Nowinki, zmiany trenerów etc

Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#46

Post autor: tatianalarina »

Alysa Liu ogłosiła zakończenie kariery zawodniczej. Szkoda, ale wydaje mi się, ze ten cały hype, jaki spłynął na nią jako juniorkę + przeżycia z chińskimi władzami + cokolwiek dziwny ojciec ją wypaliły.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#47

Post autor: kasik8222 »

Masakra, szybko poszło.


Mbh
Posty: 56
Rejestracja: 6 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#48

Post autor: Mbh »

Szkoda, bardzo lubiłam ją oglądać. Powody na pewno swoje ma, te wieczne zmiany trenerów nawet w sezonie olimpijskim, pokazywały ze dużo się wokół niej działo. Do tego może jakieś problemy z urazami, świadomość że w obecnym łyżwiarstwie ciężko jej będzie osiągnąć coś więcej niż ten brąz na mistrzostwach świata, czy może po prostu łyżwiarstwo nie musi być jej pasją i ta decyzja już tak nie dziwi.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#49

Post autor: yenny »

Oj, szkoda. Co prawda ja się nie zachwycałam jej jazdą, ale pokazała się w tym sezonie z dobrej strony i szkoda, że odchodzi zawodnicza z dużymi umiejętnościami i możliwościami :-(


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#50

Post autor: blue cat »

Szczerze mówiąc, jestem w szoku. Oczywiście jeżeli to względy zdrowotne, to nie ma co dyskutować, ale wcale nie musi być tak, że już więcej nie osiągnie, wręcz przeciwnie - Rosjanki nie występują, więc to mógł być jej czas. Tak czy inaczej, wielka szkoda.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#51

Post autor: Halka »

Dla mnie to szok, przecież dziewczyna jest u progu sławy! Ma dopiero 16 lat i zdobyła pierwszy w seniorach medal! Ja ją polubiłam w tym sezonie, z zawodów na zawody była coraz lepsza. Nie rozumiem tej decyzji, ale oby z Alisą było wszystko dobrze. Za dużo ostatnio jest wypaleń w sporcie, niestety.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mae-Berenice wraca

#52

Post autor: tatianalarina »

Ci odlatują, ci zostają... po serii odwołanych występów w sezonie 21/22 Mae-Berenice wreszcie wystąpiła, co prawda na drugorzędnym Egna Trophy, i zajęła piąte miejsce, plasując się w połowie stawki. Należy trzymać kciuki za powrót do formy.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#53

Post autor: tatianalarina »

To już zasadniczo news na 2022/23 - Rhythm Dance ma być latynoamerykański, ale bez sekwencji obowiązkowej? Zamiast tego jest jakieś dziwaczne sumowanie punktów za SS i ChRS. Nie rozumiem, o co chodzi, i chyba nikt bez doktoratu z łyżwoznawstwa tego nie zrozumie
https://www.isu.org/inside-isu/isu-comm ... -2468/file


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#54

Post autor: tatianalarina »

I jeszcze dodali coś, co się nazywa Choreographic Assisted Jumps. Czy ISU nie może zostawić tańców w spokoju przynajmniej na okres jednej olimpiady?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#55

Post autor: yenny »

Widocznie nie mogą... Takie hobby 🙁Jakieś pokraczne to wszystko wyjdzie. Masakra.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Rozstania, pożegnania

#56

Post autor: tatianalarina »

Jak to zwykle w sezonie poolimpijskim, posypały się ogłoszenia o rozstaniach i pożegnaniach, część oczekiwana, część nie.
Już wspomniana na forum Alysa Liu
Nicola della Monica (nie wiem, co planuje Matteo)

Rozstali się mistrzowie Polski juniorów w parach tanecznych Olivia Oliver i Joshua Anadri (Olivia zamierza kontynuować karierę)
Sasha Fear i George Waddell
Jeszcze parę mniej znanych par rosyjskich, ale że szybko ich na międzynarodowej arenie nie zobaczymy, to ich nawet nie wymieniam.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#57

Post autor: tatianalarina »

Uzupełniam - Samodurowa kończy karierę, będzie trenować dzieci u MIszyna.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#58

Post autor: kasik8222 »

tatianalarina pisze: 2 lata temu Uzupełniam - Samodurowa kończy karierę, będzie trenować dzieci u MIszyna.
Chyba słuszna decyzja. W sumie w medalach zdobyła tyle co Kostornaya chociaż ta druga miała większe perspektywy, ale też większego pecha. Teraz takich rosyjskich deklaracji o końcu kariery będzie chyba coraz więcej


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#59

Post autor: tatianalarina »

Sara Hurtado & Kirył opuścili Żulina.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#60

Post autor: yenny »

I bardzo dobrze. Lubię ich bardziej niż Oliwię i Adriana, może znajdą kogoś, kto pomoże im się rozwinąć.
A Sofia miała swoje wzloty i upadki, ma mistrzostwo Europy wywalczone w pięknym stylu. Miała trochę pecha, bo nie była ulubienicą sędziów, nie sypali jej w pcs. Do tego czasem jej programy były słabe, albo tandetne. Oby sprawdziła się jako trenerka. Nie każda ma tyle siły i samozaparcia jak Liza, nie każdy też wytrzyma kondycyjnie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”