O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1862

Post autor: tatianalarina »

Za to Evan oświadczył się Maddie i im bez żadnego "ale" życzę dużo szczęścia na tafli i poza nią.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1863

Post autor: yenny »

Żenia Tarasowa i Fedor Klimow wzięli ślub. Nadal nie umiem cieszyć się szczęściem co niektórych łyżwiarzy,w ogóle nie moge jakoś myśleć o nich choć z cieniem sympatii jaką ich darzyłam.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1864

Post autor: kasik8222 »

yenny pisze: 2 lata temu Żenia Tarasowa i Fedor Klimow wzięli ślub. Nadal nie umiem cieszyć się szczęściem co niektórych łyżwiarzy,w ogóle nie moge jakoś myśleć o nich choć z cieniem sympatii jaką ich darzyłam.
To oni są razem? Niezłe jaja. Nawet mi się o uszy nie obiło.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1865

Post autor: yenny »

https://lady.mail.ru/article/526351-oli ... li-svadbu/

Ja też nie wiedziałam. Staram się nie oglądać nic z rosyjskiego łf, ale nie mogę zablokować informacji, co chwila dostaję cos na @/komórkę itd.
Kiedyś obserwowałam wiele ich stron...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1866

Post autor: kasik8222 »

Jakoś nie pasują mi do siebie "wizualnie", ale w sumie co mnie to...
I jeszcze tak się zastanawiałam nad atmosferą w rosyjskiej kadrze. Co czuje Trankov pozujący w koszulce "Nie wojnie" widząc swoich podopiecznych z "Z" na piersiach? Ja pamiętam Trankova dumnego jak paw gdy pozował do selfiaczka z Putinem już o aneksji Krymu, ale wygląda na to, że zdobył się na odrobinę samorefleksji, przynajmniej mam taka nadzieję. Tatiana publikowała, chyba za pośrednictwem Telegrama, różne posty w których trochę "okrężną drogą" daje do zrozumienia co myśli. Może dla nich obojga aneksja Krymu to było małe miki na które nie zwrócili szczególnej uwagi, jak większość świata zachodniego zresztą też, ale tym razem nie mogą stać z boku. Jak sankcje potrwają długo to przecież takim trenerom jak Trankov posypie się niemal całe życie zawodowe, a wątpię by taka Tatiana chciała sobie dorabiać na pokazach u Pluszczenki skoro ten ma takie poglądy. Tam musi nieźle bulgotać pod garem.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1867

Post autor: kasik8222 »

Oczywiście trochę błędów merytorycznych np. "Jewgienia Tarasow", ale warto rzucić okiem
https://www.onet.pl/sport/onetsport/koc ... y,d87b6cc4


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1868

Post autor: mat »

kasik8222 pisze: 2 lata temu Oczywiście trochę błędów merytorycznych np. "Jewgienia Tarasow", ale warto rzucić okiem
Dzięki za linka.

Jeśli daje się publicznie fotografować w stroju popierającym wojnę z Ukrainą, to później nawet może słów nie jest w stanie tego odwrócić. Tego typu CZYNY mają wielką moc (wie o tym najlepiej każdy polityk). To nie jest nieświadoma nastolatka z głową w chmurach. Czy gdzieś za to przeprosiła? Czy powiedziała, że nie będzie już tańczyć ze swoim dumnym partnerem z "Z"ką na piersiach? Czy na znak protestu wyjechała z kraju i/lub zmieniła obywatelstwo? Czy tylko półgębkiem wyraziła dystans do strasznych okrucieństw do jakich dopuszczają się jej rodacy w Ukrainie?

Od takich osób publicznych na świeczniku powinno się dużo więcej wymagać. To jest taki wielki czas próby dla Rosjan, zwłaszcza wszystkich znanych Rosjan. Około 3 miesiące temu czytałem na ten temat arcyciekawy wywiad z Michaiłem Chodorkowskim, polecam:
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28 ... utina.html
( Niestety za paywallem. Długo szukałem tego wywiadu, bo gdzieś mi się zapodział wśród wielu plików i ufff jaka ulga, że udało mi się go w końcu znaleźć.)

kasik8222 z drugiej strony, może źle Cię zrozumiałem, bo nie wiem w sumie co miałaś na myśli pisząc "błąd merytoryczny" .


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1869

Post autor: yenny »

Całkiem sporo łyżwiarzy, niestety...
Mat, 100%racji, od osób publicznych więcej się wymaga...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1870

Post autor: kasik8222 »

Mat, mnie chodziło tylko o pisownię nazwiska i nic innego. Rzeczywiście "merytoryczny" to złe słowo. Mój błąd. "Tarasov" to może być facet, a nie ona. Z całą resztą się z tobą zgadzam. Mnie właśnie najbardziej ciekawi jak to wygląda w rosyjskiej kadrze od środka, trener z ukraińską żoną, jego podopieczny z "Z" się fotografuje, Shczerbakova omija selfie z Putinem szerokim łukiem, ale Kamila już nie, tak samo Plush gada swoje, Elizavieta T swoje, jeden bardziej wprost, drugi "na około" itd.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1871

Post autor: mat »

Miło, że doszliśmy do porozumienia. Czyli chodziło Ci o literówkę. :)
ps. W poprzednim wpisie miało być "morze słów". Errare humanum est i tu ja się biję w piersi. ;)


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1872

Post autor: tatianalarina »

Z nowinek matrymonialnych: Riabowa zaręczyła się z Geoffreyem Brissaud (reprezentuje Francję w parze z Łopariewą, trenują w Moskwie, chociaż formalnie Geoffrey należy do klubu w Lyonie).


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1873

Post autor: kasik8222 »



blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1874

Post autor: blue cat »

Podoba mi się odpowiedź ministra:
"- Nie ma dziś większego komplementu niż personalne ataki ze strony wpływowych propagandystów Kremla. Znaczy, że działa - napisał Bortniczuk na Twitterze." I tak ma być - ban dla rosyjskich sportowców to była bardzo dobra decyzja, tam sport jest narzędziem propagandy i megalomanii narodowej, w ten sposób odcinamy tej propagandzie tlen. A że odpowiedzialność zbiorowa - cóż, Ukraińcy też zbiorowo płacą za te szaleństwa i brednie o nazistach.
Wszystkie te wypowiedzi rosyjskiego środowiska łyżwiarskiego będą zapamiętane i za Tarasową, Pluszem, Żulinem i innymi ten smród będzie się wlókł już na zawsze.
Naprawdę zaczynam darzyć coraz większym szacunkiem Eteri - nie lubię jej podejścia do rywalizacji i wyścigu szczurów w jej grupie ale przynajmniej nie gada głupot i nie wychwala "operacji specjalnej", a podobno jeszcze kazała wywalić banery z "Z" sprzed hali w czasie show. Ja wiem że w Rosji otwarte mówienie tego co się myśli może kosztować, i to nawet zdrowie i życie, więc nie wymagam od nikogo heroizmu, ale milczeć można zawsze, na wiecu poparcia nie pojawić się można zawsze, tłumacząc się chorobą, innymi obowiązkami itp. i na chwilę obecną cenię dwie osoby które tak właśnie robią - Eteri i Anię Szczerbakową.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1875

Post autor: kasik8222 »

Eteri podobno właśnie wróciła do Rosji, więc raczej nie wiąże całego życia zawodowego z USA. Tarasova oczywiście ani słowa o Ukrainie tylko jakieś głupoty o Polakach. My jesteśmy idealnym celem, nie za duzi, nie za mali. Mnie przeraża, że nawet w Zachodniej Europie rosyjska propaganda trafia na podany grunt. No bo przecież jakim prawem Nato się rozszerza na wschód bla bla bla. Statystyczny Francuz to nawet Ukrainy na mapie nie umie pokazać, a ta cała wojna jeszcze mu przeszkadza pić kawusię w kawiarni, no straszne. Cały czas się zastanawiam jakie konsekwencje "za fikanie" spotkać mogą Tanię i Maxa. Ludzie, których znasz, szanujesz, którzy nauczyli cię fachu, nagle okazują się mieć inne zupełnie poglądy na świat niż ty, tam musi od środka nieźle buzować.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”