Wasze oczekiwania/Typy

Styczeń 13-19, Budapeszt, Węgry

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#16

Post autor: Svietka »

Haley, też zazdroszczę, a na jakie konkurencje się wybierasz jeśli można wiedzieć? zgaduję, że na tańce z pewnością... ;)
Tak, będziemy czekać na relacje z centrum wydarzeń.
Też obstawiam I/K na pierwszym miejscu a Włochów na drugim. Bez P/B i B/S jednak konkurencja trochę straci. Szkoda.
A na Sochi to sobie planuję choć trochę urlopu jak się uda, żeby oddać się łyżwiarstwu całkowicie ;)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post autor: kasik8222 »

Chodzą słuchy, że piękna Karolajna może nie wystartować.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#18

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Chodzą słuchy, że piękna Karolajna może nie wystartować.
Ploty wydają się całkiem prawdopodobne. Niby zmieniła swoje programy. Wróciła do LP Bolero, a SP to ,,Ave Maria". Ciekawe ile w tym prawdy :D


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post autor: kasik8222 »

Ja nie trawię u łyżwiarzy "odgrzewanych kotletów", wracania do programów/muzyki do których się już jeździło lub obstawanie "przy starym". Co zawodnicy chcą tym osiągnąć? ja rozumiem brak czasu na zmiany np. na skutek kontuzji, ale... Swego czasu denerwowali mnie w tym aspekcie nawet Dorota i Mariusz, bo co sezon wymieniali tylko jeden z programów a drugi zostawiali z poprzedniego sezonu i dopiero przy współpracy z Gauthierem to się zmieniło.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#20

Post autor: Haley452 »

Svietka pisze:Haley, też zazdroszczę, a na jakie konkurencje się wybierasz jeśli można wiedzieć? zgaduję, że na tańce z pewnością... ;)
Tak, będziemy czekać na relacje z centrum wydarzeń.
Tańce oczywiście :D choć liczyłam na P/B, ale trudno. Wybieram się na SD, FD oraz SP pań i panów. Niestety ze względu na najtańsze połączenia oraz dość głupawy rozkład ME w tym roku, nie zobaczę w ogólę par sportowych, ale mam nadzieję je złapać na jakiś treningach. W ogóle w zawodach najbardziej lubię treningi - no bo same występy można zobaczyć w TV, a na treningach można poczuć prawdziwą atmosferę trochę bardziej "od kuchni" ;)

W każdym razie mam nadzieję, że będę miała w hotelu wifi, to będę się dzielić wrażeniami na bieżąco ;) mam też nadzieję, że uda mi się co nieco ponagrywać.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#21

Post autor: kasik8222 »

Jak już tam jedziesz to załatw aurografy...wiesz kogo... dla Cioci Kasi :P


Awatar użytkownika
marta280189
Posty: 47
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post autor: marta280189 »

Yenny robiąc klasyfikacje starałam się to w miarę realnie pokazać też nie przepadam za łyżwiarstwem Zlobiny Sitnkova, natomiast podoba mi się para Cizeron Paradis i ich chciałabym widzieć wyżej, ale chciałam to przedstawić realnie. Ciekawe jak nasza para wg mnie zrobili duże postępy chciałabym ich widzieć w pierwszej pietnastce uważam, że był by to bardzo dobry występ, jak na nasze ogólnei łyżwiarstwo i to, że sami sobie finansują treningi u najlepszych trenerów, ale pewnie będzie to trudne. Co do absencji mam nadzieję, że jednak Kostner wystartuje i niech nie zmienia programów jej lp bardzo jest fajny.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: Haley452 »

Hehe Kasik, załatwi się ;)

Też jestem ciekawa wewnętrznej francuskiej rywalizacji między C/J, których z jakiegoś powodu nikt nie lubi (łącznie z sędziami) a P/C, którymi wszyscy są zachwyceni. Osobiście lubię C/J i uważam, że na pewno Pernelle jest dużo lepszą łyżwiarką od Gabrielli. Cizeron ma wielki potencjał, ale moim zdaniem albo partnerka mocno się poprawi albo niech szuka sobie nowej, bo on a ona to w tej chwili niebo a ziemia.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#24

Post autor: yenny »

Ja też bardzo lubię Caron/Jones i to od samego początku. Jestem zła, bo oni na początku kariery byli wyżej klasyfikowani niż to jest obecnie. Dziwna ta huśtawka, jednak mam nadzieję, że to się zmieni i zacznie się ich oceniać według zasług.

C/P nawet mi się podoba, ale wolę C/J.

A jak już zamawiamy autografy to ja chcę Katariny Witt :D ;)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#25

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:
kasik8222 pisze:Chodzą słuchy, że piękna Karolajna może nie wystartować.
Ploty wydają się całkiem prawdopodobne. Niby zmieniła swoje programy. Wróciła do LP Bolero, a SP to ,,Ave Maria". Ciekawe ile w tym prawdy :D
Kostner rzeczywiście zmieniła oba programy, ale wystąpi na ME.
Euros are coming up. This year in Budapest, like 10 years ago! I participated then for the Second time and this is going to be my 12th. How exciting. I feel very happy and honoured to be back competing in this beautiful city.
As for my skating, I withdrew from Italian Nationals because of a back injury. During this time I had some time to think about my programs and I decided to make some changes: different music, different choreography.

Short Program: Ave Maria - Schubert
Free Skating: Bolero - Ravel

I was very interested in keeping Bolero for Olympic year but I wanted the pleasure of the choreographic process and the challenge of a new program. That way I could also choose which one felt better. Due to the time off with my injury I just couldn't get Scheherazade to feel right. Together with Lori Nichol, I decided that I love the tempo, the pacing and the energy of Bolero. The short is new. We both love the Humoresque but some people loved it and some couldn't understand the story. The idea of the the yin and yang of the pure angelic and ethereal Ave Maria and the sensual yet bold Bolero just inspires me every day.
Thank you Lori for working with me last minute and for the fun we have on the ice.

I wish all skaters and spectators an amazing European Championship. Keep the fingers crossed!


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: Haley452 »

Czego by o niej nie mówić, jest dziewczyna długowieczna jak Joubert. Tyle lat jeździć na wysokim poziomie. Szacunek.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#27

Post autor: olcia »

Oj, szkoda że wróciła do tego Bolero. To jest bardzo trudna muzyka do interpretacji i bardzo średnio to robiła Carolina w tamtym roku.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#28

Post autor: joasia »

Hej cóż to już dzisiaj mistrzostwa Europy się zaczynają! Ja trochę pamiętam te poprzednie i występ Doroty i Mariusza, który dał im brązowy medal. bardzo lubiłam też dobrą 9choć niestety nierówną) węgierską solistkę Julię Sebastien, która w Budapeszcie z tego, co pamiętam, zdobyła złoty medal. ja też myślę, że te mistrzostwa przed igrzskami to dobry test i poważne zawody. Nie mogę tylko nie oprzeć się wrażeniu, że mało kto (a zwłaszcza w naszej części Europy) pamięta o jeździe figurowej. Może dobrze by było, gdyby działacze ISU zamiast tworzyć skomplikowane systemy oceniania zajęli się też promocją tego sportu. Jak na razie, to łyżwiarstwo skutecznie przegrywa ze skokami, nartami, biatlonem, biegami- a przecież kurcze- dalej chyba jest co oglądać, nie?
Ja bardzo życzę medalu Konstantinowi Mienszowowi, ona ma już 30 lat, w poprzednim sezonie federacja rosyjska go wykolegowała, teraz spisuje się dobrze i może wywalczy jakiś brązik.
Z par sportowych obejrzę rywalizację V/T z S/S- wydaje mi się. że Aliona i Robin są na fali teraz, coraz bardziej podobają mi się ich programy i interpretacja, ale chyba program dowolny Rosjan podoba mi się bardziej, bo jest większa oryginalność w muzyce.
Solistki- nie ma zdecydowanej faworytki, ale nie wyobrażam sobie europejskiego podium bez Karoliny Kostner.
A z par tanecznym to jeszcze się nie wgryzłam, chciałabym zobaczyć Francuzów, ale oni z tego co piszecie, opuścili zawody. Za to na serwisie rsport.ru wyczytałam, że do złotego medalu ostro przymierzają się Elena z Nikitą. W ogóle Elena obok, startów, ma też nową fuchę, reklamuje Pantine i ma okładki w bikini w rosyjskich magazynach- Panowie wobec tego chyba nie narzekają!
Pozdrawiam ciepło, miłego oglądania!


joasia
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#29

Post autor: Haley452 »

Kochani! pierwszy post prosto z Budapesztu! ;)

Po pierwsze - od strony organizacyjnej to wszystko troszkę leży i kwiczy :P Przysięgam, że organizacja ME w Warszawie stała na sto razy lepszym poziomie, toteż nie rozumiem, czemu miejsca takie jak Budapeszt czy Zagrzeb organizują ME tak często, a w Polsce jedna wielka posucha... no ale do rzeczy.

Dzisiaj miałam juz okazję poobserwować treningi - solistek i solistów. U pań dobrze prezentowała się Sotnikova i Kostner. Lipnicka miała trochę problemów z jedną z kombinacji (niedokręcała drugi skok), wybaczcie, nie pamiętam z którą. Leonova uparcie trenowala 3t-3t, raz wychodziło raz nie. Piruety Julii na żywo robią niesamowite wrażenie :17: o wiele bardziej widać też, jaka jest malutka/chudziutka.

U panów wszyscy w zasadzie tak samo jak cały sezon do tej pory - czyli w kratkę. Amodio miał poważne problemy ze skokami, Joubert i Verner wylądowali po kilka quadów, ale tez nie wszystko im wychodziło. Widziałam niestety tylko początek treningu Fernandeza, ale skakał bardzo dobrze. Brzezina na treningu się nie pojawił. Poza tym stwierdziłam, że Maciej Cieplucha całkiem fajnie prezentuje się na lodzie i poza Joubertem był zdecydowanie najbardziej męskim facetem w swojej grupie treningowej ;) tak więc trzymajcie za niego w czwartek kciuki.

No, na razie to tyle. Pary sportowe zdaje się jeszcze nie dojechały, mają jeszcze czas do piątku, ale będę uważnie śledzić treningi (no i oczywiście łapać Tatianę i Maksima dla Kasik ;)).


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#30

Post autor: yenny »

Haley i Katarinę Witt dla mnie :-> :roll: :02:

Zazdroszczę Ci z calego serca tego wyjazdu i siedzę w pracy i zamaist pracować to oddaję się temu wstrętnemu uczuciu :oops:

A są w ogóle jakieś plany by zorganizować coś serniorskiego w Polsce????


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2014”