Inne

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#16

Post autor: yenny »

Kathiea, ależ ja wcale nie pochwalam tego, ze je zlikwidowano, stąd mój ";-)" przy wypowiedzi. Figury obowiązkowe zlikwidowano po ZIO w Calgary. Niemal nigdy nie pokazywano ich w tv, mało o nich mówiono i pisano. To dzięki nim tak naprawdę Katarina Witt zdobyła złoto w Sarajewie, Sumners się wtedy na obowiazkach wyłożyła. I potem Katarina pokonała ją o 0,1 setną czy jakoś tak.
Uwazam, że zarówno tańce obowiązkowe w konkurencji tańców jak i figury obowiązkowe w pozostałych przydałyby się i to bardzo. Niestety, ich powrót jest raczej nierealny.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#17

Post autor: Kathiea »

Mentor Cup 2017

Oficjalna Strona
WYNIKI
LIVESTREAM

Jestem ciekawa jak się rozstrzygnie rywalizacja u pań, czy Krzysiu Gała pojedzie tak dobrze jak na Mistrzostwach krajowych i jak się ułoży rywalizacja między Muramoto/reed, Kaliszek/Spodyriev i Hurtado/Khalyavin.


Mati
Posty: 34
Rejestracja: 7 lat temu

#18

Post autor: Mati »

Mnie osobiście niepokoi brak Igora Rzeźniczenko. Jest naszym nowym reprezentantem więc w mojej opinii powinien zjawić się w Toruniu i pokazać się szerszej Polskiej publiczności. Też dobrze byłoby go zobaczyć, w jakiej jest w formie przed mistrzostwami europy, tym bardziej, że na mistrzostwach 4 nations nie pokazał się z najlepszej strony, przegrywając z Krzyśkiem.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: justyna »

A to on jedzie i Krzysiek jest tylko Sub Entry. Masz rację


Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: 8 lat temu

#20

Post autor: Mateusz »

W MTC miała też startować Coco Kamiński, ale z tego co wiem wybrała ostry trening przed ME. Być może Igor poszedł tą samą drogą.

Swoją drogą skład kadry na ME jest dla mnie zastanawiający. Oczywiście nie sam wybór kto na ME pojedzie, a kto nie, bo postawiono (i słusznie) na nasze najmocniejsze ogniwa, które później walczyć będą zapewne w MŚ o kwalifikacje na igrzyska. Moje wątpliwości budzi zgłoszenie Krzyśka jako rezerwowego i całe kontrowersje związane z tym, że MP nie jedzie na ME. Przecież o ile się nie mylę Krzysiek nie zrobił minimum punktowego, więc na ME wystąpić nie może. Chyba, że federacja uznała mu minimum zrobione na 4Nationals, tylko czy to zgodnie z regulaminami ISU są zawody międzynarodowe?


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#21

Post autor: justyna »

Jeśli dobrze pamiętam to tak. Minimum musi być zrobione międzynarodowo. Ja tam jeśli chodzi o skład kadry na ME smutkuję, że Justynę z Jeremiem wrzuciła z rywalizacji przepuklina, więc trzymam kciuki, żeby Natalia z Maksem weszli do tej wymarzonej 10 i potem może powalczymy na dwie pary. Jeśli Krzysiek nie ma minimum to to, że Igor jedzie jest naturalne. Oby im poszło jak najlepiej


Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: 8 lat temu

#22

Post autor: Mateusz »

justyna pisze:Jeśli dobrze pamiętam to tak. Minimum musi być zrobione międzynarodowo. Ja tam jeśli chodzi o skład kadry na ME smutkuję, że Justynę z Jeremiem wrzuciła z rywalizacji przepuklina, więc trzymam kciuki, żeby Natalia z Maksem weszli do tej wymarzonej 10 i potem może powalczymy na dwie pary. Jeśli Krzysiek nie ma minimum to to, że Igor jedzie jest naturalne. Oby im poszło jak najlepiej
Mi się marzy czołowa "10" na MŚ. Wtedy moglibyśmy wystawić dwie pary na igrzyskach. Ale to chyba cel jeszcze nie na ten rok...


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: Kathiea »

Nie, 4 Nationals to nie zawody międzynarodowe, tylko krajowe, więc żadnego minimum Krzysiek nie ma. Wciąż ma szanse je zrobić, ale tylko na MŚ. Minimum trzeba mieć zrobione na ileś tam tygodni przed Mistrzostwami ISU, a Mentor Cup jest za późno, by te minima mogły liczyć się do ME. Ale dla zawodników spoza Europy, mogą się liczyć do 4CC, jako że 4CC są odpowiednio później. Nie podam wam konkretnych liczb, ale pamiętam, że czytałam gdzieś o tym, i jasno wynikało, że TES uzyskane w Mentor Cup nie liczy się już do ME. Ale swoją drogą, minimum TES liczy się na dwa sezony (czyli te uzyskane w tym sezonie liczą się też na przyszły sezon, nie trzeba zdobywać ich ponownie), czy Krzysiek nie zdobył minimum w zeszłym sezonie?

EDIT: Tak, w zeszłym sezonie zdobył TES minimum zarówno w SP, jaki w FP. Jego TES jest wystarczające tylko na ME, na MŚ jest za niskie. Natomiast Igor ma też TES na MŚ.

Kto ma jakie TES można zobaczyć tu: http://www.isuresults.com/isujsstat/tes/stsmjustsen.htm

[ Dodano: 2017-01-12, 17:56 ]
Pooglądałam parę Juniorów dziś i polska przyszłość w łyżwiarstwie rysuje się raczej mocno źle. Niespecjalnie widzę, żeby za 3-4 lata w seniorach było lepiej niż teraz. Raczej może być gorzej. No nic, taka nasza rzeczywistosć.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#24

Post autor: justyna »

Jeśli chodzi o minima Mentor się może liczyć do Worldsów. Hiszpańska federacja na mój marny poziom języka, ale jednak napisała że Hurtado Kaliawin przyjechali do Torunia właśnie je zrobić


Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: 8 lat temu

#25

Post autor: Mateusz »

[ Dodano: 2017-01-12, 17:56 ]
Pooglądałam parę Juniorów dziś i polska przyszłość w łyżwiarstwie rysuje się raczej mocno źle. Niespecjalnie widzę, żeby za 3-4 lata w seniorach było lepiej niż teraz. Raczej może być gorzej. No nic, taka nasza rzeczywistosć.[/quote]

A ja mam nieco inne odczucia. Myślę, że w parach tanecznych możemy być całkiem silni. Są fajne duety Borysova/Zawadzki i Polibina/Barszczak, do tego Saez/Thayalan i Hertenstein/Binkowski. Każdą z tych par w mojej opinii stać na finał MŚJ i to powinno napędzać rywalizację i ciekawe wyniki.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#26

Post autor: Kathiea »

A tak, Borysowa/Zawadzki już w zeszłym roku awansowali do programu dowolnego na MŚJ. Ale jednak, żeby jakoś dawać radę w seniorach, to tak jak Natalia i Maks, musieliby być w top10 i dopiero wtedy przejść do seniorów. Tańce są o tyle specyficzne, że jednak musisz mieć jakieś okej wyniki w juniorach, potem w seniorach będzie się już tylko gorzej przebić. (alternatywą jest tylko znalezienie sobie lepszego partnera/partnerki)

Swoją drogą, to posypali dziś Natalii i Maksowi w GOE. I ciut w PCS. Może i było to ich najlepiej wykonany SD, ale 69 pkt to trochę za dużo. Ściany pomagają :P


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#27

Post autor: justyna »

Patrzę na protokoły gdzie Maks i Natalia mają znacznie więcej w GOE do kroków i SS niż Sara z Kiriłem. Nie przesadzajcie aż tak..


Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: 8 lat temu

#28

Post autor: Mateusz »

Oglądałem wszystkie tegoroczne starty Natalii i Maksa i ten w Toruniu zdecydowanie przebija wszystkie dotychczasowe. Zdecydowanie poprawione twizzle, wypełnione puste miejsca w programie, a do tego świetna energia na tafli. Nie dziwi mnie zatem progres o 9 pkt. w porównaniu do najlepszego startu w tym sezonie (Finlandia Trophy)

Ten wynik dałby trzecie miejsce ostatnich ME ok2


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#29

Post autor: blue cat »

Mnie też ten wczorajszy short Natalii i Maksa podobał się najbardziej w tym sezonie- dotychczas wolałam dowolny, jakoś nie przemawiała do mnie ta muzyka w krótkim. Dobra wróżba przed ME:) Hurtado i Khaliavin też mi się podobali, mają potencjał. Trochę rozczarowali mnie Kana i Chris, chyba nie uporali się jeszcze do końca z tą kontuzją, bo miałam wrażenie jakby wcześniej wykonywali ten taniec z większą energią. U pań cieszy mnie dobra forma Galustyan i Kuchvalskiej, chociaż tej drugiej raczej ciężko będzie powtórzyć ubiegłoroczny sukces na ME- nierówno jeździ w tym sezonie, GP jej nie wyszedł a konkurencja nie śpi, no i jeszcze wróciła Carolina.

[ Dodano: 2017-01-14, 09:23 ]
Napisałam komentarz po obejrzeniu krótkiego pań, a teraz zaczęłam oglądać co nieco z dowolnego i widzę że Angelina znowu się posypała- szkoda, bo już liczyłam że weźmie się w garść. Na ME chyba będzie walka o 5 miejsce, bo podium zajmą Rosjanki, a 4 Kostner.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#30

Post autor: ivi »

Zmieniając nieco temat, czy nie przerażają was pustki na trybunach? Podobno zawody te są organizowane 16 raz, a świadomość o nich jest tak niska. Toruń to nie małe miasto, jest tam mnóstwo szkół, wśród nich można było zawody rozpropagować. Dlaczego nie zorganizowano wycieczek szkolnych? Trochę wstyd i szkoda zawodników.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GP”