Team Japan

Filmiki, zdjęcia, fan arty - wszystko co związane z naszymi ulubieńcami

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Team Japan

#1

Post autor: Poice »

Uznałam, że nie ma sensu zakładać tematów dla poszczególnych japońskich łyżwiarzy/łyżwiarek i lepiej zebrać wszelkie "media" w jednym miejscu.

Na pierwszy ogień kilka starszych filmików z moim ulubieńcem w roli głównej:

Chibi-Yuzu z 2006r.
Chibi-Yuzu z 2007r.
Chibi-Yuzu z 2007r.
Chibi-Yuzu z MŚ Juniorów 2009 [Brytyjski Eurosport]
Ten sam program co wyżej tylko z MŚ Juniorów 2010, które wygrał

Mao Asada:
Chibi-Mao z juniorskiego GPF 2004

Daisuke Takahashi:
Chibi-Dai z MŚ Juniorów 2002

Więcej dodam jak znajdę chwilę wolnego czasu :D
Last edited by Poice 11 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#2

Post autor: rzepecha »

Mój ulubiony team:) Tak się przyzwyczaiłam do starego składu, że po tym sezonie zrobi się naprawdę dziwnie... Mao, Daisuke, Akiko, Nobunari, Miki, Kanako, prawdopodobnie Takahiko - wszyscy 'przejdą na emeryturę' :( To będzie ciężka wymiana pokoleniowa.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

rzepecha, niestety, ale po Sochi japońskie łyżwiarstwo starci bardzo wiele. Tak po prawdzie - to kto im zostanie? Z solistów w czołówce światowej jest tylko Yuzuru. Młodzi soliści potrzebują jeszcze kilku lat by się liczyć. Z pań mają Satoko i utalentowane podlotki (10-13 lat), które również potrzebują czasu. Nieciekawie to wygląda :(


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#4

Post autor: Paula »

Ja nie rozumiem Kanako... przecież ona jest młoda, ma 19 lat. Mam nadzieję, ze zmieni decyzje, bo naprawdę, japońskie łyżwiarstwo zrobi się smutne :( . I tak bardzo mi szkoda, że Mao i Dai odchodzą :( ja ich taaaak bardzo lubię noo :( . Ale lepiej w sumie zejść u szczytu kariery w blasku chwały :D


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#5

Post autor: Poice »

Paula pisze:Ja nie rozumiem Kanako... przecież ona jest młoda, ma 19 lat. Mam nadzieję, ze zmieni decyzje, bo naprawdę, japońskie łyżwiarstwo zrobi się smutne :( . I tak bardzo mi szkoda, że Mao i Dai odchodzą :( ja ich taaaak bardzo lubię noo :( . Ale lepiej w sumie zejść u szczytu kariery w blasku chwały :D
Drugie miejsce na Mistrzostwach Japonii na pewno ją podbudowało :) Jeżeli zajmie w Sochi dobre miejsce (powiedzmy TOP 5), to wydaje mi się, że zostanie na kolejnych kilka lat. Może nie do 2018, ale ze 2 lata to na pewno. Poza tym - jakoś nie widzę tego by Japońska Federacja pozwoliła jej iść na emeryturę. Po 2014 - bez Mao i Akiko, to Kanako będzie ich nr 1.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: Haley452 »

Mao ma 23 lata, a Kozuka 24. Też mogliby z powodzeniem jeszcze postartować. Jeśli Mao wygra IO nie będzie już o co walczyć, ale jeśli nie... może jakiś powrót na następne igrzyska?


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#7

Post autor: Paula »

Poice pisze:
Paula pisze:Ja nie rozumiem Kanako... przecież ona jest młoda, ma 19 lat. Mam nadzieję, ze zmieni decyzje, bo naprawdę, japońskie łyżwiarstwo zrobi się smutne :( . I tak bardzo mi szkoda, że Mao i Dai odchodzą :( ja ich taaaak bardzo lubię noo :( . Ale lepiej w sumie zejść u szczytu kariery w blasku chwały :D
Drugie miejsce na Mistrzostwach Japonii na pewno ją podbudowało :) Jeżeli zajmie w Sochi dobre miejsce (powiedzmy TOP 5), to wydaje mi się, że zostanie na kolejnych kilka lat. Może nie do 2018, ale ze 2 lata to na pewno. Poza tym - jakoś nie widzę tego by Japońska Federacja pozwoliła jej iść na emeryturę. Po 2014 - bez Mao i Akiko, to Kanako będzie ich nr 1.
No ja mam nadzieję na to, że jej nie pozwolą :D


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#8

Post autor: Paula »

Mao ma 23 lata, a Kozuka 24. Też mogliby z powodzeniem jeszcze postartować. Jeśli Mao wygra IO nie będzie już o co walczyć, ale jeśli nie... może jakiś powrót na następne igrzyska?
Kurczę no, bardzo bym chciała ją zobaczyć na następnych ZIOL :D zresztą Kozukę też ;)


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#9

Post autor: Poice »

Haley452 pisze:Mao ma 23 lata, a Kozuka 24. Też mogliby z powodzeniem jeszcze postartować. Jeśli Mao wygra IO nie będzie już o co walczyć, ale jeśli nie... może jakiś powrót na następne igrzyska?
Z tego co pamiętam to podobno Kozuka chce kończyć karierę. Machida powiedział, że na pewno nie zostanie na następne 4 lata (więc pewnie na jakieś 2 się skusi). Z Mao jest tak, że ona chyba ani razu nie powiedziała, że NA PEWNO po Sochi (aka po MŚ w Japonii 2014) rezygnuje ze startów. Jeżeli wygra złoto to obstawiam, że pojawi się na MŚ i przejdzie na emeryturę. Jeśli nie wygra złota to nie wydaje mi się by została do następnych Igrzysk. Z pewnością będzie chciała wtedy wygrać MŚ i może zostanie przez rok czy dwa.


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#10

Post autor: Paula »

Poice pisze:
Haley452 pisze:Mao ma 23 lata, a Kozuka 24. Też mogliby z powodzeniem jeszcze postartować. Jeśli Mao wygra IO nie będzie już o co walczyć, ale jeśli nie... może jakiś powrót na następne igrzyska?
Z tego co pamiętam to podobno Kozuka chce kończyć karierę. Machida powiedział, że na pewno nie zostanie na następne 4 lata (więc pewnie na jakieś 2 się skusi). Z Mao jest tak, że ona chyba ani razu nie powiedziała, że NA PEWNO po Sochi (aka po MŚ w Japonii 2014) rezygnuje ze startów. Jeżeli wygra złoto to obstawiam, że pojawi się na MŚ i przejdzie na emeryturę. Jeśli nie wygra złota to nie wydaje mi się by została do następnych Igrzysk. Z pewnością będzie chciała wtedy wygrać MŚ i może zostanie przez rok czy dwa.
No chciałabym ją jeszcze trochę pooglądać, bo naprawdę uwielbiam jej programy i w ogóle, ona oddaje całą siebie, gdy je wykonuje. Bez niej łyżwiarstwo to nie będzie już takie samo :c . No, ale niestety, ludzie się starzeją :(


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Dla zainteresowanych ciekawy dokument o Yuzuru i Daisuke oraz ich zmaganiach (odpowiednio) z 4S i 4T. Jest też trochę o Chanie i Plushu. Sporo ciekawych analiz, które nawet nie znając japońskiego da się zrozumieć :D

[KLIK]


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#12

Post autor: Poice »

Kanako przyjęła i wypełniła wyzwanie, polegające na oblaniu się zimną wodą [tzw. ALS Ice Bucket Challenge]:

[KLIK] - uwielbiam tę dziewczynę :D

Z tego co wiem to w Team Japan zaczęło się od Akiko ->Oda -> Reed -> Kanako ->Daisuke/Takeshi Honda/Mai Asada

W innej części łańcuszka wyzwanie podjął również Brian Orser :D - wykonał nawet 1A xD
Nominowany został m.in. Javier :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#13

Post autor: Poice »

Od dawna wiem, że japońskie reklamy są ,,specyficzne", ale niektóre wciąż mnie zaskakują - Shizuka Arakawa i reklama ...mhm...pączkopodobnych obwarzanków?


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: Kathiea »

Ja też zawsze biorę poprawkę na to, źe to Japonia, ale... Ich naprawdę to zachęca do kupowania czegoś? :shock:


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post autor: Dżameli »

Hmm... Shizuka ma na sobie ładną sukienkę w tej reklamie. I to jest chyba jedyny komentarz, jaki mogę napisać ;)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dział medialny”