Problem z obtarciami po jeździe.

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

maxh
Posty: 1
Rejestracja: 6 lat temu
Kontakt:

Problem z obtarciami po jeździe.

#1

Post autor: maxh »

Witam :)

Nie wiem, gdzie indzie mogę zwrócić się z tym problemem, dlatego piszę tutaj, prosząc o poradę. Otóż zakochałam się w łyżwach i chciałabym móc jeździć cały czas, uczę się powoli pewnych elementów jazdy figurowej, ale jest ten problem - po każdej jeździe poniżej kostki na lewej stopie (na wewnętrznej stronie) pojawia mi się pęcherz, który w czasie jazdy także pęka i jest to wiadomo ból, ale też odstawienie łyżew na jakiś czas, by się zagoiło, bo jeżeli ich nie odstawię i pojadę drugi raz, to może mi się zrobić kolejny obok - sprawdziłam to.

Prawdopodobnie geneza tego problemu powstała już po moim urodzeniu, ponieważ urodziłam się ze stopą końsko-szpotawą (dla niewiedzących - jest to noga wykrzywiona do środka) i od razu miałam ją leczoną, teraz nawet nie widać, że kiedykolwiek był jakiś problem. No ale problem się pojawił na łyżwach. I stąd moje pytanie - co robić? Mam wkładki, które muszę wkładać do butów (0,5cm) i może powinnam zacząć wkładać także do łyżew? Albo dawać jakiś bandaż, gazę czy cokolwiek miękkiego, by mnie tam nie ocierało? Dodam, że obecnie jeżdżę na hokejówkach, wypożyczane, nie mam swoich, planuję zakupić figurówki.

Nie mam pojęcia co robić. Nie chcę zrezygnować z łyżew. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :->


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

To raczej forum dla fanów łyżwiarstwa figurowego w kapciach przed tv, ale może udziela się tu ktoś uprawiający łyżwiarstwo czynnie i może ci pomóc.


Olla
Posty: 41
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: Olla »

spróbuj może zakładać tzw. "żelkę" - to jest taka opaska, od wewnętrznej strony ma taką żelową warstwę, która ma za zadanie właśnie zapobiegać otarciom.
Ja w nowych (pierwszych prawdziwych do nauki jazdy figurowej) łyżwach strasznie sobie załatwiłam kostki, teraz zawsze zakładam żelkę i już tego problemu nie ma. Nie mam pojęcia, czy to pomoże przy Twoim problemie, ale spróbuj :)


superspy
Posty: 7
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: superspy »

Post wygasł, ale może się komuś (nie "kapciowemu" ;) )przydać.
A propos .... uprawianie nie wyklucza oglądania w TV i vice versa a, co wcale często się nam też zdarza (nam - trenującym), co też Ci najlepsi tam wymyśli i jak to robią i np. co też to za fajny kroczek czy inny elementy i jak go zrobić.

Z obtarciami przy intensywnym treningu ma się do czynienia dość często jak coś nie gra.
Kilka zasad:
- naturalne materiały np. skarpetki. Warto też zmienić, bo buty łyżew profesjonalnych to jak buty ortopedyczne, noga się może pocić a do tego się znacznie usztywniają mięśnie i po treningu nawet godzinnym praca stopy jest znacznie sztywniejsza
- wspomniana wyżej żelka na uciążliwym miejscu, ale sprawdzi się też naklejony plaster opatrunkowy - dość często stosowałem na małym palcu i się czasem jeszcze trafia konieczność, gry robię trening rzędu 3..5 godzin jednorazowo.
- modele Jacksona wyższe od FreeStyle zaczynając, mają termoformowalne wkładki wewnętrzne i można doskonale dopasować sobie but do własnych wymagań - w takie miejsca "problematyczne" jak tu wspomniane, warto zapewne nakleić plaster na tyle grupy (trudno orzec - może podwójna....potrójna grubość normalnego plastra opatrunkowego), by po założeniu buta przy termoformowaniu tam wytworzył się luz. Potem nie powinno obcierać. Zapewne trzeba nakleić nieco większy plaster niż samo obcierane miejsce. Termoformowanie można powtarzać - ja robiłem dwukrotnie na swoich Jacksonnach bo coś mnie tam gdzieś jeszcze uwierało.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”