Późny start

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

FrigusGlacies
Posty: 2
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Późny start

#1

Post autor: FrigusGlacies »

Witam
Jestem kompletnie nowy na forum, więc jeśli pisze post w złym miejscu z góry przepraszam

Od dłuższego czasu jestem zainteresowany łyżwiarstwem figurowym z tym że nigdy go jako tako nie próbowałem(czysta jazda rekreacyjna) .
Czy w takiej sytuacji (w wieku 19 lat) kiedy bym zaczął uczęszczać regularnie na zajęcia z łyżwiarstwa figurowego ,to czy mógłbym osiągnąć faktycznie wysoki poziom za 5, 10 lat?, czy lepiej sobie odpuścić ? A jeśli tak to czy w Polsce są jakieś zawody łyżwiarstwa figurowe skierowane bardziej dla amatorów?

Pozdrawiam


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Późny start

#2

Post autor: kasik8222 »

Co masz na myśli pisząc "wysoki poziom"? Rekreacyjnie zawsze możesz jeździć, ale mistrzem olimpijskim nie zostaniesz. Oni zakładają łyżwy i zaczynają treningi mając 3 lata. Są różne zawody dla amatorów, ale w Polsce to chyba margines


FrigusGlacies
Posty: 2
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Późny start

#3

Post autor: FrigusGlacies »

Przez wysoki poziom mam na myśli umiejętność robienia flipów, lutzów, akseli piruetów ogólnie jeździć do konkretnej choreografii.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Późny start

#4

Post autor: kasik8222 »

Pojedyńcze pewnie się da, podwójny axel to już spora sztuka, ale pamiętam tureckiego bramkarza, który zdobył brąz na MŚ chyba w 1998 roku, wystąpił w czymś na kształt "Gwiazdy tańczą na lodzie", a potem brał udział w tych samych zawodach co mistrzowie olimpijscy, oczywiście różnica poziomów kolosalna, ale startował w parach sportowych i np. podnoszenia całkiem spoko, skoki podwójne. Nie wiem jaka jest oferta zawodów dla amatorów, może inni wiedzą i coś napiszą. W Stanach czy Japonii jest taka oferta, u nas pewnie bieda.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Późny start

#5

Post autor: yenny »

Kilka lat temu, jeszcze na starym forum walleya, byl taki temat. Pamiętam jak ludzie pisali, że po kilku latach treningów porafią skoczyć podwójne salchowy czy rittbergery. O zawodach dla amatorów raczej mowy nie było, ale może pamięć mnie zawodzi.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Późny start

#6

Post autor: kasik8222 »

Dla inspiracji. Bramkarz o którym wspominałam


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Późny start

#7

Post autor: kasik8222 »

Dla porównania występ mistrzów olimpijskich na tych samych zawodach, różnica klasy, jako ciekawostka


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Późny start

#8

Post autor: blue cat »

Żeby być jak ci, których widzimy na olimpiadzie raczej trzeba byłoby zacząć w wieku max. 6 lat. W późniejszym wieku mięśnie też już nie są tak elastyczne. Może prostsze byłyby tańce, niż dyscypliny "skokowe".
A co do zawodów amatorskich, to w Polsce jest coś takiego jak Walley Cup - zawody amatorskie w różnych konkurencjach.
Zerknij tu: https://walley.pl/en/node/7


acb
Posty: 3
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Późny start

#9

Post autor: acb »

Wiem, że są dziewczyny, zarówno młodsze jak i starsze od Ciebie, które w ciągu ok. roku ogarnęły podwójne skoki i jak najbardziej występowały w amatorskich zawodach (których jest trochę) i zajmowały pierwsze, drugie, trzecie miejsca. To wszystko zależy, od tego jak często byś miał treningi, czy znalazłbyś dobrego instruktora, czy wcześniej robiłeś coś pokrewnego do łyżwiarstwa (taniec, balet?). No i nie oszukujmy się - osobiste predyspozycje też mają znaczenie. Jednym słowem nie da się odpowiedzieć na Twoje pytania, są dorośli, którzy robią bardzo szybko progres, a inni jeżdżą latami i postępów nie widać za bardzo. Musisz spróbować.


OdaDoRadosci
Posty: 15
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Późny start

#10

Post autor: OdaDoRadosci »

Tak jak ktoś napisał. Normlanie Ci łyżwiarze, którzy występują na tych wszytskich mistrzostwach itd, zaczynają od 3 roku życia. Zobacz też sobie film Ja Tonya, film oparty na prawdziwej historii Tonyi Harding


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”