Mistrzostwa Świata

norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#61

Post autor: norp »

Dzisiejsze tańce to był prawdziwy relax dla oka. Odrobinę jestem zawiedziony błędami Laurence i Nikolaja. Tak pięknie razem wyglądają na lodzie. Żeby jeszcze w parze szła technika. Podium zaskoczeniem nie jest. Gabi i Guileme ze swoim wynikiem to kosmos i to po obniżonym levelu w podnoszeniu więc mogło być jeszcze wyżej. 😛No są genialni. Nie wiem czy znajdą motywację jeszcze do startów. Madie i Zac pięknie na zakończenie kariery.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#62

Post autor: tatianalarina »

Tak jak napisała @yenny , Ilia jest młody i - odpukać - cała kariera przed nim. Zresztą debiutować na seniorskich MŚ w pierwszej dziesiątce daj łyżwiarski Boże każdemu. Tegoroczny występ może podziałać jak lekko otrzeźwiający prysznic i dobrze mu zrobić, bo trochę był arogancki (młodość ma swoje prawa). Vincentowi jak widać tragedia sztokholmska bardzo dobrze zrobiła. Ten klip zza kulis, gdzie Vincent klęczy i beczy po tym, gdy się dowiedział, że ma brąz, a Pulkinen (czarny koń tych MŚ) go podnosi i przytula, jest bardzo wzruszający.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#63

Post autor: tatianalarina »

kasik8222 pisze: 2 lata temu I tak się zaczęłam zastanawiać co ze Stasem Morozovem?
Ostatnie co czytałam, to że pracuje jako trener u Niny Moser.


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 212
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#64

Post autor: Ania »

No i po mistrzostwach, a zarazem po sezonie, smutek...;( Świat taki przygnębiający w ostatnim czasie, te sportowe wydarzenia to były takie jasne promyczki na szarym firnamencie codzienności...
Mnie również nie brakowało Rosjan i to w żadnej z konkurencji. Co więcej, z każdym dniem, nastymulowana okropnymi wiadomościami, obserwuję u siebie postępującą rusofobię. Wiem, że to może nie w porządku, przynajmniej nie wobec wszystkich łyżwiarzy rosyjskich, ale to po prostu silniejsze ode mnie. Ten putinowski wiec przechylił już moją czarę goryczy i powiem Wam, że naprawdę nie wyobrażam sobie oglądania kogokolwiek pod flagą Rosji w najbliższej przyszłości... Przestałam już obserwować większość rosyjskich łyżwiarzy na Instagramie (dramatyczna manifestacja na miarę moich możliwości), bo rażą mnie już nie tylko czysto propagandowe posty (jak ten Pluszczenki), ale nawet takie codzienne, bzdurne pierdółki, obrazujące ich beztroską, a przynajmniej n o r m a l n ą codzienność, podczas gdy wiemy, co dzieje się w Ukrainie... No mierzi mnie niezdolność, niechęć wykształconych, młodych, wielojęzycznych ludzi do poszerzania horyzontów w dziedzinie wiedzy powszechnej o świecie, i tyle.
Ba, jestem zawiedziona nawet postawą mojej ulubionej Gordiejewej, która mieszka na Zachodzie od 30 lat, ale ni jednym postem czy stories nie zabrała jedynego dopuszczalnego stanowiska w tej sprawie. Rozumiem cały kontekst sytuacyjny bycia obywatelem Rosji, ale jednak – odczuwam niesmak.
Wracając do zawodów. Yenny, komentatorka, o której mówisz, to chyba pani Ilona Siderek. Na igrzyskach, mówiąc o Donovanie Carriillo, użyła jakże wdzięcznego zwrotu: „Meksykaniec”, i tym zapisała się w mojej pamięci. Choć i tak jestem miło zaskoczona, że Eurosport kupił prawa do transmisji (do ME i Grand Prix chyba nie miał?), bo zaprawdę – każda alternatywa dla pani Iwańskiej to dobra alternatywa.
Finał par sportowych to był prawdziwy dreszczowiec i po tym okropnym wypadku Ashley i na widok roztrzęsionej Alexy pomyślałam sobie, że zaraz odegra się tu jakaś ‘klątwa Kremla’ i Amerykanie wyjadą bez medalu. Ale jednak mają to złoto, a ich radość to było w moim odczuciu moment porównywalny do złota Aliony i Bruna w Pjongczongu. Nie lubię tego zwrotu, ale niech będzie, z braku laku, że to była zaiste e p i c k a chwila. ;)
I już przewiduję, że w najbliższym sezonach będę kibicować Japończykom i Gruzinom, więc jak zwykle – #teamYenny ;)
Solistki też oglądało się świetnie, szkoda mi bardzo naszej Katii, bo to jedno z najbardziej wdzięcznych stworzeń na świecie, i choć widać, że czuła się źle, to dała z siebie wszystko. Ten skok (chyba ten, który nie wyszedł w programie) tuż przed zjazdem do K&C – uroczy.;)
Nie przepadam za Kaori, ale jej zwycięstwo naprawdę zasłużone i przyznajcie, zupełnie inny odbiór podium solistek podczas tych mistrzostw, niż miało to miejsce na igrzyskach... Szkoda mi tylko Mariah, bo bardzo ją lubię. I będę przypatrywać się Gruzince, bo choć jej łyżwiarstwo jest na ten moment takie, hmm, introwertyczne, ma w sobie jakiś magnetyzm. A wie ktoś może, dlaczego po swoim programie Riabowa wyglądała jak z krzyża zdjęta i siedziała sama w K&C???
Panów obejrzałam bez większych emocji, bo mój faworyt (Keegan Messing) skazany był na granie drugoplanowej roli, a Ilia się posypał. Wiesz, że się starzejesz, gdy startować w seniorach zaczynają dzieci zawodników, którym kibicowałeś, ech... Od razu ma u mnie fory, bo lubiłam jego mamę.;)
Tańce wypadły dość przewidywalnie, ale przynajmniej pomogły mi w moim corocznym rankingu wskazać program, który w tym sezonie urzekł mnie najbardziej (gram w tę grę sama ze sobą od wielu lat), i jest to FD Chock/Bates. Jest po prostu genialny, twórczy, innowacyjny, kreatywny i będę do niego wracać. Cieszę się, że H/D kończą karierę i przestaną blokować miejsce na podium dla moich nowych (świeżo upieczonych :P) ulubieńcow. Ciekawe, czy Francuzi kończą, kontynuują karierę, a może zrobią, jak i Tessa i Scott, i zawieszą udział w zawodach na 2 lata...?
Tak mi smutno, że to już koniec, mogłabym pisać pewnie tu teraz godzinami z tej posezonowej melancholii... ;( Też tak macie? No nic, czas wracać do scrollowania Tessy&Scotta, G&G i innych ulubieńców na Youtube... Oby przyszły sezon był łaskawszy dla nas wszystkich, a najbardziej – dla Ukraińców (taniec rytmiczny pary tanecznej doprowadził mnie do łez).


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#65

Post autor: tatianalarina »

@Ania , też dzielę z tobą uwielbienia dla Chock/Bates <piąteczka>, a z zawodników spoza pierwszej dziesiątki uwielbiam Gruzinów, właśnie za oryginalność i chęć eksperymentowania. Z programów "klasyczno-lirycznych" bardziej podobali mi się Włosi, Zach/Maddie mnie znudzili - podkreślam, że to moje subiektywne odczucie, na sędziowaniu tańców się nie znam i póki ktoś się nie wywróci jak C/B w Pjongczangu, to błędów nie widzę. Więc decyzji sędziów nie podważam.

Skoro już wspomnieliśmy o Donovanie, to strasznie mi go szkoda. Czy nie można byłoby wymyśleć jakiegoś specjalnego protokołu, żeby łyżwy można było zabierać na pokład samolotu, nie wiem, np. wkładać do schowka, do którego ma klucz tylko ktoś z personelu? Ja wiem, że reguły to reguły, ale to chyba drugi przypadek w tym sezonie, Keeganowi w ostatniej chwili dowieziono łyżwy przed mistrzostwami Kanady, a biednemu Donovanowi przepadły (mam nadzieję, że się w końcu znalazły).

Zanim udamy się na sen letni fanów łyżwiarstwa, to jeszcze zostały nam MŚ juniorów, to już impreza co prawda nie tak spektakularna, ale nałóg nie wybiera :-)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#66

Post autor: yenny »

Czyli jednak rosyjscy zawodnicy oglądają mistrzostwa. Mam nadzieję, że wyciągają prawidłowe wnioski. Naprawdę chcę wierzyć, że nie wszyscy tam są tacy zindoktrynowani, opętani, wręcz ogłupiali. Że widzą i myślą. Części z nich pewnie już nie zobaczymy na lodzie, część może kiedyś wróci. Nie wiadomo jak to wszystko się potoczy, ja sama jestem za długimi sankcjami, jak najboleśniejszymi w każdym aspekcie. To może nie jest sprawiedliwe, ale jak widzę u nas zapłakane kobiety z Ukrainy, ich dzieciaki, jak oglądam tv, wreszcie jak rozmawiam z kuzynami z Przemyśla, którzy są w kontakcie z naszą rodziną spod Lwowa to wyję z bezsilności i marzę by całą rosję (celowo mała litera) dosłownie piekło pochłonęło. Potem przychodzi opamiętanie, bo przypominam sobie tych młodych ludzi pałowanych na ulicach moskwy, starszą panią, malarkę z plakatami poniewieraną przez mundurowych. i mówię, by putina szlag trafił. Ech, to takie irracjonalne, że my sobie oglądamy tv, komentujemy, a tam, w Ukrainie, dzieją się rzeczy niewyobrażalnie straszne.
Tylko co zrobić? Jak i nawołuje prezydent Zełenski swoich rodaków, by starali się w miarę normalnie na ile to możliwe w tych warunkach żyć, by państwo przetrwało. I u nas tak samo, trzeba spiąć tyłki, bo tej pomocy Ukraina będzie potrzebować jeszcze bardzo długo. I widzę po sobie, że taka nasza normalność, takie małe radości jak oglądanie łf pomaga zachować zdrową głowę, jako taki optymizm i wiarę w lepsze jutro.
Ania pisze: 2 lata temu I już przewiduję, że w najbliższym sezonach będę kibicować Japończykom i Gruzinom, więc jak zwykle – #teamYenny ;)
Tak, tak, Aniu, czy Ty nie jesteś moją zaginioną siostrą bliźniaczka? :-) Bo podobne odczucia mam i co do tańca Mad i Evana. Już kilka razy w tym sezonie pisałam, że nie spodziewałam się tego, że kiedyś będę im kibicować. A od 3 lat jestem pod coraz większym ich wrażeniem, ich tegoroczne tańce są super, zwłaszcza fd. Oby jeszcze nie zakończyli kariery.
Z dalszych par oczywiście najbardziej podobali mi się Kaitlin i Jean Luc, których fd uwielbiam. I ich bardzo lubię, są zawsze w cieniu swoich kolegów z reprezentacji, ale robią swoje i mam nadzieję, że ich czas jeszcze przyjdzie.
Tatiana, masz rację, Gruzińska para jest bardzo innowacyjna. Z minusów to nadal nie rozumiem fenomenu pary Smart/Diaz i pewnie już nie zrozumiem. Nie wiem jak u nich ze startami, bo z tego co niedawno gdzieś czytalam - Madison napisała, ze kończy karierę bo chce wyjść za mąż i założyć rodzinę itd No to do tego potrzebny jest mąż w domu, więc może i Hiszpanie odejdą. Urocze były te filmiki na eurosprcie, o tym co się działo za kulisami na zio w Pekinie. Uśmiechałam się jak widziałam Madison biegnącą i wykrzykującą "gdzie jest mój narzeczony?". A potem dopadła do Adriana i podniosła go do góry :-D Większa jest.
W ogóle te filmy prezentowane w przerwach na transmisję (przynajmniej raz coś o łf a nie skokach) były bardzo ciekawe. Dużo wypowiedzi zawodników , trenerów. Widać było jak tam wszyscy się wspierają, jaka jest dobra atmosfera, tylko pozazdrościć.

Ilia jest przeuroczy i tak, dziwnie się ogląda łyzwiarzy jak się pamięta czasy ich rodziców. Dziś jest przecież kilkoro - Ivan Bukin, Anthony Ponomarienko, teraz Ilia. Nie śledziłam jego wypowiedzi, ale cośtam pani Magda wspomniała, że trochę przemądrzałych tekstów wygłaszał. Zimny prysznic nie zaszkodzi, ma czas na przerobienie tego co się wydarzyło.
Choć wielu panów ktorych lubię wczoraj nie miało swojego dnia - Keegan, Mateo - to i tak z przyjemnością na niego patrzyłam. Dalej cieszę się jak sobie przypomnę program Shomy, chłopak wrócił z bardzo dalekiej podróży i miejmy nadzieję, że jeszcze pojeździ.

Ostatnia grupa pań jeszcze przede mną, pewnie jutro popatrzę i skomentuję.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#67

Post autor: blue cat »

Podium tańców to była wisienka na torcie tych mistrzostw. Gabi i Guillaume, co by nie powiedzieć, to i tak tego nie odda, są cudowni, są legendą i każdy ich taniec to uczta dla oczu. Dawno mi się też tak Hubbell i Donohue nie podobali jak dzisiaj, im bliżej końca kariery, tym bardziej mi się podobają i będę za nimi tęsknić. No i kosmiczny taniec Madi i Evana, w którym jest wszystko dopracowane do maksimum - muzyka, choreo, stroje - perełka! Na tym tle wszystkie pary rosyjskie wypadłyby blado, więc nie brakowało mi ich w ogóle.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#68

Post autor: tatianalarina »

I po gali. Denerwowały mnie te odpustowe światła niedopasowane do muzyki. NIe myślałam, że kiedyś to napiszę, ale w Chinach to zrobiono gustowniej niż we Francji, a "Gwiaździsta noc" wyświetlana podczas przejazdu Piper i Paula to była w ogóle bajka.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#69

Post autor: Halka »

Hej ja miałam gości w domu i tańców nie oglądałam, ale udało mi się zobaczyć ostatnią piątkę panów. Bardzo się cieszę ze złota Shomy i srebra Jumy. Trochę szkoda, że nie wyszedł czysty program Kazuce (Kazuko) ale jego La La Land bardzo przypadł mi do gustu, naprawdę bardzo taneczny program, żywiołowy, Kazuko to drobny chłopak ale naprawdę wielki szacunek.
Aniu, ja też bardzo lubię Keegana! Jego męskie łyżwiarstwo, szybkie piruety, wysokie skoki do piruetów i przeskoki. Bardzo ładnie. Szczery chłopak a jego trener wystylizowany na kowboja, że hej. Potem przeczytałam, że to facet z Austrii rodem.
A w ogóle co do mody męskiej to zauważyłam, że wielu trenerów z Japonii miało takie wypasione garnitury, postawione włosy, no po prostu na maksa odwaleni.Zwłaszcza trener Kazuko bardzo elegancki.
Z kolei u Leony, i brat i choreograf też pięknie wystrojeni. Jak agenci, w tych samych fryzurach.
Co do Rosjan, to na serwisie rianowosti czytałam, że Rosjanie obawiają się, że za rok będzie mógł (o ile będzie) startować tylko jeden reprezentant z każdej dyscypliny.
Za rosyjskimi zawodnikami nie tęskniłam, ale jak bym miała kogoś dopuszczać, to dopuściłabym tylko pary sportowe bo co jak co, ale Rosjanie mają w parach coś do powiedzenia. Reszta spokojnie bez żalu.
A w ogóle to kiedy zapadnie orzeczenie w sprawie Kamili i kiedy w ogóle odbędzie się ceremonia medalowa w drużynówce? Liczę na to, że z początkiem kwietnia w końcu ISU skończy obrady i podniesie wiek seniorów. To skandal, że dalej zawodnicy nie mają medali.
Wg mnie Kamila nie ma teraz szans na zmianę barw. Na miejscu USA w ogóle bym jej nie rozpatrywała ze względu na negatywny PR. Z kolei Eteri niby zmienia lokalizację swojej szkoły, a teraz wszystkie jej dziewczyny są albo na Pucharze sygnowanym przez pierwszy kanał rosyjskiej telewizji, albo na lodowym show Plushenko. Tylko. że zostaje im tylko Rosja, Białoruś i Taszkient.
Wpis Żenii ciekawy, ale ja kiedyś czytałam, że jej Instagram prowadzi agent Lewan Matua, przystojny, brodaty Gruzin. To było parę lat temu, jak to czytałam.
Z kolei z ploteczek to podobno z Saszą są problemy, bo trenerzy żalą się w mediach, że ona w ogóle ich nie słucha i jak przychodzi do treningów i zawodów, to robi swoje i się nie przejmuje, że na przykład w programie ma dodać kroki czy sekwencję. Podobno dalej teraz strzela fochy.
Wiecie ja za solistkami od Eteri w ogóle nie tęsknię. Cieszę się, że karierę w barwach Gruzji robi Anastasia Gubanowa, bo lubię taki baletowy styl, stylową muzykę i lubię patrzyć, jak tanga czy klimatu francuskie tańczą takie wysokie, ładne nastolatki czy młode dziewczyny. Dlatego Nicole Shot i jej Adios Nunino też mi się podobało.
A na koniec, to mi Shoma Uno troszkę przywodzi na myśl kreskówki japońskie które w latach 90-tych pojawiły się w Polsce. Czy oglądaliście taką bajkę Gigi la Trottola?
A ze złota Kaori bardzo się cieszę, bo lubię jej styl. Na tańce i przedostatnią grupę panów jeszcze przyjdzie czas. Dobrze że to teraz jest na YouTube.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#70

Post autor: tatianalarina »

Ja chciałam powiedzieć, że też bardzo lubię Keegana i fajnie go oglądało się na tej gali w Montpellier, bo połowa radości z niego to widzieć jego kontakt z publicznością, a z tym w Pekinie było słabiutko, choć nie z jego winy.

Moze Olivia Smart znajdzie sobie kolejnego partnera łyżwiarskiego, niekoniecznie w Hiszpanii?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#71

Post autor: yenny »

Nadrobiłam panie. Świetny finał. Cała 10tka pojechała dobrze lub bardzo dobrze. Nawet bym powiedziała, że pierwsza 13tka była super. Nie było bezbłędnie, zgoda, nie było quadów, ale było dużo dobrego łyżwiarstwa, dużo interpretacji i dużo rodości.
Gubanowa zaliczyła super awans, kiedyś podobała mi się jako juniorka, potem zginęła i teraz ma nowe otwarcie. Jest piękna, ma piękne sukienki i pięknie jeździ. Oby tak dalej.
Brawa dla Nocole Schott, program życia można powiedzieć.
Brawo dla Alisy, spięła tyłek i pokonała koleżanki z reprezentacji. Nie jestem jej fanką, ale waleczności i umiejętności odmówić jej nie można. Szkoda mi Mariah, mogła zdobyć medal, ale cóż, za błędy się płaci.
Najbardziej podobały mi się Haein, Young i oczywiście Leona z Kaori.
Haein to przyszłość łyżwiarstwa, przepięknie jeździ.
Leona wycisnęła z siebie wszystko, pokazała taką waleczność, że tylko pokazywać jako wzór. Z kontuzją, z presją, stając przed historyczną szansą pokazała siłę i ma medal. Owszem, były drobne błędy, sędziowie też chyba trochę łagodnie ją potraktowali, ale zasłużyła sobie.
A Kaori - cóż, nie od razu ją polubiłam. Tzn ja ją lubiłam od początku, była taka żywiołowa i inna niż jej koleżanki, potrafiła się cieszyć i smucić i pokazać to. Na lodzie róznie bywało, były dobre i słabe występy. Oglądałam ją z przyjemnością, ale bez emocji. W ostatnich latach zaczęłam jej kibicowac i bardzo, bardzo cieszy mnie jej złoto.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Mistrzostwa Świata

#72

Post autor: golew »

Mi z Rosji tak naprawdę tylko szkoda i brakuje Lizy. To byłaby pewnie jej ostatnia szansa na występ w MŚ. Jeśli za rok (dwa, trzy, pięć) Rosjanie wrócą na zawody międzynarodowe, to dla niej może już być za późno, szczególnie jeśli mieliby tylko po jednym miejscu w każdej konkurencji.

Mistrzostwa bardzo ciekawe, w większości konkurencji absolutnie nie brakowało mi rosyjskich zawodników. W konkurencji solistek mieliśmy konkurencję kobiet a nie nastolatek i zdecydowanie wyszło to tej konkurencji na dobre moim zdaniem. Z okropnych powodów, ale mieliśmy wspaniałą okazję zobaczyć jak wygląda łyżwiarstwo bez nastolatek, jak wiele dojrzałego piękna można wtedy docenić i mam nadzieję, że ISU pójdzie za ciosem i podniesie wiek. Chociaż straci pewnie wtedy i Malin?

Przy okazji - zauważyłam na stronach z wynikami, że teraz nie ma już Ladies tylko Women, przy którejś imprezie przy parach było Mixed - poprawność polityczna czy przygotowanie terenu pod pary jednej płci? ;)

Ps. Za co 2 punkty miała odjęta nasza para? Co to za niezgodność z muzyką? Akurat tańce to dla mnie czarna magia z regulaminem.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#73

Post autor: tatianalarina »

ISU przemianowało w ub. roku "ladies" na "women" i w tegorocznych MŚ wreszcie mieliśmy szansę zobaczyć na podium "women", a nie maltretowane dziewczynki.

Co do podniesienia wieku seniorskiego, myślę o tym, jak różne reformy regulaminowe są wprowadzane po to, aby zahamować działalność Sambo-70 i ciśnie mi się pod palce maksyma rzymska "quid leges sine moribus vanae proficiunt?" Nikomu nie przeszkadzała premia za skoki w drugiej połowie programu, dopóki Eteri z Daniłem nie zaczęli jej eksploatować poza granice przyzwoitości, układając takie programy jak olimpijski FD Zagitowej, chyba najgorszy program, jaki kiedykolwiek wygrał olimpijskie złoto - przez pierwszą połowę Zagitowa snuła się po lodzie bez sensu, a w drugiej zaczynała skakać jak nakręcona. Więc trzeba to było regulaminowo ukrócić. Podobnie bardzo młode łyżwiarki - Michelle Kwan miała 15 lat i 8 miesięcy, kiedy sięgała po pierwsze złoto w seniorskich MŚ, czyli była parę miesięcy młodsza od Kamiły teraz, a jednak nie przeszkodziło jej to w długiej i pięknej karierze (Tara była jeszcze młodsza, ale karierę seniorską miała króciutką, być może faktycznie tak młody organizm nie wytrzymał jeżdżenia na poziomie seniorskim.) Więc piętnastoletnie łyżwiarki mogły jeździć bez uszczerbku na zdrowiu w seniorach tak długo, jak miały trenerów, którzy myśleli o ich rozwoju długofalowo i zachowywali minimum przyzwoitości w ich traktowaniu. A potem Eteri rozpętała "wyścig zbrojeń", który szkodzi nie tylko światowemu łyżwiarstwu, ale przede wszystkim rosyjskiemu - pisałam tutaj wcześniej, jak na ostatnich mistrzostwach Rosji bodaj tylko dwie solistki były pełnoletnie. Więc znowu trzeba to regulaminowo ukrócić i nie mówię, że to nie jest słuszna decyzja, tylko zwykłej przyzwoitości i humanitarnego traktowania zawodników nie da się zadekretować w regulaminach.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Mistrzostwa Świata

#74

Post autor: kasik8222 »

"Przyzwoitość i humanitaryzm" to w Rosji pojęcia obce.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata

#75

Post autor: blue cat »

https://sport.interia.pl/zimowe/news-sz ... Id,5922807
Chyba raczej każdy widzi, komu naprawdę zrobiono pranie mózgu. W każdym razie na Plusza już nie mogę patrzeć. A swoją drogą apel o poziom dziennikarstwa sportowego - to jest mistrzyni olimpijska, legenda tańca na lodzie, nie ktoś z trzeciej ligi, i tylko na podstawie nazwiska założyli że Greczynka niee


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”