Igrzyska Olimpijskie

Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#241

Post autor: Halka »

Ja uważam, że decyzja o dopuszczeniu Kamili do startu była błędem, gdyż niedozwoloną substancję u niej wykryto i jest to fakt. Inna sprawa, że ten pozytywny wynik rzutuje na jej złoto na ME, ale o tym cisza. Wygląda na to, że wszystko było ok.
Ja uważam, że ekipa trenerska odpowiada za nieletnich sportowców, tym niemniej ostatecznie tę karę otrzymuje zawodnik, chociaż nie wiem, jak to jest w przypadku sportowców małoletnich.
Tłumaczenia o dziadku czy anginie uważam za bajeczki wciskane gawiedzi. To jest przecież profesjonalny sport a nie piaskownica. Wobec Kamili zastosowano podwójne standardy, nie wzięto pod uwagę, że ona jest pełnoprawną seniorką. Niech ten argument i precedens dopingowy chociaż doprowadzi do tego, aby ISU podniosła wiek seniorów do 17 lat jak było kiedyś.
Wygląda na to, że Kamilę żadne konsekwencje nie spotkają. Zgadzam się z Tomkiem, że obydwa scenariusze są złe i tym bardziej wniosek z tego jest taki, że decyzja o dopuszczeniu jej do startu była niuzasadniona prawnie. CAS ugiął się nad nią bo prostu jest młodziutka i ma 15 lat. To był główny argument, który przeważył o dopuszczeniu jej do startu, powiedzmy brak świadomości i względy wychowawcze, karanie - nie.
Rozumiem innych sportowców, nawet złapanych przy jednej próbce czy na marihuanie, że oni są tą decyzją wściekli.W większości wypadków byli oni natychmiast wyrzucani z zawodów.
Ja jestem zła bo tę decyzję CAS można zinterpretować tak: Trybunał dał zielone światło na szprycowanie młodziutkich organizmów lekami dla ciężko chorych na serce, bo i tak z tego konsekwencji nie będzie, bo są za młodzi by zostać ukarani. Żyje się tu i teraz, medal to medal, a jak nie będzie medalu, to będzie tragedia i płacz. W następnym roku już nie może być formy, będę miała 16 lat, później 17 i 18 lat, a wtedy czeka mnie koniec kariery, bo będę już za duża.
Z ostatniej wiadomości podanej publicznie wynika, że w organizmie Kamili wykryto 3 substancje, dwie dozwolone i jedną niedozwoloną,więc tym bardziej opowieści o dziadziusiu to bajki.
Sprawą Kamili się już nie zajmuję bo nie mam na to nerwów. Nie jestem też w stanie zachwycać się jej jazdą, chociaż talent i umiejętności niewątpliwie ma. Lubię jej muzykę do programu krótkiego. Z kolei Bolero w programie dowolnym to przejazd naszpikowany trudnymi elementami, więc nie można oczekiwać wielkiej interpretacji od niej. Przecież do tej muzyki w średnim wieku tańczyła i odnosiła triumfy wielka Maja Plisiecka, która do osiemdziesiątki wychodziła na scenę.
Jednego tylko chcę - podwyższenia wieku seniorów. Nie chcę oglądania zdolnych dzieci na lodzie. Nie chcę corocznych gwiazd i gwiazdeczek. Mam tego dość i trochę.
Dlatego najbardziej chyba kibicuję Kaori, Wakabie i Leonie. Chciałabym też, aby Katią odbiła się i pokazała, co umie. Żeby nie było żadnych wpadek u niej i było dobre miejsce. Katię odbieram jak promyczek słońca, który mam nadzieję, będzie świecił długo i nas ogrzewał.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#242

Post autor: blue cat »

Ja się podpisuję rękami i nogami pod tym co napisał Tomek- łyżwiarstwo to sport gdzie komentarz powinien być przed i po występach, nie w trakcie. Nie cierpię jak komentarz, choćby najlepszy zagłusza muzykę, a bez muzyki ten sport nie istnieje. A co do występu pań, to szczerze powiem że było mi żal Kamili, bo widać że przeżywała to niesamowicie, po tym pierwszym potknięciu zaczęłam się o nią bać no ale dała radę, i to o tyle dobrze, że niestety przypuszczam że gdyby się całkiem posypała, to w jej własnym kraju ci, którzy najgłośniej krzyczeli "Kamila jesteśmy z tobą" zaczęliby ją hejtować. Przykro mi, ale ta historia ze szklanką dziadka niezbyt mnie przekonuje, bo w sytuacji, kiedy od wyniku ciągłych testów na Covid zależy "być albo nie być" na ważnych zawodach, włącznie z olimpiadą, to nie sądzę aby zawodnik z najwyższej półki pił z cudzej szklanki. No nic, poczekam na wyjaśnienie sprawy, choć smród wokół tej historii będzie się ciągnął zawsze.
Swoją drogą Kamila fatalnie wygląda w tej sukience, już pomijając to że długość spódnicy nadaje się raczej do tańca, to jeszcze za niska talia i te odstające draperie na ramionach - szkoda fajnego materiału. W dowolnym znowuż pewnie będą te okropne czarne leginsy do spódnicy (nie znoszę tego). Inne dziewczyny Eteri mają w tym roku stroje zdecydowanie lepsze niż Kamila.
Jednak gwiazdami wieczoru były dla mnie Kaori (która miewała lepsze programy, ale świetnie walczy i życzę jej medalu), Anna Szczerbakova (nie jestem jej fanką ale pojechała bardzo dobrze), Wakaba Higuchi, która była wspaniała i Yelim Kim, którą się zachwycam już od pewnego czasu i która tak pięknie się porusza po lodzie, tak dynamicznie, a jednocześnie z taką gracją interpretuje, że wielu mogłoby się od niej uczyć. Szkoda Katii, ale mam nadzieję na odkucie w dowolnym, który mam wrażenie jest jej mocniejszą stroną.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#243

Post autor: yenny »

Blue cat, racja.

Ja też już nie mam zdrowia do myślenia i pisania o Kamili i całym tym syfie. <milczek> Mam tylko nadzieję, że z całego tego burdelu i grandy wyjdzie zakaz startów dla dzieci. I jezeli takie będą dalsze konsekwencje tej afery, to choć tyle dobrego w złym...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#244

Post autor: tatianalarina »

Daria Usaczewa zamieściła filmik na swoim IG pokazujący, że wróciła na lodowisko, w sensie że jest w stanie wyjechać i obie nogi ma sprawne. Wydaje mi się to celowym zagraniem Team Tutberidze, aby pokazać "proszę bardzo, Daria wróciła do zdrowia, ta kontuzja wszędzie mogła się zdarzyć, już wszystko jest OK." A zaledwie parę dni później Kostorna złamała drugą rękę. To nie jest normalne, aby młoda dziewczyna się łamała jak staruszka z osteoporozą. Sambo-70 jest jak zorganizowana grupa przestępcza, która wysyła na kradzieże niepełnoletnich, bo oni nie pójdą do więzienia w razie czego.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#245

Post autor: tatianalarina »

Z nocnych przemyśleń: jeżeli istnieje sport, w którym premiuje się sportsmenki z siłą dorosłych (i to bardzo wysportowanych) kobiet w dziecięcych ciałkach, to zawsze się znajdą ludzie bez skrupułów, którzy takie dziewczynki wyprodukują, czy w Rosji czy gdzie indziej, chociaż w państwie autorytarnym z dużą liczbą ludzi niezamożnych a zdeterminowanych ma to szczególnie dobre podłoże. Podobny problem ma gimnastyka artystyczna. Wybaczcie porównanie, ale to trochę jak z produkcją kastratów w XVIII w. - był popyt (zarówno rynku świeckiego jak i kościelnego) na niezwykłe męskie soprany z pojemnością klatki piersiowej i siłą głosu dorosłego mężczyzny i była podaż, a okaleczający tych chłopców opowiadali bajeczki o nieszczęśliwych wypadkach, tak jak dzisiaj o piciu z magicznej szklanki dziadka.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#246

Post autor: yenny »

Tatiana, coś w tym jest. Informacja o innych środkach wykrytych w próbce, ktore razem tworzą wzmacniające kondycję koktajle tylko to potwierdza. Plus słowa Szabotowej sprzed kilku lat, która właściwie powiedziała o tym co teraz wyszło na jaw, co wielu pewnie podejrzewało, ale nie miało pewności.
Bajki o dziadku i szklance to jak te - sorry "zaszła w ciążę bo się ręcznikiem podtarła". Zdobędzie medal czy nie, zostawią go jej czy nie - jest mi to już obojętne i chyba nawet przestaje mi być jej żal. Wiem, że jest młodziutka i to sztab z rodzicami o niej decydował, ale jest częścią tej oszukańczej maszyny i jej wyniki zawsze już będą kojarzone z dopingiem.
Żal mi za to reszty świata - dziewczyn które nie biorą wspomagaczy. Nie dziwi gorycz Sha'Carri Richardson i pytania "ona może, a dlaczego ja nie mogłam???" , która zapaliła skręta po śmierci matki, a potem wykluczono ja z igrzysk. Tacy sportowcy też mogą teraz ubiegać się o odszkodowania.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#247

Post autor: Halka »

Tu znalazłam ciekawy artykuł https://www.sportsnet.ca/olympics/artic ... -argument/

Są wątpliwości w sprawie mieszanki dozwolonych i niedozwolonych substancji w organizmie Kamili.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#248

Post autor: yenny »

Brawo brawo Katia ❤️❤️❤️


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#249

Post autor: yenny »

Oczywiście mogłaby być lepsza nota gdyby 😁 jechała później, gdyby miała drugą kombinację, itd itd ale jest nieźle, super że się skoncentrowała i pojechała czysto.
Trochę na tej ostrożności ucierpiała interpretacja, niemniej <buzki> cieszę się <brawo>


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#250

Post autor: blue cat »

Brawa dla Katii, taką miałam nadzieję, że ten dowolny pójdzie jej lepiej. Ach, żeby jeszcze ten krótki był lepszy, to mogłaby być w 1 dziesiątce. No ale i tak brawo.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#251

Post autor: tatianalarina »

Biedna Kamiła, patrzyło się na to równie ciężko, co na meltdown Pogoriłej.

Chociaż mam teorię spiskową: RusFed wiedziała, że ewentualny medal i tak po zakończeniu śledztwa jej zabiorą, więc kazali jej położyć FD, aby nie zabierać momentu na podium Szczerbakowej i Trusowej. Nawet zachowanie Kamiły, która wydawała się bardziej wstrząśnięta po jednym błędzie we FD drużynowym niż teraz, by to potwierdzało.

Sędziowanie to skandal, moją mistrzynią jest Kaori. Mam nadzieję, że japońscy kibice zrzucą się na medale dla niej i Wakaby, tak jak ongiś rosyjscy dla Plusza po Vancouver.

No i oczywiście brawo Katia.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#252

Post autor: yenny »

O borze szmiący i liściasty...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#253

Post autor: yenny »

tatianalarina pisze: 2 lata temu Biedna Kamiła, patrzyło się na to równie ciężko, co na meltdown Pogoriłej.

(...)

Sędziowanie to skandal, moją mistrzynią jest Kaori. Mam nadzieję, że japońscy kibice zrzucą się na medale dla niej i Wakaby, tak jak ongiś rosyjscy dla Plusza po Vancouver.

No i oczywiście brawo Katia.
I dla Sluckiej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#254

Post autor: norp »

Bravo dla Trusowej. Pomijając wszelkie inne aspekty to było coś. Złoto było całkiem blisko.
10 pkt różnicy w PCS między Trusova a Szczerbakova to porażka sędziowania. Na pewno na 80 pkt. Szczerbakova nie zasłużyła co z kolei przy niespełna 75 pkt dla Sakamoto jest żenujące i słabe od strony sędziowania.
Last edited by norp 2 lata temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#255

Post autor: yenny »

<boisie> Nie wiem co powiedzieć, co napisać... cieszy to, ze Katia się aż tak poprawiła.

Brawa dla Gubanowej, dla Yelim, dla You - super, dla Wakaby <serducho> <serducho> <serducho> Och, szkoda było tego toe loopa, ale i tak pięknie pojechała.

Och, jak cieszy medal Kaori <radocha> <radocha> <radocha> <radocha>
Sasza pojechała fatalnie, tak się na skokach skupiała, że pierwszą połowę przejedziła po prostu by skoczyć. Komponenty powinna mieć o wiele niższe. Wielkie brawa dla Ani, że wytrzymała, dwa razy druga - i jest pierwsza. Nie wiem czy jest "czysta" od dopingu, czy nie, ale przynajmniej po 3 latach gdy była na szczycie - ma złoto. I tak dziwne było jak się plątała sama po k&c a team trenerski pocieszał Kamilę i Trusową - oj, ona to wyła. Swoją drogą, mogli Saszę wytrzeć przed wyjściem na dekorację.

Nie wiem czy Kamili kazali czy nie położyć program, wcale to niewykluczone, dziś jestem w stanie we wszystko uwierzyć.

Kamili jednak mi szkoda. Ciekawe jak się dalej jej kariera potoczy. Ech

Co do komentarza na tvp - dziś pan Babiarz nieco popłynął, a najbardziej jak plótł o tym jak to Trusowa trenowała u Plusza i poszła do Eteri by ta zrobiła z niej mistrzynię. Ani słowa o tym, ze Plusz to był epizod, że to też wychowanka Eteri.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”