Nowinki, zmiany trenerów etc

Zmiany trenerow, nowe programy, kontuzje, regulaminy...
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#151

Post autor: Halka »

Koszty są niemałe, dodatkowo jeszcze myślę, że sport jest niepewny bardzo, poza tym polega na maksymalnym wyżyłowaniu zawodników i nie zawsze się będzie to przekładało na rezultaty, znalezienie sponsora czy popularność. Wydaje mi się, że w naszym kraju bez wsparcia publicznego będzie ciężko, aby ktoś mógł dojść do pewnego poziomu sam, finansując się tylko z tego, co może zapłacić sama rodzina. Po prostu amerykański system u nas się nie przyjmie, nie stać nas na to będzie. Kiedyś czytałam dobry artykuł na temat kariery zawodniczej w Rosji (daleko jeszcze przed pandemią i wojną). Wypowiadali się rodzice łyżwiarzy (pokolenie Sotskowej, Curskiej Aidana Pitkeeva), że aby ich córka czy syn mogli dojść do poziomu mistrzowskiego i mieć na tyle dobre programy, aby móc myśleć o kadrze A Rosji i finansowaniu przez klub sportowy czy rząd, musieli za dodatkowe lekcje i lód słono płacić.
Popularność łyżwiarstwa figurowego w Azji (Korea Pd, Japonia) i wyniki sportowe wzięły się stąd, że te kraje zainwestowały w infrastrukturę, związki sportowe wykorzystały wartości marketingowe tego sportu, pojawiło się zainteresowanie mediów. Nakręcili mangę o łyżwiarzach itd. Nie ma co porównywać możliwości finansowych Japończyków czy Koreańczyków do nas, ale jak się zaczęłam trochę tym interesować, to ceny azjatyckie zwalają z nóg i też mogą być problemem dla średniego mieszkańca. W USA jest tak samo, zresztą to można zauważyć po tym, że jednak część łyżwiarzy rezygnuje ze sportu i zajmuje się innymi rzeczami.
Z innej beczki - mistrzostwa Europy w Kownie (Litwa - Kaunas)? Takie luźne pytanie, czy ktoś z Was chciałby się na nie wybrać?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Nowinki, zmiany trenerów etc

#152

Post autor: tatianalarina »

Junhwan Cha odszedł od Orsera. Dziwna to decyzja po najlepszym sezonie w karierze.

Ogłoszono już przydziały miejsc na przyszłoroczne GP, ale może warto już do tego otworzyć wątek na nowy sezon? Katia występuje tylko w Skate America. Dużo miejsc do wypełnienia, zwłaszcza ze strony USA i Chin. Zastanawia brak Alexy i Brandona, czyżby rozważali zakończenie kariery? Nowy sezon w każdym razie zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza że do gry wracają Kagiyama, Kihira i powrót też zapowiadała Higuchi, więc na tłocznej ławce rezerwowych w Japonii robi się jeszcze bardziej tłoczno.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”