do mnie trafia. strój Tessa zmieniała, czy lepszy - nie wiem. Na pewno stroje są "prince'owskie".
Zapamiętałam jeszcze G/P i S/B - żywiołowo. tanecznie. A Włosi trochę nudnawo.


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post autor: Dżameli »

Obejrzałam prawie wszystko oprócz występu Patricka Chana, nie lubię oglądać przejazdu bez muzyki a YT wyciszył dźwięk w filmikach z jego programem :( A skoro jestem przy panach, jestem fanką kroków Takahito Mury, naprawdę bardzo mi się podobały :D Szkoda mi Yuzuru, dużo punktów stracił, oby się odbił w FD.
Wśród pań najbardziej mi się podobała Kaetlyn Osmond, naprawdę piękny, dojrzały taniec. Evgenia jak zwykle dobra, a inne nie zapadły mi za bardzo w pamięć.
W parach tanecznych zaskoczyła mnie Madison z Evanem, podoba mi się w ona w takiej ostrej stylizacji, rewelka, on już mniej, ale to chyba jego uroda nie za bardzo mi pasuje do takich klimatów :D ich taniec sam w sobie też świetny, nie znałam ich od tej strony i na pewno lepiej mi się oglądało niż w poprzednich sezonach :) Włosi faktycznie trochę nijacy, podobała mi się jeszcze bardzo część bluesowa Stepanovej i Bukina, hip hop zdecydowanie był gorszy. Kanadyjczycy super, zarówno G/P jak i V/M, chociaż dla mnie mogłaby jeszcze raz zmienić strój. Ale jazdę to mają niesamowicie płynną.
Pary sportowe mnie w ogóle nie ruszyły, gratulacje dla Megan i Erika za 3A. Dodam że szkoda mi Chinki, miałam wrażenie, że była taka smutna przed występem :(


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: justyna »

No no. Jakimś cudem przegapiłam to że Michał Brzezina wylądował u Rafa. Raf jak to Raf czyni cuda więc Michał pięknie walczy o swoje skoki. A wszyscy wiemy jak potrafi jeździć


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: handomi »

Sędziowie właśnie podarowali zwycięstwo Chanowi nad Hanyu w PCS (i jak się okazuje w GOE), bleh

przeglądająć protokoły, niesamowite jak niskie GOE otrzymywał Hanyu za perfekcyjne skoki podczas gdy Chan wyższe za swojego 3A, 3T(!) i inne elementy


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: kasik8222 »

Jestem zaskoczona na plus FP Breziny. Podoba mi się Panna Yu, ale Zhang mógłby zmienić strój w dowolnym, bo wygląda jakby wygrzebany z epoki przewodniczącego Mao. Do tego wygląda przy Yu jak Stas przy Tatianie, ale ogólnie to nie wygląda wcale źle. Ładny program Mishy, jak zwykle nie jest to nic nadzwyczaj trudnego, ale ma charyzmę i publika go kocha.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: mavie »

Dżameli pisze:Obejrzałam prawie wszystko oprócz występu Patricka Chana, nie lubię oglądać przejazdu bez muzyki a YT wyciszył dźwięk w filmikach z jego programem :(
Może pomogę:

Najciekawiej zrobiło się w parach tanecznych. Powrót Tessy i Scotta nie taki łatwy jak się wydawało. Oba programy mają fajne. W SD bardzo podoba mi się pierwsza część programu. Tak się zastanawiałam co może dać im przewagę nad Francuzami i ogólnie mam takie odczucie, że u Kanadyjczyków na lodzie widzę Tessę i Scotta, a u Francuzów jest dla mnie świetny Guillaume a potem jego partnerka.
FD płynny i elegancki. Świetny wybór muzyki. Jest tylko jedno ale: pogubili poziomy w większości elementów, jest nad czym popracować.
Nie sądziłam, że kiedyś to napiszę, ale podobają mi się w tym sezonie Madison i Evan (w dokładnie takiej kolejności). SD skrojony idealnie pod nią, FD bardzo klimatyczny.
Włosi dopiero na 4 miejscu, lubię ich, ale wciąż pozostają w bezpiecznych dla siebie rejonach estetycznych. Piper i Poul jak zawsze zwariowani. Doceniam ich oryginalność, choć nie do końca czuję ich programy.
Na końcu muszę wspomnieć o Rosjanach, Alexandra ma śliczną sukienkę w FD, program ładny, ale na tym etapie rywalizacji trochę za poważny dla nich, albo ta interpretacja jeszcze nie trafiła do mnie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”