News'y

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

News'y

#1

Post autor: Poice »

Patrick Chan już w Sochi:

Obrazek

Natomiast z Team'u Japan na miejscu są już:
Tatsuki Machida,
Narumi and Ryuchi.
Zdjęcia z treningu powyższej dwójki:

Obrazek
Obrazek

Yuzuru do Sochi przyleci jutro :D Czyli Javier;a również można się jutro spodziewać.
Nie wiem jeszcze nic odnośnie Mao i Daisuke...
Ma ktoś news'y odnośnie innych łyżwiarzy?


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#2

Post autor: rzepecha »

Wiem tylko, że pierwszym łyżwiarzem, który pojawił się i trenował już w Sochi jest Filiipińczyk, Michael Christian Martinez. Ostatnie półtora miesiąca pomagał mu Kudravtsev, ciekawa jestem, co z tej współpracy wynikło i czekam z niecierpliwością na jego występy :)

Na anglojęzycznym rsporcie pojawiła się informacja, że Chan podczas treningów wykonywał 4T-3A, ale obstawiałabym, że to błąd w tłumaczeniu, ponieważ na tym samym portalu w rosyjskojęzycznej wersji była mowa o 4T i 3A (osobno).


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

Odnośnie Chan'a - [tutaj] można znaleźć zdjęcia z jego treningu.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Znalazłam też krótki filmik z Machidą i częścią japońskiej reprezentacji, która przyjechała już do Sochi :)
[KLIK]

Shizuka Arakawa też jest w Sochi :) [KLIK]

---------------------------------
Czytał ktoś ten artykuł? [KLIK]
Chan jak zwykle taktowny :D


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#5

Post autor: rzepecha »


Abbott, Castelli i Shnapir :)

oraz reprezentacja Francji szlifująca swój rosyjski: http://www.francetvsport.fr/tout-le-spo ... 014-202513 :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

Reynolds
Obrazek

Abbott
Obrazek

Yuzuru już w Sochi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
- japońskie media go zjedzą :D


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: Haley452 »

rzepecha pisze:oraz reprezentacja Francji szlifująca swój rosyjski: http://www.francetvsport.fr/tout-le-spo ... 014-202513 :D
czy Fabian powiedział coś w stylu: "chcę się z tobą przespać, jestem łyżwiarzem figurowym"? :12: hehe, widać jakiego typu wypowiedzi się uczył mieszkając w Rosji :P
poza tym filmik mega uroczy, zwłaszcza James/Cipres :)

A czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi maskami ochronnymi Japończyków? nigdy za bardzo nie rozkminiłam, dlaczego je noszą. Zwłaszcza, że Yuzuru po chwili ją zdjął do wywiadów najwyraźniej.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: eastern_star »

Jeśli chodzi o Julkę, to plan był taki, aby w wiosce olimpijskiej spędziła możliwie jak najmniej czasu, dlatego do Soczi dotrze jako ostatnia (nie licząc Adeliny). Wiadomo, że Julka miała już okazję jeździć w Ajsbergu, więc spędzenie ostatniich dni przed startem z dala od tego olbrzymiego zgiełku wydaje się być trafionym pomysłem.

@Haley - zapewne Poice potwierdzi lub zaprzeczy, ale myślę, że te maski, o które pytasz założone są w celach profilaktycznych. Kilka lat temu koleżanka pochodząca z Tajwanu mówiła mi, że w tych rejonach ze względu na panujący klimat osoby, które mają problemy z układem oddechowym ze względów zdrowotnych powinny nosić maski ochronne (to znaczy - powinni generalnie wszyscy, ale dla tych osób jest to szczególnie zalecane). W jednym z materiałów, który wrzuciła Poice czytałem, że Yuzuru ma tego typu problemy zdrowotne, więc przypuszczam, że to jest tego przyczyną.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#9

Post autor: Poice »

eastern_star pisze: @Haley - zapewne Poice potwierdzi lub zaprzeczy, ale myślę, że te maski, o które pytasz założone są w celach profilaktycznych. Kilka lat temu koleżanka pochodząca z Tajwanu mówiła mi, że w tych rejonach ze względu na panujący klimat osoby, które mają problemy z układem oddechowym ze względów zdrowotnych powinny nosić maski ochronne (to znaczy - powinni generalnie wszyscy, ale dla tych osób jest to szczególnie zalecane). W jednym z materiałów, który wrzuciła Poice czytałem, że Yuzuru ma tego typu problemy zdrowotne, więc przypuszczam, że to jest tego przyczyną.
Zgadza się :) Yuzuru jest astmatykiem i w okresie luty/marzec jego stan zdrowia zawsze się pogarsza - łatwo wtedy łapie wszelkiego rodzaju infekcje (patrz 4CC z zeszłego roku). Dlatego często można zobaczyć jego zdjęcia właśnie w maseczce. Nawet w Kanadzie ją nosi (w którymś wywiadzie stwierdził, że czuje się wtedy dziwnie, bo ludzie się na niego patrzą :P). W Japonii noszenie maseczek jest normą. Jedni stosują je profilaktycznie - nie chcą się zarazić infekcjami od innych, albo nie chcą być narażeni na zanieczyszczenie powietrza (smog), bądź też zimne powietrze (dlatego na zawodach w Japonii często w pierwszych rzędach widać osoby w maseczkach). Inni stosują je gdy sami są chorzy, aby nie zarażać innych.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

Brian Joubert
Obrazek
Han Yan
Obrazek
Tatsuki Machida
Obrazek
Florent Amodio
Obrazek
Peng/Zhang
Obrazek
Moore-Towers/Moscovitch
Obrazek
Złoci i srebrni medaliści w tańcach xD [chociaż wciąż nie znamy kolejności :)]
Obrazek
Yuzuru - dzisiaj nie próbował poczwórnych skoków. Jedynie skoki potrójne i 3A.
[KLIK1]
[KLIK2]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekawostka - Yuzuru w K&C nie będzie miał Kubusiowo-Puchatkowego opakowania na chusteczki :D Wszystko z powodu praw autorskich. Pooh zostanie w hotelu :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Kolejny "taktowny" wywiad Chan'a :)
[KLIK]
-------------------
Widział już ktoś "piękne inaczej" zdjęcia łyżwiarzy/łyżwiarek na oficjalnej stronie Igrzysk?
[KLIK]


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: kasik8222 »

Przypomina to zdjęcia do kartoteki policyjnej ;)


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#13

Post autor: Hortensja »

Haley452 pisze:czy Fabian powiedział coś w stylu: "chcę się z tobą przespać, jestem łyżwiarzem figurowym"?
Tak przynajmniej mówi po francusku :) I dodaje, że i tak to nie działało ;)

A te zdjęcia są straszne!


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: Haley452 »

To z mojej strony będzie teraz płytko :P
Poice pisze:Brian Joubert
Obrazek
Jezu, ten facet jest boski nawet w spodniach od dresu :P naprawdę będzie mi brakować tego zniewalającego uśmiechu...
Hortensja pisze:
Haley452 pisze:czy Fabian powiedział coś w stylu: "chcę się z tobą przespać, jestem łyżwiarzem figurowym"?
Tak przynajmniej mówi po francusku :) I dodaje, że i tak to nie działało ;)
Nie działało?! Fabian, ja z Tobą pójdę kiedy tylko zechcesz ;) :P

Cóż mogę powiedzieć, ci francuscy łyżwiarze naprawdę mają w sobie to "coś" :D


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
fox1984
Posty: 28
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: fox1984 »

Z mojej też. Już za nim tęsknię i może do mnie mówić jak Fabian - grzecznie pójdę wszędzie :P
Haley452 pisze:To z mojej strony będzie teraz płytko :P
Poice pisze:Brian Joubert
Obrazek
Jezu, ten facet jest boski nawet w spodniach od dresu :P naprawdę będzie mi brakować tego zniewalającego uśmiechu...
Hortensja pisze:
Haley452 pisze:czy Fabian powiedział coś w stylu: "chcę się z tobą przespać, jestem łyżwiarzem figurowym"?
Tak przynajmniej mówi po francusku :) I dodaje, że i tak to nie działało ;)
Nie działało?! Fabian, ja z Tobą pójdę kiedy tylko zechcesz ;) :P

Cóż mogę powiedzieć, ci francuscy łyżwiarze naprawdę mają w sobie to "coś" :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”