Skate America

blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#46

Post autor: blue cat »

Nikogo personalnie nie obraziłem, natomiast wytknąłem nieprawdę (do tego "egzaltowaną").
Jeśli nie wolno tu tego robić, to rzeczywiście nic tu po mnie.
Mówiłam o naszych wpisach dotyczących dziewczyn Eteri- dla mnie to nie był hejt, tylko krytyka. Nie zarzucajmy już sobie nawzajem egzaltacji, fochów itp. tylko skupmy się na meritum- zawsze można powiedzieć: "Mam inne zdanie, bo..." i do tego każdy ma święte prawo. W końcu jakbyśmy wszyscy się ze sobą zgadzali, byłoby nudno :> A mama Anny wygląda rzeczywiście imponująco- sama powinna jeździć (a może jeździła kiedyś?) :>


dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#47

Post autor: dj »

Przyznam, że nie wiem. Jeździła na pewno siostra Ani, Inna (na zdj. 3 od prawej, Ania 3 od lewej), w tej samej szkole nr 37 i u tej samej trenerki maluchów, Oksany Bułyczowej (na zdjęciu stoi po lewej).

Obrazek


Nawiasem mówiąc, wychowała ona szereg innych mocnych zawodniczek: Kanyszewą (brązowa medalistka JGP 2018), Usaczewą (dwukrotna srebrna medalistka JGP 2019), Sołowiową, Mitrofanową, Akatiewą (3A i 4T w wieku 12 lat). Do tego jeszcze to ta sama szkoła i lodowisko, co grupa Eteri, więc rodzice się zabijają, żeby ich szczęście trafiło do Bułyczowej. <rotfl>


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skate America

#48

Post autor: yenny »

Uwierz, tu nie ma "wrogów Rosji", mało tego, większość z nas ma wśród Rosjan ulubinych zawodników. Ale mamy też prawo by coś nam się nie podobało 😯


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#49

Post autor: blue cat »

Moją ulubioną łyżwiarką rosyjską ever była i pewnie już pozostanie Irina Słucka. Więc siłą rzeczy młode Rosjanki zawsze gdzieś w myślach porównuję i być może dlatego trudno mnie zadowolić :)


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#50

Post autor: Esperanza »

dj pisze: 5 lat temu
Esperanza pisze: 5 lat temuI za lekko zewnetrzną krawedz dostaje sie ! .
Nie. Za lekko zewnętrzną krawędź przy lutzu nie dostaje się "!".
"!" dostaje się za niejasną krawędź - w przypadku lutza za krawędź co do której nie ma się pewności, czy była zewnętrzną. Jeśli sędzia stwierdzi, że łyżwa nogi prowadzącej szła choćby po lekko zewnętrznej krawędzi, nie może dać "!".
Baju, baju.Właśnie o to chodzi. "Jeśli sędzia stwierdzi"...Co to za argument. Chyba tylko służacy do manipulowania wynikami. Co to znaczy "nie ma pewności czy byla zewnętrzna"?? Za głęboką zewnętrzną krawędz NIE dostaje się nic.Ona jej nie miała.To jak Kostornaya w Finlandii. Kamerka byla za nia, mielismy pokazane wszystko jak na dloni.I widać było, że jak najeżdza do lutza ma piękna zewnętrzną krawędz, a w ostatniej sekundzie przekręca nogę bardziej w prawo.

Sędzia stwierdzał w 2015 i 2016, ze Medviedeva jest czysta jak łza. Później zmienili zdanie.



To jest quad. Który nie zasługuje ani na e ani tym bardziej !

Poza tym , uzywa calej płozy do wybicia się. A za to jak pisałam, nie powinna mieć większego GOE, bo takie są wytyczne , tak?Czy może na twoim ekstra super nowoczesnym wielkim ekranie uzywa tylko czubka łyzwy?


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skate America

#51

Post autor: kasik8222 »

DJ, piszesz dużo i ciekawie. Przyznaję, że ja tak nie potrafię. Bardzo dużo wysiłku włożyliśmy w tworzenie tej strony od podstaw, zdajemy sobie sprawę, że łyżwiarstwo nie jest rzutem młotem czy biegiem sprinterskim, w związku z tym dyskusje były, są i będą, ale bardzo dbamy tu o formę wypowiedzi, czasami może i przesadnie, ale po prostu zdajemy sobie sprawę, że drugiego takiego forum w Polsce nie ma, a tworzymy je my wszyscy. Peace.


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#52

Post autor: Esperanza »

dj pisze: 5 lat temu
blue cat pisze: 5 lat temuNie jestem tu moderatorem, ale apeluję o spokój i kulturę na forum, bo jesteśmy jedną z nielicznych oaz bez hejtu w necie i niech tak zostanie. Możemy się różnić, w końcu różnice w ocenach wśród sędziów są też dowodem, że każdy może różne rzeczy widzieć inaczej. I nikt tu nie uważa Szczerbakowej ani jej koleżanek za chude smarkule bo chyba nikt na tym forum nie odmówi im talentu- ja osobiście mam dziewczyny od Eteri, które lubiłam i lubię- Julkę, Polinę Tsurską kiedy jeszcze jeździła, aktualnie chyba najbardziej przemawia do mnie Trusova. Osoba ich trenerki nie ma tu nic do rzeczy, tylko czasami po prostu nie do końca mi się podobają ich programy (dotyczyło to zwłaszcza tych ze wszystkimi skokami w drugiej połowie) i nie do końca się wtedy zgadzam z ich ocenami zwłaszcza za komponenty.
Zachęcam w takim razie do poczytania forum ponownie, bo większość postów dotyczących solistek to jedna wielka kupa hejtu na team Tutberidze.
Po drugie, nie różnię się z holloko w ocenie sędziowania, a w ocenie faktów. To że sędziowie są słabi lub robią wałki w łyżwiarstwie figurowym (także na korzyść Tutberidze) wiadomo od dziesiątków lat i tu nie ma żadnego sporu między nami, natomiast jeśli widzę na spowolnionym zoomie o rozdz. 1920x1080 i 60 klatkach na sekundę w japońskiej TV Asahi, że dziewczyna ląduje na 60 stopniach dokrętki a ktoś twierdzi, że pół obrotu dokręca na lodzie i opiera na tego typu 'faktach' cały swój esej o upadku łyżwiarstwa nadający ton całemu tematowi, to mamy problem.

Julka to absolutna legenda dla mnie, łyżwiarka-magnes, choć tam to było rzeczywiście sporo do przyczepienia się z technicznego punktu widzenia, natomiast Curska to techniczny brylant skaczący pod sufit, do tego wysoka i zgrabna pannica. Szkoda, że problemy zdrowotne wyeliminowały je ze sportu, bo były rzeczywiście wyjątkowe.
Trusowa to fizyczny fenomen na miarę Midori, do tego według mnie wyraźnie polepszyła się w PCS w ostatnim roku, jeździ płynniej, porusza się zgrabniej i kręci lepsze piruety. Wyobrażam sobie ile Daniil z Eteri musieli się napocić, żeby ja odciągnąć od skoków, które jak wiadomo są jej jedyną prawdziwą miłością. <rotfl>
Trusova jest koszmarem. Jest wolna , co bylo zwlaszcza widać gdy występowała po Kaori Sakamoto.Jej piruety pozostawiają wiele do życzenia, są najsłabsze u dziewczyn Eteri chyba.NAwet Danill mówil w wywiadzie, ze Trusovą trzeba zmuszac do cwiczenia innych elementów, bo ją interesują tylko skoki.Początek jej programów to zawsze dla mnie znak , co mnie czeka przez najbliższe minuty. Są tak dziecinne, koślawe i niezgrabne. Nie umie kompletnie poruszac górna czescia ciała.Dziewczyny Eteri zawsze miały pelno niedociągniec technicznych, które nie były odnotowywane. Do tego dochodzą kompletnie Nieuzasadnione komponenty i mamy mistrzynie. Sędziowie zaczynają dostrzegac błedy , gdy inny pupilek pojawi sie na horyzoncie i musi nastapiac zmiana warty. Teraz i tak mamy Annę i Kostornaye ,ktore maja zaliczane" delikatne" krawedzie w skokach a odnotowywane niedokrętki , bo bez nich Trusova by byla trzecia. To jest wszystko schemat.


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#53

Post autor: Esperanza »

*co mnie czeka w najbliższych minutach, sorry


dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#54

Post autor: dj »

Esperanza pisze: 5 lat temuBaju, baju.Właśnie o to chodzi. "Jeśli sędzia stwierdzi"...Co to za argument. Chyba tylko służacy do manipulowania wynikami. Co to znaczy "nie ma pewności czy byla zewnętrzna"?? Za głęboką zewnętrzną krawędz NIE dostaje się nic.Ona jej nie miała.To jak Kostornaya w Finlandii. Kamerka byla za nia, mielismy pokazane wszystko jak na dloni.I widać było, że jak najeżdza do lutza ma piękna zewnętrzną krawędz, a w ostatniej sekundzie przekręca nogę bardziej w prawo.

Sędzia stwierdzał w 2015 i 2016, ze Medviedeva jest czysta jak łza. Później zmienili zdanie.



To jest quad. Który nie zasługuje ani na e ani tym bardziej !

Poza tym , uzywa calej płozy do wybicia się. A za to jak pisałam, nie powinna mieć większego GOE, bo takie są wytyczne , tak?Czy może na twoim ekstra super nowoczesnym wielkim ekranie uzywa tylko czubka łyzwy?
1. Twój zarzut brzmiał: za lekko zewnętrzną krawędź dostaje sie "!", więc Szczerbakowa za lekko zewnetrzną krawędź powinna dostać "!".
Więc odpowiedziałem: nie, podręcznik ISU za lekko zewnętrzną krawędź nie przewiduje "!", zatem Szczerbakowa nie powinna dostać "!". Taki to argument.

2. "Za głęboką zewnętrzną krawędz NIE dostaje się nic. Ona jej nie miała."
- nie miała, ale jak już (mam nadzieję) ustaliliśmy nie oznacza to, że miała dostać "!". :)

3. Jak była ustawiona kamerka i co my "mieliśmy pokazane" nie ma żadnego znaczenia dla sędziów - oni mają własną projekcję wideo i to, co im na tej projekcji pokażą, decyduje o ocenie elementu. Nie wspominając o tym, że mają dużo mniej czasu niż my do podjęcia takiej decyzji, a przy ocenie prerotacji nie mogą używać slowmotion.

4. Ależ skąd, zdanie o lutzu Miedwiediewej sędziowie zmienili dopiero niedawno, po Olimpiadzie, kiedy pojawiły się Kihira, Zagitowa i wiadomo było, ze za rok wchodzi cała fala świetnych juniorek... Do olimpiady jej protokoły są czyste jak pupa niemowlęcia. <lol>

5. No jest piękny, bliski ideału quad Koliady, który na żadne odjęcia nie zasługuje, tylko co z tego? 90% mężczyzn tak nie potrafi, nawet on sam już nigdy tak więcej nie skoczył, więc nie rozumiem czemu miałby to być bat na dziewczęta. Tym bardziej że Misza się w lecie ożenił... ;) <rotfl>

6. "Poza tym , uzywa calej płozy do wybicia się. A za to jak pisałam, nie powinna mieć większego GOE, bo takie są wytyczne , tak?" - nie ma wytycznych ISU mówiących cokolwiek o użyciu płozy lub nie do wybicia się przy skoku. Są jedynie ogólne określenia "good take-off" i "poor take-off".


dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Skate America

#55

Post autor: dj »

Esperanza pisze: 5 lat temuTeraz i tak mamy Annę i Kostornaye ,ktore maja zaliczane" delikatne" krawedzie w skokach
KAŻDEMU łyżwiarzowi i łyżwiarce mają być zaliczane "delikatne" krawędzie w skokach. Tak mówi podręcznik ISU, który po prostu nie uzależnia bezpośrednio oceny skoku od głębokości wychylenia krawędzi łyżwy prowadzącej przy wybiciu.

Skoro zależy wam na promowaniu pięknych, głębokich lutzów, dlaczego nie skrobniecie krótkiego mejla do ISU z prośbą o uzupełnienie/uściślenie przepisów, zamiast męczyć się nad esejami o czymś czego pragniecie a co nie istnieje w tychże przepisach?
Pytam tak na chłopską logikę. ;)


dj
Posty: 57
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Skate America

#56

Post autor: dj »

Esperanza pisze: 5 lat temuTrusova jest koszmarem. Jest wolna , co bylo zwlaszcza widać gdy występowała po Kaori Sakamoto.
Każda występująca po Kaori Sakamoto wydaje się wolna. <rotfl>

Fenomenalny dla niej obraz, kostium i muzyka, uwypuklające jej największe zalety: efektowne wychylone wyjazdy po łuku, szybkość, siłę i ogólnie przebojowość. Dla mnie na 100% najlepsze PCS-y na SA a być może i medal. Gdyby tylko nie te zdwojone skoki w kombinacji... <zalamka>


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Skate America

#57

Post autor: Esperanza »

dj pisze: 5 lat temu
Esperanza pisze: 5 lat temuBaju, baju.Właśnie o to chodzi. "Jeśli sędzia stwierdzi"...Co to za argument. Chyba tylko służacy do manipulowania wynikami. Co to znaczy "nie ma pewności czy byla zewnętrzna"?? Za głęboką zewnętrzną krawędz NIE dostaje się nic.Ona jej nie miała.To jak Kostornaya w Finlandii. Kamerka byla za nia, mielismy pokazane wszystko jak na dloni.I widać było, że jak najeżdza do lutza ma piękna zewnętrzną krawędz, a w ostatniej sekundzie przekręca nogę bardziej w prawo.

Sędzia stwierdzał w 2015 i 2016, ze Medviedeva jest czysta jak łza. Później zmienili zdanie.



To jest quad. Który nie zasługuje ani na e ani tym bardziej !

Poza tym , uzywa calej płozy do wybicia się. A za to jak pisałam, nie powinna mieć większego GOE, bo takie są wytyczne , tak?Czy może na twoim ekstra super nowoczesnym wielkim ekranie uzywa tylko czubka łyzwy?
1. Twój zarzut brzmiał: za lekko zewnętrzną krawędź dostaje sie "!", więc Szczerbakowa za lekko zewnetrzną krawędź powinna dostać "!".
Więc odpowiedziałem: nie, podręcznik ISU za lekko zewnętrzną krawędź nie przewiduje "!", zatem Szczerbakowa nie powinna dostać "!". Taki to argument.

2. "Za głęboką zewnętrzną krawędz NIE dostaje się nic. Ona jej nie miała."
- nie miała, ale jak już (mam nadzieję) ustaliliśmy nie oznacza to, że miała dostać "!". :)

3. Jak była ustawiona kamerka i co my "mieliśmy pokazane" nie ma żadnego znaczenia dla sędziów - oni mają własną projekcję wideo i to, co im na tej projekcji pokażą, decyduje o ocenie elementu. Nie wspominając o tym, że mają dużo mniej czasu niż my do podjęcia takiej decyzji, a przy ocenie prerotacji nie mogą używać slowmotion.

4. Ależ skąd, zdanie o lutzu Miedwiediewej sędziowie zmienili dopiero niedawno, po Olimpiadzie, kiedy pojawiły się Kihira, Zagitowa i wiadomo było, ze za rok wchodzi cała fala świetnych juniorek... Do olimpiady jej protokoły są czyste jak pupa niemowlęcia. <lol>

5. No jest piękny, bliski ideału quad Koliady, który na żadne odjęcia nie zasługuje, tylko co z tego? 90% mężczyzn tak nie potrafi, nawet on sam już nigdy tak więcej nie skoczył, więc nie rozumiem czemu miałby to być bat na dziewczęta. Tym bardziej że Misza się w lecie ożenił... ;) <rotfl>

6. "Poza tym , uzywa calej płozy do wybicia się. A za to jak pisałam, nie powinna mieć większego GOE, bo takie są wytyczne , tak?" - nie ma wytycznych ISU mówiących cokolwiek o użyciu płozy lub nie do wybicia się przy skoku. Są jedynie ogólne określenia "good take-off" i "poor take-off".
1.Nie za takie krawędzie dostawano ! Dobrze o tym wiesz Jaka jest równica nie otrzymaniem niczego za lekką krawędź a !? Podaj przykład.
2.Kamerka ma znaczenie, bo była dokładnie za nią i widzieliśmy cala jej sylwetkę , jak przygotowuje się do skoku i wybicie. Nie z boku, z lewej czy prawej strony. I chyba Ci się coś pomerdało, bo ja mówię o panelu technicznym, który ma slowmo i o krawędziach, który panel techniczny odnotowuje , nie sędziowie
3. Przecież właśnie to miałam na myśli. Medviedeva gdy się liczyła ,nie miała flutza oficjalnie
4. Mężczyzni nie mają takiego lutza jak kolyada, ale i tak lepszego niż Anna.Dlaczego Boyang, Nathan czy Yuzuru nie skaczą dwoma łyżwami? Przecież mogą. Dlaczego Anna tak skacze? Nie bez powodu to robi. Bo nie potrafi skakać lutza. Bo nie ma siły w nogach. Obraca sie szybciutenko, bo jest masakrycznie chuda,ta rotacja którą sie tak podniecasz to nie wszystko, nie musi skakac jakos bardzo wysoko, a krawędzie czy wybicie pal licho. Skoczyla , wylądowała, wystarczy.
I jesli nie wiesz "good take off" przy lutzie i flipie to nie tylko lewa noga. to takze prawa.To nie salchow. Zreszta dla ciebie mozna skakac salchowa czy loopa z 2 łyzew i też będzie ok, bo nie ma wytycznych ISU.Problem w tym, ze nie ma "kar" za toe pick. Są tylko ! czy e za lewą stopę, za prawą nic. Ale to nie znaczy , ze można skakać flipa czy lutza jak się chce.



Jej 4lz tutaj jest kompletnie słaby, mam na mysli krawedz w lewej łyzwie. To nie jest zadna DELIKATNA lewa krawędz. Poprosiłam swojego faceta, żeby mi to przeniósł na 55 calowy telewizor w 1080p i widac to idealnie.. Za to nalezy się w zupełności ! Stopa zupelnie nie jest po lewej stronie, nawet delikatnie. Robi to samo co kostornaya..zewnetrzna krawedz przed skokiem, a w momencie wybicia w ostatniej chwili zmienia na bardziej plaską, taka sztuczka Eteri . Sprytne .Za 2 lata zaczną jej to zaznaczać w protokołach.
NA dodatek ,dzieki za polecenie ogladanie tego na duzym ekranie, bo jeszcze gorzej ją oceniam. 4l3t jest strasznie brzydkie, patrz na jej sylwetke przed toe loopem, tak jak u medvidevej, zgina sie w pół zeby skoczyc kombinacje. Wyglada to tragicznie, koślawo i nie zasluguje na +3 czy +4(niezle jaja) Nie dziwie sie, ze nie dokręca skoków w kombinacjach w w 2 części programu


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skate America

#58

Post autor: yenny »

Cześć Rob 😀😉
Z przyjemnością czytam rozkminianie na czynniki pierwsze opisy programów, bardzo to lubię i nie ukrywam, ze sie uczę bo ja nie odbieram łf technicznie, a na zasadzie podoba mi się albo nie, czuję albo nie. Ale na litość, po co złośliwie pisać? Po co wycieczki osobiste i pisanie o"fochach"? Apeluję o pokój i miłość 😉
Od siebie - jeszcze mi nie przeszło obrażenie się na SA i z dowolnych niewiele widziałam. Z pozytywow - Szczerbakowa przypomniała sobie że ma ręce i czasem nimi pofaluje a Mad i Zach zasłużenie przegrali dowolny bo jest okropny. Okropny. Z negatywnych wrażeń ... lepiej nie będę psula sobie dnia. Cdn


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
JustynaŻ
Posty: 55
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#59

Post autor: JustynaŻ »

Ja się tylko wtrącę z przypomnieniem, że z tego co pamiętam to panel techniczny ma do dyspozycji powtórki z jednej kamerki, która nie obejmuje całego lodowisko. Zdarzają się więc takie przypadki, które tego lutza czy flipa sobie umieszczą w punkcie lodu którego nie da się na kamerze panelu złapać. Liczy się reputacja, ale moim zdaniem trochę też to. Z resztą jakość tych powtórek z tego co wiem to bardzo wybitna też nie jest. Miedwiewa była, Gold za to miała lipa i nikogo to nie obchodziło. Ergo największym kłopotem w tym sporcie byli, są i będą ludzie. LOni albo nie widzą, albo widzieć nie chchą. Nie wmówicie mi, że pattern finnstepa H/D tutaj był czysty na 1FS4+kpYYYY... chociażby dlatego że z pod ich płóz latał śnieg jak dawno się to nie zdarzyło.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Skate America

#60

Post autor: Svietka »

Mi to samo oglądanie łyżwiarstwa sprawia frajdę, a nie znam się aż tak na niuansach technicznych, nie czytam przepisów ani regulaminów zwyczajnie nie mam na to czasu. Cieszę się z emocji (pozytywnych i mniej) jakie wywołuje u mnie ten sport.
I tak w przypadku FD H/D te emocje były słabe a liczyłam na jakieś WOW. Kurczę, może jeszcze coś więcej z tego wycisną. Moim zdaniem ta ścieżka dźwiękowa pasuje do nich świetnie ale takie to było jakieś letnie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”