Programy na sezon 2017/2018

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#151

Post autor: LittleLotte »

Mi też podobają się W/P, chyba najbardziej że wszystkich SP, jakie dotychczas widziałam. Ich FD też do mnie przemawia - oba programy są bardzo klasyczne i ewidentnie nastawione na pokazanie 100% W/P w W/P, ale niczego nie przestylizowali, nie ma udziwnień na siłę, nie jest tandetnie, nie ma w tym dziwnych historii o niewidomych i innych ptakach, generalnie bardzo przyjemnie się na nich patrzy.

[ Dodano: 2017-09-24, 02:35 ]
- FS Meagan I Erica. Dość tragicznie pojechany, niestety.

- Julianne I Charlie

- Vanessa i Morgan

[ Dodano: 2017-09-24, 02:57 ]
https://www.google.pl/amp/www.dailymail ... ssion.html
To co prawda nie ten wątek, ale toczyła się tutaj krótka dyskusja o stanie zdrowia Natalii, więc wrzucam kilka słów na temat wstrząśnienia mózgu od Ashley Wagner (plus jej bór jeden wie jak związana z tym tematem sesja nago).

[ Dodano: 2017-09-24, 04:59 ]
- Javi FS
- Javi SP

[ Dodano: 2017-09-24, 05:00 ]
Javi ma u mnie piątkę za Człowieka z La Manchy i dodatkowo jeszcze plusa za wykorzystanie Dulcinea ;)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#152

Post autor: mavie »

Jak zobaczyłam SD w wykonaniu Tessy i Scotta to pomyślałam sobie, że jest ogień. Mi się podoba, niczym mnie nie zaskoczyli, program bardzo oddający ich styl jazdy. FD ma duży potencjał, filmik z próby bardzo mnie nakręcił na ten program, występ już tak udany nie był, do Olimpiady jeszcze sporo czasu więc dużo powinni poprawić. Ktoś wcześniej porównywał ten program do Carmen i tego się trochę w ich przypadku obawiam. Pamiętam, że to był dla mnie jeden z ich najlepszych programów i absolutnie zostawiali w moim odczuciu D/W w tyle do dnia Mistrzostw Świata, tam pojechali tak przerysowaną wersję, że nie zaskoczył mnie brak złota dla nich.
To co zdecydowanie najbardziej mnie razi to podnoszenia z kroczem Tessy przy głowie Scotta, nieestetyczne.
Stroje mają takie sobie, najbardziej podoba mi się granatowa sukienka z próby.

Moi ulubieńcy Kaitlyn i Andrew maja przynajmniej niezły FD, mam nadzieję, że się szybko rozkręcą i poprawią podnoszenia (to ich mocna strona, a tu wyglądali bardzo nieporadnie). W odróżnieniu od większości bardzo zawiódł mnie ich SD, nie podoba mi się muzyka, stroje nie w charakterze muzyki i po tylu latach wspólnej pracy nadal nie widzę zgrania w elementach, gdy jadą oddzielnie.

Teraz najbardziej czekam na Francuzki duet, czy ktoś się orientuje kiedy zaprezentuję się przed publicznością?


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#153

Post autor: justyna »

Na Finlandia Trophy 6-8.10
Znam ten artykuł, pamiętam też co dla Teda Fletta na Throphee Bompard opowiadała Marie France, po wstrząśnieniu mózgu Gabrieli. Dlatego tak się wkurzyłam, że wstrząśnienie mózgu a tu już w piątek na lodzie i to wykonując rotacje zaburzające wyczucie równowagi Natali, bo niby programy łatwiejsze, a podnoszenia rotacyjne bez problemu, sekwencje twizzli. Przecież było widać, że traci równowagę w krokach... Anyway koniec rantu.

Mnie tam podnoszenie - głowa, krocze jakoś specjalnie nie razi, bo jak jest odpowiednio szybko wykonane (tu było za wolno) to tego się nawet nie zauważa. Po kawałkach z treningu spodziewałam się czegoś znacznie bardziej wow, moim zdaniem całe Come What May jest zupełnie nie potrzebne, bo El Tango buduje takie fajne napięcie i ostrość z którą oni jadą, a potem przechodzi to w Come What May i jest takie pfffffffffff.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#154

Post autor: Haley452 »

Zgadzam się, że FD Tessy i Scotta lepiej się prezentował na treningu niż w zawodach, jednak spodziewałam się, że całość będzie miała lepszy efekt. Trochę jednak bezpiecznie zagrali, typowe MR bez jakiś fajerwerków, a przecież można nawet do tej muzyki zrobić coś pięknego i oryginalnego, patrz Ashley (ale oczywiście ten program zachwycał w jednym sezonie, nie w trzech, na miłość boską, Ashley!!! nie tędy droga!).

W każdym razie czegoś brakowało, może trochę dramatyzmu, ognia? Sama nie wiem. Będę musiała zobaczyć jak ten program będzie się rozwijał w miarę upływu sezonu.

Ja też w ogóle sobie nie wyobrażam Francuzów w latynoskich rytmach, strach się bać. Ale może nas pozytywnie zaskoczą.

Meagan z daleka w tej fryzurze wygląda jak Sarah Abitbol ;) Bardzo jej do twarzy, paradoksalnie wygląda dużo bardziej kobieco.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#155

Post autor: holloko »

Człowiek wyjechał sobie na urlop bez internetów i tyle go omija...

Wielkie dzięki wszystkim za linki i komentarze, miło poczytać będąc chwilowo poza obiegiem! Czas się wziąć na nadrabianie zaległości :32:


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#156

Post autor: LittleLotte »

Meagan z daleka w tej fryzurze wygląda jak Sarah Abitbol ;) Bardzo jej do twarzy, paradoksalnie wygląda dużo bardziej kobieco.
Oj tam paradoksalnie. Kilka ostatnich lat nosilam taką samą fryzurę i wyglądałam znacznie bardziej kobieco niż kiedykolwiek w długich ;)
W każdym razie czegoś brakowało, może trochę dramatyzmu, ognia? Sama nie wiem. Będę musiała zobaczyć jak ten program będzie się rozwijał w miarę upływu sezonu
Obawiam się, że choreo nie będzie się już za bardzo rozwijać - a przez tak drastyczne poszatkowanie muzyki klimat tańca mocno spada. I trafiłaś w punkt z porównaniem - cięcie Ashley jest tak dobre, że moze wręcz tworzyć osobną piosenkę, przez to program wypada znacznie płynniej. No ale nic, poczekamy, zobaczymy.
Oczywiscie, nadal nie dorównali moim tegosezonowym mistrzom w cięciu muzyki - Alli i Pavlowi.

[ Dodano: 2017-09-25, 01:13 ]
Ach, i witaj z powrotem, Holloko. :05:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#157

Post autor: kasik8222 »

Hortensja pisze:Ale sukienke ma ladna. A mam jeszcze w pamieci to co nam zaserwowala w SP w zeszlym roku...
A mnie się podobało ;) ;) ;) ;)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#158

Post autor: yenny »

A mnie się ;) niespodzianka ;) SD Tessy i Scotta podoba. To znaczy - ja nie lubię tańców latino. Nie moja bajka i stylistyka. ale ogólnie lubie taniec i mam o nim jakiś pojęcie. I z tego co pamiętam to właśnie w tańcach latino ważne są te przerysowane ruchy całego ciała, głównie bioder, seks, dynamika. A na turniejach widzimy właśnie takie ocierające się o kicz lub wręcz kiczowate stroje, fryzury, makijaże, układy choreograficzne. I Tessa ze Scottem doskonale to pokazują. Czyste latino. Należy się zastanowić, czy oceniamy SD jako wariacje na temat latino czy doceniamy profesjonalizm.
mam podobne zdanie co Mavie na temat SD kaitlin i Andrew, bo to właśnie była wariacja na temat latino a nie latino. To nie są tańce ze szkolnych potańcówek, a z tawern, gdzie wisiał dym, lał się rum i wszystko ociekało zmysłowością. Ich taniec jest po prostu letni, stroje właśnie jak ze szkolnej prywatki, a twizzle były koszmarne.
Zaznaczam, nie lubię takich właśnie południowych klimatów, mnie się z tych tańców podba jedynie rumba, ew. mambo, ale to już kubańska wariacja na temat latino a nie czyste latino.
Niemniej uważam, ze Tessa i Scott pokazują to co powinni - zmysłowość, ogień, dynamikę.
Podobnie jak większość nie potrafię sobie wyobrazić Gabi tańczącej do takiej muzyki. Guliame - tak, jak najbardziej, jej - nie.
O FD później napiszę.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#159

Post autor: justyna »

P/C w ogóle podobno mają jakieś latino nie latino
Bardzo ich
FD był konsultowany z jakimś bardzo dobrym baletowym choreografem
Brzydko was okłamałam xD
Zadebiutują przecież na French Masters w weekend, ale nie wiem czy będzie stream. (edit dostanę nagranie FD więc się podzielę)

Macie rację jeśli chodzi o muzykę. Zobaczcie o ile przyjemniej patrzy się na Justynę i Jeremiegi, albo Smart/Diaz (no poza Fake Despacito) gdzie muzyka jest dobrze zrobiona i płynnie w siebie przechodzi. U V/M mi tego brakuje. SD wygląda jak po prostu przyprawione łacińskim beatem, co do siebie nie pasuje, a FD jest słabo pocięte.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#160

Post autor: Hortensja »

kasik8222 pisze:
Hortensja pisze:Ale sukienke ma ladna. A mam jeszcze w pamieci to co nam zaserwowala w SP w zeszlym roku...
A mnie się podobało ;) ;) ;) ;)
Kasik, ja to widzialam na zywo, z kolezanka co ogladala pierwszy raz lyzwiarstwo w ogole. I w kontrascie z Mao, w pieknej czarnej sukience (kolezanka Mao nazwala "labedziem" :) ) Leonova w tych warkoczykach.... no nie :) Kumam koncept, ale nie.

Zgadzam sie z Yenny co do latino. Tez nie lubie tych turniejowych, ktore wydaja mi sie wynaturzone, ale naprawde w kilku miejscach bardzo mocno rozpoznalam te ruchy u V/M. O stroje mozemy sie nie obawiac, Tessa na pewno nie poprzestanie na jednej sukience, a Scott pewnie wroci to swej bezpiecznej czerni :)

Wrocilam sobie do zeszlorocznych rozmow na temat nowych programow V/M i oj, tez bylo duzo krytyki :) Wiec mysle, ze sie przyzwyczaimy. Ja nie jestem przekonana do konca do obu programow, ale juz je obejrzalam wiele razy. Jako chyba jedyne.

A co do podnoszenia- tez mi nigdy nie przeszkadzalo, pomijajac to ze krocze dla mnie jest troche gdzie indziej, to pasuje stylistyka. Bardzo nie lubilam tego z SD z 2014, tam ten rozkrok Tessy mi bardzo przeszkadzal, a program byl bardzo elegancki w dodatku.

W/P na razie zupelnie mnie nie przekonuja, SD ma potencjal, ale te stroje sa makabryczne (nie kumam jak to ma byc autentyczne i skraca Kaitlyn o polowe). Poza tym strasznie jechali niepewnie, a to jest ostatnia rzecz dozwolona w latino. Z czasem powinno byc lepiej. FD jak na razie wyglada mi na niewypal, jest nijaki i strasznie staroswiecki. W ich przypadku nie wyglada to dobrze.

G/P rzeczywiscie przekombinowali z SD, nie wiem co o nim myslec. Sukienka sexy, rekawki dla smiechu, taniec nie-latino...
justyna pisze:P/C w ogóle podobno mają jakieś latino nie latino
Czemu mnie to nie dziwi, po passo ktore nie bylo passo, walcu ktory nie byl walcem i bardzo dziwnym bluesie.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#161

Post autor: Rob »

Scott w pierwszej sekwencji kroków zachowuje sie jak kogut, to wg niego latino? W sumie on nie pasuje do latino, kurdupel i te jego żenujące ruchy. Wygląda śmiesznie. Taki z niego macho jak ze mnie papież


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#162

Post autor: yenny »

Miałam o fd, program Kaitlyn i Andrew fajny, lubiętaki staroświecki urok programów, ale nie powalają.
Fajnie się ogląda Tessę i Scotta, faktycznie na treningu lepiej pojechali i sukienka lepsza, ale program :25:
Bardzo czekam na Gabi i Guliama, ale jak znów pojadą podobnie jak co roku w zwiewnych szatach... :-/ W każdym razie czekam. Z dowolnych podoba mi się nawet program Bobrowej i Sołowiowa.

Popatrzyłam jeszcze na inne sd, jak do tej pory najbardziej podoba mi się sd Tessy i Scotta, Scott jest po prostu mega męski i przystojny, fajnie się na niego patrzy i jak się rusza ... mmmmm I jeszcze Seguin i Bildeau mają fajny program.
Poza tym nie do konca rozumiem uwagi na temat podnoszeń takich czy siakich, ich program jest o skandalizującej rewii, dziwnych układach i miłości pomiędzy ludźmi, więc nie ma pojadą jakby byli na imieninach u cioci. Niech będzie trochę tego mniej "przyzwoitego" zachowania, ja osobiście wolę takie mniej grzeczne podnoszenia, niż gdyby Tessa miała się ocierać o Scotta. :lol:

Obejrzałam ponownie programy Piper i Poula. SD mi się nawet podoba, tzn. jego pierwsza część. To jest ok, potem już udziwniają. Jak pisałam wcześniej, nie przepadam za tańcami latynoskimi, nie podoba mi się ten styl, te stroje, stylizacje, nie lubię panów o typowej urodzie południowca. Ale jak już mamy to latino, to przyjmuję je z całym dobrodziejstwem inwentarza. I chyba jednak wolę latino jako latino, a nie wariacje na temat. Piper i Paul chyba za bardzo wzieli sobie do serca to, że u nich zawsze musi być inaczej. I w takim udziwnianiu niekoniecznie to się sprawdza. FD tej pary też na razie nie kupuję w 100%. Jest inaczej ;) niż co roku. Na razie muszę się przyzwyczaić, myślę, że im dalej w sezon tym będzie lepiej.


Muszę ponadrabiać jeszcze solistki.

Edit:
Program Megan i Ericka nie leży mi. Nie wiem dlaczego ich jazda mnie nie przekonuje. Po raz pierwszy za to podoba mi się program Vanessy i Morgana. Mimo, że para też raczej z tych skocznych a nie romantycznych to się fajnie w tej konwencji odnaleźli. Szału nie ma, ale dla oka przyjemnie ;)

Oglądając Javiego - oba programy - miałam wrażenie, ze to już było. I rytmy i muzyka i choreografia i w sumie kostium z sp tez :-? Ale FD fajni się ogląda.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#163

Post autor: justyna »

Tymczasem w Obersdorfie Aliona i Bruno z bezpieczną przewagą w trakcie SP par
SD wygrali Penny i Nick, pewne miejsce na IO mają Kana i Chris, a reszta zobaczymy.

SP:
SD:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#164

Post autor: LittleLotte »

Bezpieczna przewaga się skończyła wraz z programem Evgeni i Vladimira :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#165

Post autor: yenny »

Program Aliony i Bruna pasowałby do Tani i Maksa. Aliona jest niesamowita, szkoda, że Bruno nigdy nie doskoczy do jej poziomu, ale i tak jest bardzo dobrze. W tym sezonie chyba im będę kibicowac no i Sui/han. Podziwiam Alionę za ambicję, ale ryzykuje dziewczyna, oj ryzykuje.

Comes i Bucklan popenili świętokradztwo :lol: dla mnie ta muzyka to tylko i wyłącznie rumba Torvil/Dean z 1994 roku. To mój ukochany OD/SD wszechczasów. Ta C/B jakaś letnia i mało ciekawa.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”