Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#61

Post autor: holloko »

Nie wiem czy oficjalnie i na dobre, ale na dzień dzisiejszy Shoma trenuje w Champery :)
Wydaje mi się, że Lambiel od zawsze współpracował z Japończykami, pamiętam że robił choreografie dla m.in. Daisuke, Akiko, Satoko, chyba dla Machidy i Nobu też, poza tym często tam jeździ w galach. Teraz też sporo: Koshiro Shimada trenuje u niego od jakichś 2-3 sezonów, a w k&c to Yuna Shiraiwa i Tomoe Kawabata mają od niego programy i on z nimi siedzi na zawodach. I jeszcze stworzył obecny program pokazowy dla Riki Kihiry, i pewnie jeszcze coś mi umknęło :)

A w temacie Yagudina to niestety dla mnie jeden z tych przypadków, gdzie czyjś charakter i poglądy dość mocno zaburzają mój odbiór jego programów. Nie neguję jego wielkości dni dorobku, rozumiem dlaczego ma wielu fanów, ale osobiście - wracać mi się nie zdarza.


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#63

Post autor: yenny »

<boisie> O w mordę jeża... <szok> <szok> <szok> Nie wiadomo co powiedzieć i co myśleć.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#64

Post autor: golew »

:/ masakra jakaś..

Ps. Co z tym Orserem?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#65

Post autor: yenny »

A co z Orserem się dzieje?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#66

Post autor: golew »

Czemu nie był na finale GP np. z Yuzuru?


JustynaŻ
Posty: 55
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#67

Post autor: JustynaŻ »

Bo na jednego zawodnika przysługuje jedna akredytacja trenerska. Hanyu wybrał Ghislaina, ale ten musiał wracać bodajże z Frankfurtu do Toronto, bo zginął mu paszport i trzeba było wyrabiać nowy. Dlatego dotarł przed dowolnym dopiero. Szkoda trochę, bo może wybiłby z głowy Hanyu pomysły na próbowanie sobie 4A bo yolo...


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#68

Post autor: golew »

Dzięki.
Orser ma jeszcze kogoś w ścisłej czołówce?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#69

Post autor: tatianalarina »

Alina Zagitowa właśnie ogłosiła, że robi sobie przerwę od zawodów i nie weźmie udziału w mistrzostwach Rosji (edit - ani w Euro, ani w MŚ). Obym była złym prorokiem, ale wydaje mi się, ze wieszczone przez niektóre dyskutantki załamanie po Grand Prix właśnie nadchodzi.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#70

Post autor: yenny »

Jak nie bylam nigdy fanką ALiny, tak teraz mi jej strasznie żal. Nie tak pewnie wyobrażała sobie swoją karierę😢 Nie ma mentalności takiej jak Zenia czy Liza, a teraz ... nie chcę uderzać w melodramat, ale co by nie mówić, finał gp był dla niej gorzką lekcją, a świadomość, że już nie nauczy się nowych skokow... Medali i tytułów nikt jej nie zabierze, ale i nie znikną wspomnienia o tym co się wydarzyło. Co prawda w wywiadzie mówi, ze będzie trenować i uczyć si nowych elementów, w tym skoków, ale powiem Wam, że jak oglądałam ten wywiad to zal bylo patrzeć, glos jej się łamał, brakowało jej słów, widać było, ze mówi powoli, by opanować nerwy i wyszło to tak nienaturalne spokojnie, brr. Potem niby się uśmiechała, ale mimo wszystko ciężko się ten wywiad oglądałao. Powiedziala jeszcze, ze brak jek motywacji, no wszystko wygrała, zna smak zwycięstwa. Teraz ciężko wstawać o ,6 i caly dzień trenować, chce robić cos innego, chce jeździc w pokazach min. Na pytanie dziennikarza dlaczego odchodzi teraz, bo przecież pojawia się glosy, ze odchodzi bo przegrala gp, powtórzyła, ze wygrała wszystko. A na pytanie dlaczego nie uczyła się quadow powiedziała, ze jak wchodziła do seniorów to co umoala wystarczalo by wygrywać. Tu czrsci wypowiedzi nie zrozumiałam. No a potem urosła i skupila się na tym by skoki byly czyste. Pytano ja tez o Eteri, oświadczyła,vze nie ma konfliktu, wiele razem przeszli z trenerami i są sportową rodzina.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#71

Post autor: kasik8222 »

Z drugiej stroy taka Sarah Hueghes powiedziała, mając w chwili zakończenia kariery tyle lat co Alina, że życie ma o wiele więcej do zaoferowania. Dla Zagitovej, chociaż teraz tego jeszcze nie wie, może właśnie otworzyły się nowe drzwi, może robiąc sobie przerwę/kończąc karierę, coś uratowała. Sport bywa brutalny, ale ona naprawdę ma co wspominać.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#72

Post autor: yenny »

Owszem, może jej to wyjść na dobre, zależy czy "przerobi" w głowie porażkę. Ona w tym wywiadzie tłumaczyła, ze przed zawodami robila sobie rozpiski by się zmotywować, i jak nie zrobiła, to przegrywała. Dziennikarz zapytał jej czy nie mogłaby i teraz zrobić, powiedziała nie, bo nie ma motywacji, wszystko zdobyła. Ja odnosilam wrażenie, jakby te slowa "wszystko wygrałam" było jak zaklęcia, by się nie rozsypać. Mogę się mylić, w końcu nie jestem Aliną, ale wygląda na podłamaną.
Zobaczymy co będzie dalej, oby znalazła siłę by robić to co kocha na pokazach, kazda rewia przyjmie ją z otwartymi ramionami.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#73

Post autor: Haley452 »

Powiem szczerze, że mi osobiście jakoś ciężko współczuć Alinie skoro dwa lata temu to ona była tą nową wygrywającą wszystko fasolką, a na jej miejscu siedziała Żenia. Tak samo jak ciężko mi było współczuć Żenii, kiedy przyszła Alina. Poza tym, oprócz oczywistej ciężkiej pracy jaką włożyła żeby wygrać to co wygrała, miała też jednocześnie nieprawdopodobnego fuksa, że trafiła na sezon olimpijski wtedy kiedy trafiła. Wiele równie utalentowanych, równie ciężko pracujących Rosjanek nawet nie zobaczy na oczy igrzysk, a jej się udało je wygrać. I wiem, że to w zasadzie jeszcze dzieciak i to nie jej wina tylko systemu, w którym się znalazła, ale naprawdę jak o tym myślę, to bardziej przychodzi mi do głowy coś w stylu "karma wraca" niż "biedna Alina". Biedne wszystkie rosyjskie łyżwiarki. Alina nie jest ani bardziej wyjątkowa ani bardziej poszkodowana od innych. W porównaniu z innymi jest wręcz szczęściarą.

Sorry, może to zbyt mocny komentarz, ale może takie historie wyjdą tej dyscyplinie na dobre, może jeśli co dwa lata nowa dziewczynka uznawana wcześniej za królową, carycę czy też inną super mistrzynię będzie w ten sposób łamana, może wtedy ktoś w końcu coś zrobi z tym chorym systemem. A Alina tak jak mówicie, powinna jak najszybciej znaleźć coś innego, co pokocha w życiu. Jest taka młoda, że jeszcze może wszystko.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#74

Post autor: Halka »

https://m.youtube.com/watch?v=PfxByWstqTE tu jest wywiad z Aliną, ona ma taki jeszcze dziecięcy głosik. Myślę, że to dla niej jest dobrze.Bardzo dobrą alternatywą dla niej jest w tym momencie lodowe show Tatiany Nawki i główna rola śpiącej królewny. Alina na samym końcu mówi, że będzie się też uczyć do instytutu fiz- kultura (coś w rodzaju naszej AWF). Oczywiście, wszystko już wygrała. Wyjaśniła,czemu nie uczyła się poczwórnych - po prostu zaczęła rosnąć. Na końcu filmu pojawiła się Eteri, na którą ja się po prostu patrzeć nie mogę. Ona wg mnie jest za bardzo miłośnikiem botoksu. Alinie życzę jak najlepiej, jest w wieku, w którym jeszcze nie tak dawno temu kariera łyżwiarki się zaczynała.Teraz to jak dziewuszka podrośnie,nie daj Boże udko i nóżka się pojawi (okres w terminie też) to jest koniec kariery. Masakra.


viviurd
Posty: 13
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Nowinki przedsezonowe, sezonowe i posezonowe

#75

Post autor: viviurd »

Alina, takie odnoszę wrażenie, ma inną mentalność od swoich poprzedniczek. Nie ma tej determinacji, samozaparcia, oddania. Wystarczy, że może już nie być najlepsza na świecie, no to się poddaje? Co się musi dziać w jej głowie? Albo w jej "sportowej rodzinie", bo może to tam należy szukać jej ubytku motywacji. Przecież ona nadal jest jedną z bardzo niewielu zawodniczek na świecie, które są w stanie rywalizować z dziewczynkami skaczącymi quady. A mimo to pozwala sobie w siebie zwątpić. Bo jakoś nie kupuję tekstu, że straciła pasję, bo "wszystko już wygrała". Ona wygląda raczej jakby przestała wierzyć, że wciąż jeszcze może coś osiągnąć - i jakby naprawdę cierpiała z tego powodu. To frustrujące. Czy następną olimpiadę mogłaby wreszcie wygrać zawodniczka, która jest kimś więcej niż sezonową gwiazdką? Co nie zmienia faktu, że dobrze jej życzę.

Dziwnie jest sobie uświadomić, że to jest news który poruszył mnie bardziej niż oskarżenie Morgana Cipresa o molestowanie seksualne niee niee niee <mysli> <bezradny>


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”