Mistrzostwa świata Saitama 2023

Zmiany trenerow, nowe programy, kontuzje, regulaminy...
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#31

Post autor: Halka »

Ja dzisiaj rano oglądałam ostatnią szóstkę mężczyzn, wczoraj udało mi się tylko odtworzyć Shomę i Dżunłana, ale dzisiaj, jak oglądałam całość, mam niesmak co do rezultatów. Ok, na pewno ta pierwsza trójka powinna być na podium, ale wg mnie nie w tej kolejności i nie z taką przewagą (8 pkt) jaką Koreańczyk miał przed Ilią, a o odstępie między Ilią a Shomą nie wspominając. Już w finale pań miałam niedosyt, bo dla mnie nie zwyciężył sport. Rozumiałabym, gdyby Ilią minimalnie przegrał z Shomą złoto.Jednak w sytuacji, gdy program Ilii był w całości złożony ze skoków poczwórnych, dodatkowo jeszcze, pod sam koniec programu, sekwencje z Axlem i Lutzem, plus sekwencja kroków, plus piruety, plus niebanalna muzyka - no niestety, ale oceny sędziów nie odzwierciedlały tego, co widziałam.Ok, to był jego debiut, jest najmłodszy, mało znany, co prawda obywatel USA ale nie political correct ma korzenie, ale to są jaja. Cóż, chciałam sobie ładnie niedzielę rozpocząć, a się wkurzyłam. Nawet program olimpijski Nathana Chena był choć trudny, ale jednak choreograficznie ubogi w stosunku do tego, co zaprezentował Ilią.
Słodziutki Kevinek był po prostu boski, jego radość z Sylwią Fontaną bezcenna!! Wreszcie pokazał, na co go stać!!Przypomniał mi się Philippe Candelloro i jego muszkieter. Keagan był też super, szkoda tego Axla i piruetu, był bardzo blisko brązowego medalu, ale będziemy go pamiętać.
Także mam niesmak, sędziowanie będzie problemem zawsze. Nie wiem, gdzie w następnym sezonie będą mistrzostwa, ale tu w Azji sędziowanie mnie rozczarowało. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Rzeczywiście, trzeba oglądać wyrywkowo zawodników i nie mieć wiedzy, jak zatańczyli bezpośredni rywale, bo po co się denerwować.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#32

Post autor: yenny »

Co do panów to akurat zgadzam się z punktacją, bo IMO PCS na poziomie 7,75 do 9 są dla Ilii jak najbardziej adekwatne, jest świetny, ale na pewno nie lepszy od Shomy i Junhwana. I jeszcze musi nad swoją prezentacją programów popracować. Być może komuś jego program bardziej się podobał, ok, mnie też się podobał, ale uznaję wyższość złotego i srebrnego medalisty, zresztą, od Ilii PCS lepsze miał i Kevin i Kazuki i Matteo Rizzo i Keegan i kilku innych i akurat uważam że było ok. A co do tego, że skakał tylko quady, ok, brawo dla niego, ten program jest arcytrudny i on świetnie go wykonuje, prognoza techniczna była jak z kosmosu, tylko że lutza w sekwencji z salchowem dokręcił, od razu w komentarzach panie o tym mówiły, widać to było, więc słusznie ocena zjechała, aksla wylądował dość sztywno, więc goe nie były duże, a flipa i lutza "wylądował w ćwiartce" czyli wg protokołów "jump landed on the quarter". Shomie tez za to po GOE pojechali, Junhwanowi też za nieczystą krawędź, więc nie widzę jakiejś stronniczości. Pomijając pary, chyba właśnie u panów najmniej bym się panelu czepiała.
Największe PCS tak na marginesie dostał Jason i uważam, że jak najbardziej sprawiedliwie i słusznie. Bo PCS nie powinno być zależne zbytnio od oceny technicznej - wiadomo, że całkiem się tego rozdzielic nie da, ale nie może być tak, jak było z fasolkami z rosji, że jak tylko pojawiała się jakaś lepiej skacząca to pcsy szybowały jej do nieba.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#33

Post autor: Halka »

Nie zgodzę się. Ilia otrzymał bardzo niskie PCS (11 miejsce w tym segmencie spośród wszystkich zawodników, tak przeczytałam ) notę techniczną otrzymał na poziomie drugiego miejsca, czyli przegrał z Shomą. Co do zawodnika który zdaniem sędziów otrzymał najwyższe PCS, to też się nie zgadzam. Sędziowie, gdyby już mieli więcej klasy, to by najwięcej pkt sypnęli w PCS Kevinowi Amozowi albo Dżunłanowi, bo jako jedyny spośród pierwszej trójki miał czysty przejazd, pięknie skoponowany program, dwa skoki poczwórne, dwa potrójne axle, kombinację 3L3 Loop, piruety i wypad w sekwencji choreo bardzo głęboki, który wykonuje jako jeden z nielicznych.
Premiowanie Jasona Browna w PCS po przejeździe Kevina czy Koreańczyka jest nieuzasadnione. Jeżeli są to zawody, których stawką jest tytuł mistrza świata, a bezpośrednio po nim jedzie Amoz z przejazdem marzeń, który w PCS jest również bardzo wysoko, dodatkowo w programie poczwórny skok i 3A na końcu, to Amoz powinien dostać wyższe PCS od Jasona. Zaraz po Kevinie pojechał Messing i ok, PCS poleciało z notą techniczną, a jest to zawodnik, który ma duże umiejętności łyżwiarskie i dostaje z reguły ładne PCS od sędziów tak? Przechodzimy do pierwszej trójki. Jako pierwszy jedzie Koreańczyk i daje czysty przejazd, ma w programie poczwórne skoki, potrójne i w komponentach naprawdę nie odstaje. Program świetnie skomponowany, zmiana muzyki i nastroju kilka razy, wszystkie ruchy do ostatniej pozy są zaplanowane i pewnie wykonane. W kategorii sportowych zawodów o najważniejszy tytuł mistrzowski na świecie trzeba stwierdzić, że różnica między nim a Jasonem Brownem jest kolosalna. Dlatego nie zgadzam się, że Jason w PCS wg sędziów był najlepszy. Są to pozałyżwiarskie sympatie nic więcej.
Potem jedzie Ilia z 4A i 6 skokami poczwórnymi, w ciągu całego programu jedzie i pokazuje najtrudniejsze kombinacje jako JEDYNY z całego towarzystwa. I co za to dostaje???W porównaniu z kolegami w nocie technicznej nie tak dużo, w PCS żałośnie mało. Mało tego, w PCS dostaje niżej niż rok temu, gdy debiutował i zajął 9 miejsce (pomyliłam się, teraz doczytałam,że debiutował rok temu). Żenada. Zgadza się, było trochę błędów, ale nielicznych, zdecydowanie więcej czystych elementów i program naprawdę niebanalny. Nie zgadzam się, że był dopiero 11 w PCS. Tak, jedyne, co Ilia musi się nauczyć, to to, że nie warto tak ryzykować swoim zdrowiem i nie iść w 6 poczwórnych bo nie ma sensu. Jak się za bardzo wybijasz z towarzystwa smutasów, to dostaniesz kopa w d... Tak między wierszami w anglojęzycznych komentarzach wypowiadał się Ilią z trenerem, oczywiście w dyplomatyczny sposób.
Idźmy do obrońcy tytułu, Shomy. Tak jak pisałam, jeszcze wczoraj jak go pojedynczo sobie włączyłam, to mi się podobał. Jednak teraz jego zwycięstwo trochę naciągane się wydaje. Po pierwsze nota technicznanajwyższa przy błędach w skokach i łatwiejszym kontencie w porównaniu z zawodnikiem USA, w PCS nie sprawdzałam, który był, na pewno musiał być wysoko, ale wyraźnej kropki nad i nie postawił. Pozostaje dla mnie otwarte pytanie, kto powinien zostać mistrzem świata? Jestem przekonana, że gdyby mistrzostwa świata nie odbywały się w Japonii, wynik w solistkach i w solistach byłby inny a przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem mógłby być inny.
Trudno pojąć logikę sędziów. Żeby było jasne, nic nie mam do Jasona Browna, ale nie zgadzam się, żeby zawodnik ze słabym kontentem technicznym (obydwa potrójne axle w pierwszej połowie) był futrowany w PCS na maksa w sytuacji, gdy bezpośredni rywale nie tylko pięknie jeżdżą, ale pokazują trudniejsze ewolucje. Nie widzę logiki, żeby jednego zawodnika tak bardzo futrować w tym segmencie. Jasona mogę porównać do zawodnika z Łotwy, który pięknie jeździ, próbuje nawet do swojego programu dowolnego wstawiać poczwórne skoki z różnym skutkiem, ale jego PCS jest wysokie z reguły. Sędziowie go cenią, Jason też pokazuje klasę, ale w sytuacji poziomu konkurencji jest nieporozumieniem dawać mu najwyższe noty w PCS, wg mnie powinien być drugi albo nawet trzeci (po Koreańczyku i Kevinie).
Tak


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#34

Post autor: yenny »

Halka, to są twoje odczucia, ja mam inne i jak zaznaczyłam, nie uważam, że skakanie trudnych skoków jest wyznacznikiem dla dawania wysokiego pcs.
I o ile Ilia fajnie jedzie i dobrze swoje trudne skoki wkomponowuje w program, to pomimo tych quadów nie jest to program do którego bym wracała. Ale to moje zdanie .
A z innej beczki, moje pytanie jest na serio, co oznacza słowo "futrowac", to jakieś nowe okreslenie? Bo mnie kojarzy się z wielkopolskim czy śląskim "futrowaniem" czyli jedzeniem (to z niemieckiego).


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#35

Post autor: Halka »

Hej, nie wiem skąd to słowo futrowanie, ja usłyszałam je od górali z Zakopanego a oni, to nie wiem skąd je usłyszeli. W każdym bądź razie słówko jest nośne. Mi się w każdym razie podoba.

A wracając do tematu, to dzisiaj króciutko.
Pierwsza piątka:
Jason jak najbardziej zasłużenie piąty. Na swoim miejscu.
Kevin słusznie czwarty i jak najbardziej przed Jasonem.
Noty pierwszej trójki.
Koreańczyk: TES wyższe od Shomy, komponenty niższe od Shomy.
Amerykanin: TES najwyższe (ale raptem niecałe 2 pkt od Koreańczyka, 4 pkt od Shomy), PCS żałośnie niskie (11 miejsce)
Japończyk: wg sędziów technicznie niewiele słabszy od Koreańczyka (o 2 pkt), ale 3 pkt lepszy w komponentach od niego.

Moja opinia: Amerykanin dostał za niskie oceny za technikę i żałośnie niskie PCS. Wg mnie, z racji tego, co przedstawił to powinien mieć PCS jako szósty (niech będzie - najniższe biorąc pod uwagę zawodników z najsilniejszej grupy, zgodziłabym się). Noty techniczne jednak wyższe, zwłaszcza za 4A i 4L3T.
Teraz nie wiem ostatecznie, co by to zmieniło w finalnym rozkładzie miejsc na podium. Na pewno zniwelowałoby to kolosalną różnicę pkt (13 pkt) między Ilią a Shomą, 8 pkt przewagę Koreańczyka nad Ilią. Nawet, jeżeli takie sędziowanie nie zmieniłoby miejsca panów na podium, byłoby to bardziej sprawiedliwe.
Jeszcze mam jedno pytanie retoryczne: czy mimo wszystko Koreańczyk nie powinien był wygrać programu dowolnego? Tego nie wiem, ale był tego bardzo bliski.
Kończąc humorystycznie:
Japończyk miał raczej fuksa i rzutem na taśmę dostał złoty medal.
Ilia wystąpił w kostiumie w programie dowolnym- po notach sędziowskich został w stringach i skarpetach,
Koreańczyk sztubacko i bez pardonu zaatakował złoto. Mógł nawet wygrać program dowolny. Czy by to coś zmieniło? Nie wiem. Nie jestem komputerem.
Każdy ma swoje odczucia.
Wszystkim miłego tygodnia, ja dzisiaj po zmianie czasie nieprzytomna jestem.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#36

Post autor: Hortensja »

Halka pisze: 1 rok temu Trudno pojąć logikę sędziów. Żeby było jasne, nic nie mam do Jasona Browna, ale nie zgadzam się, żeby zawodnik ze słabym kontentem technicznym (obydwa potrójne axle w pierwszej połowie) był futrowany w PCS na maksa w sytuacji, gdy bezpośredni rywale nie tylko pięknie jeżdżą, ale pokazują trudniejsze ewolucje. Nie widzę logiki, żeby jednego zawodnika tak bardzo futrować w tym segmencie. Jasona mogę porównać do zawodnika z Łotwy, który pięknie jeździ, próbuje nawet do swojego programu dowolnego wstawiać poczwórne skoki z różnym skutkiem, ale jego PCS jest wysokie z reguły. Sędziowie go cenią, Jason też pokazuje klasę, ale w sytuacji poziomu konkurencji jest nieporozumieniem dawać mu najwyższe noty w PCS, wg mnie powinien być drugi albo nawet trzeci (po Koreańczyku i Kevinie).
Ale dlaczego? W ogole tego nie rozumiem, przeciez przez cale lata publicznosc sie plula ze przeszkadza im, ze wraz ze wzrostem TES rosyjskim zawodniczkom rosnie PCS, a na tafli tego nie widac, bo te spirale trwajace pol sekundy nie wystarcza. Postulowano wiele razy, ze te oceny sa powiazane (ok, dochodzi jeszcze reputacja), a nie powinny byc, powinny byc rozlaczne. Jasona moim zdaniem nie futruje sie w PCS, raczej cale srodowisko lyzwiarskie jest zdania, ze jest w tej ocenie najlepszy, albo jednym z najlepszych na swiecie. Jego SS, elementy laczace, jakosc wykonania emementow (pozycje i predkosc w piruetach, pozycje w skokach- nie poczwornych, ale za to wykonanych bardzo dobrze) sa najwyzszej klasy.

Kevin np jest wyjatkowym, charyzmatycznym, emocjonalnym zawodnikiem, ma ciekawe "elementy" ale juz jego SS nie sa az tak dobre, a sprzy skokach czasami zamykam oczy bo sa jakies takie desperackie, no nie wiem jak je laduje. Takze on np w interpretacji moze dostawac wysokie noty, ale juz calosciowo PCS nie jest najlepsze, chociaz to nadal swietny zawodnik. Ale ja np czasami patrzac na niego troche sie mecze, bo brakuje mi plynnosci (no i te "dzikie skoki), plynnosci ktora ma wlasnie Jason, Shoma, Junhwa. Ich wystepy jako calosc po prostu plyna, a to zasluga wlasnie dobrych umiejetnosci lyzwiarskich i interpretacyjnych, ktore powinny byc nagrodzone w PCS.

Co do Shomy jeszcze- wiem, ze ludzie krytykuja jego technike skoko i ok, zgadzam sie, ale rzecz w tym, ze tej blednej techniki nie widac. Panel techniczny moze go ciac, ale juz sedziowie moga ocenic predkosc, plynnosc, ugiecie kolan- wszystko to powoduje, ze skok u niego nie jest przerwa w programie.

Podobnie jest z Ilia- dla mnie jego wystepy nie sa estetyczne, a skoki tez nie sa idealne. Ja go cenie, ze ryzykuje tego Aksla, ale nie patrzy mi sie na niego dobrze, wybicie musi byc bardzo duze, a ladawanie tez przewaznie ma zbyt do przodu. To zrozumiale, zaczynamy wkraczac w granice ludzkich mozliwosci. Ale efekt jest taki, ze ten aksel bardzo przeszkadza mi w odbiorze programu. Ma chlopak jakas charyzme, ma jakies ciekawe elementy, ale jeszcze duzo pracy przed nim.

JEst jeszcze jeden aspekt- punkty sa tez pewna informacja wysylana calemu swiatu. Jesli male lyzwiarki w roznych punktach globu ogladaja MS to chca wiedziec co maja zrobic, zeby osiagnac najwyzszy poziom. Sedziowie pokazuja im, ktore elementy sa modelowe. "Krec piruety jak Jason, miej wyprostowana, otwarta sylwetke i ugiete kolana Shomy, miej piekna jazde jak Junhwa, interpretuj jak Kevin".

Nie no, ja sie akurat z rozdzialu TES i PCS jak najbardziej ciesze.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#37

Post autor: Hortensja »

Znalazlam taki wpis na forum Goldenskate:

"rewatching on TV with kurt browning commentating. Kurt mentioned how Ilia sure needs to improve pcs but what really prevented him from scoring higher is negative GOE on his iffy landings. He has by far the highest BV but the GOE is very low".

Czyli, ze nie PCS jest problemem, ale GOE skokow Ilii go w sumie pograzylo. Zgadzam sie, na papierze on robi super rzeczy, ale moze powinien ciutke odpuscic a skupic sie na jakosci. Z drugiej strony ta mlodziencza brawura jest jego cecha charakterystyczna i dlatego czuje sie do niego sympatie, no ale to juz jest jego decyzja, lubi chlopak ryzyko to musi za nie placic.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#38

Post autor: yenny »

Hortensja, pięknie ujęłaś w słowa to co chciałam napisać. Nie da się całkiem oddzielić pcs os oceny technicznej, ale umiejętności skokowe nie są wyznacznikiem dla wysokich pcs.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#39

Post autor: Halka »

Wg mnie nie można na równi ocenić skoków męskich ze skokami malutkich łyżwiarek, a różnica punktowa między zawodnikami na miejscu 1-3 jest zbyt duża i nie oddaje całokształtu.Może się czepiam, bo tak jak wcześniej pisałam, nie zmieniłoby to może medalowych pozycji, ale byłoby to bardziej sprawiedliwe.
Takie mam odczucia, coś mi nie zagrało, nie dam się przekonać co do tej punktacji.Trudno.
Z tego finału są trzy dobre sceny:
- reakcja Kevina i trenerki na noty,
- minorowe miny Ilii i trenera,
- reakcja Shomy na sam koniec swojego programu.

Zdaje sobie sprawę, że TES to coś innego niż PCS, ale naprawdę, jeżeli TES i GOE mają być tak samo średnio wymierne co PCS - to tak słabo.
Z całej trójki najlepsze wrażenie po sobie zostawił Koreańczyk. Zgadza się, Ilia musi się jeszcze dużo nauczyć, ale i tak go wygolili.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#40

Post autor: tatianalarina »

Ja zgadzam się z Hortensją, poza tym chciałam zwrócić uwagę, ze 4A w obecnym systemie jest niedoszacowany, tylko 1 pkt więcej BV niż 4L. Może nikt sobie nie wyobrażał, że ktoś tego 4A skoczy i wpisali taką niską wartość na odwal , może na przyszłym kongresie to zmienią, ale na razie trudno mieć pretensje do sędziów, że dają tyle, ile im regulamin pozwala.

Brąz dla Ilii to najlepsze, co na tym etapie kariery go mogło spotkać, jest pochwałą za to, co osiągnął i jednocześnie motywacją do tego, aby rozwijać te słabsze obszary i zostać mistrzem olimpijskim w Mediolanie, czego mu bardzo życzę, oby tylko stawy wytrzymały.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#41

Post autor: tatianalarina »

Obejrzałam do końca, została mi tylko gala. Zaznaczam, że oglądałam tylko łyżwiarzy z jednej-dwóch ostatnich grup, bo na więcej nie mam czasu i przestrzeni mentalnej.

Pośród panów, poza tymi, których już tu wymieniono, bardzo podobał mi się FS Kazukiego Tomono. To był taki promyczek słońca, który pozwolił zapomnieć o niesmaku, jaki pozostawiło po sobie oglądanie w K&C zawiedzionego Grassla, Eteri z miną jak chmura gradowa i Nicole della Monica z miną pt. "za jakie grzechy muszę tu za nich świecić oczami". Radosny program Kazukiego był też nietypowy jak na japońskiego solistę, którzy raczej są sieriozni. W ogóle cała konkurencja panów była bardzo wyrównana i chyba najlepsza na tych mistrzostwach.

Kaori jeździ niesamowicie szybko, te dane z japońskich sprytnych maszynek są raczej wyrywkowe, ale chyba żaden łyżwiarz figurowy obojętnej płci nie przekracza jak ona granicy 20 km/h. To musi być niesamowite wrażenie oglądać ją w dobrej formie na żywo.

Co do tańca, to ja się nie znam i nie widzę tego, o co ludzie się kłócą na forach, czy ktoś ma głębsze czy płytsze krawędzie albo czy wyciąga nogę idealnie prosto i należycie daleko. Ale mam wrażenie, że tam sędziowanie ma sens tylko tak z grubsza, w sensie jest pierwsza piątka bardzo zbliżonych do siebie poziomem par, a potem daje się złoto tym co zawsze (P/C), a jak nie ma tych, co zawsze, to tym, co się najdłużej naczekali (C/B). Inaczej nie potrafię sobie wyjaśnić, dlaczego chwiejący się Marco wygrywa we wszystkich kategoriach FD z Paulem (poza prezentacją).

Realizacja TV perfekcyjna, poza tym momentem, gdy realizator za późno przełączył widok na drugą kamerę w tym momencie FD Lilah i Lewisa, gdy się wiją przy bandzie, a szkoda, bo to bardzo efektowny moment.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#42

Post autor: Halka »

Ja chciałam Wam podziękować za dyskusję co do finału mężczyzn. Długo nie mogłam ochłonąć po tym niesamowitym finale panów. Dzisiaj, kiedy oglądałam już parę razy programy Ilii, Shomy i Jun Hwana, to naprawdę wszyscy są na swoim miejscu. Udało mi się oglądnąć też konferencję prasową. Shoma bardzo ładnie się uśmiecha, jest też skromnym chłopakiem. Ilia płynnie mówi American English (na pewno się czuje Amerykaninem, w końcu urodził się i mieszka w USA, rosyjski jest pewnie jego drugim, rodzinnym językiem). Jun Hwan z nich najprzystojniejszy i bardzo dobrze mówi po angielsku. Ilia sam odpowiadając na pytania stwierdził, że poszedł na duże ryzyko jeśli chodzi o liczbę skoków poczwórnych, przez to siadły komponenty. W następnym sezonie będzie chciał bardziej skupić się na samym programie (przedstawieniu - performance).
W ogóle wszyscy soliści z ostatniej grupy byli niesamowici. Programy bardzo zapadają w pamięć i trzeba przyznać, że spośród tej ostatniej szóstki programów dowolnych najmniej zapada w pamięć program Malinina.
Na razie nie miałam czasu na oglądanie wszystkich finałów. Oglądałam oprócz solistów tylko ostatnie sześć solistek i naszą Katię. W solistkach bardzo mi szkoda Mai Mihary, bo nie udało jej się w programie dowolnym pokazać tego, co umie, a Mai bardzo długo walczyła z chorobą, kontuzjami, żeby móc w końcu zakwalifikować się do mistrzostw świata i do kadry A Japonii. Z drugiej strony, bardzo się cieszę, że Leona wykorzystała błędy swoich rywalek, bo ona sama, chociaż nie była bezbłędna, miała i program krótki, i dowolny z pazurem
W parach sportowych widziałam tylko program dowolny japońskiej pary, który nie był bezbłędny ale wystarczył na złoto. Jakoś lubię tę parę, bo partnerka jest filigranowa, a partner jedzie uśmiechnięty i mam wrażenie, jakby trochę ucieka mu jedno oko. Po prostu oboje stanowią bardzo sympatyczny duet.
Tańców nie widziałam i może w końcu nadrobię.


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#43

Post autor: golew »

Wiecie co, obejrzałam sobie pokazy i mam kilka myśli o Katii. Pierwszy raz oglądałam pokazy w tym sezonie i pierwszy raz widziałam program Katii do Piratów z Karaibów i byłam baaardzo miło zaskoczona. Krótsza spódnica pokazująca zgrabne nogi, strój z pazurem, mocniejszy makijaż i już mamy rasową zawodniczkę a nie dziewczynkę. Jeszcze gdyby jakaś ambitniejsza fryzura się pojawiła to już byłoby w ogóle fajnie. Wiadomo nie będzie z niej wampa, nie będzie to Carmen, ale na pewno ma w sobie coś co warto wydobyć, z pozytywnym efektem dla odbioru przez sędziów i widzów. Oby to w końcu nastąpiło :)


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa świata Saitama 2023

#44

Post autor: tatianalarina »

@golew Podobnie ta sekwencja choreo, którą Katia niedawno pokazała na swoim IG, zupełnie inna klimatem od Piratów, ale pokazuje jej bardziej dojrzałe oblicze:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”