Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#16

Post autor: blue cat »

Ja mogę podać przykład- z całym szacunkiem, ale P/C to dla mnie jedni z tych łyżwiarzy, którym jakby wyłączyć podkład, to by nawet nie zauważyli. I nie mówię tego złośliwie, bo są mega zdolni i uwielbiam ich oglądać, nawet jakby faktycznie im ten podkład wyłączyć. Drugi przykład to niestety kolejny łyżwiarz, którego uwielbiam, czyli Yuzu i jego Chopin. I nimi się zachwycają a jak swego czasu WeaPo odświeżyli stary program, to komentarze były, delikatnie mówiąc, bardzo krytyczne. Podobnie było z Ashley i jej Moulin Rouge, którego w różnych konfiguracjach jeździła chyba 3 sezony- też ją krytykowali. Ja w ogóle uważam, że za powtarzanie programów powinny być punkty ujemne, ale to i tak nie zmieni tego, że niektórzy nawet z nową muzyką pojadą to samo:) Problem chyba leży w tym, że jak ten ktoś nie robi błędów i jedzie dobrze (P/C, Yuzu), to mu nawet odgrzewane kotlety wybaczą, a jak powinie się noga i coś nie wyjdzie tak jak powinno, to zaczyna się hejt.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#17

Post autor: yenny »

Dlatego ja tym bardziej kibicowałam Tessie i Scottowi, bo nie poszli w rutynę i to w czym się dobrze czują, czy to jak niektórzy nazywają "w programy o niczym", tylko zaryzykowali i poszli w przedstawienie. Tym bardziej zaryzykowali, że w poprzedniej próbie robienia przedstawień, tj. w Carmen - polegli, wtedy zaczęło się na dobre przegrywanie z Meryl i Charliem. I choć wielu uważało, że nie powinni przegrywać, to przegrywali, do tego wkradły się błedy i nerwowość, wcześniej u nich niespotykane.
Inna sprawa, że ja kocham takie programy jak mają przez ostatnie lata Gabi i Guliame, tylko mam ich po prostu przesyt, chciałabym choć raz zobaczyć ich w czymś innym, by znów się zachwycić jak w sezonie 2014/2015.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#18

Post autor: Esperanza »

Chodzi mi to , że Liza może jechać tak samo w nieskończoność,bo ją lubisz , a u innych ci to przeszkadza i jest powodem do krytyki( u Pc np) No, właśnie dlaczego tak jest. Bo wygrywają za dużo. I wygrywali z VM. Gdyby zajmowali 4, 5 miejsce to by nikomu to (za bardzo) nie przeszkadzało. A do zwycięzców ma się najwięcej wymagań i pretensji.

blue cat pisze: 5 lat temu Ja mogę podać przykład- z całym szacunkiem, ale P/C to dla mnie jedni z tych łyżwiarzy, którym jakby wyłączyć podkład, to by nawet nie zauważyli. I nie mówię tego złośliwie, bo są mega zdolni i uwielbiam ich oglądać, nawet jakby faktycznie im ten podkład wyłączyć. Drugi przykład to niestety kolejny łyżwiarz, którego uwielbiam, czyli Yuzu i jego Chopin. I nimi się zachwycają a jak swego czasu WeaPo odświeżyli stary program, to komentarze były, delikatnie mówiąc, bardzo krytyczne. Podobnie było z Ashley i jej Moulin Rouge, którego w różnych konfiguracjach jeździła chyba 3 sezony- też ją krytykowali. Ja w ogóle uważam, że za powtarzanie programów powinny być punkty ujemne, ale to i tak nie zmieni tego, że niektórzy nawet z nową muzyką pojadą to samo:) Problem chyba leży w tym, że jak ten ktoś nie robi błędów i jedzie dobrze (P/C, Yuzu), to mu nawet odgrzewane kotlety wybaczą, a jak powinie się noga i coś nie wyjdzie tak jak powinno, to zaczyna się hejt.
Chodzi ci to, ze mogliby tanczyć bez muzyki ? to chyba komplement. ;)
Akurat zarzucac PC , ze nie dbaja o to co leci w tle i można by bylo im puścic cokolwiek albo nic jest niesprawiedliwe bo francuzi przykladaja wielka wage do muzyki i kazdy akcent muzyczny jest podkreslony.Więc z tym sie kompletnie nie zgadzam. No nie wyobrażam sobie, programu Moonlight Sonata z muzyką Sunday Afternoon czy program do Oddudua z Mozartem w tle. Ale co ja tam wiem.
Zreszta wg mnie nie mozna porównywać tancerzy na lodzie do solistów, bp to są kompletnie inne dyscypliny. Tancerze nie będą mieli komplentnie kropka w kropke tych samych programów , bo mają wiecej luzu w tworzeniu programów. Za to soliści 95%z nich ma bardzo, ale to bardzo podobne programy. Ze wzgledu na elementy skokowe, ich poziom trudnosci itp


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#19

Post autor: yenny »

Esperanza, a czy ja gdzieś napisałam, że mi to jeżdżenie w kółko do tego samego nie przeszkadza?Przeszkadza i dlatego napisalam, ze od początku mam problem z wyborami muzycznymi Lizy. Nie przeszkadza mi to w jej lubieniu, ale przeszkadza w odbiorze. Cenię ją za uśmiech na lodzie, za autentyczną radość z jazdy, za walecznosc. Mogłaby byc moją ulubienica z ulubionych, ale nie jest. Tak samo bardzo ale to bardzi lubię Gabi i Guliama, ale podobnie jak wyżej- lekko nudzą. Od lat 'chodzone' sp i melodyjne, spkojno-dramatyczne fp. Wbpodobnych strojach - normalnie jak.u Tutkamyszewej. Więc nie zgadzam się z Twoją opinią o hejtowaniu -krytyka i to nie najmocniejsza to.chyba nie.hejt. Albo to ja się nie znam... ale chyba hejt to agresywne i obraźliwe komentarze, a nie zauważyłam u siebie agresji tudzież obrazania kogokolwiek.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#20

Post autor: Hortensja »

W przypadku P/C to nie jest tak, ze oni nie jada pod muzyke, bo oczywiscie fraze podkreslaja. Ale zawsze maja ta muzyke dobrana pod ich styl. Oczywiscie, nie jest to w 100% ten sam program, ale nadal niewiele sie to stylowo rozni. Moim zdaniem dobrze to widac po podnoszeniach, piruetach. Od lat maja te same, albo bardzo podobne- dlatego ze beda pasowaly do tego jada. Bo jada podobne programy. I tak, uwazam, ze sa dobrzy w tym co robia, ale no obiektywnie to roznorodnosci im przypisac nie mozna.

Ja np zaluje, ze Shoma od paru lat jezdzi w miare podobne programy. Dobrze mu to wychodzi, ale pamietam jego dance'owy SP z 15/16 to szkoda mi, ze znowu czegos takiego nie zrobi bo to super bylo. Jestem fanka Shomy, no ale moge go skrytykowac.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#21

Post autor: blue cat »

Chodzi ci to, ze mogliby tanczyć bez muzyki ? to chyba komplement. ;)
To był komplement:) Nie chodziło mi o to, że nie zwracają uwagi na muzykę, tylko o to że jeżdżą w bardzo podobnym, lirycznym stylu i do w sumie podobnej muzyki. Może się to znudzić, chociaż ogląda się to fajnie. Podobnie jest z Lizą. Chociaż ja generalnie wolę większą różnorodność.


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#22

Post autor: Esperanza »

Oczywiście, ze jadą w podobnym lirycznym stylu, bo są do tego stworzeni. Swojego ciała nie zmienisz. Tessa i Scott też jechali w podobnym swoim stylu w większosci swoich programów. Tylko oni mają bardziej uniwersalne, krepe sylwetki i to sie nie rzucalo tak w oczy.Nie byli tak elastyczni i na maksa liryczni w swoich spokojnych programach, ale dawali rade ,ładnie to wyglądało i to wystarczalo..Ludzie uwazają, zmiana muzyki= inny styl. A to tak nie działa. Nawet jakby francuzi jechali do heavy metalu to i tak ludzie mówiliby , ze wygladają tak samo. Przeciez po shortach są te same gadki.
Liza nie ma SS francuzów. Wiec PC z takimi umiejętnosciami mogą jezdzic wiecznie to samo , tak jak kanadyjczyk Chan. Liza bez tego 3A bylaby dawno skonczona bo niektóre juniorki juz jeżdzą lepiej.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#23

Post autor: yenny »

A ja przypominam sezon.2013/2014, w którym Gabi i Guliame zaprezentowali się w fajnym fd, nieco drapieżnycm, nieco klasycznym, na pewno innym. I jak pamiętam to sporo osób wtedy na nich uwagę zwróciło, choć wtedy Gabi odstawala od Guliama umiejętnościami.I szokujące 🙂 jest to, ze Gabi miala czerwoną sukienkę ;-) A ich quikstep/fokstrot z tamtego sezonu byl energetyczny odnpoczatku do.końca, na pewno bardziej energetyczny niż np. latino.
No bo.narzekanie na ich sp to efekt wybierania utworów o podobnym, stonowanym charakterze, gdzie w energetycznym quikstepie przed laty pokazali.się i bylo bardzo fajnie. Potem to zarzucili i nie wykorzystali szansy na.zmianę nawet przy hip hopie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#24

Post autor: yenny »

Tak Samo Liza, jak nie tanga to inne a'la wschodnie.klimaty i to też nudzi. A muzyki przecież do.wyboru.do koloru. I kiedyś Chana też krytykowano, bo jego programy zlewaly się w jeden, tak teraz zalewają się programy i Lizy i.Gabi i Guliama


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#25

Post autor: Hortensja »

A Gabi i Guillame byli krytykowani za SD wlasnie dlatego, ze zamiast wykorzystac okazje by pokazac cos innego, w sumie za kazdym razem jechali podobnie. Walc nie byl salonowy, Paso nie byla Paso za bardzo, z bluesem probowali ale wyszlo srednio, a co do latino to sama nie wiem co o nim myslec. A akurat V/M byli swietni w oddawaniu klimatu OD / SD.

Jeszcze co do tego bluesa i latino- jakos mam wrazenie ze to Guillame stanowi problem. Kiedys Gabi byla slabym ogniwem- technicznie. Ale stylowo to on moim zdaniem jest ograniczony i nie umie sie rozluznic.

Przyklad z innej epoki- G/P. Wiem ze maja tyle samo fanow co wrogow, ale na pewno nie mozna im zarzucic ze nie probowali roznych styli. Jak Oksana (jeszcze wtedy ;) ) chciala latino to Evgeny przywdzial falbanki i krecil tylkiem ;).


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#26

Post autor: Esperanza »

Ich quickstep mial wolną wstawkę z tego co pamiętam, ale glowy nie dam sobie uciąc.Teraz robią Fame.
Dla mnie ich FP z 2014 byl w podobnym stylu co teraz tworzą, tylko mial oczywiscie inne elementy choreograficzne , z racji tego , ze muzyka była inna ,szybsza ,w innym stylu.Ale ich jazda nie rożni sie diametralnie od tego co prezetują teraz, tak naprawdę.Ale jesli uwazasz, ze to coś innego, widzisz, to dowód, ze potrafią :)

Chana krytykowano , ale i tak wygrywał . Bo oceniają sędziowie a nie ludzie. I wygrywał z tak wszechstronnym łyzwiarzem jak Takahashi, który potrafil zrobić mambo, tango, operę i hip hop.


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#27

Post autor: Esperanza »

Walc G/P też pamiętam nie byl salonowy za bardzo. Najbardziej salonowy był W/P i co? . Nie wszystko musi byc pod linijke. Ja nie jestem fanką programów gdzie łyzwiarze odwzorowują wszystko na 100 procent, tak jak np niektóre programy G/P , V/M albo na przyklad flamenco W/P z 2014. Dla mnie to jest kiczowate i przerysowane. Jeszcze na dokladkę jakies dramatyczne miny, sexi ruchy lub przyklejone usmiechy i mamy koszmarek.
Ja na przyklad paso francuzów lubię, sekwencja kroków rzeczywiście nie byla za bardzo paso(to wina choreografii , nie ich w sumie), ale reszta bardzo fajna. Chciałabym , zeby zrobili paso/flamenco jako FP. Uważam, ze się nadają.Nie byli przerysowani, sztuczni , nic w ten deseń.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#28

Post autor: Hortensja »

G/P chodzilo mi o Grishuk / Platov ;) Aktualni G/P to jeszcze inna historia. Sa jednostajni w swej roznorodnosci :p


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#29

Post autor: yenny »

No właśnie o to chodzi, ze do innej muzyki pasuje inna choreografia, wtedy nie bylo tak lirycznie więc.siłą rzeczy było inaczej. I dlatego mogliby raz na jakiś czas pokazać się z innej strony, zwlaszcza, jak wiemy, ze potrafią.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#30

Post autor: Halka »

,
Cześć, wysyłam link do kontrolnych testów, program krótki dziewczyn.
Witam na forum, wcześniej byłam joasią, teraz będę halką (konto, na którym wcześniej się logowałam, usunęłam).


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”