Programy 2018/2019

Wszystko co ogólne, zmiany, programy itd
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#46

Post autor: holloko »

Maksim zdaje się miał przepuklinę kręgosłupa (czyli, mówiąc po ludzku, dysk mu się był wypsnął).

Tak na logikę biorąc, to partnerowi jest łatwiej, gdy partnerka jest wysportowana i umięśniona i jest w stanie partycypować w elementach parowych. Choćby partnerka była lekka niczym puch, to partner wysila się nieporównywalnie bardziej gdy ona pozostaje bezwładna, a on musi odwalić całą robotę. Większość topowych tancerek i łżywiarek parowych jest dobrze zbudowana (choć niektóre pozostają drobne i "wyżyłowane" jak Aljona albo Meryl, ale to już jest sprawa indywidualna).

Jakąkolwiek Natalia podejmuje decyzje związaną ze swoją formą, mam nadzieję, że robi to mądrze, a nie np. to co odwalała Sinitsina. Ciarki mnie przechodziły jak to czytałam...

[ Dodano: 2018-08-31, 10:08 ]
Yuzuru przemówił.
(I odkrył w sobie fana.)

SP: Otonal, choreo Jeffrey Buttle
FS: "Origin", muzyka: Tribute to Nijinsky, choreo Shae Lynn Bourne (fragmenty choreo : )

Weir i Plushenko są świadomi procesu twórczego i wyrazili zgodę :)

Planowane skoki w SP: 4S, 3A, 4T+3T
Planowane skoki w FS: 4Lo, 4T, 3Lo 4S+3T, 4T+1Eu+3S, 3A+2T, 3A

Póki co pomija lutza i flipa ze względu na kontuzję, która jest zaleczona ale nadal sprawia dyskomfort.

Mały bonusik: Yuzu planuje w tym sezonie skoczyć 4A :)

Tłumaczenie artykułu:

Widełki:



Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#47

Post autor: yenny »

Ambitnie z tym 4a, cieszę się, że Yuzuru zostaje w amatorskim sporcie, choć jego kontuzje i świadomość jak jego organizm wyeksploatowany będzie za kilka lat przeraża


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Javier Fernandez

#48

Post autor: tatianalarina »

Javi za to już oficjalnie odchodzi. Jeszcze weźmie udział w Japan Open i może dociągnie do ME.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#49

Post autor: kasik8222 »

Z/E program dowolny


[ Dodano: 2018-09-06, 22:25 ]
Leonova


[ Dodano: 2018-09-06, 22:30 ]
O ile Z/E całkiem ciekawie jak na nich, widać lekką odmianę na plus, tak Leonovą wolę jednak w bardziej żywym repertuarze. Jej najlepsze programy to właśnie te żywiołowe lub z ciekawym pomysłem, humorem, werwą, a nie takie tam snucie się po tafli, program jakich dziesiątki.

[ Dodano: 2018-09-06, 22:32 ]
A tu Serafima


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#50

Post autor: joasia »

Miło słyszeć, że muzyka Abla (Adama) Korzeniowskiego dalej robi furorę nie tylko w UK, ale też wśród łyżwiarzy.Jeszcze Satoko Mihahara zdaje mi się tańczy do utworu poświęconego pamięci Edith Piaf (song for a little sparrow). Aliona jest dla mnie zagadką, ma dziewczyna determinację i ciekawe jakie cele przed sobą stawia.Za bardzo chyba kocha łyżwy,żeby rzucić sport.Ciekawe co wybrała w dowolnym programie.


joasia
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#51

Post autor: kasik8222 »

Leonova, dowolny. Podoba mi się bardziej niż short. Więcej werwy zawsze w cenie u tej Pani.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#52

Post autor: holloko »

Yuzu, fragmenty programu dowolnego z treningów:


Przy pozostałych ten program wygląda jak jedna długa sekwencja choreo :sss: :sss: :sss:


Efforts will lie, but will never be in vain.
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#53

Post autor: kasik8222 »

Wakaba SP, cóż za niezwykły wybór muzyczny. Ja to nazywam "mózgotrzep", ale brawo za odwagę.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#54

Post autor: yenny »

No co by tu powiedizeć... bardzo lubię Wakabę, bardzo jej kibicowałam w poprzednim sezonie, oba programy były super. A w tym? Na razie tylko sp - nie znoszę takiej muzyki, więc to już rzutuje na moją opinię o tym programie. A sam program mocno sredni, skoki ciężkie i bez poślizgu, a i sama Wakaba chyba przytyła. Czekam na fp.
Za to z przyjemnością patrzyłam na Żenię. Przede wszystkim zamknęła usta, co może i odbiło się na jakości skoków :P a sam program moze i bez fajerwerków, ale fajny, ciekawy, pojechany dobrze interpretacyjnie - widać różnicę i postęp od ostatniego występu na kwalifikacjach/przejazdach kontrolnych. To zupełnie inna Żenia niż Żenia od Eteri. Nawet inaczej wygląda. Wydoroślała. Mam nadzieję, że poprawi skoki - na pewno we znaki daje jej się zmiana we wszystkich aspektach treningu. Ale wychodzi z tego obronną ręką.
Last edited by yenny 6 lat temu, edited 1 time in total.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#55

Post autor: kasik8222 »

Zgadzam się, że to inna Żenia. To Żenia "Północnoamerykańska" i to jest komplement, bo u Eteri pewnie nadal jechałaby na pantomimie i innych utartych schematach (co widać u Aliny). Wiedziałam, że Orser wydobędzie z niej coś świeżego, da nowy impuls. Mam przeczucie, że sympatia sędziów będzie tym razem po stronie Medvedevej, a Alina jako aktualna mistrzyni olimpijska dostanie "profilaktyczne bęcki, które albo dadzą jej do myślenia albo nie, bo widocznie ostatnie mistrzostwa świata to było za mało.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#56

Post autor: yenny »



Żenia w AC, dwa błedy, jeden mały, jeden duży. Powiem tak, na przejazdach kontrolnych jakoś bardziej ten program do mnie przemawiał. Tu strasznie skupiła się na skokach, robiła długie najazdy i program stracił. Chwilami fajnie, chwilami bardzo słabo. Na pewno inaczej. Zobaczymy co dalej, ciekawe jak się odnajdzie w zalewie młodych, skocznych fasolek. Kasia, na zawodach międzynarodowych Żenia na pewno dostanie pukcik tu czy tam za sympatię, ale jak to w Rosji będzie? Obawiam się o mistrzostwa krajowe.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#57

Post autor: blue cat »

Zdaje mi się, że dawniej Żenia wygrałaby z Bradie- PCS zrobiłoby swoje, jej by dodali, Bradie odjęli i grałoby. A tak mam wrażenie, że przestała być ulubienicą sędziów, mam nadzieję że nie przez to, że zamknęła usta :D Jechała trochę spięta i to czuć, ale nie ma się co dziwić, nowy trener, ta cała afera z opuszczeniem Eteri, wszyscy mocno nastawiali się na ten konkurs. Jej program krótki ma spory potencjał, tylko wymaga troszkę oszlifowania i najeżdżenia, ale jest dla mnie jak gdyby podkreśleniem chęci spróbowania czegoś innego. Plus za strój- kiecki z frędzlami bywają kiczowate, ale tą szył ktoś, kto naprawdę zna się na swoim fachu. Bardzo mnie cieszy, że Bradie się rozwija i niestety podobnie jak Yenny jestem trochę rozczarowana Wakabą.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#58

Post autor: mavie »

Kaitlyn Weaver i Andrew Poje zaprezentowali swoje programy w tegorocznym Autumn Classic International 2018. Jestem zauroczona ich tegorocznym FD, w ostatnich latach mieli średnie programy, a teraz wszystko zagrało. Szkoda, że stracą połowę sezonu.



Za to Madison Hubbell i Zachary Donahue zadebiutowali na US International Classic 2018. Dowolny mają przeciętny, zeszłoroczny blues wydawał mi się bardziej oryginalny.
Po tegorocznym RD widać, że Madison korzysta z usług tego samego krawca co Tessa Virtue :)



kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#59

Post autor: kasik8222 »

M. Honda SP


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#60

Post autor: Dżameli »

Natalia i Maks
[url=http://]https://www.youtube.com/watch?v=vpwlDsuzZLE[/url]

Ładny początek, szkoda nieudanych twizzli :(


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie ”