Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

Filmiki, zdjęcia, fan arty - wszystko co związane z naszymi ulubieńcami

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#496

Post autor: mat »

Łał co za pamięć. Dzięki! Nie wiedziałem, że jest aż tyle propozycji (szukałem chyba zbyt precyzyjnie po tytule utworu). W prawdzie nie jest to cały utwór "The Heart Asks Pleasure First" tylko wykorzystano jego fragment, ale dobre i to. Łyżwiarze często robią różne kombinacje utworów / piosenek w przejeździe - jest to zawsze pewne ryzyko...


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#497

Post autor: mat »

yenny pisze: 2 lata temu Ja bym chciała zobaczyć na lodzie więcej rocka. Metallica na przykład ma tyle pięknych utworów. Wiele innych zespołów rockowych ma świetne utwory, w tym ballady. A z muzyki filmowej marzy mi się program do Rockyego, ale nie pokazowy, tylko normalny, bez wygłupów.
Mam identyczne odczucia i zgadzam się w całej rozciągłości. Czasami zdarzają się mocniejsze kawałki muzyczne np. do programu dowolnego Trusowej z minionego sezonu 2021/2022 ale to faktycznie rzadkość, ponadto ona tam niestety skupiła się głownie na skokach a nie na interpretacji muzyki (co bardziej razi w przypadku takich ostrzejszych piosenek/utworów). Być może to też kwestia odwagi wyłamania się z głównego nurtu oraz niedrażnienia sędziów, którzy z natury są bardziej konserwatywni i w "walorach artystycznych" mogliby zaniżać oceny...
--------------
Chętnie zobaczyłbym program do piosenki Róisín Murph (ma bardzo dobrą barwę głosu i ogólnie duże umiejętności wokalne) np.
"Forever More"

lub "Primitive"


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#498

Post autor: tatianalarina »

Przedwczoraj obejrzałam film "Elvis", oceniam go na mocną czwórkę, ale muzycznie na szóstkę. "Moulin Rouge" Luhrmana zainspirowało dziesiątki programów (z Tessą i Scottem ofkorz na czele), więc może w przyszłym sezonie zobaczymy wysyp programów Elvisowych? Gilles/Poirier czy Fear/Gibson świetnie by się w tym repertuarze odnaleźli, są kawałki bardziej rockowe i liryczne na wytchnięcie, można coś pięknego zmontować.





To raczej już na galę



Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#500

Post autor: tatianalarina »

Tu jest fajny wątek z TT napisany przez kobitkę, która jest kompozytorką i fanką ŁF - nieoklepane utwory dla łyżwiarzy:

Nie słuchałam jeszcze wszystkiego, ale z tej listy ten utwór pasowałby mi do Chock i Batesa. Wystarczająco awangardowy dla nich, a jednocześnie wystarczająco przystępny dla szerokiej publiczności.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#501

Post autor: kasik8222 »

Właśnie mi się przypomniało. Teledysku z łyżwiarzami w roli głównej się nie zapomina


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#502

Post autor: tatianalarina »

Dzięki, nie znałam tego teledysku. Właśnie sprawdziłam, że łyżwiarzami w nim jest fińska para Rahkamo/Kokko, mistrzowie Europy z 1995 r. i srebrni medaliści MŚ z tego samego roku. W tym sezonie, swoim ostatnim w łyżwiarstwie amatorskim jechali FD do składanki Beatlesów. Ten klip to jest taka kapsuła czasu, obejrzyjcie do końca, aby usłyszeć buczenie kibiców po ogłoszeniu wyników (przegrali wtedy z Griszczuk/Płatowem), jak i telefon (zapewne Nokię) wielkości cegły, przez który rozmawia Susanna.



kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#503

Post autor: kasik8222 »

Pamiętam ich. Często nazywani "mistrzami 4 miejsca".


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#504

Post autor: Hortensja »

To zdaje sie ich uklad do finnstepa albo quickstepa zostal potem obowiazkowym patternem, tym ktory byl tanczony w Sochi.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#505

Post autor: Halka »



Tu jest piosenka do której często wracam, jakoś wyobrażam sobie parę sportową jeżdżącą do niej. To ścieżka dźwiękowa do serialu o historycznych motywach "Mister Sunshine" - historia miłości i walk Korei o niepodległość ok. 1910. Ten serial jest naprawdę nietuzinkowy, bo zaczyna się z pozoru banalną historią, która w miarę jak akcja rozwija się, przeradza się w bardzo ciekawą i wielowątkową, a następnie fabuła serialu skręca w stronę patriotyzmu i walk o wolność kraju spod okupacji japońskiej. Co do tej piosenki, to wykorzystany jest w niej motyw melodii pozytywki, którą miał główny bohater grany przez Lee Byun Huna, o którym można powiedzieć, że zrobił międzynarodową karierę (grał m.in. w Terminatorze - głównego wroga Arnolda Schwarzenegera i często można zobaczyć go w filmach akcji).


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#506

Post autor: tatianalarina »

Ta melodia z pozytywki, która otwiera ten utwór, to angielska ballada ludowa "Greensleeves", której autorstwo często przypisuje się Henrykowi VIII (chyba raczej bezpodstawnie). Do tej samej melodii w XIX wieku dopisano słowa kolędy "What Child Is This", którą tu wkleję, bo święta się zbliżają:


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#507

Post autor: mat »

No to jak jesteśmy w klimacie kolęd:
Klasyk:

"Nie było miejsca dla Ciebie" w ciepłym kobiecym wykonaniu - pasuje mi ten wokal do tej kolędy:


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Muzyka/piosenka jaką chcielibyście usłyszeć do programu

#508

Post autor: tatianalarina »

Odeszła Tina Turner, a RD na przyszły sezon ma być w klimacie lat 80tych. Chętnie bym zobaczyła program inspirowany jej występem w Mad Maksie:



ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dział medialny”