O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1772

Post autor: kasik8222 »

Kto zna cyrylicę, ten zrozumie. Ta pani jest żoną Pieskova, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział.
https://ukraina.onet.pl/olimpijska-cemp ... na/b12xcdz


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1773

Post autor: yenny »

I po polsku
https://www.onet.pl/sport/onetsport/woj ... p,d87b6cc4

Jej złoto na zio było dla mnie conajmniej dyskusyjne, a fenomen pary tanecznej niezrozumiały. Jedyny spoko taniec jaki zaprezentowała to ten do Jacksona, reszta to jakaś taka tandetna była. Pamiętam, że na walleyu bardzo dużo na ten temat pisaliśmy.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1774

Post autor: kasik8222 »

yenny pisze: 2 lata temu I po polsku
https://www.onet.pl/sport/onetsport/woj ... p,d87b6cc4

Jej złoto na zio było dla mnie conajmniej dyskusyjne, a fenomen pary tanecznej niezrozumiały. Jedyny spoko taniec jaki zaprezentowała to ten do Jacksona, reszta to jakaś taka tandetna była. Pamiętam, że na walleyu bardzo dużo na ten temat pisaliśmy.
Zgadzam się. Jedynie program do Jacksona mi się podobał. Nigdy nie byłam fanką tej pary. A tak poza tym to widać jak na dłoni jak bardzo sport i polityka przenikają się w Rosji. Szopki z Kamilą to tylko ostatni przykład. Władza ją przemieli i wypluje, a z sankcjami na karku to ta dziewczyna może mieć już "po karierze". Swoją drogą wielu Rosjan reprezentuje inne reprezentacje Kurakova pewnie znowu spotka się z hejtem. To też jest taka cieńka czerwona linia. Czytałam artykuł o Białorusinach mieszkających w Polsce których spotykają nieprzyjemności w szkole i pracy, a umówmy się, że jak mieszkają w Polsce i uciekli z Białorusi to raczej Łukaszenka nie jest ich idolem. To jest ważny temat. Jak daleko można się posunąć? Niektóre ośrodki kulturalne nie chcą np. grać rosyjskiej klasyki. Świat stoi na głowie przez jednego szaleńca.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1775

Post autor: blue cat »

Kurakowa powiedziała wprost że jest przeciwko wojnie, więc raczej nie planuje powrotu do Rosji, bo tam zdaje się za samo użycie słowa "wojna" grozi 15 lat. A poza tym jest związana z klubem Axel Toruń, który angażuje się w pomoc łyżwiarzom z Ukrainy i ich rodzinom. Tak więc myślę, że dla niej Rosja to zamknięty rozdział.
W tym kontekście kolejny przykład rosyjskiej bezczelności i wykorzystywania do propagandy ludzi którzy nie chcą mieć z nią nic wspólnego:
https://www.onet.pl/sport/onetsport/ros ... 1,d87b6cc4
Nie wiem ile trzeba mieć w sobie buty żeby twierdzić że bez Rosjan MŚ nie są warte oglądania - taaa, pewnie, jacyś tam Chen, Sakamoto czy Papadakis z Cizeronem nie są warci jednego spojrzenia <nerwus> Ja obejrzę z przyjemnością, a jedynie żal mi, że nie zobaczę łyżwiarzy z Ukrainy.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1776

Post autor: kasik8222 »

blue cat pisze: 2 lata temu Kurakowa powiedziała wprost że jest przeciwko wojnie, więc raczej nie planuje powrotu do Rosji, bo tam zdaje się za samo użycie słowa "wojna" grozi 15 lat. A poza tym jest związana z klubem Axel Toruń, który angażuje się w pomoc łyżwiarzom z Ukrainy i ich rodzinom. Tak więc myślę, że dla niej Rosja to zamknięty rozdział.
W tym kontekście kolejny przykład rosyjskiej bezczelności i wykorzystywania do propagandy ludzi którzy nie chcą mieć z nią nic wspólnego:
https://www.onet.pl/sport/onetsport/ros ... 1,d87b6cc4
Nie wiem ile trzeba mieć w sobie buty żeby twierdzić że bez Rosjan MŚ nie są warte oglądania - taaa, pewnie, jacyś tam Chen, Sakamoto czy Papadakis z Cizeronem nie są warci jednego spojrzenia <nerwus> Ja obejrzę z przyjemnością, a jedynie żal mi, że nie zobaczę łyżwiarzy z Ukrainy.
Wiem, że dla niej Rosja to zamknięty rozdział. Boję się jedynie, że nie każdy Polak to rozumie. Rozumiem sankcje, ale wielu Rosjan przeciwnych temu co się dzieje i tak dostanie rykoszetem. Tu nie ma prostych rozwiązań.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1777

Post autor: tatianalarina »

Jak już musieli przytoczyć przykłady rosyjskich łyżwiarzy w obcych reprezentacjach, to lepszym przykładem byłaby Riabowa, która reprezentuje Azerbejdżan nie ruszając się z Moskwy, a na temat wojny AFAIK się nie wypowiada. (Chciałam tu podkreślić, że nie wymagam, aby protestowała, ponieważ to nie ja ponosiłabym konsekwencje, jakie na nią mogłyby spaść. Nawet siedzenie cicho i powstrzymanie się od hymnów na cześć ukochanego przywódcy a la Plusz już się jej liczy na plus.)


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1778

Post autor: Halka »

A ja myślę że Katia Kurakowa ma u nas dobrą prasę, swoje cele na zawodach osiąga i rozwija się a my, no cóż, nie mamy w kraju szkół łyżwiarskich ośrodków, specjalistów, choreografów od układania układów na lodzie i musimy posiłkować się zawodnikami z innych krajów, a przede wszystkim z Rosji. Na serwisie ria nowosti jak odblokowali go, to przeczytałam dobry artykuł o zawodnikach z Rosji, którzy startują w barwach innych krajów i na przykład Katia Kurakowa była wspomniana z Nastią Gubanową i Morisim Kvitewashvilim. Artykuł był w tonie, że co prawda Rosjan nie ma, ale za to można kibicować Rosjanom występującymi pod drugimi flagami. Tak w ogóle śmiesznie z rosyjskich serwisów dowiadywać się że na mistrzostwach świata w solistach zadebiutuje Rosjanin Władimir Samojłow, który teraz trenuje we Włoszech u Angeliny Turenko. Wiecie coś o tym? A inna sprawa, to martwię się o rodzinę Maksa Spodirev, on pochodzi z Charkowa.Ja nawet w Charkowie 20 lat temu byłam, piękne, bardzo duże miasto. Jak teraz pokazują Charków, to płakać się chce.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1779

Post autor: kasik8222 »

https://www.sport.pl/sport/7,183333,282 ... =BoxOpLink

Wczytajcie się dokładnie w listę sportowców. Opadły mi ręce i cycki.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1780

Post autor: blue cat »

Brakuje jeszcze Valievej, nie ma to jak dziecko do propagandy zaangażować. Nie wiem czy oni wszyscy byli tam z własnej woli, czy były jakieś naciski, ale niezależnie od tego to im nigdy nie będzie zapomniane. Rzygać mi się chce jak widzę te propagandowe spędy ku czci najdroższego przywódcy, chyba ostro zaczęli brać przykład z Korei Północnej. A już chyba nawet jest gorzej niż w Korei Północnej bo ostatecznie Kim tylko testuje te swoje rakiety i jeszcze nikogo nie napadł.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1781

Post autor: tatianalarina »

SinKatse chyba dobrze się bawili na wiecu, Awieriny (te gimnastyczki) opublikowały selfika z całą czwórką uśmiechniętą, chociaż symptomatyczne, że "Z" zdjęli albo wyretuszowali. Dla mnie już nie istnieją, podobnie jak Tarasowa/Morozow. Zachowanie tych drugich jest o tyle dziwne, że żona ich trenera jest przecież Ukrainką, sam Trańkow na początku wojny umieścił na swoim IG czarny slajd z jakimś ogólnikowym hasłem typu "nie wojnie", potem się przestraszył i zamknął konto w ogóle.

Poważnie Kamila tez tam była? Wydawało mi się, że T/M byli jedynymi z grupy Eteri, którzy tam się pojawili i widziałam nawet teorie na łyżwiarskim Reddicie, że oni się "poświęcili" jako ci, którzy i tak kończą karierę, aby Sambo-70 pozostało w łaskach u władzy.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1782

Post autor: kasik8222 »

Kamili nie było. Koleżance chyba chodziło o to, że by "się nadawała". Przecież Rosja wyciska propagandowo tę dziewczynę na maxa, Rosja ją przemieli i wypluje. Moim zdaniem Valieva ma już "po karierze". Trankov? Ja pamiętam jego selfiaczka z Putinem zaraz po igrzyskach Soczi, a to było chyba już po aneksji Krymu. Sama Volosozhar coś tam wtedy przebąkiwała o ludzkim cierpieniu, ale z tego co kojarzę to ona zawsze bardziej czuła się "rosyjska". Dla mnie jako ich wielkiej fanki swego czasu to "osobista porażka".


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1783

Post autor: blue cat »

Kamili tam nie było, więc właśnie chodziło mi o to, że tylko jej tam brakowało, co mnie dziwi, bo skoro dla "krzywdzonych, mordowanych Rosjan w Donbasie" można było rozpętać wojnę, to dla skrzywdzonej, biednej rosyjskiej łyżwiarki którą podły Zachód śmiał skontrolować pod kątem dopingu i jeszcze coś wykryć też można było coś zorganizować, może nie wojnę, ale np. WADA uznać za organizację terrorystyczną i członków skazać na 15 lat <uoee> A wszyscy którzy byli na tym wiecu sami niestety wystawiają sobie świadectwo, niezależnie od tego czy byli tam z własnej woli, czy były naciski, bo umówmy się - nawet jak w PRL kazali chodzić na pochody pierwszomajowe, to zawsze można było "zrobić się chorym".


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1784

Post autor: yenny »

<zalamka> Coraz straszniejsze to wszystko się robi. Masakra. Wszyscy, którzy biorą udział w tych wiecach i spotkaniach powinni mieć dożywotni zakaz występów. Pisaliśmy niedawno o tym, starałam się zrozumieć niektórych sportowców, ale to, że ludzie dorośli, bywający na zachodzie, świadomi tego co dzieje się na zachodzie udzielają poparcia władzy to jest żenada.
Po lekturze książki Katii Gordiejewej z oczu spadły mi klapki. Oazało się, że część sportowców to faktycznie ignoranci, dla których liczy się sport i to co widzą na wierzchu. Z poprawką, że kiedyś był ZSRR, kurtyna i brak możliwości konfrontacji tego co mówi władza z tym co faktycznie się dzieje. A były wyjątki, np. Sergiej, który widział, że w ZSRR źle się dzieje.
Dziś to nie problem, by srawdzić co się dzieje na świecie, bo nie ma co się czarować, wielu Rosjan ma dostęp do mediów zagranicznych, a maja niestety zatruty umysł imperialistyczną wizją debila z KGB. Albo są po prostu durni, lub mają mózgi zlasowane od brania dopingu.
Spójrzcie na Szabotową, opowiadała o braniu dopingu, a teraz, po ucieczce z Kijowa polubiła post Plusza, ten o rozdzieleniu władzy od sportu itd.
Tylko jak to rozdzielić jak bycie sportowcem równa się z poparciem władzy. Plusz powinien to wiedzieć... DOrosły jest. A Szabotowa? Pół Ukrainka?
A gada od rzeczy jak i gówniara Szabotowa.
W każdym razie dożywotnia dyskwalifikacja takich kochających władzę może da do myślenia innym. I władzy. Że nie warto ludzi zmuszać do pokazywania się na trybunach... Ech


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1785

Post autor: kasik8222 »

yenny pisze: 2 lata temu <zalamka> Coraz straszniejsze to wszystko się robi. Masakra. Wszyscy, którzy biorą udział w tych wiecach i spotkaniach powinni mieć dożywotni zakaz występów. Pisaliśmy niedawno o tym, starałam się zrozumieć niektórych sportowców, ale to, że ludzie dorośli, bywający na zachodzie, świadomi tego co dzieje się na zachodzie udzielają poparcia władzy to jest żenada.
Po lekturze książki Katii Gordiejewej z oczu spadły mi klapki. Oazało się, że część sportowców to faktycznie ignoranci, dla których liczy się sport i to co widzą na wierzchu. Z poprawką, że kiedyś był ZSRR, kurtyna i brak możliwości konfrontacji tego co mówi władza z tym co faktycznie się dzieje. A były wyjątki, np. Sergiej, który widział, że w ZSRR źle się dzieje.
Dziś to nie problem, by srawdzić co się dzieje na świecie, bo nie ma co się czarować, wielu Rosjan ma dostęp do mediów zagranicznych, a maja niestety zatruty umysł imperialistyczną wizją debila z KGB. Albo są po prostu durni, lub mają mózgi zlasowane od brania dopingu.
Spójrzcie na Szabotową, opowiadała o braniu dopingu, a teraz, po ucieczce z Kijowa polubiła post Plusza, ten o rozdzieleniu władzy od sportu itd.
Tylko jak to rozdzielić jak bycie sportowcem równa się z poparciem władzy. Plusz powinien to wiedzieć... DOrosły jest. A Szabotowa? Pół Ukrainka?
A gada od rzeczy jak i gówniara Szabotowa.
W każdym razie dożywotnia dyskwalifikacja takich kochających władzę może da do myślenia innym. I władzy. Że nie warto ludzi zmuszać do pokazywania się na trybunach... Ech
\

Yenny, można zwiedzić cały świat i mieć poglądy jak Cejrowski. Każdy żyje w pewnej bańce informacyjnej.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”