Nowinki, zmiany trenerów etc

Zmiany trenerow, nowe programy, kontuzje, regulaminy...
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#121

Post autor: tatianalarina »

Rozstań ciąg dalszy: z kariery zawodniczej zrezygnował Ruben Blommaert (4 miejsce w parach sportowych na ostatnich ME w parze z Alisą Jefimową, 10 na MŚ), rozstała się również gruzińska para Safina/Berulava. Żadne z rozstań, sądząc po wypowiedziach obu pań na IG nie przebiegło w dobrej atmosferze: Jefimowa "myślałam, że mamy wspólny cel, jakim są IO, bardzo się zawiodłam" i Safina "to nie była moja decyzja". Zresztą w przypadku tej drugiej pary można się było domyślać, co się stanie, po rozczarowującym dla nich FS na MŚ (Karina startowała z niezaleczoną kontuzją zdaje się), gdy w K&C zarówno Luka jak i trener starannie ignorowali Karinę.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#122

Post autor: mat »

@tatianalarina bardzo ciekawa wiadomość. Dzięki. Obie pary śledziłem i wyczekiwałem.
Co do gruzińskiej pary, to raczej nie było zaskoczenie. Komentatorka na MŚ miała racja: w takiej formie, zwłaszcza Safiny, nie powinni pojawić się na zawodach. Między zawodnikami ewidentnie coś się popsuło: Berulava po występie nie szukał kontaktu wzrokowego z partnerką, ani razu też Safiny nie przytulił po występie, podobnie trener Ślusarenko (tak zachwalany kiedyś przez różne komentatorki) po programie dowolnym. Buraki! Myślę, że dobrze,iż się rozstali. Na zawodach z cyklu grand prix też mieli fatalny występ, ale tam partner ją mocno wspierał a tutaj taki zimny i w 100% odmieniony. Przy ogłaszaniu wyników byli daleko od siebie, nie trzymali się nawet za ręce. Po programie dowolnym jedynie szefowa gruzińskiej reprezentacji zachowała się z wyczuciem i obejmowała czule rozpłakaną i załamanę Berulavę - uff, chociaż tyle dobrego. Jednak nie podobało mi się, że wrócili do wykluczonego kraju aby trenować, to nie najlepiej o nich świadczy, z drugiej strony nie znam dokładnie kulis powrotu więc trudno tak jednoznacznie ocenić ich decyzję.
Berulava ewidentnie nie była w formie. W poprzednim sezonie podziwialiśmy to jak miękko ląduje po skokach wyrzucanych, a tutaj na MŚ jakby nie było śladu po jej świetnej technice lądowania. Chciałbym aby znalazła innego partnera i aby zaleczyła dobrze kontuzję, bo miło się na nią patrzy.

Rozstanie niemieckiej pary to jednak lekkie zaskoczenie. Na MŚ bili rekord sezonu, po przejeździe zawsze się uściskali, w oczekiwaniu na wyniki wspierali się, Ruben cieszył się z końcowego rezultatu. Jefimowa mogła czuć żal, bo to dla niej pewnie wiadomość jak grom z jasnego nieba. Pewnie dużo serca i pracy włożyła aby po zmianie reprezentacji, w nowym środowisku "dotrzeć się" w jeździe z Rubenem. Przez rok w ogólne nie występowali na ważnych zawodach aby trenować i szlifować formę. Jednak od początku miałem wrażenie, że "drewniany" (jakby miał coś z kręgosłupem) Ruben nie pasuje do baletowej i delikatnej Alisy. Nie chodzi tutaj też o 8 lat różnicy między zawodnikami, tylko to że Ruben wygląda i porusza się na osobą o wiele starszą niż wiek metrykalny. Jakby był trochę zmęczony życiem, zawodami, jazdą na łyżwach i ciągłymi zmianami partnerek - miał ich 4 czy 5.
Będzie mi brakować pełnej uroku zgrabnej Alisy. Porusza się z takim dużym kobiecym wdziękiem i gracją, jak prawdziwa dama na lodzie. Ma też swoje wady: słabo skacze - to trochę dziwne jak na byłą solistkę oraz mam wrażenie, że jest dość zamknięta w sobie - często zamyka oczy a jak je otwiera to tak tylko trochę. Ma rację Magda Tascher, że nie szuka kontaktu z publicznością i jest mocno skupiona na elementach. Jakby brakowało jej pewności siebie. Jednak to wszystko jest tylko rysą na szkle i do wyeliminowania. Trzymam mocno kciuki aby szybko znalazła nowego partnera.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#123

Post autor: tatianalarina »

Ruben jako jeden z powodów odejścia ze sportu wymienił obcięcie im funduszy - nie wiem, z jakich powodów, może cały niemiecki sport zbiedniał czy też federacja inwestuje wszystko w ten nowy ośrodek w Chemnitz? W każdym razie podobno zaproponowano mu crowdfunding, co on uznał za niepoważne rozwiązanie dla zawodnika na jego etapie kariery. Muszę mu tu przyznać rację, bo w crowdfunding to może się bawić Julka Polniuk (BTW, https://pomagam.pl/acey6h ) czy tez inni zawodnicy dopiero rozwijający karierę.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#124

Post autor: mat »

We wcześniejszym poście:
* "załamanę Berulavę " -> miało być "załamaną Karinę"
"Berulava ewidentnie nie była w formie" -> Karina ewidentnie nie była w formie

Tak to jest jak człowiek się spieszy to się d... cieszy, ale z kontekstu wiadomo też było o kogo chodzi.

---------

Na IG Alisa piszę coś więcej, że czuje się wprowadzona w błąd przez Rubena.
Kurcze boje się trochę, że te wydarzenia może podciąć jej skrzydła...


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#125

Post autor: tatianalarina »

Bojkowa i Kozłowski przeszli do Tutberidze.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#126

Post autor: yenny »

<milczek>
Nie wiadomo co powiedzieć. U Moskwiny chyba zrobiło im się za ciasno. W tym sezonie celowo nie oglądałam ich programów, w sumie to nie obejrzałam żadnego programu zawodnikow rosyjskich, ani tych których uwielbiam - jak Lisę czy Saszę z Ivanem, jak i tych mniej lubianych.
Ale przyznam, e jestem nieco ciekawa efektu, co to będzie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#127

Post autor: tatianalarina »

Daisuke i Kana ogłosili koniec kariery. Szkoda, chociaż rozumiem decyzję - Daisuke już podobno wysiadają kolana. Kiedy Dai ogłosił powrót, jak wielu myślałam "to się nie może udać", ale jednak osiągnęli sporo i ich występy oglądało się z przyjemnością.

Nie wiadomo, jaka teraz będzie przyszłość japońskich par tanecznych: KoKo są bardzo nierówni, nowa para Nishyama/Tanaka to na razie znak zapytania, mistrzowie juniorów Kida/Morita właśnie się rozstali...


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#128

Post autor: tatianalarina »

Piper Gilles właśnie opublikowała wideo na swoim IG, w którym mówi, że w grudniu zdiagnozowano u niej nowotwór jajnika w I stadium. Tak, wycięto jej wtedy również wyrostek, ale niejako "przy okazji", jednak ze zrozumiałych względów chciała zachować wtedy diagnozę dla siebie i najbliższych współpracowników. Jutro zamierza opowiedzieć więcej, bo 8 maja jest Światowym Dniu Świadomości Raka Jajnika.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#129

Post autor: Halka »

Ja też jestem ciekawa, jaki będzie efekt współpracy Tutberidze z Aleksandrą i Dimą. Nie śledziłam dobrze występów, ale wydaje mi się, że programy Saszy i Dimy na ten rok może i były lepsze w stosunku do olimpijskiego sezonu, ale nie były szczególnie zapamiętywalne. Mnie przynajmniej nie porwał temat Anny Kareniny.
Z jednej strony chciałabym, aby zwłaszcza pary sportowe mogły rywalizować w zawodach, bo śledząc ostanie MŚ i drużynowe MŚ, to stwierdzam, że można się przyczepić do sędziowania na zasadzie "gospodarzom to ściany pomagają" i że zawsze byłoby ciekawiej oglądać wszystkich potencjalnych konkurentów. Z drugiej strony sytuacja polityczna się nie poprawiła, a trzeba jasno stwierdzić, że za Rosjanami nikt nie tęskni. Więc dalej będą się farbować i zmieniać obywatelstwa, jeśli chcą kontynuować karierę zawodniczą. Łyżwiarstwo figurowe nie ma statusu sportu zawodowego, jak hokej czy tenis, gdzie Rosjanie dalej występują i zbierają punkty.
Trzymam kciuki za zdrowie Piper, problemy kobiece są coraz częstsze i niestety stają się dzisiaj regułą.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#130

Post autor: yenny »

Też trzymam kciuki za Piper.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#131

Post autor: mat »

Pojawiła się szansa, że mistrzostwa Europy 2024 odbędą się w Polsce po tym jak Węgry zrezygnowały z organizacji tej imprezy.
Jeśli tak, to chętnie się wybiorę aby popatrzeć na żywo na moich ulubieńców. :)
Szerzej tutaj:
https://sport.poinformowani.pl/artykul/ ... ji-me-2024


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#132

Post autor: Halka »

Z jednej strony fajnie, z drugiej strony powód odmowy Węgier zastanawia. Mój kolega jest fanem hokeja i nie mógł zrozumieć decyzji Węgier o rezygnacji z organizacji mistrzostw w hokeju, bo Węgrzy mają bardzo dobre hale. Tylko coś w tym musi być, że kraje rezygnują z prawa do organizacji zawodów, bo główne zyski idą do organizacji sportowych (ISU).W efekcie mało który kraj jest zainteresowany organizacją zawodow.
Ciekawa jestem gdzie takie mistrzostwa mogłyby się odbyć?? Zawsze lepsza impreza niż igrzyska europejskie w Krakowie.
W każdym razie też bym się wybrała. Może udałoby się spotkać??


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#133

Post autor: yenny »

Super,bo takie zawody to u nas rzadkość nad rzadkościami, ale jak moje plany wypalą, to nietety nie będzie mnie wtedy w Polsce...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#134

Post autor: tatianalarina »

Nikolaj Majorov zmienił konkurencję i razem z norweską łyżwiarką Millą Ruud Reitan będzie startował w tańcach.

Wreszcie potwierdzono to, co podejrzewałam od początku, Olivia Smart (Angielka) i Tim Dieck (Niemiec) będą reprezentowali Hiszpanię.

Wywiad z Katią, na razie nie chce się wypowiadać na temat nowych trenerów, ale mówi o tym, czego jej wielu fanów od dawna sobie życzyło, bardziej "dorosłych" programach na przyszły sezon
https://sport.poinformowani.pl/artykul/ ... -lyzwiarki


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#135

Post autor: Halka »

Życzę Katii jak najlepiej,niech dalej jeździ i cieszy oczy. Ja bardzo lubię jej styl. Podoba mi się jej dziewczęcość i naturalność. Dla mnie nie musi być taka ekspresywna (typ wampa) jak Kaori czy Leona, ale wiadomo, że jak chce być konkurencją dla Azjatek, musi swoje programy doszlifować i poszukać dobrych muzycznych tematów, w których sama będzie dobrze się czuła. Teraz ma trudny czas, bo została bez trenera i pakuje walizki. Ciekawe, gdzie będzie trenować. Może Rafael Artunian???


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”