Rostelecom Cup 2013 Moskwa

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

A może zrobimy coś takiego jak jest na goldenskate, czyli predictions game? ;D Co prawda został już tylko Rostelecom Cup i GPF, ale można to rozszerzyć na krajowe mistrzostwa, Olimpiadę, MŚ, ME, 4CC :D


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post autor: yenny »

A o co tam dokładnie chodzi? Bo ja raczej na GS nie bywam. tzn, rozumiem, że się zgaduje kto wygra itd, ale chodzi o konkretne rozwiązania - czy osobny temat potrzebny, czy kilka tematów itd?
W sumie to może załóż sama taki temat, opisz zasady typowania - raczej nie blokowałam użytkownikom, więc nie powinno być problemu.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Tak, chodzi o typowanie pierwszej 5 na danych zawodach, ot zawsze można sprawdzić jak dobre ma się przeczucia co do startów zawodników. Co do tematu, to zaraz go założę :lol:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#5

Post autor: Poice »

Przed tymi wszystkimi kontuzjami, rezygnacją ze startów to CoR zapowiadał się na jedne z najbardziej interesujących zawodów w GPS. A teraz to sama nie wiem. Chyba najwięcej stracili soliści, bo oprócz Fernandeza to (przynajmniej wg mnie :-D) nikt ciekawy się tam nie pojawi. Jednak chyba i tak nic nie pobije słabego poziomu w trakcie CoC. Dosyć ciekawie wygląda rywalizacja solistek - mini mistrzostwa Rosji się szykują. Zobaczymy też w jakim stopniu sędziowie będą windować rosyjskie pary zarówno w tańcach, jak i w parach sportowych.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#6

Post autor: olcia »

W CoC jak co roku najniższy poziom włączają w to samą realizację zawodów. Istny koszmar. Ja najbardziej zawsze lubię zawody w Japonii. Tam jest zawsze pełne lodowisko i kibice też mega pozytywni.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post autor: kasik8222 »

Miałam nadzieję, że z biegiem lat łyżwiarstwo w Chinach będzie miało do zaoferowania więcej niż pary sportowe, ale wygląda to tak sobie (chociaż podoba mi się solista Yan Han). Trafiła im się Lu Chen kilkanaście lat temu i to by było na tyle, a to i tak lepiej niż u nas :-? . Tu nie ma takich tradycji jak w Japonii, mentalność też chyba inna.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#8

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:Przed tymi wszystkimi kontuzjami, rezygnacją ze startów to CoR zapowiadał się na jedne z najbardziej interesujących zawodów w GPS. A teraz to sama nie wiem. Chyba najwięcej stracili soliści, bo oprócz Fernandeza to (przynajmniej wg mnie :-D) nikt ciekawy się tam nie pojawi. Jednak chyba i tak nic nie pobije słabego poziomu w trakcie CoC. Dosyć ciekawie wygląda rywalizacja solistek - mini mistrzostwa Rosji się szykują. Zobaczymy też w jakim stopniu sędziowie będą windować rosyjskie pary zarówno w tańcach, jak i w parach sportowych.
tańce wyglądają mega spoko i ciekawie. B/S i W/P w walce o zwycięstwo, te i parę innych par trzeba uważnie obserwować pod kątem walki o brązowy medal na igrzyskach. mnie ciekawi, czy także wewnętrzna rywalizacja R/T z M/K, wmieszają się tam pomiędzy nich Amerykanie C/B, a za ich plecami bardzo ciekawe pary z Francji i Kanady, P/C i G/P.
rywalizacja w parach sportowych też może być ciekawa, choć bardziej korespondencyjnie niż bezpośrednio. ja będę bacznie obserwować M-T/M w kontekście rywalizacji z D/R o kanadyjski nr 1. no a bezpośrednio Stolbova/Klimov contra B/L w przededniu walki o miejsce w reprezentacji olimpijskiej.
trzeba się dobrze nastroić! :-D
a soliści rzeczywiście stracili 'duże nazwiska'. szczególnie rozczarowani mogą się czuć fani w Rosji.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post autor: kasik8222 »

Widzieliście program Plusza z Łotwy? Wygląda to dobrze chociaż złota życzę innym.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Widzieliście program Plusza z Łotwy? Wygląda to dobrze chociaż złota życzę innym.
Dobrze? W sensie?
Moim zdaniem jego SP ujdzie w tłoku, ale LP? Mam nadzieję, że jeżeli chce z nim jechać na Olimpiadę to to co pokazał w Rydze to jedynie "szkic" właściwego programu. Chyba najbardziej denerwują mnie cięcia muzyki, no i gdzie on ma TR w tym programie??? :-/


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#11

Post autor: olcia »

Bo to jest niby coś w rodzaju the best of plush, ja tego do końca nie kupuję. Fajnie byłoby gdyby na igrzyska pojechał, ale już tam to o medal będzie mega trudno, świat odjechał. Teraz skacze się nawet po 3 poczwórne skoki w fs.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#12

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:
kasik8222 pisze:Widzieliście program Plusza z Łotwy? Wygląda to dobrze chociaż złota życzę innym.
Dobrze? W sensie?
Moim zdaniem jego SP ujdzie w tłoku, ale LP? Mam nadzieję, że jeżeli chce z nim jechać na Olimpiadę to to co pokazał w Rydze to jedynie "szkic" właściwego programu. Chyba najbardziej denerwują mnie cięcia muzyki, no i gdzie on ma TR w tym programie??? :-/
serio... ja nie wiem, czego trzeba się naćpać, żeby ułożyć coś takiego jak ten jego program dowolny. i nie chodzi tu o to, że hejtuję Plusha, bo niesamowicie go podziwiam jako sportowca.
krótki też przeciętnie baaaardzo. nie wiem, czy mam go kochać czy nienawidzić za wybór muzyki. Okean Elzy rozbrzmiewający na lodowiskach powinien być cudowny, zwłaszcza 'Taka jak ty', bo ten moment skrzypiec sam się prosi o sekwencję kroków, ale ktoś* tę aranżację nieźle rozwalił (no i bez wokalu Vakarchuka to już też nie to ;P).

sportowiec znakomity, ale programy kiepskie.
Edit: *pewnie 'mistrz' Marton?


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#13

Post autor: olcia »

Ja też jakoś nigdy nie byłam największą fanką Plusha i właśnie o to chyba chodzi, że jego programy do końca mi nie odpowiadały. Jestem chyba jedną z nielicznych osób, którym nie przeszkadza wygrana Evana w Vancouver, ba nawet zgadzam się z takim umiejscowieniem.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: kasik8222 »

Nie przepadam za Pluszem i nie kocham wałkowanego do znudzenia Mortona. Chodziło mi bardziej o to, ile on jeszcze jest w stanie z siebie wycisnąć po tylu latach. A że i igrzyska w Sochi to trzeba się na różne warianty przygotować. To będą jego piąte igrzyska. ja go pamiętam jeszcze jako 15-letniego chłopaczka z Nagano. A złota życzę Javiemu chociaż będzie ciężko, nawet bardzo i póki co się "nie zanosi".


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#15

Post autor: Poice »

olcia pisze:Bo to jest niby coś w rodzaju the best of plush, ja tego do końca nie kupuję. Fajnie byłoby gdyby na igrzyska pojechał, ale już tam to o medal będzie mega trudno, świat odjechał. Teraz skacze się nawet po 3 poczwórne skoki w fs.
Problem w tym, by te 2-3 quady w LP skoczyć czysto....a z tym wielu topowych łyżwiarzy ma obecnie spore problemy. Szkoda, że Plush nie wystąpi w CoR, bo przynajmniej byłoby widać jak sędziowie międzynarodowi oceniają jego programy. Wyników z Volvo Cup nie komentuję, bo to zawody klasy B, nie miał tam konkurencji, a sędziowie poszaleli ze swoim uwielbieniem dla żyjącej legendy łyżwiarstwa figurowego.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”