Mistrzostwa Krajowe

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: kasik8222 »

Ksenia i Fedor też ze złotym medalem na wyrost. Ok, Tarasova i Morosov też mieli błędy. Stolbova-Klimov znowu wyskoczyli w FP z dziwnym klimatem i domyślaj się człowieku "co poeta miał na myśli". Nie wiem czy z takim programem będą zagrożeniem na ME dla Aljony i Bruno. Ich SP mi się podoba chociaż nie powala oryginalnością. Forma też jeszcze nie ta, ale nie ma się co dziwić. Co do solistek to wcale nie jest powiedziane, że Sotskova dostanie się do kadry na najważniejsze imprezy. Federacja zrobi co zechce i pewnie wyśle Elenę. Leonova mogłaby sobie odpuścić, żal mi Lizy, a Sotnikova chyba już na amen "poszła w celebryty" i dobrze jej tam. Na powrót nie liczę, ale co się nagadała na ten temat to jej.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#17

Post autor: justyna »

Mnie się LP Ksenii i Fiodora bardzo podobał. Taki fajnie niepokojący efekt zrobił. Twist potrzebuje pracy wiadomo. Szkoda Tarasowej i Morozowa, bo Federacja wysyła im chamskie - dzięki że wygraliście GPF, dzięki za zatrzymanie miejsca Ksenii i Fedorowi...-,-
Nie łapię LP Kristiny i Aleksieja za nic, a Zabijako z Enbertem mnie po prostu nudzą.
u pań wedle przewidywań. Żenia skoczyła sobie 3+3+3 bo mogła. Programy Maszy Sotskowej są nudne i ułożone jak dla 30 latki. Jak dziecko ma udźwignąć taką muzykę? Nie rozumiem wyboru Alfreda Sznitke. Naprawdę. Zagitowa jak mała fasoleczka skacze i interpretacji ma zero... Wciąż mi smutno z powodu braku Julki. Jeśli chodzi o panów przepychanie Kowtuna na siłę mnie nawet nie zaskakuje. W tańcach za to Katia i Dima zdobyli szósty tytuł. Nie ruszają mnie, ale bardzo szanuję że ciężką pracą doszli do tego gdzie są dziś. Godne podziwu. Srebro dla StepBukinów w sumie trochę z przypadku chyba. Sasza naprawdę musi pracować nad krawędziami i zacząć używać swoich nóg. SinKatsy przed Rusleną o bransoletkę która upadła na lód (how ironic is that) jak dla mnie z zasłużoną przepustką na ME. Bardzo lubię ich materiał i jednak preferuję ich ponad Rusleną, może dlatego że Ruslena stoi w miejscu a u nich widać ogromny postęp. Konsultacje z Czajkowską czynią cuda? xD Martwię się o Lenę po powrocie z USA na początku sezonu wyglądali z Rusłanem jak jeden wielki bałagan i teraz jest o milion razy lepiej, ale Elena niepokojąco przybrała na wadze.

Kevin Mistrzem Francji! :D Flo podobno się strasznie wściekł o to, że Chaffik przegrał, bo Kevin nie skacze quadów i do czego to w ogóle podobne?!


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Post autor: yenny »

Mnie bardziej podobali się Ksenia i Fedor. Poszli w kierunku modern dance, cos jak Gabi z Guliamem, tam się cały czas coś dzieje. Program może nie powalał trudnoscią techniczną, ale u Evgienii i Vladimira też było nieidealnie. A powiedzcie, czy mnie się wydawało, czy twista mieli poczwórnego?
Sprawiedliwiej by chyba było jakby oni mieli złoto, ale jak wyżej pisałam, ogólny odbiór programu lepszy u S/K.

Spojrzałam też na panie, cóż, Żenia chyba zasłuzenie wygrała, choć jej oceny to :-? :-/
No, ale co ja się jej czepiam, Alina dostała niewiele mniej. A więcej niż powiedzmy Mao w najlepszych czasach, więc co tu komentować? Skupię się więc na programach i moich odczuciach.

No więc Żenia - Żenia wygrała znów, swoimi programami a`l mim. Ok. Czysto pojechała i jeszcze 3-3-3 skoczyła ;) - choć to trzecie 3 to mocno dokręcone. No i chyba przesadziła, bo trójkombinację można jedną skoczyć - mylę się? Jak się mylę to zwracam honor, ale jak nie to ... to bardzo nie podoba mi się takie zachowanie. Skoczę sobie i co mi zrobicie...

Alina - ciekawie rozwiązany program, sporo baletu, potem skoki i na koniec znów trochę baletu. Nie mogę powiedzieć, ze mi się nie podobała, ale powalać nie powaliła. Rośnie na pewno konkurencja dla Żeni.

Maria jak to Maria - kompletnie niezapamiętywalna.

Szkoda mi Anny i Eleny, Anna mogła spokojnie być na podium. A Elena - cóż, w tym sezonie nie jest tak skuteczna jak była.

A Liza - no chyba już do poziomu z 2015 roku nie doskoczy. :(
Last edited by yenny 7 lat temu, edited 1 time in total.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: justyna »

Z Lizą po prostu jest tak, że ona nie umie więcej za to konkurencja wzrosła


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20

Post autor: yenny »

Umie, umie. Umie np 3aksla, skacze tez 3aksla z podwójnym toe loopem, ale z psychiką coś nie tak. Chyba.
No bo jak to wytłumaczyć. Kryzys wzrostu i zmian w ciele miała nieszczęśliwie w sezonie olimpijskim.
No, inna sprawa to jej programy na jedno kopyto i czarne bandaże.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#21

Post autor: Kathiea »

Widzę, że Mistrzostwa Rosji przeyskutowane :) Ja się oczywiście bardzo cieszę, że zwycięstwa Mishy Kolyady i Ksenia & Fedora. Smutno mi, że Ruslena i Anna nie wskoczyli na pdoium. Anna co prawda i tak na ME pojedzie, i pewnie na MŚ, ale Ruslen ama sezon z głowyy drugi raz z rzędu przegrywając ledwo co z S/K, którzy BV w dowolnym mieli ponad 3 punkty niższe ( a GOE zawsze jest dyskusyjne).

Wyniki z Rosji tu: http://fsrussia.ru/results/1617/rusnat1 ... /index.htm

Co do Mistrzostw Japonii, to pary taneczne i sportowe były rozstrzygnięte jeszcze przed zawodami. U solistów Yuzuru się wycofał i zawody wygrał SHoma Uno. Bardzo żal mi Takahito Mury, który w każdym innym roku miałby szansę przynajmniej na 4CC, a w tym nie, bo Yuzuru chce startować, choć normalnie odpuszcza. Więc na 4CC i MŚ pojedzie Yuzuru, Shoma i Keiji Tanaka, ktory zajał drugie miejsce. U solistek było jeszcze ciekawiej. Podium to kolejno Satoko, Wakaba Higuchi i Mai Mihara. Po starej gwardi nie ma już śladu. Na 4-tym miejscu jest obecna MŚ Juniorek, cyzli Marin Honda, i dopiero 5 jest Rika Hongo. Mao Asada dopiero 12.... tak kiepskiego scenariusza się nie spodziewałam. Obstawiałam raczej 6-7 miejsce.

Wyniki można sprawdzić tu: http://www.jsfresults.com/National/2016 ... /index.htm


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#22

Post autor: yenny »

Mao dopiero 12 ;( :sad: :16:
Koniec świata.

Kathiea, ja też nie mogę się pogodzić z 4tymi miejscami Anny i Eleny&Ruslana.
Do Viki i Nikity za nic nie mogę się przekonać, w ogóle mi nie leżą. Eleną i Rusłanem też nie jestem zachwycona, ale jak mam wybierać to wolę ich.

Evgienia i Vladimir jednak poczwórny twist ok2

No i jak to jest z tą drugą trójkombinacją Żeni - niby w protokołach jest przy niej gwiazdka i podpis "invalid element", ale do łącznej punktacji w nocie technicznej jest wliczona, specjalnie policzyłam... Nic nie kumam... :-/


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: justyna »

To może ja wyjaśnię. Od tego sezonu Zayak w kombinacji unieważnia ci tylko element który jest Zayakiem. Przykład 3S+3T+3T działa więc tak że z trójkombinacji wypada tylko ostatnie 3T, bo to ono jest tym elementem za dużo.

Przyznam szczerze, że Lizy lądującej 3A+2T nie widziałam nigdy


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#24

Post autor: blue cat »

Mao ppp co najgorsze, obawiam się, że nie zobaczymy jej także na Olimpiadzie i że to koniec jej kariery. Wiem, że ona nie jest z tych, które łatwo się poddają i ustępują miejsca "fasolkom" ale ciężko jej będzie znaleźć teraz motywację, zwłaszcza że swoje już osiągnęła.
Co do Mistrzostw Rosji, Eleny niespecjalnie żałuję, bo nigdy nie byłam jej fanką i nawet cieszę się, że Maria dostanie szansę, chociaż to co pokazała na MR było wg mnie gorsze niż wcześniej w sezonie, jakoś te lądowania skoków wyglądały dla mnie trochę niechlujnie (chociaż może to wina tego, że trafiłam na fatalnej jakości nagranie). Ale jej programy są dla mnie OK i moim zdaniem "sprzedaje" je lepiej niż Żenia. Zagitova nie porywa mnie kompletnie, w ogóle chyba najwyższy czas na zakaz upychania wszystkich skoków w drugiej części programu. Szkoda Anny, ale przynajmniej do teamu na ME i MŚ się załapie (chociaż w przyszłym roku, jak "fasolki" osiągną wiek seniorski, to Eteri może sama obsadzić drużynę na Igrzyska). Szkoda też Lizy, no i wielkich nieobecnych- Julki i Adeliny.
Co do Kseni i Fedora, też mi się wydaje, że wygrali trochę za reputację, chociaż programy mi się podobały (bardziej krótki)- sprawdzian będzie tak naprawdę dopiero na ME.
Do Viki i Nikity za nic nie mogę się przekonać, w ogóle mi nie leżą. Eleną i Rusłanem też nie jestem zachwycona, ale jak mam wybierać to wolę ich.
Nic dodać, nic ująć :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#25

Post autor: Kathiea »

Ja wiem, czy za reputacje S/K wygrało? Oni słusznie dostają wyższe PCS niż T/M, bo mają lepsze SS, naprawdę niezłą choreografią i trochę lepiej ją sprzedają niż T/M. Jasne, można nie być fanem ich stylu (ja akurat jestem,a le rozumiem, że nie trafia to w gust wszystkich), ale to nie ma nic wspólnego z jakością. T/M przegrało o włos. Gdyby ostatnie podnoszenie mieli na poziomie 4, a nie drugim, to by wygrali. A wcześniej jeszcze zdublowanie Salchowa... No niestety, ale PCS jest po stronie S/K. Jedyne, co mnie zawsze razi u Kseni i Fedora, to twist. Jest koszmarny ostatnio. I słusznie dostali na nim negatywne GOE. Mam nadzieje, że uda im się do czasu MŚ przywrócić go do poziomu z Sochi. T/M natomiast ma nawet poczwórnego twista, ale jeszcze nie wygląda on tak dobrze, jak ich potrójny w krótkim, który jest rewelacyjny i może spokojnie rywalizować z Alioną i Bruno. Cieszę się, że Federacja Rosyjska i tak chyba zaczyna widzieć, ze T/M to ich przyszłość (PCS wzrosło), bo powiedzmy sobie szczerze, powrót V/T stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania, a Kavaguti/Smirnov najpewniej jednak odejdą na emeryturę po sezonie olimpijskim (a i tak forma nie zachwycają). Więc zostaje im naprawienie SBS skoków u T/M i twista u S/K jeśli chcą zdobywać medale na olimpadzie i MŚ, bo zdecydowanie potrzebują, żeby któraś z par miała TES w dowolnym na poziomie 70, jesli chcą rywalizować z D/R czy Sui/Han, czy nawet S/M, gdzie sędziowie dają PCS za Alionę.

Jak ktoś zainteresowany, to tutaj przetłumaczony na ang. wywiad z Fedorem Klimovem juz po zawodach: http://www.fsuniverse.net/forum/index.p ... ry.100197/


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#26

Post autor: kasik8222 »

Liza skakała potrójnego axla z podwójnym toe loopem w sezonie 2015 i z na peno skoczyła na MŚ gdzie dobyła złoto.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#27

Post autor: joasia »

Dla mnie Anna została skrzywdzona, ja jej przyznałabym brązowy medal. Na szczęście już oficjalnie ogłoszono, że Anna i Kovtun (choć się nie spisał) są w kadrze Rosji na Ostrawę. Tak w ogólne to troszkę wywindowali Sotskową. Masza dla mnie postawą na lodzie wygrała z Leną Radionową walkę o kadrę (skoki jakościowo też miała lepsze) ale trzecie miejsce na mistrzostwach Rosji przyznałabym Pogorilaji.
Ksenia i Fiodor bardzo oryginalnie, chociaż z błędami. Żenia i Władimir mieli poczwórnego twista, Ksenia z Fiodorem z twistem mają problem, za to lepsze podnoszenia i przejścia pomiędzy elementami.
Żal mi Leny. Liza zawaliła kompletnie program dowolny, dwa upadki i w dodatku fatalne kostiumy. Żal mi Leonowej. Mnie się jej Bjork podoba i absolutnie kostium i uczesanie nie przeszkadza. Pamiętam teledysk do tej piosenki, nietypowy strój Bjork. Ta artystka słynie z niecodziennych strojów i multimedialnych show (odkrycie moich nastoletnich lat, pierwsze albumy debut, post i homogenic miałam jeszcze na kasetach). Myślałam, że chociaż krótki program pojedzie dobrze, a tu lipa. W dowolnym było dobrze interpretacyjnie, ale cóż, z błędami jak zawsze (pojedynczy axel i upadek przy lutzu, który chciała skoczyć z właściwej krawędzi). Niemniej jednak jej pory roku dały się oglądać.
Alina Zagitowa- dziewczynka z potencjałem, potrójny lutz-potrójny rittberger tylko nie jestem pewna czy z właściwej krawędzi skacze lutza (ale nie chcę się wymądrzać).Bardzo energiczna i muzykalna, w przyszłym roku już będzie seniorką i Tatiana Tarasowa orzekła, że może reprezentować Rosję na olimpiadzie. Fajna 14-letnia dziewczynka (nie wiem, czy z Moskwy, czy z Marsa).
Brawa dla Żenii i Władmira, prawie wygrali mistrzostwa Rosji i cieszę się z sukcesu Miszy! Bardzo podobali mi się w programie dowolnym Tiffiany i Jonatan, o wiele bardziej niż Bollywood Eleny i Rusłana. Oni dla mnie w stosunku do muzyki są jednak za wolni i nie ma tych emocji, które towarzyszą tym dźwiękom. Wychodzi na to, że Bollywood jest zdradliwą muzyką. Elena dla mnie w tej odsłonie jest troszkę karykaturalna.
A w ogóle, zwłaszcza gdy chodzi o solistki. Ich kariera króciutka jak życie motyla. Mam nadzieję, że z ciężarem bycia mistrzynią olimpijską w młodym dziecięcym wieku poradzi sobie Julia.
Adelina tymczasem wygrała lednikovyj period. Maxim Trankov na 3 miejscu, a na drugim miejscu Povillas ex equo z Tatianą Navką.


joasia
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#28

Post autor: justyna »

Jeśli chodzi o Juliczkę to ja mam nadzieję, że ona się w końcu porządnie wyleczy i potem powalczy o swoje. Fajny potencjał miał ten Kill Bill w sumie jej materiał w tym sezonie podobał mi się cały. Liza 3A skoczyła na MŚ które wygrała tylko solo w krótkim. Potem pojawił się solo na WTT z upadkiem w shorcie i czysto na goe 2,00 skoczony w dowolnym.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#29

Post autor: joasia »

Zobaczyłam Kristine z Losza i Natalię z Aleksandrem i stwierdzam że do Ostrawy zdecydowanie wysłał abym Kristine Dla mnie byli lepsi w obydwu odsłonach a Natalii z partnerem program dowolny raczej nie poszedł. Lipa


joasia
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#30

Post autor: yenny »

Justyna, nie mogę znaleźć tych filmików z treningów Lizy, ale po pierwszych udanych 3akslach w zawodach, pojawiły się w sieci te z kombinacją. Pamiętam jak ja się wtedy cieszyłam, że ona nie powiedziała ostatniego słowa, że oprócz 3aksla jest coś jeszcze... Kto by pomyślał, że to się tak potoczy.

O, mam :)



Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GP”