Nowinki, zmiany trenerów etc

Zmiany trenerow, nowe programy, kontuzje, regulaminy...
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#91

Post autor: mat »

Łał ile zalet solo dance. To jak kobitki piszemy w tej sprawie wspólną petycje do ISU? <lol>


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#92

Post autor: blue cat »

Jestem za :) A w ogóle a' propos solo dance, to jeszcze z ciekawszych pomysłów - Skate Canada zmieniła definicję pary w ten sposób, że umożliwiałoby to start także parom tej samej płci i podobno jest taki projekt żeby Madison Hubbell jeździła z Gabi Papadakis.Tutaj sama Madison na ten temat:
https://fs-gossips.com/madison-hubbell- ... n-hubbell/
Niezależnie od tego, co kto sądzi o takich pomysłach (a tu zdania zawsze będą podzielone, tak jak przy małżeństwach tej samej płci), to zobaczyć te dwie ikony razem na tafli byłoby świetnie. Choć ja bym jeszcze zrobiła tercet - z Tessą Virtue :)


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#93

Post autor: tatianalarina »

Zagadka wyjaśnona, nowym partnerem Olivii Smart jest Tim Dieck z Niemiec. Nie podano, jaki kraj będą reprezentować.
https://www.sport1.de/news/wintersport/ ... -von-dieck


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#94

Post autor: tatianalarina »

tatianalarina pisze: 1 rok temu Zagadka wyjaśnona, nowym partnerem Olivii Smart jest Tim Dieck z Niemiec. Nie podano, jaki kraj będą reprezentować.
https://www.sport1.de/news/wintersport/ ... -von-dieck
[EDIT} znalazłam informację, że Hiszpanię.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#96

Post autor: tatianalarina »

Wiki powołuje się na to samo źródło, które zalinkowałam, ale na stronie sport1.de tak naprawdę nie ma słowa o tym, jaki kraj będą reprezentować. Sports.ru podaje, że Hiszpanię, ale trudno mi rozstrzygać o wiarygodności tych doniesień. Podejrzewam, że sami zainteresowani dopiero sondują, w którą stronę "przeprowadzka" będzie łatwiejsza - czytałam spekulacje, że raczej do Hiszpanii, która ma "szybką ścieżkę" do obywatelstwa dla obiecujących sportowców. W Niemczech nie jest tak lekko, Bruno Massot podobno ledwo-ledwo zdał egzamin z języka. Zresztą co za różnica, który kraj będą reprezentować, i tak jak (prawie) wszyscy będą trenować w Montrealu :-)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#97

Post autor: yenny »

Nie jestem fanką Oliwi, ale jak chce to niech jeździ, w końcu co ma robić, albo to albo trenowanie, bo czasy pokazów i rewii łyżwiarskich na świecie to już się skończyły raczej, a ona nie była aż tak sławna by zabiegano o jej udział.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Nowinki, zmiany trenerów etc

#98

Post autor: kasik8222 »

yenny pisze: 1 rok temu Nie jestem fanką Oliwi, ale jak chce to niech jeździ, w końcu co ma robić, albo to albo trenowanie, bo czasy pokazów i rewii łyżwiarskich na świecie to już się skończyły raczej, a ona nie była aż tak sławna by zabiegano o jej udział.
Czasy 16-latek przechądzących na łyżwiarską emeryturę, by dyskontować swoje złote medale zarabiając krocie w rewiach rzeczywiście skończyły się ponad 20 lat temu. W latach 90-tych to był jeszcze popularny schemat. Dziś zarabiać inaczej niż w trenerce można chyba już tylko w Japonii.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#99

Post autor: mat »

yenny pisze: 1 rok temu Nie jestem fanką Oliwi, ale jak chce to niech jeździ, w końcu co ma robić, albo to albo trenowanie, bo czasy pokazów i rewii łyżwiarskich na świecie to już się skończyły raczej, a ona nie była aż tak sławna by zabiegano o jej udział.
To zależy gdzie. Np. w kraju agresora rewie są nadal popularne, w Japonii również. W Kanadzie jest sporo przejazdów pokazowych.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#100

Post autor: yenny »

Kasia, 30 czy 20 lat temu 16 latki nie zawsze odchodziły na emeryturę, ówczesne mistrzynie i medalistki były pełnoletnie raczej, wyjątkiem była w 1994 roku Bajul, a potem dopiero przyszły Kwan, Lipiński. Zresztą, Kwan w 1998 roku była pełnoletnia, Hughes w 2002 miała 17 lat, a karierę skończyla by iść na studia a nie do rewii. Większość dziewczyn na podium miała już 18naście lat. I one jeszcze załapały się na rewie, choć takie objazdy jak te z lat 80tych na pewno były już mniej popularne. Lipiński bardzo krótko jeździła, szybko zajęła się czymś innym, trochę miała epizodów aktorskich, potem zaczęła komentować łf w tv.
Matt ma rację, jeszcze przed pandemią w Japonii i w Kanadzie było sporo tournee łyżwiarskich.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#101

Post autor: tatianalarina »

Poza tym używacie tutaj przykładów solistek, a w tańcach kariery trwają dłużej i rozwijają się wolniej (pomijając takie dziwy, jak wykładniczy wzrost punktów Diany Davis z zawodów na zawody w ubiegłym sezonie ;) . Spojrzałam do Wiki na wyniki z ostatnich kilku MŚ: Gabi wygrała je ostatnio w tym roku na parę miesięcy przed 27 urodzinami, Sinicyna w wieku 26 lat, Tessa na parę miesięcy przed 28 urodzinami. Nathalie Péchalat zdobyła brąz na MŚ po trzydziestce. Olivia jest dwa lata młodsza od Papadakis i Sinicynej, nie dziwię jej się, że jest jeszcze głodna sukcesów. Hiszpańskiej federacji (jeżeli Niemcy puszczą Tima) też może zależeć na utrzymaniu się w konkurencji po wycofaniu się Sary i Kiryła i braku obiecujących juniorów. W sumie szkoda, że Zachary też przeszedł na zawodniczą emeryturę, akurat byłby dla Olivii jak znalazł :-)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#102

Post autor: yenny »

Tatiana, masz rację, w tańcach kariery trwają najdłużej i często dopiero w wieku 30+ przychodzą sukcesy. Choćby spojrzmy na Charlene i Marco. Dopiero w wieku 30 lat, po odczekaniu i odjeżdżeniu swojego zdobywają medale.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Nowinki, zmiany trenerów etc

#103

Post autor: Hortensja »

tatianalarina pisze: 1 rok temu W Niemczech nie jest tak lekko, Bruno Massot podobno ledwo-ledwo zdał egzamin z języka.
On chyba ten egzamin oblal w ogole 2 razy najpierw ;p Pamietam, ze juz sie zblizaly igrzyska i Aliona z Brunem byli powaznymi kandydatami do medalu, a tu zonk, ze nie wiadomo czy w ogole wystartuja. On zdal ten egzamin chyba w grudniu!


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#104

Post autor: tatianalarina »

Daniel Grassl zaczął trenować w Sambo 70 <facepalm>


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#105

Post autor: yenny »

<szok> <szok> <szok>
I już chyba wiem dlaczego zawsze bardziej lubiłam Matteo...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”