ZIO - Soczi 2014

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#76

Post autor: Dzika Róża »

Apoloniusz Tajner twierdzi, że mamy 12 szans medalowych:)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#77

Post autor: kasik8222 »

Statystycznie 3 szanse to 1 medal. Ja nadal obstawiam 2 medale, jakikolwiek złoty będzie cudem (nawet u Justyny). Inna sprawa, że przez 3 ostatnie igrzyska zdobyliśmy więcej medali niż przez poprzednie kilkadziesiąt lat.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#78

Post autor: Hortensja »

Nigdy nie czułam patriotyzmy sportowego. Jak Polska wygrywa jest mi miło i to tyle :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#79

Post autor: Dzika Róża »

Trzeba kibicować :) ale też obiektywnie ocenić szansę zawodników i nie wywierać na nich presji... Jak czytam, że wśród murowanych kandydatów do medalu stawia się łyżwiarzy szybkich, to aż mi ich szkoda... Owszem, mają szanse i są w dobrej dyspozycji, ale oni nie mają nawet krytego toru w Polsce... Litości!


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#80

Post autor: kasik8222 »

Mnie zawsze bawiło gdy kandydatów do medali w Biathlonie upatrywano np. w Annie Marii Sterze tylko dlatego, że była Mistrzynią Europy, ale nikt już nie dopowiadał, że na ME w tej dyscyplinie startuje drugi garnitur. Przed ZIOL w Nagano mówiono nawet o szansach medalowych Siudków, bo na ME "otarli sie o medal", a że na ZIO będą jeszcze pary z Chin, USA i Kanady to szczegół. O Sylwii i Sebastianie pisano jako o "złotych medalistach MŚ", a że to były MŚ Juniorów to szczegół... O Tarze Lipinski Babiarz mówił "Lipińska", bo dziewczyna miała polską babcię i to czyni ją "prawie naszą". Mogę tak wymieniać dalej, ale cieszę się, że od Salt Lake City coś się w temacie polskich medali ruszyło. Niektórzy forumowicze podczas igrzysk w Nagano pewnie nie umieli jeszcze dobrze chodzić i tego nie pamiętają :P
Last edited by kasik8222 10 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#81

Post autor: Dzika Róża »

Podczas igrzysk w Nagano obchodziłam 7 urodziny :D Swego czasu pamiętam, jakie nadzieje wiązano z Anną Jurkiewicz, bo zajęła bodajże 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów. Szkoda, że nic z tego nie wyszło. Ale nie można jej krytykować, Ania zmagała się z kontuzjami, problemami osobistymi i utrzymaniem wagi. No i Polska nie jest niestety krajem łyżwiarskim...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#82

Post autor: kasik8222 »

A apropo podczepiania się pod cudze sukcesy to pamiętam jak po srebrnym medalu ME w Pradze Doroty i Mariusza Czesi jarali się, że "kąsek srebra" należy się im, bo Polacy mieli czeskiego choreografa (kiepskiego jeżeli mnie ktoś pyta :P ) i LP jechali do muzyki czeskiego kompozytora Dvoraka.


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#83

Post autor: Dzika Róża »

No to my mamy mistrzynię olimpijską w łyżwiarstwie figurowym z Nagano. I to najmłodszą w historii. :> Czesi chyba nigdy nie polubią Polaków...


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#84

Post autor: Paula »

Dzika Róża pisze:Czesi chyba nigdy nie polubią Polaków...
Tak samo jak ja i Czechów... :p Nie wiem czemu ich nie cierpię, działają mi na nerwy.. Co do szans medalowych to owszem mamy szanse, no ale litości, nie 12! Zawsze byłam patriotką sportową :P Justyna owszem, może zdobyć medal, ale np. drużynowo w skokach nie wiadomo. Przecież tam się będą liczyć Niemcy, Austria, Słowenia i Polska i jeszcze kilka innych krajów, a więc równie dobrze Polacy mogą skończyć za podium... A po za tym skoki to dyscyplina loteryjna, choć podobno warunki mają być równe dla wszystkich, więc zobaczymy. ;) Co do biathlonu i łyżwiarstwa szybkiego nie jestem taka pewna tego medalu, jak niektórzy dziennikarze...


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#85

Post autor: Dzika Róża »

Szczerze obawiam się o dyspozycję Justyny na tych igrzyskach, zwłaszcza po tej kontuzji stopy, ona sama przyznała, że nie jest pewna swoich możliwości. No i Marit Bjoergen w życiowej formie (czyli po solidnej dawce Symbicortu). Przepraszam, jeśli są tutaj kibice Norweżek i kogoś uraziłam, ale takie jest moje i nie tylko moje zdanie. Nie przeczę, że nie ma talentu i trenuje mniej od Justyny, ale to jest nieuczciwe. Niestety, Justyna nie jest teraz w dobrej dyspozycji, ale do pierwszego startu jeszcze trochę czasu:)

Co do skoczków - jakoś bardziej wierzę w ich sukces :) Uważam, że przy błędach rywali i bardzo dobrych, równych skokach są w stanie wywalczyć nawet złoto (wiem, wiem że przesadzam :) ) Minęła era dominacji Austrii, jest kilka drużyn aspirujących do najwyższego miejsca na podium.

I choć to, co napisałam wyżej pewnie nie będzie miało miejsca, to uważam, że złoty czy srebrny medal nie jest już abstrakcją. Mają szanse :)


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#86

Post autor: Svietka »

Też mi się wydaje, że medal będzie 1, najwyżej 2. Nie ma co liczyć na cuda. Kibicuję Justynie ale właśnie ta kontuzja stopy trochę studzi emocje. A jeśli chodzi o skoczków to bardziej stawiałabym na Kamila indywidualnie niż na drużynówkę. Zobaczymy. Cieszę się, że już w piątek się zacznie. Będziecie oglądać ceremonię otwarcia?Bo będzie o ludzkiej porze ;) Ja się szykuję, może nie całą ale część chcę obejrzeć. Zawsze lubiłam zimowe igrzyska, ze względu na łyżwy i piękną aurę ;) Czy ktoś mądrzejszy wie jak będą wyglądały transmisje z łyżwiarstwa i gdzie ?


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#87

Post autor: Dzika Róża »

Oczywiście, ja z wielką przyjemnością obejrzę ceremonie otwarcia :) Przynajmniej nie będę musiała wstawać o 2.30 w nocy, jak cztery lata temu ;) Jeśli chodzi o transmisję, to wydaje mi się, że telewizja polska będzie wszystko pokazywać, tak było do tej pory. Eurosport na pewno też. Pamiętam, że łyżwiarstwo z Vancouver obejrzałam właśnie na "jedynce". Nie sądzę, żeby coś się zmieniło, TVP transmituje igrzyska od lat, wszystkie konkurencje ;)


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#88

Post autor: ivi »

Podobno Eurosport w tym roku nie transmituje igrzysk.
Ja jestem wielką fanką wielu dyscyplin sportowych i każde igrzyska, czy to zimowe czy też letnie oglądam z przyjemnością.
Oczywiście trzymam kciuki za Polaków, a jak faktycznie będzie, niedługo przekonamy się.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#89

Post autor: Haley452 »

W Polsce igrzyska transmituje tylko TVP - TVP1, TVP2 i TVP Sport. Mają też być dostępne streamy na ich stronie internetowej - podejrzewam, że czego nie będzie w TV, będzie można zobaczyć online.

Pamiętam, że Vancouver i Londyn miały oficlane strony internetowe z transmisjami dosłownie wszystkiego, ale nie znalazłam nigdzie takiej informacji o Sochi. Ktoś coś wie?


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#90

Post autor: Paula »

Co do transmisji Igrzysk to jutro (Team Event) na TVP Sport transmitują o 16:30 :D A ceremonię otwarcia obejrzę z przyjemnością :D zawsze oglądam i tak bardzo cieszę się na ten rosyjski balet ♥


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne dyscypliny sportu”