Nowinki, zmiany trenerów etc

Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#91

Post autor: Halka »

Huraa! Podniesiono wiek seniorów do 17 lat, co prawda od sezonu 2024/2025, ale już w sezonie 2023-2024 ten wiek będzie na poziomie 16 lat. Ten najbliższy sezon to ostatni sezon z 15-letnimi seniorkami. Bardzo dobrze!!


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#92

Post autor: tatianalarina »

Bardzo dobra wiadomość, a druga dobra z kongresu to taka, że odrzucono propozycję podniesienia maksymalnego wieku zasiadających we władzach, więc Łakiernik wreszcie będzie musiał przejść na emeryturę. Poza tym z ważniejszych zmian, przegłosowano wniosek o stworzenie odrębnego konkursu na kwalifikacje olimpijskie, czyli nie będzie to już, jak rozumiem, Nebelhorn Trophy.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#93

Post autor: kasik8222 »

Halka pisze: 2 lata temu Huraa! Podniesiono wiek seniorów do 17 lat, co prawda od sezonu 2024/2025, ale już w sezonie 2023-2024 ten wiek będzie na poziomie 16 lat. Ten najbliższy sezon to ostatni sezon z 15-letnimi seniorkami. Bardzo dobrze!!
15-letnie Rosjanki i tak kiblują z powodu sankcji i jeszcze pewnie to trochę potrwa. Ciekawe czy Eteri czmycha do USA za córeczką i czy zabiera ze sobą swój team fasolek. Bardzo mnie to intryguje.


iselinka
Posty: 36
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#94

Post autor: iselinka »

Z tego co doczytałam to info o Dianie to plotka, co już dementowała sami zainteresowani.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#95

Post autor: tatianalarina »

Zdementowała albo i nie... napisała na IG posta ze screenem artykułu z TSL i komentarzem "ciekawych rzeczy można się o sobie dowiedzieć", po czym skasowała posta. Natomiast Eteri zdementowała wiadomości o swojej przeprowadzce do USA.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#96

Post autor: kasik8222 »

Zobaczymy co powiedzą za np. pół roku


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#97

Post autor: tatianalarina »

Na emeryturę zawodniczą przechodzą Kirsten Moore-Towers i Michael Marinaro.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#98

Post autor: blue cat »

Podniesienie wieku seniorskiego to najlepsza decyzja ISU w ostatnich latach. Skończą się jednosezonowe gwiazdy, wyścig szczurów 15-latek i dramy w teamie Eteri. Czekam z niecierpliwością na najbliższy sezon, mam nadzieję na fajne, dojrzałe łyżwiarstwo i na przebicie tych, które dotąd nie mogły się przebić - np. łyżwiarek z Korei Południowej. Haein i Yelim są fantastyczne, ale właśnie z powodu dominacji fasolek rosyjskich osiągnęły dotąd za mało w stosunku do ich potencjału.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#99

Post autor: yenny »

Yes yes yes jak mawiał klasyk 👏


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#100

Post autor: tatianalarina »

I jak już wszystko na kongresie dobrze szło, to wzięli i zmniejszyli liczbę kategorii w PCS. Szlag.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#101

Post autor: tatianalarina »

Kolejna emerytura - Ashley Cain-Gribble i Timothy Leduc.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#102

Post autor: kasik8222 »

tatianalarina pisze: 2 lata temu Kolejna emerytura - Ashley Cain-Gribble i Timothy Leduc.
Zaraz się popłaczę. Poważnie? Do dziś nie mogę przeboleć ich porażki na MŚ i braku medalu. Miałam poczucie, że wszystko co najlepsze dopiero przed nimi, ostatnie 2 sezony robili rewelacyjne postępy, byli moimi ulubieńcami. W parach sportowych będzie mizeria.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#103

Post autor: Halka »

A ja nie wiem, jak oceniać mniejszą ilość komponentów w PCS, pewnie zobaczymy, jaka będzie tzw. praktyka sędziowska. Teraz zmniejszenie segmentów w PCS było argumentowane tym, że sędziowie nie nadążają za wystawianiem ocen. Mnie na przykład trochę denerwowało, że te drobne dziewczynki oprócz techniki, były mocno futrowane w segmentach :interpretacja, skating skills, transitions itd. w efekcie dostawały noty z kosmosu i żadna z bardziej dojrzałych dziewcząt nie mogła przybliżyć się do ich wyniku. Zobaczymy w praktyce, co te zmiany spowodują.
Szkoda Ashley i Tima, ale coś u nich musiało nie zagrać, bo ich przejazd był po prostu dramatyczny. Żal, że się nie podnieśli, bo ich piruet w krótkim programie - bomba - zupełnie jak z bajek Bolka i Lolka na lodzie!!! Tego nigdy wcześniej nie widziałam w parach.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”