Ogólnie o GP

Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#1

Post autor: holloko »

Właśnie pojawiły się listy startowe na Grand Prix:

panowie
panie
pary sportowe
tańce

- zawody wracają do Chin
- nieobecności: Weaver/Poje, Yu/Zhang
- powroty: Karen Chen, Serafima Sakhanovich, Han Yan
- debiuty (w tym seniorskie): Alena Kostornaia, Anna Shcherbakova, Aleksandra Trusova, Yelim Kim, Young You, Aurora Cotop, Ting Cui, Yuhana Yokoi, Camden Pulkinen, Tomoki Hiwatashi, Alexei Krasnozhon, Koshiro Shimada, Roman Savosin, Conrad Orzel, Tang/Yang, Ilyushechkina/Bilodeau, Calalang/Johnson, Mishina/Galliamov, Shevchenko/Eremenko, Lajoie/Lagha, Green/Parsons
- #teamgeriatria - Sergei Voronov, Michal Brezina, Alexei Bychenko <jupi>
- GPF w Turynie <soczek>


Efforts will lie, but will never be in vain.
Mbh
Posty: 56
Rejestracja: 6 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: Mbh »

Hej, wiem że środek czerwca to dość dziwny moment na pierwszy post na forum o łyżwiarstwie, zarejestrowałam się chyba w trakcie NHK, ale jakoś kolejne zawody przechodziły, a ja nic nie pisałam. :) W każdym razie listy startowe zainspirowały mnie do napisania do pierwszego postu, tak więc cześć wszystkim.
Zastanawiam się czy brak Caroliny Kostner można traktować jako (prawie) oficjalne zakończenie kariery? Chyba że to już jest oficjalne, tylko taka informacja mnie ominęła.
Wśród pań konkurencja zapowiada się niesamowicie, jak patrzę na tą listę to chyba "najsłabiej" wyglądają zawody we Francji, a startuje tam Zagitova, Kostornaia, Sakamoto... Kosmiczny poziom, szczególnie jak formę utrzyma Tuktamysheva, Tursynbaeva, a Tennell nie będzie sama sobie rzucać kłód pod nogi. Ciekawe ile będzie na tym grand prix prób quadów, bo patrząc po instagramach zawodniczek to próbuje każda. Nawet Satoko się odgraża, kocham ją, no ale błagam. <lol>
Wśród panów trochę zaskoczył mnie brak Daniela Grassla, ale po zastanowieniu jestem w stanie zrozumieć że woli spędzić sezon w juniorach i być może zrobić finał. Ciekawi mnie czy coś z Han Yana zostało i cieszy że już przed finałem zobaczymy w bezpośrednim pojedynku dwóch wielkich zawodników (Chen - Uno we Francji). Liczę na mocną zwyżkę Junhwan Cha i Matteo Rizzo, mojej nadziei na to że mistrzostwa europy po odejściu Fernandeza nie będą wewnętrzną sprawą rosyjskich łyżwiarzy.
O parach się nie wypowiem bo zdecydowanie preferuję konkurencje solowe, więc napiszę tylko że cieszę się z tego że Sui/Hun wrócili do regularnego startowania i mam nadzieję że tak pozostanie.
A żeby nie było że temat do dzielenia się newsami zawaliłam swoimi odczuciami, kilka wiadomości których nie było:
- Eunsoo Lim już nie trenuje w grupie Arutuniana, powodem oczywiście słynna już afera z Mariah Bell. Eunsoo wróciła do swojej koreańskiej trenerki, nie wiadomo czy federacja planuje ją przed sezonem jeszcze gdzieś wcisnąć.
- Shoma Uno za to trenuje już w grupie Tutberidze, na razie w ramach 6 tygodniowego obozu. Coś tam ostatnio mówił że jeszcze nie wszystko przesądzone i może skończyć się nawet na tym że zostanie na sezon bez trenera, ale realnie patrząc już jest pozamiatane i trzeba się z tym pogodzić. W każdym razie Tarasova już mówi w wywiadach że to "ich" Japończyk.
- jeszcze z ciekawostek ostatnio w Korei odbyło się All That Skate. Miałam link na youtube do całych pokazów, ale usnęli zanim zdążyłam obejrzeć. <beczy> Choć stara może niewielka bo komentatorka strasznie dużo miała do powiedzenia w czasie występów. W każdym razie na tym kanale https://www.youtube.com/channel/UCBBM6I ... oWw/videos można obejrzeć występy, nagranie z trybun, ale jak to wśród koreańskich fanów jakość jest świetna.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: justyna »

A tam. Każdy moment na pierszy post jest dobry :) Także cześć :) Cieszę sie, ze jesteś :)


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#4

Post autor: holloko »

Mbh każdy moment jest dobry na łyżwiarstwo, witamy <kwiatek>

Na powrót Kostner do zawodów raczej bym nie liczyła, zalicza kontuzję za kontuzją i nawet na pokazach coś jej nie widać.

A tak poza tym, to Weaver/Poje oficjalnie robią sobie dłuższą przerwę od zawodów, nieoficjalnie przeszli na emeryturę/rozstali się/niewiadomoco. Dziwna sytuacja, myślałam że dociągną jakoś do MŚ w Montrealu ale wygląda na to, że raczej już ich nie zobaczymy.


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post autor: yenny »

Ciekawy rozstaw par tanecznych w gp. Szczęście Natalii i Maksa, że nie muszą latać na koniec świata, startują w Europie. Sasza i Iwan startują na początku i na koniec, też ok, bo będą wiedzieć jak poszło rywalom. Ekipy Rosjan i Kandyjczyków liczne. Ciekawe jak młodzi się zaprezentują, bo sporo debiutów młodszych par na gp. Tylko moje serce płacze za Kaitlin i Andrew. mam wrażenie, że oni odpuścili, mieli kiedyś szansę na MŚ, przeszło koło nosa na rzecz Anny i Luki, potem było tylko gorzej. A po odejściu Tessy i Sotta i Meryl i Charliego w sezonie 2015 wydawało się, zw oni będą rządzić.
Cóż, nie tylko im nie wyszło.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Mbh
Posty: 56
Rejestracja: 6 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#6

Post autor: Mbh »

2 tygodnie do pierwszych zawodów i dalej nie wiadomo gdzie będzie można je oglądać. ISU podpisało umowę z nowym partnerem medialnym (dostawcą mediów? nie wiem jak do końca to przetłumaczyć, można o tym doczytać tutaj https://www.infront.sport/en/news/2019/ ... artnership), efekt jest taki że Eurosport nie wykupił (na razie?) praw do transmisji. Na goldenskate kilka osób pisało do supportu i odpowiedzi są różne, w tym takie że stacja nie będzie już pokazywać łyżwiarstwa. Zamieszanie jest też np. w Kanadzie gdzie do tej pory łyżwiarstwo pokazywała stacja CBC i też nie wykupili praw.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#7

Post autor: yenny »

Moze rai sport? Zwykle pokazywali, z eurosportem bywało różnie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#8

Post autor: blue cat »

Jak ja nie lubię, kiedy z powodu jakichś przepychanek z prawami do transmisji do ostatniej chwili nie wiadomo, czy i gdzie będzie można oglądać. A wiecie może, jak to w ogóle ma wyglądać u nas? Bo TVP Sport też pokazywało, więc jakby z Eurosportem był problem, to może jeszcze będzie coś w odwodzie.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#9

Post autor: holloko »

TVP Sport nie ma Skate America w programie transmisji na przyszły weekend, więc raczej nie będą pokazywać. Słabo to wygląda.

Obawiam się, że brak transmisji na Eurosporcie może zabić popularność łyżwiarstwa w Europie. Nawet jak wszystkiego nie pokazywali w ramówce, to w internecie był dostęp we wszystkich krajach, do wszystkich transmisji. Większości krajów pojedynczo nie będzie stać na wykupienie transmisji, a tylko najwytrwalsi fani będą szukać niszowych kanałów i streamów... Nie mówiąc już o tym, że widea na jutubie ciągle znikają albo są wyciszane, bo ISU jeszcze nie ogarnęło jak sobie poradzić z prawami autorskimi :(
Z CBC to już w ogóle dziwna sprawa, bo ta stacja zawsze była mocno zaangażowana w łyżwiarstwo i im zależało na dalszej współpracy, a tu klops.

A JGP było tak sprawnie prowadzone, większość challengerów też ma strimy, straszna wtopa by była gdyby seniorskie zawody na najwyższym poziomie byłyby niedostępne dla szerszej widowni <uoee>


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Ogólnie o GP

#10

Post autor: Hortensja »

Powinni zrobic np platny stream na stronie albo na youtube (nie wiem czy jest taka opcja ale to inna sprawa). To by serio ulatwilo sprawe, ja bym chetnie zaplacila, jesli by to nie kosztowalo milionow. Byle tylko dzialalo i bylo przystepne i dzialajace technicznie.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#11

Post autor: Svietka »

Aha, czyli kicha... a już się szykowałam na oglądanie GP...


Mbh
Posty: 56
Rejestracja: 6 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#12

Post autor: Mbh »

Nadal nie wiadomo gdzie będzie można oglądać Grand Prix u nas w telewizji, ale za to wiadomo że jeśli okaże się że nigdzie to będą transmisje na youtube, tak jak teraz pokazywali juniorskie zawody.
Można o tym poczytać tutaj: https://www.isu.org/isu-news/news/145-n ... teParam=15
Będą one blokowane w krajach w których któraś z stacji wykupiła prawa, więc jeszcze nie wiadomo jak się to potoczy, ale na ten moment powinna być dostępna transmisja.


iselinka
Posty: 36
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#13

Post autor: iselinka »

Mamy potwierdzenie, że seria GP będzie w Polsce dostępna na YouTube
https://www.isu.org/figure-skating/news ... teParam=15


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Re: Ogólnie o GP

#14

Post autor: golew »

A co z Eurosportem? Nie będzie? :( na Youtubie rozumiem, że bez komentarza?


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Ogólnie o GP

#15

Post autor: Haley452 »

Ale lipa z tym Eurosportem... od dzieciństwa oglądałam tam łyżwiarstwo. Zgadzam się, że to może ostatecznie zabić zainteresowanie dyscypliną w Europie. Smuteczek... :(

A co do tego YT, to myślicie, że po live'ach te nagrania będą znikać, czy zostaną w sieci? Bo w TV to zawsze sobie nagrywałam, jak nie mogłam oglądać.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”