Off-season

EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Off-season

#106

Post autor: EwaMag »

viviurd pisze: 4 lata temu
Szkoda że znowu powtarza się ten schemat - Eteri oczernia byłą podopieczną a poszkodowana milczy. Brakuje mi spojrzenia na sprawę z drugiej strony. I bardzo bym nie chciała zobaczyć jak teraz wszyscy się odwracają od Aliony i czekają na jej upadek.
No właśnie tak "pijarowo", to chyba Kostorna wychodzi na tym najgorzej ze wszystkich "renegatek". W przypadku Lipnickiej, Miedwiediewej (zwłaszcza) i Trusowej wyglądało to tak, że dziewczynom przestawało wychodzić i uciekały od Eteri z płaczem, a potem część komentatorów stawała po ich stronie, wzmacniał się wizerunek Eteri jako twardego sierżanta, który nie umie pracować z dorastającymi dziewczynami, a potrafi tylko z dziećmi, które są posłuszne i bezmyślne itd. Teraz to wygląda inaczej, bo Alionie sezon wyszedł lepiej niż innym, wygrała prawie wszystko, co mogła - i dostawała za to odpowiednią dawkę uwagi (zdaje się, że w grupie Tutberidze jakoś tam próbowali jej pokazać, że jest liderką - na przykład pierwsza dostała programy na ten sezon), miesiąc temu udzielała wywiadu, w którym opowiadała, jaka to Eteri tak naprawdę jest ciepła i dobra, a potem nagle strzeliła focha nie wiadomo dlaczego i paszła. Jej zachowanie trudniej zrozumieć niż pozostałych, a do tego dochodzą teraz wieści z obozu Eteri, że Aliona dała im listę dziewczyn (pewnie Walijewej i innych zdolnych juniorek), z którymi nie chce być razem na lodowisku itd.

No nie wiem. Kostorną zachwyciłam się, jak ją tylko zobaczyłam pierwszy raz z "anielskim" programem, uważam, że świetnie jeździ, ale straciłam do niej bardzo dużo sympatii. Tutberidze nie za bardzo mi się podoba, ale wydaje mi się, że w tej branży (zwłaszcza w Rosji) po prostu nie ma trenerów, którzy mieliby dobre, ciepłe relacje z zawodnikami - i jeszcze osiągali sukcesy. Może Miszin, ale on ma niewielu podopiecznych, a co do wyników, to są teraz umiarkowane, wiadomo. A już na pewno Plush nie jest takim trenerem, do tej pory traktował swoje podopieczne okropnie (Tarakanowa, Sachanowicz...), teoretycznie jest szansa, że będzie inaczej, jeśli tymi podopiecznymi są teraz gwiazdy, które będą odnosić sukcesy, ale jakoś tego nie widzę...


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Off-season

#107

Post autor: yenny »

Ja do Aliony musiałam się przyzwyczaić, ale na tle mechanicznych niemal i powtarzalnych programów rosyjskich solistek od Eteri na pewno się wyróżniła. Nie wiem czy zrobiła dobrze, czy źle. Wyjdzie w tzw. praniu.
Natomiast co do "listy"... Dziwnym trafem na każdą osobę odchodzącą, Eteri ma nosnego medialnie "haka" - ten powiedział to, a tamta to, tego chcieli zatrzymać w juniorach, ta pisała listy z kim nie chce wychodzić na lód. Aliona musiałaby być ostatnią idiotką, by takie listy pisać, wiedzac, ze może się to później obrócić przeciwko niej.
A Eteri nigdy nie ma twardych dowodów, po prostu mówi.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: Off-season

#108

Post autor: blue cat »

Trochę czasu mnie tu nie było, bo miałam zwariowany tydzień, ale widzę że przegapiłam niezłą burzę:) Znowu draka z odchodzeniem od Eteri, chociaż trochę inna niż zwykle, bo odchodzi zawodniczka na absolutnym topie, która chyba nie mogła czuć się w czyimś cieniu, czy mieć poczucie, że jej nie wychodzi. To pranie brudów przez Eteri też widzę się powtarza za każdym razem i budzi to we mnie straszny niesmak - w moim przekonaniu kulturalny człowiek po prostu dziękuje za dotychczasową współpracę i tyle. Alena ma potencjał i jeśli mogłabym doradzać, to doradzałabym zagranicę. Wiem, w Rosji byłby wrzask jak przy Żeni, ale u Plusza sytuacja się może powtórzyć bo tam już jest Trusova i znowu będą jakieś nieporozumienia, która dostaje więcej uwagi. Żenia może nie wyszła na emigracji jakoś powalająco w sensie sportowym, ale trochę sukcesów osiągnęła i jeździ znacznie spokojniej, naprawdę fajnie się ją teraz ogląda. I kto wie, czy to właśnie ona się nie ostanie, jak te wszystkie młode gwiazdki poznikają - zresztą śmiem wątpić, czy nawet Zagitova wróci.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Off-season

#109

Post autor: Halka »

Ja też nie wierzę w powrót Aliny, ona zresztą tego w ogóle nie zapowiada i świetnie sobie radzi w lodowych show, więc po co miałaby startować?
Co do komentarzy Eteri - może wynika to z jej charakteru, z tego, że jest emocjonalnie zaangażowana w pracę ze swoimi podopiecznymi. To jej życie - Eteri sama w wywiadach przyznaje, że 99% swego czasu spędza na lodowisku - wobec tego traktuje odejścia swoich zawodników jak zdradę. Dla mnie to jest dziwne podejście, ale jak ktoś nie ma innego życia, tak i bywa.
Niemniej jednak, odejście od trenera, dzięki któremu są pierwsze sukcesy w seniorach, to ryzyko duże. Zarówno Aliona, jak i Sasza Trusowa, to jeszcze podrostki i nieukształtowane zawodniczki. Zobaczymy, jak będą sobie radziły pod okiem Pluszenki. Do jego klubu, w charakterze trenerki, dołączyła Elena Ilinih.Żenia jednak jest biznesmen, zadbał i o zawodniczki, choreografa od Eteri, oraz .. ściągnął do pracy rosyjską piękność.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Off-season

#110

Post autor: yenny »

Może niepotrzebnie pastwię się nad Eteri, ale tak jak dla niej 99% życia to lód, tak samo dla jej podopiecznych zycie zaczyna się i kończy na lodzie. I jakoś ona, ta starsza i wydawałoby się mądrzejsza zaczyna pranie brudów, a te młodsze, teoretycznie "głupsze" zachowują się o 100% dojrzalej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: Off-season

#111

Post autor: Halka »

Ja też takiego podejścia nie pochwalam - od babki 40+ wymaga się dojrzałości, ale .... jak widać, tego brakuje. Za to jest pijar i poczucie zdradzonym. A może chodzi o ambicje (czy bardziej kompleksy?), nie wiem. Myślę, że takie podejście jest dlatego, że innego życia nie ma.
Rozmawialiśmy niedawno o wypadkach na lodzie i o tym, jak partnerzy potrafią pastwić się nad partnerkami w parach sportowych. Nie lubię ckliwych programów w stylu Ewy Drzyzgi, ale program Borisa Korczewnikowa oglądnęłam dla Eleny Biereżnej. Elena opowiada o swojej trudnej drodze do złotego medalu, o tym, jak ciężko było jej trenować z pierwszym partnerem (reprezentowali Łotwę) który doprowadził do ciężkiego upadku i trepanacji czaszki. Po tym wypadku Elena na nowo uczyła się mówić, chodzić. Wspomina też o miłości do Antona, małżeństwie, rozstaniu z mężem ... o nikim złego słowa nie mówi. Wielki szacunek dla niej. Bardzo piękna, wrażliwa, a przy tym silna kobieta. Dla chętnych wklejam link:


EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Off-season

#112

Post autor: EwaMag »

Macie rację, to publiczne "pranie brudów" przez Eteri jest okropne (przypomniało mi się, jak opowiadała, że Miedwiediewa ją zaraz po przejechaniu programu olimpijskiego pytała, dlaczego nie zatrzymała Zagitowej w juniorach - nawet jeśli to prawda, to upublicznianie tego było mega fatalne). Ona chyba jest ciągle w głębi duszy zakompleksioną łyżwiarką bez sukcesów, która panicznie się boi, że straci to, co jej się udało osiągnąć. I może to jednak będzie dla Trusowej i Kostornej dobra zmiana - choćby dlatego, że u Eteri były traktowane jak dzieciaki, a do Plusha przychodzą jako prawie dorosłe, utytułowane zawodniczki, co może im dawać pewien komfort.

Z niusów: przynajmniej na razie nie trenują razem. Czy to ze względów anty-covidowych, czy to ze względów sportowych, ale póki co mają osobne treningi, więc nie muszą walczyć między sobą o uwagę trenerów. I Trusowa ma już nowy program dowolny - w temacie "Romeo i Julia" :).
Poza tym Rosjanie zamierzają zastąpić serię GP Pucharem Rosji - żeby zrobić jakieś poważne zawody i poważną selekcję przed ME i MŚ.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Off-season

#113

Post autor: yenny »

Rozgryzam nowe forum - technicznie i pod nieobecność Holloko idzie mi jak powoli . Pomoc Hortensji nieoceniona, dzięki niej mamy nowe forum na ten sezon.
Zapraszam do pisania już w tym temacie 2020/2021


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”