Zawody drużynowe

Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Zawody drużynowe

#1

Post autor: holloko »

http://isu.org/docman-documents-links/i ... event/file

ISU podało skład zawodów drużynowych:

1. Kanada
2. Rosja
3. USA
4. Japonia
5. Chiny
6. Włochy
7. Francja
8. Niemcy
9. Izrael
10. Korea Południowa


Lista rezerwowa:
1. Australia
2. Ukraina
3. Czechy

W klasyfikacji punktowej Hiszpania znajdowałaby się przed Izraelem i za Niemcami, jednak ze względu na brak zawodników w dwóch dyscyplinach (mogą wysłać tylko solistów i parę taneczną) nie są w stanie skompletować drużyny. Reguły przewidują dodanie niezakwalifikowanych zawodników tylko w jednej dyscyplinie na kraj.

Dokument nie wspomina co z Rosją, więc chyba możemy założyć, że wszystko zostaje po staremu, ewentualnie zmienią nazwę drużyny. Jeżeli Rosję jednak wykluczą, to na pocieszenie wskoczyłaby Australia, czyż to nie byłoby egzotyczne. :hihi:


Czy emocjonujecie się na zawody drużynowe czy uważacie że to konkurencja na siłę stworzona po to, by giganci mieli więcej medali? Czekacie z niecierpliwością? Nastawicie budzik w środku nocy? :mrgreen:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

Płaczę wewnętrznie z powodu Australii.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post autor: yenny »

Hiszpanie maja fajną parę Laura Barquero i Artiz Maestu, na WC bardzo mi się spodobali,mają super prędkość,jak na krótki czas wspólnej jazdy są naprawdę świetni.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Mati
Posty: 34
Rejestracja: 7 lat temu

#4

Post autor: Mati »

holloko pisze:W klasyfikacji punktowej Hiszpania znajdowałaby się przed Izraelem i za Niemcami, jednak ze względu na brak zawodników w dwóch dyscyplinach (mogą wysłać tylko solistów i parę taneczną) nie są w stanie skompletować drużyny. Reguły przewidują dodanie niezakwalifikowanych zawodników tylko w jednej dyscyplinie na kraj.
Jest to dla mnie nie do końca fair, jeżeli i tak Izrael czy Korea musi dowołać po jednym brakującym zawodniku w danej konkurencji żeby móc wystąpić w zawodach drużynowych.
Nawet ze sportowego punktu widzenia lepiej chyba dla widza było by zobaczyć Javiego niż Bychenko albo Cha Jun Chwana czy nawet którąś z Hiszpańskich par tanecznych zamiast Tankova/Zilberg.
holloko pisze:Dokument nie wspomina co z Rosją, więc chyba możemy założyć, że wszystko zostaje po staremu, ewentualnie zmienią nazwę drużyny. Jeżeli Rosję jednak wykluczą, to na pocieszenie wskoczyłaby Australia, czyż to nie byłoby egzotyczne.
Prezydent Putin dał zielone światło rosyjskim sportowcom na występ w olimpiadzie, mimo że wielu polityków Dumy państwowej (rosyjski parlament) była za bojkotem, a zawodników którzy zdecydują się pojechać na igrzyska nazywają zdrajcami, bo wystąpią pod inną flagą. Z tego co podają media wielu sportowców między innymi łyżwiarze figurowi, hokeiści czy panczeniści chcą startować.
holloko pisze:Czy emocjonujecie się na zawody drużynowe czy uważacie że to konkurencja na siłę stworzona po to, by giganci mieli więcej medali? Czekacie z niecierpliwością? Nastawicie budzik w środku nocy?
Ja nie mam wątpliwości, że te zawody zostały stworzone dla tych „wielkich” medale już zostały rozdane między USA,Rosję i Kanadę. Nawet cały system ku temu został stworzony, który eliminuje z walki o medale Japończyków którzy wygrali ostatnią edycje WTT.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#5

Post autor: holloko »

Akurat Korea w składzie zawodów drużynowych ma sens, skoro olimpiada odbędzie się w Korei właśnie ;) Ale rozumiem co masz na myśli, generalnie w sporcie takim jak łyżwiarstwo gdzie od zawsze jest kilka krajów dominujących i pojedynczy świetni zawodnicy z innych krajów ciężko jest tak skompletować skład żeby drużyny z końca tabeli prezentowały satysfakcjonujacy poziom, niestety.
Tu dodatkowo jeszcze Izrael się ciut "wycwanił" bo do punktów rankingowych wliczaja im się niezłe rezultaty Tobias/Tkachenko którzy nie mają obywatelstwa i co za tym idzie nie wystąpią na IO.

Ja bym chętnie zobaczyła właśnie Australię albo nawet bardziej Czechy bo to kraje które faktycznie prezentują równy, całkiem przyzwoity poziom we wszystkich czterech konkurencjach (może poza australijskimi parami tanecznymi)

I wydaje mi się że to raczej WTT jest nie do końca fair bo przewiduje dwa razy więcej solistów niż par, żeby faworyzowac Japonię właśnie ;) (nie narzekam, ich zawody i ich zasady - noale)

[ Dodano: 2018-02-08, 23:00 ]
Listy, wyniki i planowany kontent

Już za chwileczkę, już za momencik...

Nadal nie wiem po co i dlaczego, i z jakiej racji przed konkursami indywidualnymi, ale będą jeździć na łyżwach, będzie pięć kółek w tle i nawet mają być medale. Dziś w nocy panowie i pary.

Ja liczę na medal dla Włochów :viva:

I że nikt z czołówki nie straci na tym zdrowia, rozpędu ani pary ok2


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: justyna »

Splatfest...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post autor: kasik8222 »

Pamiętam zawody drużynowe z Sochi i kompletny brak atmosfery igrzysk. Ktoś tu wtedy napisał, że to "trening z makijażami" i ja się z tym zgadzam. Do dziś mnie śmieszy jak rosyjskie media mówią np. o Katii Bobrovej "Olimpijska czempionka", bo ma to złoto z ziemniaka.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: Haley452 »

Można w ogóle gdzieś to obejrzeć z odtworzenia, czy jeśli przegapi się w nocy to już do widzenia, nie ma szans?


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: blue cat »

Splatfest...
czego ja się spodziewałam u panów? Na szczęście Shoma nie zawiódł. Nic jeszcze nie widziałam z par, ale mam nadzieję że S/m się tylko rozgrzewają przed indywidualnymi.


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post autor: Dżameli »

Haley452 pisze:Można w ogóle gdzieś to obejrzeć z odtworzenia, czy jeśli przegapi się w nocy to już do widzenia, nie ma szans?
Na Eurosport Player można :) właśnie oglądam panów, ale chyba nie ma całej transmisji zachowanej - zaczyna się od Bychenki, a jego notę porównują do Chana... Ale jest 55 minut do oglądania :)

EDIT

Można też oglądać panów i pary sportowe z angielskim komentarzem i tam już są pełne zawody :)


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: tatianalarina »

kasik8222 pisze:Pamiętam zawody drużynowe z Sochi i kompletny brak atmosfery igrzysk. Ktoś tu wtedy napisał, że to "trening z makijażami" i ja się z tym zgadzam. Do dziś mnie śmieszy jak rosyjskie media mówią np. o Katii Bobrovej "Olimpijska czempionka", bo ma to złoto z ziemniaka.
Chyba właśnie po to te drużynowe zawody wymyślono :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: kasik8222 »

Zawody drużynowe sprawdzają się jako nagroda pocieszenia na koniec sezonu dla wszystkich tych, którzy nie załapali się do reprezentacji na MŚ czy igrzyska i tyle. To taka trochę komercja i podlizywanie się japońskiej publiczności, bo to dziś najważniejszy rynek dla tego sportu.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: Svietka »

No to się zaczęło. Powiem szczerze, że ta drużynówka to w ogóle mnie nie kręci, ani trochę, dla mnie emocje zaczną się od 14 lutego. Ale pierwszy raz od lat czuję się jakaś taka nieprzygotowana... o właśnie wywiad w radiu z Natalią i Maksem... Natalia ma taki dziecinny głosik a Maks mówi ładnie po polsku.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#14

Post autor: holloko »

Jakby to był tylko trening z makijażem to pół biedy, ale tu niestety działa już ekspozycja medialna i cały ten szum, co już może wpłynąć na morale zawodników, oczekiwania no i też opinie u sędziów, i to wszystko tuż przed konkursami indywidualnymi. T/M i Shoma ładnie umocnili się jako kandydaci do medali, a np Nathanowi i Alionie te potknięcia mogą się odbić sporą czkawką. Dlatego jak już muszą robić te drużynowe, to bym jednak widziała je pod koniec igrzysk.

(Swoją drogą oceny Chena to jakiś skandal...)

Skupiając się na pozytywach, ładny debiut Rizzo i Cha. Atmosferę olimpijską poczułam tylko na Knierimach i Bychence, miło widzieć jak ktoś się cieszy że jest na igrzyskach ;) Jedyny plus zawodów drużynowych upatruje w tym że kraje są zmotywowane do rozwoju wszystkich dyscyplin, japońską parę naprawdę przyjemnie się ogląda. Ale i tak większy sens miałoby wprowadzenie na ZIO łyżwiarstwa synchronicznego niż tego tworu.


Efforts will lie, but will never be in vain.
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: blue cat »

Ale i tak większy sens miałoby wprowadzenie na ZIO łyżwiarstwa synchronicznego niż tego tworu.
Popieram! Bardzo lubię łyżwiarstwo synchroniczne, ale dotychczas wszystkie próby wprowadzenia go na igrzyska kończyły się niepowodzeniem, bo wiązało by się to ze zbyt dużą liczbą zawodników. Ale może kiedyś?
Pewny plus tego konkursu drużynowego to jednak możliwość "rozgrzania się" i treningu do zawodów indywidualnych. W parach było trochę błędów, ale i fajnego łyżwiarstwa. Podobali mi się oczywiście Aliona i Bruno (ach, szkoda tego upadku...wrr), Alexa i Chris (nawet można przymknąć oko na Come What May), Meagan i Eric i Vanessa i Morgan. T/M pojechali bardzo dobrze, ale PCS wyższe niż S/M i D/R? :-/ Japończycy bardzo fajni i dobrze rokujący. Piękny ten morski kolor na lodzie, no i fajna muzyka. Duet izraelski też robi dobre wrażenie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie 2018”