Pary taneczne

Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Pary taneczne

#1

Post autor: Hortensja »

http://www.isuresults.com/results/seaso ... SEG007.HTM

Ciekawa jestem bardzo jak bypadna Hurtado/Khaliavin, no i oczywiscie trzymam kciuki za Polakow.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

Nikita i Vika - zaskoczenie. Muszę spojrzeć na protokoły, bo to aż nie do wiary.

[ Dodano: 2017-01-26, 14:44 ]
Nie macie wrażenia, że w tym roku tańce krótkie tych nie najlepszych par składają się z dwóch oddzielnych, zupełnie ze sobą niepołączonych występów? Najpierw jest blues i "robimy co kazali bo wyjścia ni ma", a potem nagle zmiana rytmu wzięta z czterech liter i od razu łyżwiarze dostają kopa, szczerzą się do publiczności i machają wszystkim, czym się da i nie da.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#3

Post autor: Hortensja »

LittleLotte pisze:Nie macie wrażenia, że w tym roku tańce krótkie tych nie najlepszych par składają się z dwóch oddzielnych, zupełnie ze sobą niepołączonych występów? Najpierw jest blues i "robimy co kazali bo wyjścia ni ma", a potem nagle zmiana rytmu wzięta z czterech liter i od razu łyżwiarze dostają kopa, szczerzą się do publiczności i machają wszystkim, czym się da i nie da.
Troche sie zgadzam niestety. W ogole jakos te krotkie tance w tym roku srednio mnie biora, jest kilka fajnych, ale jakos wiecej sie spodziewalam po bluesie i Hip Hopie... Myslalam ze bedzie oryginalniej, a jest jednak dosc wtornie.

Nazarowa/Nikitin juz nie sa z Zhulinem, tylko z Igorem? Ot, przegapilam te zmiane...


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: justyna »

W tym roku blues nie działa jeszcze gorzej niż Ravensburger. Czekam z utęsknieniem na rumbę. Bo większość tańców pasuje jak pięść do nosa. Co się stało z SinKatsami? Pisałam egzamin i nie widziałam


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: LittleLotte »

Właśnie nie mam pojęcia, co się stało z Viką i Niką, bo mi się protokoły nie chcą otworzyć. Ktoś, coś?


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#6

Post autor: Hortensja »

Juz sie otwieraja.

Sin/Kats- sekwencja bez dotykania na 1 poziomie, a PSt na 2. Polecialo im na tym sporo punktow.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: LittleLotte »

To faktycznie wiele tłumaczy :sad: a szkoda, bo ich taniec krótki jest moim zdaniem jednym z najciekawszych.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: blue cat »

Zawsze myślałam że jestem w mniejszości bo nie rozumiem zachwytów nad SinKats (zwłaszcza na GS mają sporo fanów). Ale dzisiejszy short utwierdził mnie w opinii o nich, którą mam już od dawna- totalnie niezapamiętywalna para bez polotu i charyzmy, a przy tym z wpadkami technicznymi. Sorry. Myślę, że Nikita w końcu sam pożałuje że zerwał z Eleną, bo jak tak dalej pójdzie, to zaczną ich wyprzedzać obecne juniorskie pary rosyjskie, jak przejdą do seniorów. I tak ich dotychczasowe oceny były naciągane. Dzisiaj nawet nasi Natalia i Maks pobili ich w TES i moim skromnym zdaniem powinni być od nich wyżej, tylko że oczywiście SinKats nie wiem za co dostali wyższe PCS. Ogólnie zawody na niezłym poziomie, wydaje się że jest mniej niż zazwyczaj wyciągania za uszy żelaznych faworytów (odnosi się to do SinKats, i niestety również do P/C) i dzięki temu szanse w czołówce są dość wyrównane.
:25: dla Natalii i Maksa, nowe PB i świetny short, mogą jeszcze zajść wyżej, bo różnica w stosunku do N/N i S/K jest minimalna (0,1). A propos, Nazarova i Nikitin byli dla mnie najfajniejszym punktem programu z całej pierwszej dziesiątki- naprawdę czują bluesa:)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: LittleLotte »

Mi się natomiast bardzo podobają, zdecydowanie bardziej niż Elena z Rusłanem, i bardziej niż Elena z Nikitą. Elena jest piękna i zdolna, ale za bardzo "over the top". Vika nadal kryje się w cieniu partnera, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż jeszcze 2 sezony temu. Podobają mi się ich programy, ich short jest jednym z moich ulubionych w tym sezonie, jako jeden z niewielu tworzy całość. FD widziałam na żywo i nie powalił mnie wtedy (sędziów też nie), ale nie był też zły, zeszłoroczny podobał mi się bardzo.
Co do Natalii i Maksyma... Nawet nagły przypływ patriotycznych uczuć nie pozwala mi się dziwić, że SinKatsy jednak prowadzą. Jakoś jazdy, interpretacja, lekkość, prowadzenie łyżwy, pokrycie tafli, wreszcie prędkość - to wszystko jest w ogóle nieporównywalne. Niemniej z naszego duetu jestem bardzo dumna, ale możliwości rozwoju u Zouevej i na polskim poletku też są tak jakby inne.

[ Dodano: 2017-01-26, 17:58 ]
Nawiasem mówiąc. Dla mnie nużącą parą bez polotu w tańcu krótkim byli przede wszystkim Bobrova i Soloviev. Jak ich lubię, i jak wielbię ich morriconową Toscę, tak dzisiaj moim zdaniem zaprezentowali przewidywalny, juniorski program i takąż interpretację.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post autor: yenny »

Blue Cat, nie jesteś sama :lol: ja tez nie umiem zachwycać się Sinkatsami.
A dzisiejsze zawody bardzo mi się podobały. Był wysoki poziom i cieszę się, że generalnie błędy były karane. Bardzo podobali mi się dziś Bobrowa z Sołowiowem, już teraz wiem dlaczego Katia ćwiczyła gięcie tyle lat wystawiając moją sympatię do nich na cierpliwość ;)
Podobały mi się obie pary włoskie, Anna i Luca chyba dali z siebie 150% Dawno nie widziałam ich tak energicznych. Tobias i Tkaczenko też dali czadu, Bukiny też nieźle, choć ona dalej odstaje. Ale moim zdaniem mniej odstaje od Ivana niż Viki od Nikity.
Gabi i Guliame - ich program jest bardzo fajny, jeden z moich ulubionych tegorocznych SD,ale dziś pojechany z błędami i dość niechlujnie. Dobrze, że nie uszło im to na sucho, ale i tak mi ich żal. Dwa ostatnie sezony dostawali oceny z kosmosu i tegoroczny sezon jest chyba dla nich bardzo bolesny. NIc to, jeszcze jest dowolny, zobaczymy co z tego miszmaszu wyjdzie, zarówno w parach sportowych jak i tu zapowiada się ciekawie.
No i trzeba pochwalić naszych - o ile pierwsza część taka sobie, to już hip hop super. Trzymam kciuki za poprawę lokaty. :25:
:25:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: blue cat »

Chyba sędziom się ostatnio spodobało wylewać kubeł zimnej wody na głowę Gabi i Guillaume'a ;) dzisiaj im się niestety należało, ale to pokazuje że jednak nie ma-wbrew pozorom- nietykalnych numerów 1. Co dobrze wróży przed jutrzejszym dowolnym pań i nie mam nic przeciwko, żeby taki sam zimny prysznic dostała Żenia. Wiem, to brzmi skrajnie złośliwie ale naprawdę nic do niej nie mam, a z wywiadów z nią wnoszę, że jest prywatnie przemiłą i sympatyczną dziewczyną ale po prostu nie lubię zabetonowanego najwyższego stopnia podium i to w każdej konkurencji. A wracając do tańców- pięknie wyglądali dziś Gabi i Guillaume (niech im to zrekompensuje niepowodzenie)- wreszcie jakieś dopracowane stroje- proste, ale z fajnym krojem i motywem, a nie jakieś drapowane worki.


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: Rob »

blue cat pisze:Chyba sędziom się ostatnio spodobało wylewać kubeł zimnej wody na głowę Gabi i Guillaume'a ;) dzisiaj im się niestety należało, ale to pokazuje że jednak nie ma-wbrew pozorom- nietykalnych numerów 1. Co dobrze wróży przed jutrzejszym dowolnym pań i nie mam nic przeciwko, żeby taki sam zimny prysznic dostała Żenia. Wiem, to brzmi skrajnie złośliwie ale naprawdę nic do niej nie mam, a z wywiadów z nią wnoszę, że jest prywatnie przemiłą i sympatyczną dziewczyną ale po prostu nie lubię zabetonowanego najwyższego stopnia podium i to w każdej konkurencji. A wracając do tańców- pięknie wyglądali dziś Gabi i Guillaume (niech im to zrekompensuje niepowodzenie)- wreszcie jakieś dopracowane stroje- proste, ale z fajnym krojem i motywem, a nie jakieś drapowane worki.
P/C byli nietykalnym nr. 1? Chcesz powiedziec,ze popelniali tak oczywiste błedy we wczesniejszych latach, a sędziowie przymykali oko i dawali wysokie poziomy, a teraz nagle otworzyly sie im oczy. Rok temu w Bratysławi e dostali 70 pkt i jeden poziom tez nizej w krokach.Kompnenty tez mniejsze.Wiec jaki macie problem z ta nietykalnoscia? Gdyby dzisja dostali poziom 3 w krokach (czyli 1,5pkt wiecej) byliby na prowadzeniu majac 77 . To tylko ich wina, nie nagle sprowadzenie nad ziemie przez sedziów.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: Svietka »

Ojejku, tego się w tańcach nie spodziewałam :shock: ale niespodzianka. Niestety niewiele mogę oglądać i tak tylko na wyniki zerkam. Plus dla P/C za zmianę strojów.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: justyna »

Tymczasem L'Equipe rozkręca aferę, że włoski kontroler/ka? techniczna przepatrzyła błąd Anny i Luci w którychś krokach, który powinien skutkować -1 do oceny technicznej i zepchnąć ich za Katię i Dimę.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Zgodnie z tym, co mówił pan komentator, to nie byłby jedyny wyraz dobrej woli panelu technicznego :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2017”