Różne inne mistrzostwa krajowe

Mistrzostwa Rosji, USA, Japonii etc
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Różne inne mistrzostwa krajowe

#1

Post autor: holloko »

Zakładam jeden zbiorczy temat na mistrzostwa z pomniejszych łyżwiarsko krajów, chociaż emocje będą takie że nie wiem czy się tu pomieszczą. :viva:

Być może seria Grand Prix się właśnie zakończyła, ale to nie koniec sezonu - wręcz przeciwnie, pora na prawdziwe łyżwiarstwo i wyżyny sportowych emocji.

W ten weekend (i następne również) odbędzie się całe mnóstwo mistrzostw różnych krajów a wraz z nimi walka o spełnienie marzeń i ukoronowanie wielu lat ciężkich treningów, krwawiących stóp, zawalonej edukacji i ostatnich pieniędzy wydanych na doszycie dodatkowych cekinów… czyli jednym słowem wyjazd na olimpiadę i reprezentowanie swojego kraju (lub nie swojego)... czy tez [s]ochłapy[/s] nagroda pocieszenia w postaci wyjazdu na ME, 4CC czy tam inne Sarajevo Open.

Szykujcie herbatke z melisy, pileczki antystresowe, EMOCJE BEDA TAKIE OBFITE


Mistrzostwa Szwecji

Listy startowe i wyniki

Miejsca na IO: 1 solista, 1 solistka
Miejsca na ME: 2 solistki, reszta po 1

Soliści: jedyne zawody gdzie Alexander Majorov nie ma konkurencji, ale wart zerknięcia jest jego mlodszy brat, Nikolaj.
Solistki: po wycofaniu sie Joshi i kontuzjach Isabelle Olsson tutaj rozgrywka pomiedzy Anitą Ostlund i Matildą Algotsson. Na olimpiadzie zdecydowanie wolałabym Matildę.
Występowania par sportowych w tej części świata nie stwierdzono
Pary taneczne: mają jedna - Malmberg/Noldahrl - nigdy ich nie widzialam ale maja TES na ME


Mistrzostwa Finlandii

Listy startowe i wyniki

Na olimpiadę mogą wysłać jedną solistkę i będzie to Emmi Peltonen lub Viveca Lindfors, patrząc na to że Emmi to zaginiona siostra bliźniaczka Pogorilej i chodzi nie tylko o wygląd, to ta konkurencja jest zupełnie nieprzewidywalna.
W tańcach polecam SD Torn/Partanena, mają chyba najbardziej awkward latino w sezonie. :x
Liubov Efimenko znowu zapadła się pod ziemię, może znowu zmienia kraj albo dyscyplinę? Jeszcze w synchronach nie startowała chyba

Mistrzostwa Francji

Listy startowe i wyniki

Miejsca na IO: 1 solista, 1 solistka, 1 para sportowa*, 2 pary taneczne
Miejsca na MŚ: po jednym soliście i solistce, po dwie pary
Miejsca na ME: 2 solistów, 2 solistki, 2 pary sportowe, 3 pary taneczne
*mieli prawo do 2 par sportowych ale zrezygnowali, z przyczyn takich że 1) wszystkie inne pary mają problemy z obywatelstwem, lub 2) bo tak.

Soliści: pewnie zamiecie Besseghier, ale jeżeli jego płuco nadal nie powróciło do pierwotnego kształtu, mogą zaskoczyć Ponsart i Aymoz, i to oni będą się bić o ME. Jeszcze jest całkiem obiecujący Economides. Moje serce bije dla Kevina :00:
Solistki: tutaj wielkie starcie Meite vs. Lecavelier. Osobisśie jestem bardzo rozdarta, no bo od lat raczej kibicuję Laurine, a tymczasem Mae zrobiła na mnie kapitalne wrażenie na zywo, no i nie wiem. Tak bardzo nie wiem. :beksa:
Pary: James/Cipres się wycofali (Vanessa ma kontuzję, podobno nic poważnego i na ME powinno być ok ale nikt nie zakazuje wpadać w panikę, więc wpadam) ale to nie oznacza w żadnym wypadku ze ta konkurencja bedzie nudna - zachęcam raczej koneserów sportów ekstremalnych, bo Esbrat/Novoselov mają podnoszenia chwiejne niczym trzcina na wietrze a tutaj to oni raczej są faworytami, wiec moze byc krwawo.
Tańce: tu się będzie działo! oczywiscie z góry wiadomo kto wygra, ale walka o drugie miejsce (i zarazem wyjazd na IO) to będzie absolutna masakra. Abachkina/Thauron, Lauriault/Le Gac i Alessandrini/Souquet, taką właśnie kolejność obstawiam, aczkolwiek nie bez rozdarcia. Jestem absolutnie zauroczona Angelique (niestety partnera musiałaby zabrać ze sobą na IO bo takie są zasady, ale niech będzie), Romain ma najgłośniejszą rodzinę której zawdzięczam czasowe ogłuchnięcie na jedno ucho, a Lorenza ma sukienkę jak obecnie moje włosy - więc rozumiecie chyba że ta konkurencja jest dla mnie naprawdę emocjonalna i cokolwiek tu nie wyniknie to moje serce bedzie pękniete absolutnie i na wskroś.


Mistrzostwa Włoch

Tu są wyniki
A tu można popaczeć

Miejsca na IO: 1 solista, 2 solistki, 2 pary sportowe, 2 pary taneczne
Miejsca na MŚ: jak na IO
Miejsca na ME: 1 solista, 3 solistki, 2 pary sportowe, 3 pary taneczne

Soliści: bardzo licz≥ę na Matteo Rizzo, ale konkurencja jest mocna - król imprez i gołej klaty Righini, a do tego Grassl który jakoś niedawno skoczył 4Lz . A bilet do Korei tylko jeden, jak żyć?
Solistki: ok, Kostner, ale to oczywista oczywistość; Rodeghiero niby nadal jest na liście ale ma jakieś kontuzyjne paskudztwo i pewnie się skreśli w ostatniej chwili; osobiście bardzo bardzo BARDZO trzymam kciuki za Giadę Russo, to moja jedna z bardziej ulubionych zawodniczek, ma bardzo ciekawy, czasem wrecz awangardowy styl i choreografie (i niestety tak samo awangardowa technikę skoków). Poza tym na uwagę zasługuje Micol Cristini.
Pary sportowe: tutaj sprawa jest prosta, dwie pary jadą w zawodach i dwie pary jadą do Korei :tired:
Tańce: tutaj w sumie jak w parach ALE jest dodatkowe miejsce na ME i czy powędruje ono do młodszego brata Marco Fabbri? Byłoby miło ale Tessari/Fioretti raczej mają większe szanse
(ani sie nie obejrzałam a Leo Luca Sforza zapadł się pod ziemię. szkoda, miał ekhm, perspektywy :x )


Mistrzostwa Niemiec

Listy startowe i wyniki

Miejsca na IO: 1 solista, 1 solistka, 2 pary sportowe, 1 para taneczna
Miejsca na MŚ: jak na IO
Miejsca na ME: 2 solistów, 2 solistki, 2 pary sportowe, 1 para taneczna

Soliści: Mam dylemat bo nie wiem kto jest nudniejszy - Fentz czy Liebers… obawiam sie ze Liebers sie juz rozsypał, więc liczę na któregoś z panów z polskimi nazwiskami :D (jeden z nich ma nazwisko PIONTEK i aż mnie skręciło)
Solistki: no tu jest emocjonalna petarda, myślę że Schott deklasuje rywalki ale jest obawa, że jak zwykle przy odrobinie presji da ciała i Weinzierl ją wyroluje, a mimo ze jej program do czterech pór roku z efektami dźwiękowymi i bardzo dosłowną sukienką jest najciekawszą rzeczą jaką kiedykolwiek Natalie zaprezentowała (ale powiedzmy sobie szczerze, dużej konkurencji nie było) no to jednak… pikanterii dodaje fakt, że obu paniom po piętach depcze im Dastich. I nie wiem gdzie sie podziała Lutricia Bock, jej sukienki zawsze dodawały kolorytu zawodom, dosłownie
Pary sportowe: kto wygra wiemy, ale kto pojedzie na igrzyska jako numer 2? oto jest pytanie. Pojedynek na śmierć i życie rozegra sie pomiędzy Hase/Seegert a Hocke/Blommaert. Osobiście liczę na tych pierwszych, bo do Rubena B. mam chwilową urazę po tym jak zredukował karierę Mari Vartmann do instagrama, wielka strata ;(
Tańce: tu się dopiero robi gorąco. Cóż za emocje. 3 pary, które idą łeb w łeb. Lorenz/Polizoakis, Koch/Nurtern, Muller/Dieck. Wiadomo że Kavita i Joti maja największy potencjał (no i program dowolny do dumy i uprzedzenia :pada: ) ale od jakiegoś czasu robią wszystko (albo właśnie nic nie robią...) żeby go nie wykorzystać. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że wzięli się do roboty!


Mistrzostwa Hiszpanii
Super długa lista startowa
Ale ma być stream!

Mimo bliskości Morza Śródziemnego, tu zdecydowanie mniej gorąco, ale i tak :mrgreen:

Miejsca na IO: 2 solistów, 1 para taneczna
Miejsca na MŚ: 2 solistów, reszta po 1
Miejsca na ME: tak jak na MŚ

Soliści: dwa miejsca, trzech panów; można powiedzieć że Javier nie pojedzie na IO tylko gdy mu urwie obie nogi (bo jak mu urwie jedną to i tak byłby Hiszpanem nr 1) ale ciekawe będzie starcie dwóch pozostałych zawodników: Javier Raya i Felipe Montoya na pewno zaliczą przejazdy zycia!
Solistki: pod nieobecność Sonii Lafuente (czy chwilowa czy permanentna - nie wiem) raczej Valentina Matos nie ma sobie równych. Będzie można się podelektować jak rozjeżdża konkurencję niczym walec - konkurentkę ma jedną, więc szybko pójdzie
Pary sportowe: Wow! Słuchajcie, są dwie pary - Dorota Broda z partnerem (nie znam ale brzmi polsko więc) vs. Aritz Maestu który ongiś jeździł z Marceliną Lech i trenowali u Siudków, ale jako że on częściej zmienia partnerki niz Evgeni Krasnopolski no to teraz już ma inną. Nie mamy par sportowych, więc możemy uznać to za mini-mistrzostwa Polski, prawda? :what:
Tańce: kto by pomyslał kilka lat temu ze Sara Hurtado i Adria Diaz będą konkurować przeciwko sobie? To właśnie oni - wraz z nowymi, świeżo importowanymi partnerami - będą walczyć o wyjazd do Korei. Osobiście bardziej mi się podobają Hurtado/Khaliavin, ale to Smart/Diaz zdają sie być ulubieńcami sędziów i robią mniej głupich błędów. Ale nigdy nie wiadomo, czy obu tym parom nie zagrozi Luis Fenero, który ma solidną motywację do wygranej - w końcu kto by chciał puścić narzeczonego samego na olimpijskie szaleństwo na drugi koniec świata? :P


:09:

I to wszystko w ten weekend! :34:
Last edited by holloko 6 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

Liubov Efimenko znowu zapadła się pod ziemię, może znowu zmienia kraj albo dyscyplinę? Jeszcze w synchronach nie startowała chyba
Liubov ma się świetnie i startuje w parach:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#3

Post autor: holloko »

LittleLotte pisze:
Liubov Efimenko znowu zapadła się pod ziemię, może znowu zmienia kraj albo dyscyplinę? Jeszcze w synchronach nie startowała chyba
Liubov ma się świetnie i startuje w parach:
O dzięki, przegapilam ten fakt! :) A się właśnie też zastanawiałam co się stało z Simonen/Penasse, a tymczasem Matthew z Liubov już wygląda lepiej niż z Emilia 8-)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post autor: yenny »

Holloko,super temat i super rozpoczęcie.
Wczoraj tez zaczęły się chyba mistrzostwa Polski,Slowacji i Czech. Czy cos pokrecilam?
W każdym razie u Włochów trzymam kciuki za Matteo,w którym jestem totalnie zakochana :oops: A u Niemców trzymam kciuki za Paula Fentza,który na WC zrobił na mnie duże wrażenie, chlopak przepięknie pracuje rękami.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#5

Post autor: Hortensja »

yenny pisze:A u Niemców trzymam kciuki za Paula Fentza,który na WC zrobił na mnie duże wrażenie, chlopak przepięknie pracuje rękami.
Zgadzam sie, on i jego kolezanka z reprezentacji (Schott) naprawde mnie zaskoczyli na zeszlorocznych mistrzostwach. Ogladalam ich z duza przyjemnoscia.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#6

Post autor: holloko »

yenny pisze:Wczoraj tez zaczęły się chyba mistrzostwa Polski,Slowacji i Czech. Czy cos pokrecilam?
Mistrzostwa czterech narodów (tam jeszcze Węgry przygarnięto) rozpoczynają się dzisiaj wczesnym popołudniem i założyłam osobny temat żeby poekscytować się naszą rekordową liczbą zawodników w tym roku :viva:

A tymczasem we Francji już emocje takie wielkie - Meite prowadzi z Lecavalier po programie krótkim o 0.67 punkta :shock: :o

Dziś zaczynają też Niemcy, seniorskie Włochy i Szwecja :44:


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: justyna »

Ja tam trzymam kciuki, za Laurę i Aritza, bo są przemili a Aritz jest w sumie słodki. Trochę z nim pogadałam na Warsaw Cupie ^^ .
Są śliczni, Laura ma przepiękne pozycje w podnoszeniach i trenują w Ice Labie u Bianconi więc no xD


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: Kathiea »

Meite wygrała, Chafik również, ja się cieszę, że Kevin był drugi i prawdopodobnie pojedzie na ME :mrgreen:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: LittleLotte »

Włoskie mistrzostwa zawsze mnie rozbrajają inflacją...

[ Dodano: 2017-12-16, 20:03 ]
Ale brawo Kavita i Joti! Cudownie :)
Nicole Schott też dała radę i zapewne wybierze się na Igrzyska.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: Kathiea »

Tak, Nicole Schott ma już potwierdzoną kwalifikacje olimpijską, tak samo Lorenz/Polizoakis :)

[ Dodano: 2017-12-17, 16:24 ]
A w Hiszpani Smart/Diaz wygrali Mistrzostwa, ale wg kryteriów przegrali kwalifikację olimpijską z Hurtado/Khaliavin o 0.95 punkta.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: LittleLotte »

Wg kryteriów? Jakich kryteriów?


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: blue cat »

Pewnie chodzi o to, o czym już tu pisałam- tzn. ktoś wygrywa mistrzostwa krajowe, ale na igrzyska jedzie ktoś inny, bo "całokształt twórczości", bo "bardziej znany", bo "lepiej rokuje", bo "porażka na mistrzostwach krajowych to był tylko wypadek przy pracy" itp.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

Z tego co czytam Matteo Rizzi mistrzem Włoch :00:
Cudnie!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#14

Post autor: holloko »

Kryteria w Hiszpanii są takie, że na IO jedzie ten, kto ma większą sumę punktów z Golden Spin i mistrzostw Hiszpani łącznie. Dlatego na olimpiadę jadą H/J (no i dlatego, że zmiana kryteriów w ostatniej chwili dwa lata z rzędu wyglądałaby pojdejrzanie :P ). Podobnie, Felipe Montoya jedzie na olimpiadę mimo, że to Javier Raya wygrał krajowe mistrzostwa.

Olivia Smart aktualnie burzy się na twitterze że Golden Spin było kupione i w ogóle skandal i uważam to za absolutnie urocze zważywszy na to jak w zeszłym roku Smart/Diaz dostali wyjazd MŚ w prezencie bo tak i generalnie federacja pcha ich jak może. Ech, przegrywać też trzeba umieć :roll:


Efforts will lie, but will never be in vain.
joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#15

Post autor: joasia »

Słuchajcie, robi się ciekawie. Jewgienia nie będzie startowała na mistrzostwach Rosji (podobnie jak Yuzuru w Japonii na swoich mistrzostwach kraju). Lekarze dopiero w tym tygodniu zdjęli gips i nie radzą jej forsować organizmu. Jewgienia skupi się teraz na dokończeni leczenia i przygotowaniach do ME w Moskwie.
W takiej sytuacji tytuł mistrza kraju i miejsce na podium pozostaje sprawą otwartą.
A z nowości to Elena Ilinich i Anton Shibnev nie będą startować na mistrzostwach Rosji, co mi pachnie,że pewnie para się rozpadła. Cóż, Elena jest piękna ale za to chyba chimeryczna, skoro z Antonem szybko złożyła broń, wcześniej rozstając się z trenerkami. Zresztą nie wiem,może przyczyna jest gdzie indziej.


joasia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa narodowe”