Tańce

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#91

Post autor: kasik8222 »

Dzięki, Yenny :D


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#92

Post autor: justyna »

Haley452 pisze:
justyna pisze:Są też ploty, że Romain zamierza ich zabrać gdzieś do USA. Razem z Abachkiną, co by się z resztą zgrywało, bo właśnie się rozstała z Louisem.
O widzisz, a to dla mnie ciekawy news, bo Abachkina bardzo mi się spodobała w tym sezonie. Wiadomo może, co było przyczyną rozstania? ciekawe w takim razie kto zostanie jej partnerem.

A co do rzekomego pocięcia sukienki to błagam, no nie. Ja też nie lubię buńczuczności Scotta i po tym co się wydarzyło między nimi a Meryl i Charliem jestem w stanie uwierzyć, że Tessa i Scott nie są wcale takimi "sweethearts" na jakich kreują ich media, ale w pocięcie sukienki sorry ale nie wierzę. Po prostu pech i tyle.
Ale zgadzam się z przedmówcami, że gdyby nie to to pewnie Francuzi sięgnęliby po złoto. Tak się jednak nie stało, a wymyślanie teorii spiskowych w tym momencie już i tak mija się z celem bo V/M zakończyli karierę.
Z tego co ja wiem, to się bardzo żarli a on i tak był za niski na jakąś poważną karierę.
Podrzućcie ten link do wypowiedzi Catherine Papadakis co?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#93

Post autor: yenny »

Kasik :39: :hug:

Wiecie co, teorii spiskowych jest wiele, każda tak samo prawdopodobna. Nie wiemy co się działo w na tafli i w grupie trenerskiej. i albo się dowiemy albo nie.
Powiem co ja widziałam, choć to TYLKo moje subiektywne odczucia. A wg. nich Marie-France i Patrice tak samo serdecznie odnosili się do obu par, obie pary wspierali i tak samo przeżywali za bandą występy podopiecznych. Nie raz i nie dwa kamera pokazywala MF tańczącą wraz z parą i to zarówno Francuzami jak Kanadyjczykami.
Pomimo tego, ze całym sercem byłam za Tessą i Scottem, to podkreślałam kilka razy - że bardzo mi żal Gabi i Guliama, bo takie rzeczy nie powinny się przytrafiać w najważniejszym momencie. Mieli pecha, nie sądzę, by ktoś przyłożył do tego rękę. Skoro sukienka była tak eksploatowana, tańczyła w niej i tylko w niej od początku sezonu, a zapinana była na górze tylko no to i nie dziwne, ze w końcu coś się zużyło - to nie tytan i nie jest zespawane.
W każdym razie szkoda, byłoby inaczej, bo na 99,9 % gdyby nie ta sukienka i niepewność i zachwiania Gabi w sp to wygraliby. Ale i tak nie mają co narzekać, za taki program otarli się o wr, a w PCS dostali więcej niż Tessa i Scott co w tej akurat sytuacji było przegięciem. mogli w każdej sytuacji liczyć na przychylność sędziów.

W łf liczy się wszystko - od łyżwy po czubek głowy, kostium to też obramowany regulaminem element zawodow, więc jego niedoskonałość powinno się przekładać na wynik.
Wracając do tego, że Tessa i Scott mogli czuć się sfrustrowani kolejnymi rekordami Gabi i Guliame - mogli. Kto by nie był. A, ze popełniali błędy podczas sezonu i działało to na korzyść Francuzów? Liczy się tu i teraz czyli olimpiada i dwa programy, a nie całokształt czy to co było kiedyś. Tessa i Scott mieli jeszcze takie utrudnienie, że pojechali na tej olimpiadzie 4 programy - 4 równe i bezbłędne programy. Mieli też stroje na zmianę. Gabi i Guliame mieli więcej czasu na przygotowanie się do zawodów i odpoczynek i nie mieli strojów na zmianę, choć ta sukienka Gabi była od początku sezonu krytykowana.

Jak pisałam, liczy się tu i teraz. co z tego, ze coś cały sezon było ok. na tych konkretnych zawodach nie było. dramat zawodników, ale czy od razu spisek? a jakby Francuzi przewrócili się? To co, zaraz by pewnie było :lol: ze jadący przed nimi Kanadyjczycy porobili rys na lodzie :P To już głupawka, ale serio, jak wczoraj poczytałam o tym zniszczeniu kostiumu przez teamCanada a konkretnie przez Tesse, to myślałam, ze to głupi żart, ale nie - to jest teraz sprawa ogólnoświatowa.

A teraz przejdę do sprawy bana dla nowej użytkowniczki.
Miałam o tym napisać później, już po wszystkich zawodach - w temacie ogólnym, ze bardzo Wam wszystkim dziękuję za możliwość rozmawiania o łf. jak widać, nie zawsze mamy takie samo zdanie, ba - często się różnimy w nim diametralnie i nie piszę tylko o sobie. Ale każda dyskusja jest na poziomie, potrafimy wymieniać się argumentami bez chamstwa, złośliwości i wycieczek osobistych.
Pomimo, że byłam pomysłodawczynią i założycielka tego forum, to nie mam zamiaru go monopolizować. Akceptuję kolejnych użytkowników, dałam uprawnienia kilku osobom by też mogły coś podziałać w razie potrzeby i nie wymaga to mojej zgody, każda z uprawnionych osób jest autonomiczna w swoich decyzjach.
Ze swojej strony powiem tylko tyle - ze nie pozwolę na to, by wchodzenie na forum wiązało się ze strachem, ze ktoś będzie się wyzłośliwiał, będzie chamski, lub będzie obrażał. przez te 4 i pół roku były skargi na 2 osoby, które po iluśtam ostrzeżeniach i prośbach o spokój zostały zbanowane.
Nad panią Skinny80 już się nawet nie zastanawiałam, zbanowałam bez ostrzeżenia i bezterminowo. To forum nie ma regulaminu, nie chcę takiego nawet robić, ale piszę to z pełną odpowiedzialnością - za takie akcje będę wywalać. nie za zdanie odmienne od mojego jak zarzuciła mi jedna zbanowana osoba. Za chamstwo i brak merytorycznej dyskusji, a sianie fermentu.
Z góry dzięki za dobrnięcie do końca mojej wypowiedzi. i jeszcze raz dziękuję za te ZIO, :00: które wbrew moim obawom okazały się super i pełne emocji :00:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#94

Post autor: ivi »

A wg. nich Marie-France i Patrice tak samo serdecznie odnosili się do obu par, obie pary wspierali i tak samo przeżywali za bandą występy podopiecznych. Nie raz i nie dwa kamera pokazywala MF tańczącą wraz z parą i to zarówno Francuzami jak Kanadyjczykami.
Nie zgadzam się. A przynajmniej nie w ostatnim okresie. Ewidentnie na igrzyskach, to VM była para, którą MFD głównie wspierała. Zresztą to jest widoczne na różnych filmikach, które się pojawiły w sieci. Poza tym fakt, że MFD i Patrice pofatygowali się tylko siedzieć w FD Kiss&Kry z Tessą i Scottem też o czymś świadczy. Jeśli po sezonie P/C odejdą z Montrealu, nie będę zdziwiona.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#95

Post autor: yenny »

Wydawało mi się, że to, ze pary jechały po sobie sprawiło, że jedne z trenerów był z drugą parą. Mogę się mylić, nie wiem.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#96

Post autor: ivi »

MFD i Patrice nawet się nie rozdzielili - np. MFD w V/M, a Patrice z H/D. Byłam zdziwiona, że z H/D siedział Hagenauer i osoba, której nie kojarzę.

Ponadto reakcja MFD po rożnych programach i po zakończeniu zawodów nie pozostawia złudzeń, z kim MFD trzymała.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#97

Post autor: Haley452 »

yenny pisze: Nad panią Skinny80 już się nawet nie zastanawiałam, zbanowałam bez ostrzeżenia i bezterminowo. To forum nie ma regulaminu, nie chcę takiego nawet robić, ale piszę to z pełną odpowiedzialnością - za takie akcje będę wywalać. nie za zdanie odmienne od mojego jak zarzuciła mi jedna zbanowana osoba. Za chamstwo i brak merytorycznej dyskusji, a sianie fermentu.
Z góry dzięki za dobrnięcie do końca mojej wypowiedzi. i jeszcze raz dziękuję za te ZIO, :00: które wbrew moim obawom okazały się super i pełne emocji :00:
Yenny, myślę, że kto jak kto, ale ja mogę potwierdzić, że posiadanie zdania odmiennego od Twojego absolutnie nie wiąże się z żadnym ryzykiem bana. Po prostu trzeba trzymać poziom i tyle.

I naprawdę śmieszą mnie takie oskarżenia, bo np. na Golden Skate przesadna poprawność polityczna potrafi człowiekowi wręcz obrzydzić dyskusję, dostałam tam kiedyś ostrzeżenie za to, że wspomniałam, że Joannie Rochette startowała w IO tuż po śmierci swojej mamy. WTF (btw, "WTF" też jest zakazane na GS :mrgreen:). W porównaniu z amerykańskimi forami to i tak na dużo tu sobie pozwalamy, i bardzo dobrze bo ja osobiście nie cierpię przesadnej poprawności politycznej. Po prostu grunt żeby nie obrażać się wzajemnie i tyle.

Więc dzięki, że założyłaś i prowadzisz to forum, bez niego przeżywanie zawodów łyżwiarskich nie byłoby takie samo ok2


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#98

Post autor: ivi »

Tessa i Scott mieli jeszcze takie utrudnienie,
Akurat też nie jestem pewna, czy to utrudnienie. Większość fanów, w tym fanów V/M uważa, że występ w Team Event tylko im pomógł,


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#99

Post autor: yenny »

Za założenie forum to panu Jackowi należy podziękować, wywalił nas z Walleya bez ostrzeżenia i ostaliśmy się sami, jako te sieroty ;)

Nie, no pewnie, ze nie ma co być za bardzo poprawnym, ale jak się dyskutuje to niech to będzie poparte argumentami, a nie insynuacjami, co chwila innymi i do tego na prośbę o linki wyzywa się kogoś od leni.

Ivi, wracając do poprzedniego tematu, szczerze mówiąc, nie śledziłam tego, zatrzymałam się na etapie filmików jak Tessa wygłupia się z Guliamem, razem ćwiczą hiphopy itd.

A co do większej liczby występów - nie sądze by pomoglo - raz, większy wysiłek, dwa - pomimo świetnych występów dalej oceniani sporo niżej niż P/C.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#100

Post autor: Kathiea »

Dla mnie od początku sam fakt, że Montreal wziął V/M było trochę nie fair dla P/C. O ile nie było tak jak z Javierem i Yuzuru, że Brian się najpierw spytał Javiego, czy ma coś przeciwko temu, żeby Yuzuru z nim trenował, ale w to wątpię, bo nigdzie nie spotkałam się z wypowiedzią P/C, że zostali zapytani o zdanie. Montreal sam spowodował problem, bo sorry, ale trenowanie z bezpośrednimi rywalami tworzy problemy. Pamiętam, że gdzieś czytałam, że wyjątkowo udany przejazd Javiego często powodował słabszy Yuzuru i na odwrót. Od tego nie da się całkowicie odciąć. A jeśli twoi trenerzy nagle przyjmują super utalentowaną parę jaka jest V/M i wiadomo, ze w dużej mierze uwaga trenerów skupi się na nich, to sorry. Ale P/C ma 100% prawa do bycia niezadowolonym. Bo V/M wiedziało w co się pakuje, jak zaczęło trenować w Montrealu. A P/C raczej nie oczekiwało, że MFD i Lauzon wrzucą im V/M na lodowisko... Częściowo z tego powodu kibicowałam P/C, bo V/M najeżdżało na Marinę i jej uwagę poświęconą D/W, a sami też postawili w takiej sytuacji P/C. Choć uważam, że o ile wiadomo, że V/M chcieli jak najlepiej dla siebie, to Montreal powinien się zachować lepiej w stosunku do P/C. Wszystkie inne problemy są pochodną decyzji Montrealu...


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#101

Post autor: yenny »

No ja to wszystko rozumiem, bo sama nie raz i nie dwa zastanawiałam się jak to było, gdy Tessa i Scott zaczeli trenować u MFD.
Na początku były urocze filmy, jak się razem bawią i ćwiczą. potem nie było nic.
Wygrywali Kanadyjczycy. W tym sezonie Francuzi. Kanadyjczycy byli sfrustrowani. Ok. Ale jak się ma gadanie fanów P/C, że MFD i PL byli za V/M, jak wg fanów P/C to właśnie P/C mają lepsze programy, lepiej przygotowane, ciekawsze, a wg sędziów zasługiwali na wszelkie WR jakie tylko istnieją, choć nie wnieśli do łf niczego czego by jeszcze nie było itd
Czyli P/C sami je przygotowali, sami wyćwiczyli, bez wskazówek trenerów i wsparcia ośrodka?
Czegoś nie rozumiem. Ok, Francuzi przegrali, ale 4 lata temu przegrali Tessa i Scott i nikt aż takiego cyrku nie robił.
Last edited by yenny 6 lat temu, edited 1 time in total.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#102

Post autor: Svietka »

Pewnie wcale to tak różowo nie wygląda jak nam się wydaje, lub jak jest przedstawiane w mediach społecznościowych, bo to jednak jest rywalizacja:-/ Ja nie byłabym raczej najszczęśliwsza, gdyby mi na lód wsadzili V/M. Z drugiej strony nie dziwię się, że V/M wybrali MFD i PL - ośrodek w ich własnym kraju, to ich rodacy, w dodatku się znali od lat, no i mieli już sukcesy w postaci pary P/C. V/M kończą karierę więc P/C będą teraz nr 1 - jeśli nie odejdą, jeśli odejdą to ośrodek montrealski bardzo to osłabi. Trafili tam ze względu na Romana, więc jeśli on zostanie oni też.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#103

Post autor: holloko »

Obie pary zdają się mieć dość mocne charakterki, więc pewnie iskrzy mocno.
Pamiętam, że jak V/M ogłosili powrót, to od razu karierę zakończyli Paul/Islam i kilka innych niżej notowanych kanadyjskich par, a Weaver/Poje podkulili ogony i przenieśli się do Morozowa. P/C za nic mają odwieczną tradycję tańca na lodzie i odmawiają grzecznego czekania na swoją kolej. Moje wrażenie jest właśnie takie, że Montreal liczył że dzieciaki dadzą dorosłym pozdobywać swoje medale, ale się przeliczył ;) Dla mnie jest oczywiste, że relacje między V/M a P/C są co najmniej chłodne, ale myślę że o ile możemy sobie pospekulować czy poplotkować o tym kto kogo lubi i dlaczego, to jednak sugerowanie sabotażu czy zaniedbywania na treningach to jednak zupełnie inny kaliber.

Ale ja w ogóle mam wrażenie że Tessa i Scott trzymają się na uboczu łyżwiarskiego światka.

Pewnie się narażę wielu osobom ;) ale mnie akurat totalnie nie jarały tańce do roku 2014, z zabetonowaną czołówką i permanentnym kwasem wśród fanów. To znaczy nie odmawiam wielkości ani V/M ani D/W i lubiłam oglądać ich programy, ale ani mnie to nie motywowało do poczytania o dyscyplinie i o co w tym chodzi, ani tym bardziej nie angażowało emocjonalnie. Pierwsze dwa sezony po Soczi były dla mnie jak powiew świeżego powietrza i od jakiegoś czasu czekam na kolejny.

Z bardzo racjonalnych spekulacji kto zagrozi P/C w kolejnych sezonach: w 2014 na ME Gabi i Guillaume zajęli 15 miejsce. Kto był 15 na ME w tym roku? Torn/Partanen :00: A poza tym postuluję sparować Abachkinę z Pawłem Drozdem i uratować w ten sposób rosyjskie tańce :mrgreen:


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#104

Post autor: yenny »

Mnie się wydawało, że Weaver/Poje poszli do innego trenera bo z Kryłową zatrzymali się w miejscu.
Zrobiłam sobie wczoraj wieczór powtórek, zaczęłam oczywiście od Tessy i Scotta, ich rywalizacji z Meryl i Charliem, i tak sobie wstecz wędrowałam i wędrowałam i z tańców przerzuciłam się na inne konkurencje i tak doszłam do sezonu 93/94 i Gordiejewej z Grinkowem i ich wykonaniu sonaty księżycowej na ME w tamtym sezonie i to był taki błysk jak na kreskówkach ;) Zaskoczyłam dlaczego naprawdę nie mogłam się przekonać do tańca Gabi i Guliama, choć jest przecież piękny, oni mają ten łyżwiarski kunszt, a do tego ich taniec jest bardzo w moim guście. Otóż dla mnie archetypem tańca do sonaty jest właśnie taniec Gordiejejwej i Grinkowa. On był i jest dla mnie- wg definicji archetypu ;) "stałym i niezmiennym prawzorcem utrwalonym w świadomości" - to program
jednym z moich ulubionych i tym, do którego co jakiś czas wracam. I to mi właśnie w Gabi i Guliamie cały czas "wyło" - niby ok, pięknie nie od pierwszego obejrzenia, ale gdzieś tam w środku nie stykało.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#105

Post autor: kasik8222 »

Chcecie wiedzieć czym był beton w tańcach, droga młodzieży? Zapraszam na youtube i parę programów z lat 80-tych i 90-tych :P


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie 2018”