Skate America

Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Skate America

#1

Post autor: holloko »

Listy startowe i wyniki

Do obejrzenia
Pary sportowe SP
Soliści SP
Pary taneczne RD
Solistki SP

19/10 (sobota)
22:10 Pary sportowe FS
00:00 Soliści FS

20/10 (niedziela)
03:50 Pary taneczne FD
06:00 Solistki FS

Soliści: Keegan Messing, Boyang Jin, Michal Brezina, Alexei Bychenko, Koshiro Shimada, Kazuki Tomono, Junhwan Cha, Dmitri Aliev, Roman Savosin, Jason Brown, Nathan Chen, Alexei Krasnozhon
Solistki: Veronik Mallet, Yi Christy Leung, Wakaba Higuchi, Kaori Sakamoto, Mako Yamashita, Eunsoo Lim, Stanislava Konstantinova, Anna Shcherbakova, Elizaveta Tuktamysheva, Karen Chen, Amber Glenn, Bradie Tennell
Pary sportowe: Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor, Camille Ruest / Andrew Wolfe, Cheng Peng / Yang Jin, Zoe Jones / Christopher Boyadji, Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin, Ashley Cain-Gribble / Timothy LeDuc, Jessica Calalang / Brian Johnson, Haven Denney / Brandon Frazier
Pary taneczne: Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen, Hong Chen / Zhuoming Sun, Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac, Sofia Shevchenko / Igor Eremenko, Alexandra Stepanova / Ivan Bukin, Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro, Olivia Smart / Adrian Diaz, Christina Carreira / Anthony Ponomarenko, Caroline Green / Michael Parsons, Madison Hubbell / Zachary Donohue


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#2

Post autor: Svietka »

Dobrze, że można to sobie odtworzyć na YT, wczoraj zaczęłam oglądać pary sportowe niestety poległam i zasnęłam.

Obejrzałam sobie właśnie RD - ogólnie ok, H/D podobali mi się, ciekawa jestem ich FD bo muzyka ze star is born moim zdaniem pasuje do nich bardzo.

I zapadli mi w pamięci Smart/Diaz - bardzo fajny RD.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#3

Post autor: Svietka »

Aha francuska para nieco słabej, pojechali poniżej swoich możliwości.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#4

Post autor: kasik8222 »

Brezina jak to Brezina, coś wyszło, coś nie wyszło. Takich programów w jego wykonaniu i w takim stylu widziałam już wiele. Jason Brown to dla mnie taka pięknie podskakująca sarenka, której wszyscy wypatrują, każdy się ładnym widoczkiem zachwyci, fotkę sobie cyknie, ale medali z tego nie było i nie będzie. Bradie jakby z większą energią i mniej kanciasta niż ma w zwyczaju. Zadziwia mnie, że Wakaba ze swoją posturą nic nie traci na energii, Elizavieta...wiele można pisać o powtarzalności jej programów i "zakurzonym" stylu, ale jak się patrzy na nią tuż przed programem, jak się dziewczyna odstrzeli to tylko podziwiać jej posągowość. Ktoś ją kiedyś wizualnie porównał do imienniczki Liz Taylor i coś w tym jest. Peng/Jin, dziwny wybór muzyczny, ale w sumie należy to docenić, para rosyjska-widać, że się dzieciaki starają, ale artystycznie to nie ta liga, może kiedyś.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#5

Post autor: blue cat »

Spodziewałam się zwycięstwa Anny, ale największe wrażenie zrobiły na mnie Bradie i Liza. Bradie się bardzo ładnie rozwija, a Liza wg mnie zasługiwała nawet na więcej, uwielbiam ją oglądać nawet jak jeździ to samo, emanuje z niej pewność siebie i umie sprzedać każdy program.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#6

Post autor: kasik8222 »

Program Lizy jest dla mnie dobry na galę, większość z tego co jeździ to taki powrót do lat 90-tych. Jednym się podoba, innym nie, uważam, że mogłaby tu i tam dodać szybkości, za bardzo snuje się po tafli w niektórrych momentach. Obawiam się, że Liza ma świadomość, że daje radę w GP, ale na reprezentowanie Rosji na ME czy MŚ to może być za mało. Mistrzyni świata, która nigdy nie pojedzie na igrzyska. Obawiam się, że na dłuższą metę będzie taką, zachowując proporcje, drugą Leonovą bujającą się na pomniejszych imprezach i odcinającą kupony od dawnej sławy. Na Grand Prix to jeszcze wystarcza, pytanie na jak długo. U Tennell podoba mi się właśnie ta szybkość jazdy, której u Tuk nie ma, a że sędziowie ją podciągnęli tu i tam, tak to bywa u siebie w domu. Postęp jednak widzę w porównaniu do "Romeo i Julii" lepiej się ją ogląda, jej jazda jest jakby bardziej wygładzona. Annę ogląda mi się ciut lepiej niż Trusovą, ale tylko ciut.
Cain/Leduc to dla mnie taka dwójka solistów dziwnym trafem jeżdżących w duecie. Czasami fajnie coś takiego obejrzeć, ale chemii typu Sale/Pelletier (których zresztą zbytnio nie lubiłam, ale chemię to oni mieli) nie należy się spodziewać. Resztę nadrabiam.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#7

Post autor: kasik8222 »

Gdy oglądam Denney/Frazier to najczęściej nie mogę się doczekać końca i zdarza mi się chcieć przewinąć taśmę, ale tym razem w FP widać było, że dali z siebie 100%. Nie jest to styl, który sobie cenię, są takimi sobie rzemieślnikami, ale naprawdę chyba po raz pierwszy, fajnie się to oglądało.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#8

Post autor: Halka »

Ja jeszcze nic nie widziałam i nieprędko zobaczę, ale martwię się trochę o parę Zabijało Enbert, a ściślej o zdrowie Saszy. Tej pary nie zobaczymy w serii Grand Prix (mieli w Ameryce wystąpić, zostali zamienieni przez brytyjską parę) ale nie wiadomo też czy wystąpią na mistrzostwach Rosji.Trzymam za nich kciuki, w zeszłym roku też z powodów zdrowotnych opuszczali zawody.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Skate America

#9

Post autor: holloko »

Widziałam programy krótkie, po czym mnie trafiło i dowolnych na razie nie nadrabiam bo nie wytrzymię.
Po co w ogóle organizować zawody i udawać, że istnieje jakiś system oceniania z zasadami, skoro i tak nic co się dzieje na lodzie najwyraźniej nie ma znaczenia? Słów brak, i tylko łyżwiarzy szkoda.


Efforts will lie, but will never be in vain.
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#10

Post autor: kasik8222 »

Widać, że Nathan zrobił w ostatnich lakach duży skok artystyczny, ale pstrokatą koszulkę akceptowałam tylko u mojego idola z dzieciństwa Victora Petrenko przy jego programie pokazowym do "Let's twist again" ; )


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skate America

#11

Post autor: yenny »

Obejrzałam niewiele, bo w weekend w Bieszczadach byłam, ale to co widzę to... granda nie sędziowanie i tyle!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Skate America

#12

Post autor: Hortensja »

A z ciekawosci, co was az tak wkurzylo? Nie polemizuje, tylko ogladalam jednym okiem i to na wyrywki, a poza tym ja juz mam chyba duza doze cierpliwosci w sobie jesli chodzi o politykowanie w lyzwiarstwie.

Mi sie podobali Peng/Jin, chociaz ten upadek w wyrzucanym wygladal bolesnie. Ale poza tym fajny program, duzo takich drobnych, choreograficznych szczegolow ciekawych. Ciekawe tylko czy tego 2S to tak z zamierzeniem skakali, ze wzgledu na poczatek sezonu, czy przez przypadek oboje ten sam blad popelnili.

A co do tancow, to dowolny H/D mnie rozczarowuje- myslalam, ze bedzie kiczowaty, ale taki robiacy wrazenie, a jest troche w sumie nijaki, nie ma jakiejs struktury ciekawej, no nie wiem, moze nad nim popracuja, bo jakis tam potencjal jest, ale na razie jestem zawiedziona. A poza tym dla mnie to prawie program jak do musicalu- a to jest temat tanca krotkiego w tym roku, wiec...hmmm. Jakos too much. No i S/B z nimi wygrali dowolny- w USA... To tez o czyms swiadczy. A nie maja jakiegos super programu moim zdaniem (ladne kostiumy).


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#13

Post autor: blue cat »

Ja też wiele się spodziewałam po dowolnym H/D i czuję niedosyt, bo trochę blado to wypadło, nie ma energii, emocji, oryginalnych elementów.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#14

Post autor: kasik8222 »

Nie czuję się kompetentna w konkurencji tańców, ale okiem laika S/B bardziej mnie poruszyli. H/D zbierają sporo hejtu za swoje programy. Bradie dostała noty z kosmosu za lutza i PCS też podciągnięte chociaż trzeba jej oddać, że naprawdę zrobiła postępy. Konkurencja par miała słabiutką obsadę, soliści zresztą też.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Skate America

#15

Post autor: Hortensja »

Widzialam tylko krotki Bradie na razie, to jej wymachiwanie sztywnymi rekami jest troche rozpraszajace, ale ja ja w sumie cenie, widac, ze dziewczyna sie bardzo stara i pracuje. Tylko na Boga, mogliby jej zmienic te sukienke! Ona w ogole ma dziwne stroje zawsze, niby ok, jakis tam pomysl jest, ale cos poszlo nie tak i wyglada to przewaznie... tanio i kiczowato. Fajna czerwona sukienka zawsze bedzie robila wrazenie, ale ta ma brzydki odcien, brzydki odcien tego bezowego dekoltu i zdecydowanie za duze wyciecie z przodu. Prawie widac jej biust i caly czas mam wrazenie jakby ja zalozyla tylem do przodu. Serio, skucha totalna.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”