Programy 2018/2019

Wszystko co ogólne, zmiany, programy itd
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#61

Post autor: justyna »



Natalia? xD


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#62

Post autor: kasik8222 »

Bell, naprawdę ok


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#63

Post autor: holloko »

Natalia i Maks mają świetny i trudny program, ale nie wiem czy Natalia jest kontuzjowana czy ten program ją jak na razie lekko przerasta. Fajnie, że stawiają sobie wyzwania, jak pojadą czysto to będzie bomba :)

Ale o co chodzi z tą demonstracją przemocy przed programem to nie wiem, i nie jestem pewna czy chcę wiedzieć :x


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#64

Post autor: Dżameli »

holloko pisze:Ale o co chodzi z tą demonstracją przemocy przed programem to nie wiem, i nie jestem pewna czy chcę wiedzieć :x
Myślę, że chodzi o wprowadzenie w klimat tanga, mówi się że tango to kłótnia kochanków, więc taki może być zamysł :P

I ja bym odjęła Natalii parę kilo dalej, na pewno korzystniej by się prezentowała i lżej by się jej jechało. Bo sukienkę ma cudowną i powycinaną :shock: Ale i tak bardzo mi się podobali.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#65

Post autor: blue cat »

Tango Natalii i Maksa mimo tej katastrofy z twizzlami zrobiło na mnie ogólnie dobre wrażenie, szkoda tego błędu, no ale tak to bywa- zachwianie równowagi i się sypie. Za to piękne to podnoszenie z początku, gdzie on łapie ją za nogę i przyciąga, a ona robi obrót. Mam nadzieję że w dowolnym się poprawią, bo nie mają tutaj jakiejś super konkurencji- pary niemieckie i angielska są do pokonania. Mała uwaga- strój Maksa jest z gatunku grożących odjęciem punktów, co bardziej konserwatywni sędziowie mogą nie być zachwyceni :lol: Za to Natalia wygląda ślicznie, uwielbiam tango w zielonym kolorze, bo to takie nieoczywiste, nie cierpię sztampy- czerwony i czarny.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#66

Post autor: kasik8222 »

Odnośnie "liścia" to zaraz mi się przypomniało jak Elena I. jadąc jeszcze chyba za czasów juniorskich do "Listy Schindlera" strzelała sobie z palców w głowę. Nie lubię w łyżwiarstwie aż takiej dosłowności.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#67

Post autor: justyna »

Właśnie dla mnie ten liść jest zbyt dosłowny, sukienka super zrobiłabym tylko do tego koka zamiast kucyka, bo kucyk mi się kojarzy strasznie z Riką Kihirą i ogólnie juniorstwem. Strój Maksa jest hot i aż zaskakująco dobrze go sprzedaje. Ładnie przywodzi namyśl stroje turniejowe od towarzyskiego. Nie wiem jak u Natalii z wagą, ale nie jestem pewna czy ona po prostu nie ma takiej figury. Maddison Hubbell też jest bardziej krągła niż mniej. Baza fajna, widać że program jest in progress, ale brakuje mi niestety charakteru i lepszego sprzedawania tańca. Biorąc moich ulubionych rosyjskich juniorów ostatnio, Sofia tango sprzedaje od pierwszej nuty.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#68

Post autor: holloko »

Tylko że my tu wiemy, że ten liść to takie heheszki z przymrużeniem oka, takie "dziewczyna się wkurza na chłopaka i mu się dostaje hehe", ale nie wiem czy aby na pewno szersza publiczność np. na Skate America czy MŚ w Japonii wyczuje klimat. Tym bardziej, że Natalia nie robi pantomimy, tylko faktycznie go uderza, słychać. Tak ogólnie na świecie bicie się po twarzy kojarzy się z agresją i przemocą, a nie gorącymi uczuciami kochanków. Moim zdaniem jeżeli występuje międzynarodowych zawodach, to warto wziąć takie rzeczy pod uwagę, by nie było nieporozumień. No chyba że tu nie chodzi o to jak mówią, ważne że mówią :)

Chociaż fakt, że sukienka wygląda jak LIŚĆ jest przegenialny :D


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#69

Post autor: yenny »

Nie mogę znaleźć całego tanga, macie moze link? Z góry dzięki!
:roll: Znalazłam, na poprzedniej stronie... jak ja to przegapiłam??? :shock:

[ Dodano: 2018-09-28, 18:14 ]
Jestem pod wrażeniem. Naprawdę fajny program, z super początkiem, ciekawym, przykuwającym uwage.
Sukienka super. W ogóle fajnie się prezentują, twizzle - trudne, szkoda, ze nie wyszło.
Tylko tego "liścia" z początku bym wywaliła, za dosłowne, za ... nie wiem, niesmaczne?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#70

Post autor: kasik8222 »

A jeszcze mi się przypomniało jak Dorota z Mariuszem w ostatniej pozie short programu z sezonu olimpijskiego 2006 się całowali. Ktoś to nawet skomentował, że to pewnie ich ulubiony element. Ale liść? Nie, ja tego nie kupuję. Z czasem pewnie sami się zorientują, że to niekoniecznie dobry pomysł. Fakt, będzie o tym głośno.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#71

Post autor: tatianalarina »

holloko pisze:
Chociaż fakt, że sukienka wygląda jak LIŚĆ jest przegenialny :D
Ale tego dowcipu nie załapie żadna widownia poza polską.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#72

Post autor: holloko »

Zrobiłam mega-maraton nadrabiania, wszystkie dotychczasowe challengery odhaczone, puchar Rosji odhaczony, JGP gdzieś w połowie, ale jeśli chodzi o opisywanie tego wszystkiego naraz to poddałam się, nie dam rady <lol> Więc moje uwagi w pigułce:
- tańce to w tej chwili moja ulubiona dyscyplina, nie rozumiem jeszcze nowych zasad więc po prostu sobie oglądam i się nie przejmuję, co pewnie się to zmieni jak się zacznie spina z wynikami ;) Na razie tylko jeden programowy zawód ale za to głęboki czyli H/D.
- pary na poziomie seniorów można odwołać
- solistów ratują Hanyu i Cha (Romeo i Julia na prochach to dokładnie to czego potrzebuje współczesne łyżwiarstwo), solistki - Rika Kihira <zakochany> Pozostali albo brak dobrych programów, albo brak formy, albo jedno i drugie :| ale może na GP się wyrobią :|

I najważniejsze, kto jeszcze nie widział musi koniecznie, nic lepszego w tym sezonie nie zobaczycie bo tego się pobić nie da - Nobunari Oda <lol>


Efforts will lie, but will never be in vain.
musia
Posty: 46
Rejestracja: 7 lat temu
Kontakt:

#73

Post autor: musia »

holloko pisze:I najważniejsze, kto jeszcze nie widział musi koniecznie, nic lepszego w tym sezonie nie zobaczycie bo tego się pobić nie da - Nobunari Oda
Obejrzałam <lol>

Jako totalny laik w łyżwach:
- pięknie skakał, pięknie jeździł
- radosny jak "skowronek na wiosnę"
- figury z ymca rozłożyły mnie na łopatki
- na początku myślałam, że to gala, a dopiero później przeczytałam FS
- widownię porwał, komentatorów chyba też
no i chyba widziałam Fernandeza i Lambiel'a za bandą.

ogólnie jako laik - fajnie się go oglądało.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#74

Post autor: holloko »

To jest z Japan Open, czyli nie do końca poważnych zawodów, ale spełnia warunki pełnoprawnego programu dowolnego ;)

Na JO byli też Fernandez, Uno, Chen, Vassiljevs i bodajże Abbott, ale ich programów nie wrzucałam, bo naprawdę smutno się na to patrzyło. Jak ktoś chce się potorturować, są na tym samym kanale na youtube.

W oczekiwaniu na Skate America, macie też Daisuke Takahashiego:
(występ z regionalnych zawodów w Japonii więc jakość taka sobie)
SP:
FS:
Powiem szczerze, i mówię to jako fanka Daisuke, że wolałabym móc wspominać sobie jego lata świetności i nie patrzeć jak się rozdrabnia w ten sposób. Ale niektórym programy się podobają. (Jeszcze raz, popatrzmy na Nobu, tak się jeździ na emeryturze <zakochany> )


Efforts will lie, but will never be in vain.
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#75

Post autor: kasik8222 »

Nie wiem co nim kieruje. 4 lata przerwy przy dzisiejszym poziomie technicznym to strasznie długo. Powrót dinozaurów w rodzaju Torvill/Dean w starych czasach był jak najbardziej możliwy, ale dziś i to w konkurencji solistów to sportowe samobójstwo. Jeszcze jakby wracał na igrzyska to bym zrozumiała, a nie w sezonie mocno ogórkowym (chyba że właśnie w tym upatruje swoją szansę). Był jednym z moich ulubieńców i przykro się to ogląda, takie są fakty.

[ Dodano: 2018-10-17, 19:47 ]
Obejrzałam sobie Oda i myślę, że jeździ dobrze, bo wrzucił na luz. Poza tym inaczej rozkładasz siły jak wiesz, że przygotowujesz się głównie do JO, a inaczej jak masz świadomość, że to dopiero początek długiego sezonu.

[ Dodano: 2018-10-17, 19:52 ]
No i muszę jeszcze dodać, że nie przestaje mnie zadziwiać jak bardzo Japończycy kochają łyżwiarstwo. Tak jak polscy kibice ratują podupadające skoki narciarskie tak Japończycy są kroplówka dla łyżwiarstwa figurowego.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie ”