Skate America

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#16

Post autor: kasik8222 »

Rzeczywiście ten dekolt zwraca uwagę, ale może taki był zamysł ; )


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Skate America

#17

Post autor: holloko »

Ok, to przedstawiam esej o sedziowaniu. Przepraszam za chaos i ew. bledy - mam juz tej chorej sytuacji naprawde dosyc i pisanie mi idzie jak po grudzie, ale jednak jeszcze troche mi zalezy na ukazaniu rozmiaru tej tragedii (obawiam sie, ze z mojej strony to juz takie ostatnie podrygi).

Skupiam sie glownie na SP, bo w FS mam jeszcze braki (ale niech nikt sie nie ludzi, ze bylo lepiej).

Na poczatek troche faktow z SP, solisci:
- Nate: 4Lz ewidentny stepout i nadal dodatnie GOE (0.82), 3A problemy w powietrzu (krzywa os, brak wys. i dystansu) i problemy przy wyjezdzie ale GOE +2.40 (same 2,3 i 4...) , kombinacja ledwo ledwo, bez predkosci i tez musial ratowac ladowanie - ale GOE +2.44. Pomijam dluuugie najazdy do skokow, za ktore tez normalnie nalezaloby sie odjecie w GOE. Piruety slabe, duzo nietrzymanych pozycji, w zadnym z siadanych tak naprawde nie usiadl - w GOE same 2,3,4. Stsq niechlujne krawedzie i spoznione za muzyka - co tam, GOE same 4 i 5.
Nie chce mi sie bawic w bullety ale tak na oko to co najmniej 10 (a nawet i 12-13) punktow dodaja mu w samym GOE. Dodajmy do tego absurdalne PCS - nie ma takiego systemu oceniania w ktorym Chen ma wyzsze komponenty od Browna i Messinga, ponadto byl caly czas spozniony w stos. do muzyki i program posiekany na najazdy do skokow - i juz mamy lagodnie liczac z 15 punktow do przodu w samym SP.
- Dima: 4Lz prerotacja prawie 180 stopni, skok ledwo dokrecony, ale co tam GOE +3.29 za kombinacje. 4T ledwo dokrecony (na granicy UR) plus blad w ladowaniu - ale GOE -0.14. 3A byl ok ale tez brak kontroli przy ladowaniu ale jakims cudem od wszystkich sedziow +3. Piruety bez szalu czego oczywiscie po GOE nie widac. O ile Dima ma dobre podstawy to jednak program dosc prosty i bardzo malo zroznicowany, wiec 42PCS to troche mocno na wyrost. W sumie, lagodnie liczac co najmniej 10pkt w bonusie, wprawdzie ciut mniej od Chena ale nadal kolosalny prezent na wejscie.
- Keegan: oceny bez razacych bledow, ale: GOE za skoki i piruety ma zblizonego do tego co powyzsza dwojka z bledami. PCS ok. Powinien prowadzic w SP, nie ma na to szans z czysciutkim programem. Luzik.
- Jason: 3Lz nieczysta krawedz, 3T niedokrecony - sedzia techniczny przespal, GOE same +2 i +3. Niewiele? To kilka punktow do przodu, gdyby nie to nie mialby szans na podium. Reszta w miare (widac ze program jeszcze nienajezdzony, wiec PCS mniej wiecej na rowni z Keeganem jest spoko)
Zeby nikomu sie nie wydawalo, ze nizej nie ma bledow: chociazby JHC mial niedokreconego aksla, i kombinacje na granicy, PCS mocno zanizone, dalej mi sie nie chce w to wlazic, ale mam nadzieje ze juz widac skale bledow sedziowania.

SP solistek:
- Bradie: 3Lz nieczysta krawedz, 3T ledwo dokrecony - brak wywolania ani tego ani tego, GOE 2-3, wow. StSq bardzo slaba jesli chodzi o prace lyzwy i ciala - ale ma +3 GOE, serio. PCS zawyzone, Bradie robi postepy ale jest mniej wiecej na tym poziomie w PCS co Liza.
- Kaori: za skoki powinna miec b.wysokie GOE, moze nie maks ale tak z 3-4 spokojnie - a za kazdy dostala nizsze niz np. Bradie. To samo, a nawet jeszcze bardziej razaco w dowolnym (oczywiscie nie liczac skokow z bledami). To niby tylko kilka punkcikow - ale gdyby dostala te kilka punkcikow, mialaby medal i szanse na final GP. Ale udawajmy nadal ze nie ma problemu.
- Wakaba: 3T w kombinacji niedokrecone, brak wywolania, brak odjecia w GOE. 3F z bledem krawedzi, brak wywolania, brak odjecia w GOE. Z kolei w PCS powinna prowadzic mniej wiecej na rowni z Kaori (lepiej prowadzi gorna polowe ciala, ale ma bardziej puste programy), i jak w SP jeszcze nie u*upiono jej az tak, to jej komponenty w FP wolaja o pomste do nieba.
(wyroznienie specjalne dla kanadyjskiego sedziego ktory naprawde ostro zanizyl obu Japonkom GOE i PCS. Jakies dochodzenie, jakas weryfikacja? Alez skad. Politykowanie? Gdzie tam.)
- Ania: Jej skoki sa naprawde mikro, z kiepskim wybiciem i zerowo predkoscia na wyjezdzie, wiec jakiekolwiek GOE wyzsze od 0 to juz prezent, a ona ma same 3 i 4. W kombinacji oba skoki niedokrecone, 3Lz z plaska krawedzia - wywolany tylko 1 z tych 3 bledow, odjecie w GOE minimalne. Ogolnie, jej lutze maja ewidentnie plaska krawedz i pol obrotu prerotacji, wybicie z calej plozy, do tego poczworne sa regularnie ok. 90 stopni niedokrecone. Wiec jej 4Lz nie jest ani poczwornym, ani lutzem, i zaden z tych monstrow w dowolnym nie powinien byc zaliczony, a tym bardziej z takim GOE. Urgh. Wracajac do SP: za upadek w StSq GOE powinno byc -5 a wszystko powyzej -4 za element z upadkiem nie powinno miec miejsca. PCS tez jest za wysokie, el.laczacych jest duzo ale raczej proste i kiepsko wykonane, a do tego przez upadek cala koncowka programu byla nadganiana. Czy musze liczyc ile tu prezentow?
- Liza: 3A ok (chociaz czepialabym sie, ze jezeli solistka jedzie 3A z bracketa z wyjazdem w male mondo to mozna by jej dac GOE troche wiecej niz +2, ale szczegolik), kombinacja niedokrecona (brak wywolania) i duzy blad w ladowaniu (odjecie w GOE baaaardzo lagodne), 3Lz z fikcyjna niedokretka - specjalnie ogladalam ten skok w zwolnieniu chyba z 10 razy i rotacja wyglada ok, fakt ze blad w ladowaniu wiec odjecie w GOE sluszne. PCS i GOE pod wzgledem samej wartosci generalnie ok, ale w porownaniu z kolezankami ktore dostaja po kilkanascie/-dziesiat punktow w prezencie nie ma watpliwosci, ze ISU/Rusfed bardzo subtelnie pokazuje jej drzwi.
Dalej mi sie nie chce :p
Ale problemy nie dotycza tylko czolowki, od gory do dolu az sie roi od niewywolanych bledow, GOE i PCS z d*py, generalnie - wiarygodnosc zero.

Reasumujac, glowne problemy sa takie:
- w tym systemie nic nie dziala: ani wywolania elementow/bledow/poziomow, ani GOE, ani PCS - zwracam uwage ze wg zasad tylko PCS ma byc subiektywne (a i tak nie do konca). Jezeli ISU chce kogos wypromowac, to jest w stanie bez problemu wyciagnac o kilkanascie punktow w samym SP (czyli o kilkadziesiat w obu programach!) natomiast zawodnicy ktorzy sa lepsi, porownywalni lub troche gorsi ale nadal w zasiegu nie sa wstanie tego dystansu nadrobic chocby zarli lod i nawet za czysciutkie elementy moga miec najwyzej takie GOE jak "wybrancy" za elementy z bledami
- nie mozna juz mowic o punktach za reputacje (skad u Shcherbakovej albo Alieva reputacja, a z drugiej strony np. Liza, Boyang, Wakaba powinni korzystac?), ani o bonusie dla gospodarza (bo jakos Karen Chen i Alexa Krasnozhona oceniono dosc brutalnie, a ponadto wszyscy wiemy ze Nathan takie wyniki osiaga tez poza USA), problem jest duzo bardziej zlozony
- nie ma zadnego systemu odwolywania sie od wynikow, ani weryfikacji, zadnych konsekwencji dla poszczegolnych sedziow. (Dla porownania, chociazby w gimnastyce to normalna sprawa).
- nie wchodze w dyscypliny parowe ale nie znaczy to ze tam jest lepiej - w parach moze nie ma skandalu bo jest dosc duzy rozrzut umiejetnosci miedzy strefa medalowo a pozostalymi wiec nie wypacza to przebiegu AZ TAK (co nie oznacza, ze jest dobrze i tak moze zostac), natomiast jesli chodzi o tance to mozna by sie habilitowac z korupcji i przekretow ale moze innym razem
- jesli niby lyzwiarstwo ma byc subiektywne: powyzej wymieniam tylko ewidentne bledy i inne obiektywne zalety/wady, nie wdaje sie w rozkminy na temat "poziomu artystycznego" i innych takich. Ok, zwlaszcza w PCS moga pojawic sie jakies subiektywne roznice pomiedzy oceniajacymi ale jezeli cos sie nazywa SPORTEM to te roznice powinny sie zamykac w kilku punktach, a nie kilkunastu w samym SP czyli proporcjonalnie az do kilkudziesieciu (!) w obu programach.
- powyzej w PCS uznaje ze jezeli ktos ma "za wysokie" lub "za niskie" to zakladam roznice rzedu 1-2 pkt, wiec dosc lagodnie - wszyscy wiemy, ze bywaja wieksze roznice sedziowania z rzeczywistoscia, ale chodzi mi o to, ze PCS jest tylko jednym z wielu problemow, a nie glownym zrodlem
- pomijam tez elementy w ktorych rozjazd w GOE miedzy sedziami za ten sam element siega 4-5 punktow (sedziowie tacy wykwalifikowani). Pomijam tez kwestie narodowosci sedziow czy wplywow trenerow itp. itd. - wierzcholek gory lodowej
- mam nadzieje, ze nie musze podkreslac, ze te wywody nie maja nic wspolnego z moimi sympatiami czy antypatiami i nie jestem wscieklym hejterem
- to nie sa jedyne problematyczne zawody - jakby ktos sie jeszcze nie zorientowal
- na wszelki wypadek odpowiadam na moj ulubiony argument: zawsze tak bylo! po pierwsze - nie na taka skale, po drugie - nawet jesli bylo, to czy to tym bardziej nie jest wkurzajace, ze ISU nie potrafi sobie poradzic z tymi samymi problemami od kilkudziesieciu lat, mimo tego ze maja do dyspozycji technologie i co chwila robia wielkie zjazdy i narady nad komplikowaniem zasad a i tak tych zasad nikt nie przestrzega?
- jesli komus sie wydaje, ze nie zmienilo by to kolejnosci, albo ze to tylko kilka punktow i swiat sie nie konczy, to po pierwsze niech przeczyta to wszystko jeszcze raz, po drugie - Kaori juz to kosztowalo final, a konsekwencje dla innych beda bardziej widoczne po pozostalych zawodach z serii, a po trzecie - same punkty tez maja znaczenie w rankingu, w klasyfikacjach, w losowaniach grup startowych itp., ale to chyba oczywiste?
- w wywiadach bardzo, bardzo wyrazne widac, ze wielu zawodnikow doskonale zdaje sobie sprawe ze jest na straconej pozycji (mimo tego ze umiejetnosciami powinni byc albo w czolowce, albo w zasiegu), ilu jest pod gigantyczna presja, no i ogolnie widzac reakcje po zawodach, nieskoordynowane zmiany trenerow/programow/elementow, ile zawodnikow ma niezaleczone kontuzje lub inne problemy bo wiedza ze jak odpuszcza to juz nie maja szans na powrot. Myslicie, ze np. Nathana jara studiowanie i uprawianie sportu jednoczesnie? Raz wspomnial po mistrzostwach USA, ze moze zrobi przerwe na rok i skupi sie na studiach, i USFSA od razu zaczelo promowac Vincenta Zhou. A to tylko przyklad jeden z wielu. To jest chore. Nawet jezeli ISU ma gdzies zasady sportu i fanow, to moze przynajmniej szanowac zdrowie sportowcow by sie przydalo?
- zaznacze jeszcze, ze tendencje sa baardzo wyrazne: bardzo widac jakiego regionu swiata ISU bardzo nie lubi, i jakie federacje chce za wszelka cene wypromowac/u*upic, kogo i dlaczego chca ciagnac w tym sezonie, a komu bardzo subtelnie pokazuja kierunek na emeryture - ale zeby nie bylo ze szerze teorie spiskowe, to juz nie bede drazyc :p Skate Canada juz za kilka dni, i tez bedzie super!

A tak poza tym to mi smutno i tyle.


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skate America

#18

Post autor: yenny »

A ja sobie przerwę zrobiłam w oglądaniu wczoraj sp i rd nadrabialam od switu i po prostu szlag mnie trafiał. Mam niemal te same zastrzeżenia co Holloko, najbardziej jestem zniesmavzona nachalnym promowaniem Bradie kosztem Japonek i Lizy. W ogóle Japonki wg ISU już chyba są niemodne. Normalnie mam mordercze myśli... Kolejna sprawa to Nathan i Madison z Zachem. Choć i tak za dowolny trochę im ucieli. Cdn


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#19

Post autor: blue cat »

na wszelki wypadek odpowiadam na moj ulubiony argument: zawsze tak bylo! po pierwsze - nie na taka skale, po drugie - nawet jesli bylo, to czy to tym bardziej nie jest wkurzajace, ze ISU nie potrafi sobie poradzic z tymi samymi problemami od kilkudziesieciu lat, mimo tego ze maja do dyspozycji technologie i co chwila robia wielkie zjazdy i narady nad komplikowaniem zasad a i tak tych zasad nikt nie przestrzega?
Też coraz częściej myślę podobnie. Przeczytałam Twój esej i nawet sobie odtworzyłam parę z tych problematycznych momentów i faktycznie nie podoba mi się to. Może rozwiązaniem byłaby jakaś wideoweryfikacja post factum, tak jak to teraz jest w piłce nożnej. Albo żeby oceny nie były podawane od razu- skoro co nagle to po diable i sędziowie mogą pewnych rzeczy nie zauważyć jak wystawiają oceny "na gorąco", to może niech będzie jak na konkursach muzycznych- każdy odstawia swoje, po czym jury udaje się na naradę i wystawia oceny, po spokojnym odtworzeniu jeszcze raz wszystkich programów. Chociaż w tym przypadku i tak mogą paść oskarżenia o kumoterstwo, a poza tym przy dużych zawodach to wyniki byłyby pewnie na drugi dzień. Ale zaczyna mnie też już to wkurzać, zwłaszcza to PCS dla Japonek i dziewczym Eteri.


JustynaToZnowuJa

Re: Skate America

#20

Post autor: JustynaToZnowuJa »

Mnie to kosmicznie irytuje. 3A fantastycznej jakości i poprawione zostało to, na co narzekali że najazd kosmicznie długi. Ale furt niskie goe. Skoro ten axel nie zasługuje na +3,+4,+5 to jaki? Liza naprawdę ma nienaganną technikę i widać, że rotuje ciałem a ręce tylko leciutko pomagają a nie. Wkurzylo mnie to SA bo oni już nawet się nie kryją z tym, że wyniki ustawiają jak chcą... Keegan z PCSami niższymi od Chena, Jason z PCSami niższymi od Chena... No weźcie. Podobno ma być jakaś komisja dotycząca racjonalizacji oceniania komponentów, a w niej Leana Carron (prezydent Skate Canada) między innymi.

Co do H/D ja po prostu mam wrażenie, że oni nie mają na siebie pomysłu. Pół kariery cisnęli, że chcą w końcu`wygrać. Zaczęli wygrywać i teraz tak na dobrą sprawę zmierzają trochę do nikąd. Zach bajdurzy, że przecież ludzie i tak widzą, że on jest najlepszy, więc nie jest zazdrosny o to, że Maddie jest w programach bardziej widoczna. Ich tegoroczny materiał jest mniej krzywdzący moje oczy niż poprzedni, ale wciąż... Ja wiem, że Maddie lubi Marlin ale dało się wybrać coś innego niż "My Heart Belongs to Daddy" które jest cokolwiek obrzydliwe. Brakuje mi charakteru w tym wszystkim. Nie widziałam A Star is Born, ale jaki geniusz choreograficzny marnuje największy klimaks muzyki na podnoszenie rotacyjne, które ani nie jest szybkie, ani nie ma ciekawych pozycji?...
Co do StepBukinów ja tam z ich sreberka jestem dumna. Przy polityce USFSA wygranie FD z Maddison i Zacharym jest prawie jak złoto. A im naprawdę problemy z plecami Saszki zaburzyły przygotowania do sezonu. Gdzieś widziałam wywiad z bodajże Iriną Żuk, która mówiła że oni im wycieczkę do Vegas odradzali. Przed zawodami zaczęli dopiero w pełni 3 tygodnie trenować. Programy były ogarniane na ostatnią chwilę, więc jeśli to teraz już tak dobrze wygląda to jestem pozytywnie nastawiona. RD naprawdę spoko, FD pomimo pojechania go bardzo zachowawczo ma parę bardzo fajniutkich momentów, więc zaczynam się znowu modlić, że może wszystko jeszcze nie jest stracone i RusFed przejrzy na oczy, że jednak warto stawiać na nich.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Skate America

#21

Post autor: Hortensja »

Powiem wam tak- mam male dziecko, wymagajace (moze nie hajnid, ale no-jest ciezko, wczoraj sie pobawil sam 15 minut zabawka to myslalam, ze to zapisze w kalendarzu). W zwiazku z czym po pierwsze ogladam na wyrywki i jednym okiem jesli juz znajde 5 minut czasu, a po drugie jak juz znajde te 5 minut to jestem tak przeszczesliwa, ze w ogole moge ogladac lyzwiarstwo, ze wszystko mi sie podoba!!! :D Nie no, zartuje. Ale serio, polecam.

No nie wiem Holloko co ci powiedziec, moim zdaniem serio tak zawsze bylo. Niby wprowadzono ten system, zeby to zmienic, ale jak widac politykowanie jest integralna czescia lyzwiarstwa. Kropka! Myslalam, ze moze Sochi cos zmieni, ale nie. Byl co prawda skandal z dopingiem, ale jak widac niewiele to zmienilo poza tym, ze Rosjanie zdobywali w Korei medale nie pod swoja flaga. Jak tak rozmyslam, to u mnie Sochi chyba bylo takim ostatnim momentem, kiedy sie przejmowalam na serio ocenami. I nie chodzi nawet o skandal Yuna/Adelina. Pamietam dodatnie GOE przy wyrzucanych V/T ;) I pamietam jaka nadzieje mialam, ze V/M wygra chociaz program krotki (wiedzialam, ze dowolny jest za slaby). A teraz jak patrze z perspektywy, to te medale w tancu juz byly rozdane na poczatku sezonu, ba, chyba juz na MS rok wczesniej. No i Yuna/Adelina- do dzis walkowane we wszystkich mediach spolecznosciowych. Ale paradoksalnie przysparza popularnosci- jak to jest? Niewazne jak mowia, wazne zeby mowili? System zmienili bo wlasnie "zawsze tak bylo", ludzie do dzisiaj kloca sie o Tara/Michelle, G/G czy M/D, itd itd. W sumie- tak jak mowie- tania reklama. Ze nienajwyzszych lotow? No coz, kto by sie przejmowal.

"nawet jesli bylo, to czy to tym bardziej nie jest wkurzajace, ze ISU nie potrafi sobie poradzic z tymi samymi problemami od kilkudziesieciu lat"- bo po prostu nie chca?

Co do reputacji,polityki itp- mysle, ze tak jak piszesz jest to skomplikowane i licza sie rozne czynniki. Federacje. Reputacja- u Anny dziala nazwisko i polityka trenera oraz federacja. Reputacja to nie tylko zdobyte medale, ale tez systematycznosc. Nathan nie zawalil (o ile pamietam) od czasow shorta na olimpiadzie zadnego programu, a Keegan jezdzi troche w kratke. Ja wiem, ze oceniac sie powinno tu i teraz, ale to tak nie dziala. Na poczatku Satoko byla non stop krytykowana przez fanow, ze dostaje za duzo punktow, pamietacie? Bo jechala czysto caly sezon. Ale potem sie pojawily inne czynniki i juz teraz nie jest faworyzowana. Boyang- tez jezdzi w kratke, a federacja chinska ma inne metody politykowania (ukladanie na sile ludzi w parach, szachrajstwa z wiekiem itd).

A tak poza tym- niestety, lajf is brutal. Jest to moze smutne, ale mysle, ze lyzwiarze bardzo dobrze zdaja sobie z tego sprawe. Nie kazdy chce grac nieczysto- chwala mu. Ale to tak jak w prawdziwym zyciu- ladnym jest latwiej, chociazbysmy nie wiem jak sie zapierali, ze wewnetrzne piekno sie liczy.

I druga rzecz ogolna- ostatnio mialam olsnienie, ze na tym swiecie nie ma rzeczy obiektywnych. Przyczynilo sie do tego zdjecie butow (widzieliscie to?). Polowa ludzi widzi rozowo-biale, polowa zielono-szare.

Nie wiem czy jest jakas szansa na poprawe, to nie jest kwestia systemu, tylko natury ludzkiej. A natura ludzka jest zla. Albo co najmniej slaba ;) Machiavelli juz to wiedzial- utopie na papierze sa bardzo dobrymi pomyslami, ale nie beda dzialac bo sie opieraja na szlachetnosci natury ludzkiej. A ludzie z natury szlachetni nie sa. Wiec mysle, ze ISU sobie moze obradowac i wprowadzac zmiany, ale jest to tylko aby stworzyc pozory, a jak beda chcieli manipulowac i politykowac to i tak to zrobia.

Wracajac juz do samych zawodow- krotkie widzialam jednym okiem, ale juz w dowolnym Nathan mi sie super podobal, mam wrazenie, ze jego skoki lepiej wygladaja niz w zeszlym sezonie. No i jest tak wyluzowany, ze serio- niech mi da recepte na to jak to sie robi :) A z pan- super jest ten program Kaori! Dla mnie taki powrot do mlodosci ten Matrix. Ona nie jest liryczna lyzwiarka, ale nie jest bezbarwna i ma dobre SS, wiec dobrze dobrany program to podkresla. Tak sobie pomyslalam, ze na jej przykladzie widac roznice z Trusova- ona tez jest taka lyzwiarka, ze moglaby dostac taki program, bo dobre skoki ale brak liryzmu, no ale myzle, ze roznice w wykonaniu widac by bylo ogromna na korzysc Kaori. A Trusova i tak by wygrala :p


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Skate America

#22

Post autor: Hortensja »

blue cat pisze: 5 lat temu to może niech będzie jak na konkursach muzycznych- każdy odstawia swoje, po czym jury udaje się na naradę i wystawia oceny, po spokojnym odtworzeniu jeszcze raz wszystkich programów.
Mysle, ze na konkursach muzycznych jest jeszcze gorzej. Studiowalam na 2 uczelniach artystycznych i ilosc "ten tego nie lubi, a tamten z tamtym sie poklocil, wiec go blokuje" powodowala bol glowy. Na pewno jest tego mniej na wyzszym poziomie, albo lepiej kamuflowane, ale pamietasz skandal na ostatnim konkursie Chopinowskim, gdy Francuz dal Koreanczykowi jakas smieszna note (0 czy 1?), bo z tego co pamietam "nie lubil sie" z jego profesorem? Serio, wtf?


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skate America

#23

Post autor: yenny »

Ja już nie wiem czy znajdzie się zloty środek... Naprawdę ręce opadają, gdy osoby promowane dostają +3 i + 4 za usterki, a ci nie promowani za bardzo dobre wykonanie +1 i okazjonalnie +3...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Skate America

#24

Post autor: holloko »

Hortensja pisze: 5 lat temu Mysle, ze na konkursach muzycznych jest jeszcze gorzej. Studiowalam na 2 uczelniach artystycznych i ilosc "ten tego nie lubi, a tamten z tamtym sie poklocil, wiec go blokuje" powodowala bol glowy. Na pewno jest tego mniej na wyzszym poziomie, albo lepiej kamuflowane, ale pamietasz skandal na ostatnim konkursie Chopinowskim, gdy Francuz dal Koreanczykowi jakas smieszna note (0 czy 1?), bo z tego co pamietam "nie lubil sie" z jego profesorem? Serio, wtf?
Haha, w sumie opisalas srodowisko lyzwiarskie, z ta roznica ze tutaj ow Francuz przekonalby jeszcze kilku kolegow do wystawienia podobnych ocen :D

Ja sie tak bardzo fundamentalnie nie zgadzam z postawa, ze skoro nigdy nie bedzie idealnie to nie ma sensu niczego zmieniac - jakos zawsze mi zalezy, zeby jednak zawsze starac sie zmieniac wszystko na lepiej? (I to nie dlatego ze nie mam w zyciu co robic czy nie mam wystarczajaco problemow - wrecz przeciwnie ;) )
Tym bardziej, ze ja nigdzie nie pisze o zadnej utopii i idealnych wynikach nie podlegajacych zadnej dyskusji - rozpisalam sie az tak bardzo wlasnie po to, by pokazac skale problemu i doglebny brak kompetencji na poziomie niemal kazdego elementu oceny, kazdego zawodnika, i do tego na kazdych zawodach niezaleznie od rangi. Tak sie sklada, ze lyzwiarstwo figurowe jest sportem olimpijskim, ISU dostaje od MKOlu ogromny hajs, czy naprawde wymaganie by sport olimpijski mial jakies minimum wiarygodnosci jest utopia? Nie wydaje mi sie.

A jak sie nie da - ok, to wypad z olimpiady i niech sobie organizuja konkursy artystyczne z subiektywnym regulaminem.

Tak naprawde jedyne co mnie w tym wszystkim jeszcze rusza, to fakt, ze lyzwiarstwo jest w ostatnich latach na absolutnie fantastycznym poziomie, czolowka jest gesta i pelna ciekawych osobowosci, mnostwo ambitnych i utalentowanych ludzi - daliby im jezdzic w spokoju i biznes by sie wszystkim krecil bez zadnych przekretow.
Mogliby np przestac blokowac tych co niby sa na szczycie "za dlugo"/"za duzo", niby w interesie dzialaczy powinno byc utrzymanie najpopularniejszych zawodnikow i trzepac na nich miliony monet, a oni wola pompowac kolejna medialna wydmuszke na jeden sezon. Blah. (Moge sie zalozyc, ze i Nathan, i P/C wypadna z lask do ZIO)


(Justyna jak masz problem z dostepem do konta to rzuc we mnie mailem!)


Efforts will lie, but will never be in vain.
Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#25

Post autor: Esperanza »

Kraje , które płacą najwięcej do kasy ISU
Rosja
Kanada
Stany Zjednoczone

A na koncie ISU jest kilkaset milionów dolarów, to sobie wyobraźcie jaka tam przepływa gotówka


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Skate America

#26

Post autor: holloko »

Marzy mi sie, by Japonia w koncu grzmotnela piescia w stol, to by sobie uswiadomili, dzieki komu sprzedaja bilety <lol>


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: Skate America

#27

Post autor: Hortensja »

Wydaje mi sie, ze problem jest taki, ze oni maja inny sposob dzialania. To jest inna mentalnosc (na pewno inna niz Rosja).


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#28

Post autor: dj »

holloko pisze: 5 lat temuAnia: Jej skoki sa naprawde mikro, z kiepskim wybiciem i zerowo predkoscia na wyjezdzie, wiec jakiekolwiek GOE wyzsze od 0 to juz prezent, a ona ma same 3 i 4. W kombinacji oba skoki niedokrecone, 3Lz z plaska krawedzia - wywolany tylko 1 z tych 3 bledow, odjecie w GOE minimalne. Ogolnie, jej lutze maja ewidentnie plaska krawedz i pol obrotu prerotacji, wybicie z calej plozy, do tego poczworne sa regularnie ok. 90 stopni niedokrecone. Wiec jej 4Lz nie jest ani poczwornym, ani lutzem, i zaden z tych monstrow w dowolnym nie powinien byc zaliczony, a tym bardziej z takim GOE. Urgh. Wracajac do SP: za upadek w StSq GOE powinno byc -5 a wszystko powyzej -4 za element z upadkiem nie powinno miec miejsca. PCS tez jest za wysokie, el.laczacych jest duzo ale raczej proste i kiepsko wykonane, a do tego przez upadek cala koncowka programu byla nadganiana. Czy musze liczyc ile tu prezentow?
Pierwsza moja reakcja to odpowiedzieć esejem, ale odechciało mi się, bo wątpię żeby skórka była warta wyprawki.
Napiszę tylko, że przytoczony wyżej akapit dot. Ani Szczerbakowej jest w większości wymysłem, nieprawdą, nieznajomością łyżwiarki, reguł lub przejazdu, który się omawia.

Po pierwsze, jej poczwórne są OGROMNE:
- wysokie (rosyjskie portale podliczyły je na 59cm, tylko 4 cm niżej niż Trusowej), oraz
- długie, pokrywające kilka dobrych metrów lodu, wyraźnie dłuższe niż Trusowej, która skacze bardziej w pionie. Fachowcy rosyjscy nie mierzyli długości, ale są co do tego zgodni.

Po drugie, tak jej potrójne są "mikro", wiesz dlaczego? Bo dziewczyna ma najszybszą rotację na świecie, dobijającą do 6 obrotów na sekundę i po prostu nie potrzebuje skakać wysoko przy potrójnych a specjalne spowalnianie rotacji "na siłę" przy wyższym skoku mogłoby odbić się negatywnie na jej koordynacji w poczwórnych, które są dla niej priorytetem. Łyżwiarstwo figurowe to sport wysokiej koordynacji ruchowej i zmiany w technice jednego elementu często odbijają się na jakości innego elementu.
Obrazek

Po trzecie, jej 4Lz mają dobrą szybkość na wyjeździe, pozwalającą płynnie, elegancko przejść do choreografii:

Po czwarte, jej lutze mają lekko zewnętrzną krawędź a nie płaską. Nie są to "naturalne" lutze jak u Yuny albo Lizy, ale zupełnie poprawne skoki, nie do porównania np. z flutzami Miedwiediewej.


dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#29

Post autor: dj »

Po piąte, tak, jej 4Lz mają pół obrotu prerotacji i są wybijane raczej z płozy, podobnie jak u połowy mężczyzn a mniej niż u Shomy. ;)))
Nie każdy rodzi się Lizą, Yuną, Boyangiem albo Koliadą. A do tego chciałem zaznaczyć, że Ania się odrobinę poprawiła w stosunku do poprzednich lat - przy drugim poczwórnym lutzu na SA widać wyraźnie, że cała płoza nie leży na lodzie przy wybiciu.

Po szóste, i tu już pojechałaś niestety grubym kłamstwem w stosunku do ludzi posiadających parę oczu, oba 4Lz na SA były dokręcone idealnie, wyraźnie poniżej dopuszczalnych 90 stopni, a drugi nawet przekręcony do poniżej 60 stopni, co nie jest dobre, bo może spowodować upadek - dokręcając skok na lodzie łyżwiarz naturalnie spowalnia i wytraca rotacje ciała, żeby móc wylądować.
Mistrzyni Świata z 1999, Maria Butyrska, komentując lutze Ani na tym turnieju stwierdziła z zachwytem, że były wykonane "nie na siłę i z zapasem" (prowadząca śmieje się że na popiątny):
Przytaczam jej słowa jedynie jako ciekawostkę a nie jako argument "z autorytetu", wystarczy bowiem minimalna znajomość reguł i chwila skupienia przez ekranem, żeby wykazać nieprawdę w tym co napisałaś.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Skate America

#30

Post autor: holloko »

Wiesz co, oczywiscie moglam sie gdzies pomylic albo czegos nie wiedziec, i chetnie bym na ten temat podyskutowala, ale wybacz w takim tonie zupelnie nie mam na to ochoty.
Nie chce mi sie nawet sprawdzac o co dokladnie chodzi, bo skoro najpierw wyrzuca mi sie nieznajomosc regul, a potem probuje jakze merytorycznie udowodnic ze czyjes bledy sa ok bo inni robia gorzej to ja dziekuje (co jest urocze zwazywszy ze caly moj post byl o tym, ze takie same reguly powinny dotyczyc wszystkich?)
Wiec ok, byc moze pomylilam sie podczas niezobowiazujacego pisania w internecie, wydalo sie ze nie mam mozgu, oczu, a do tego wypadla mi watroba. Peace :)


Efforts will lie, but will never be in vain.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”