Drużynowe Mistrzostwa Świata

Zmiany trenerow, nowe programy, kontuzje, regulaminy...
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#1

Post autor: tatianalarina »

Myślałam, ze to już koniec sezonu, ale zapomniałam, że w tym roku czekają nas jeszcze drużynowe MŚ. I chociaż cieszę się, że będzie jeszcze jedna okazja do zobaczenia naszych ulubieńców, to jednak taki sezon robi się strasznie długi - Challengery przecież ruszają już we wrześniu. Na miejsce zwolnione przez Rosję wskoczyła Korea.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#2

Post autor: Hortensja »

A nie nawet w sierpniu? Chyba ten amerykanski jest wczesniej...

Anyway :)

Ja nawet lubie WTT (i to drugie, wiem ze sa 2 tego typu wydarzenia)- glownie dlatego, ze czasami daje szanse zawodnikom na jakis "przejazd odkupienia", czasami na zablysniecie jakiemus zawodnikowi z dalszych pozycji. Z drugiej strony mam nadzieje, ze np Yelim juz pojedzie na wakacje, a Shoma da odpoczac kostce. Dla niektorych sezon byl dlugi i meczacy.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
musia
Posty: 46
Rejestracja: 7 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#3

Post autor: musia »

Kto w takim razie jedzie na mistrzostwa drużynowe ?
czy zawodnicy z indywidualnych mistrzostw ?
czy federacje same od nowa ustalają drużynę ?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#4

Post autor: tatianalarina »

W sierpniu jest Cranberry Cup, ale na nim topowi zawodnicy (a raczej takich posyła się na WTT) sie nie pojawiają.

Drużyny na WTT każda federacja wybiera sama.

Kanada:
Women:
Sara-Maude Dupuis
Madeline Schizas

Men:
Stephen Gogolev
Keegan Messing

Pairs:
Deanna Stellato-Dudek / Maxime Deschamps

Ice dance:
Piper Gilles / Paul Poirier

Japonia

Women:
Kaori Sakamoto
Mai Mihara

Men:
Shoma Uno
Kazuki Tomono

Pairs:
Riku Miura / Ryuichi Kihara

Ice dance:
Kana Muramoto / Daisuke Takahashi

Captain: Kaori Sakamoto


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#5

Post autor: tatianalarina »

USA
Women:
Amber Glenn
Isabeau Levito

Men:
Jason Brown
Ilia Malinin

Pairs:
Alexa Knierim / Brandon Frazier

Ice dance:
Madison Chock / Evan Bates


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#6

Post autor: golew »

Tutaj link do zawodów, może się przydać :) https://results.isu.org/events/fsevent00113618.htm


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#7

Post autor: golew »

Jutro o 8.50 startujemy :)


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#8

Post autor: Hortensja »

Shoma sie zdecydowal ze wzgledu na niezaleczona kostke. Uff, cale szczescie, bylam bardzo zdziwiona, ze go w ogole podawali, rozumiem podejmowac ryzyko dla medalu MS ale mmo wszystko tutaj gra niewarta swieczki.

Zastapi go Shun Sato.

Ciekawam w ogole jak tam Yuma i czy da rade w przyszlym sezonie wrocic do formy.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#9

Post autor: Halka »

Dzisiaj oglądałam trochę pań, sędziowie byli łaskawi dla Japonek, bo jednak widać było trudy sezonu. Bardzo ładnie za to zatańczyła Hein Lee i Amerykanka Levito, one wg mnie powinny być na pierwszym i drugim miejscu.
Z solistów na razie widziałam Ilię i Jun Hwana, obaj w znakomitej formie, miła powtórka z MŚ.


musia
Posty: 46
Rejestracja: 7 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#10

Post autor: musia »

Przepraszam, czy wiecie - kiedy będzie na Polsacie Sport dowolny panów, bo nie mogę znaleźć w programie.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#11

Post autor: Halka »

Nic nie wiem na temat transmisji w Polsce, oglądałam dzisiaj zawody troszkę na YouTube i muszę stwierdzić, że sędziowie zepsuli widowisko na finale pań. Naprawdę Kaori dostała drugi raz mocno zawyżone oceny i w efekcie ma 2 miejsce, głównie kosztem Amerykanki Levito.
Bardzo dobrze, że wróciła do gry Yelim Kim. Podobała mi się też Lea Serna, całkiem nieźle. Natomiast wyraźnie sparaliżowana, stremowana była Madelaine Schizas.
Widziałam też dwie pary sportowe: japońską i amerykańską i tu słusznie prowadzą po programie krótkim Alexa i Brandon. Zatańczyli brawurowo, tak zatańczyli. Programy pary japońskiej i amerykańskiej z dobrymi akcentami muzycznymi. Super poziom, szacunek.


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#12

Post autor: golew »

Pierwszy raz chyba oglądałam tak dokładnie rywalizację drużynowa. I byłam zachwycona atmosferą - luz, zabawa, przebrania itd :)

Mam jednak wrażenie, że sędziowie byli tu zupełnie inni niż na MŚ. Tam były jakieś wyjątkowo "czepialskie" komisje, a tutaj z zupełnie przeciwległej strony. Tylu rekordów sezonu (i życiowych) to chyba nie widzialam na jednych zawodach. Sami zawodnicy byli nieraz zaskoczeni - jak Japończycy w parach sportowych, którzy pojechali gorzej niż na MŚ a tu rekord sezonu <szok>

Od kiedy obowiązują zasady - po 1 parze i po 2 solistów? W Pekinie rok temu chyba było po 1 soliście, tylko że mógł występować ktoś inny w shorcie a kto inny w dowolnym? Ale w sumie najczęściej są to takie reprezentacje, które i po 3 osoby spokojnie mogłyby wysłać...

Pożegnanie Keegana <beczy>


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Świata

#13

Post autor: yenny »

Niestety jeszcze nic nie widziałam, moze dopiero w majówkę, bo na razie czasu kompletnie brak.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”