No to zaczynamy nowy sezon :-)

Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#1

Post autor: yenny »

Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#2

Post autor: mat »

Po rocznej przerwie zobaczymy w nowym sezonie mega zgrabną Diane Davis i rozsądnego Gleba Smolkina. Będą reprezentować Gruzję. Lubię ich program krótki z Pekinu, zwłaszcza zakończenie - bardzo dynamiczne i efektowne. Po trudnym wejściu do podnoszenia (gwiazda) Gleb obraca Diane tak szybko jakby ona była lekka jak piórko. Davis wraz z partnerką udzielił też wywiadu (w którym to on głównie mówi) z którego wynika, że jacyś wojskowi go szukali w miejscu zamieszkania... dobrze, że wyjechał. Nie razi mnie to, że zmienili barwy narodowe a nawet cieszy.
Więcej tu: https://sport.interia.pl/zimowe/news-ta ... Id,6883847


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#3

Post autor: tatianalarina »

Tiffany i Jonathan za to ogłosili zakończenie kariery, czego w sumie można się było spodziewać. Po cichu jednak liczę, że jeszcze powrócą razem lub osobno. Może Tiffany wróci do kraju przodków? pomarzyć można.

Z innych wieści, z IG Orsera można się dowiedzieć, że Katia była u niego na konsultacjach. Oby dały dobre wyniki.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#4

Post autor: Halka »

Będę czekać na nowe programy i swoich ulubieńców. Jednak nie za bardzo będę kibicować córeczce Eteri z partnerem. Nic do nich nie mam, ale z drugiej strony, córeczka ustawiona i ma szansę na uczestnictwo w zawodach międzynarodowych, a Kamila nie. Trenerka nawet się nie zająknęła, skąd się wziął niedozwolony preparat i jak to się w ogóle stało, że był pozytywny test na doping.
Michaił Koliada zakończył karierę, to znaczy bierze pauzę, ale biorąc pod uwagę jego wiek, to będzie koniec kariery. Ładnie jeździł, najbardziej mu wyszedł temat do historii o Nuriejewie "Biały kruk".


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#5

Post autor: blue cat »

Karierę zakończyła też Eunsoo Lim. Dla mnie jedna z tych łyżwiarek które mogły osiągnąć więcej, zaczynała karierę kiedy nie było jeszcze tylu dobrych koreańskich łyżwiarek, a potem trudno było się jej przebić. Mam nadzieję, że nie będzie pamiętana tylko z incydentu z Mariah Bell, bo moim zdaniem warto wracać do jej programów, miała piękny, elegancki styl jazdy i ładnie interpretowała.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#6

Post autor: yenny »

Zmiany, zmiany. Pandrmia i wojna złamała wiele karier i wymusiła zakończenie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#7

Post autor: Halka »

Szkoda Eunsoo Lim, może mogła trochę powalczyć o podium. Ktoś z Was wie może, czy Rika Kihara wróci na lód jeszcze? Japończycy i Koreańczycy też mają tendencję do tego, że ćwiczą swoje dziewczynki i wpuszczają do zawodów seniorskich w wieku 12, 13 lat i różnie się to kończy niestety. Może nie warto czasami cisnąć na potrójne axle czy poczwórne skoki.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#8

Post autor: tatianalarina »

Rika ma wystąpić w przyszłym sezonie na Skate Canada, może dodadzą ją w ostatniej chwili na wolne miejsce na NHK Trophy. W swoich soszjalach napisała, że powoli i ostrożnie wraca do formy, marzy o IO w Mediolanie, wrzuciła też filmik z treningu, na którym skacze pierwszego od pół roku 3S.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#9

Post autor: yenny »

Niech wraca do zdrowia i rywalizacji. Jestem bardzo ciekawa tego sezonu.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#10

Post autor: Hortensja »

Tak, Rika jeszcze probuje walczyc, wiec jak wszystko pojdzie dobrze to jeszcze ja poogladamy. Ciezko jej sie bedzie w Japonii przebic, ale moze chociaz na jkichs mniejszych zawodach.

Co do Eunsoo- eh, no szkoda, ale w sumie to troche bylo wiadomo. Znaczy miala ten X-factor, cudowna urode, ale mnie jej technika zawsze troche wprawiala niepewnosc, najezdzala do skokow wlasnie jakos tak z duzym wahaniem. Widac bylo, ze nie jest to super technika a takie rzeczy zaczynaja wychodzic z czasem, szczegolnie u dziewczyn w okresie dojrzewania.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#11

Post autor: yenny »

Dla mnie cały czas smutne jest to, że te kariery trwają tak krótko.
Rika miała być tą, co pokona Rsjanki a przynajmniej spróbuje powalczyć z nimi jak równa z równymi. I niestety coś poszło nie tak, oprócz niewątpliwych sukcesów doszły i słabe starty a potem kontuzja. Smutne.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#12

Post autor: tatianalarina »

W Lake Placid odbyły się zawody Ice Dance International, czyli pierwsza okazja, aby zobaczyć, co pary szykują na nowy sezon. Był to m.in. debiut Davis/Smolkin w barwach Gruzji
https://cinematic-images.smugmug.com/SP ... INK-EVENTS

Z innych wieści, Samodiełkina podobno próbuje przenieść się do reprezentacji Kazachstanu, a Yuzuru Hanyu wydał sensacyjne oświadczenie, że się żeni, chociaż nie wiadomo, z kim i kiedy w ogóle znalazł na to czas.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#13

Post autor: yenny »

Juzio się żeni <buzki> <buzki> <buzki> No to życzę szczęścia na nowej drodze życia <jabol>

Ciekawa jestem jak sędziowie będą oceniać obecnie Dianę i Gleba.

Tu jest harmonogram GP na stronie isu https://www.isu.org/figure-skating/even ... re-skating
Na razie nie zakładam nowego tematu. Katia ma wystąpić już na SA, ciekawa jestem jej nowych programów.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#14

Post autor: mat »

yenny pisze: 1 rok temu Ciekawa jestem jak sędziowie będą oceniać obecnie Dianę i Gleba.
Mnie akurat liczba zdobytych punktów prawie wcale nie interesuje (te ocenianie często przewijam nie wiedząc nawet ile kto punktów dostał). Patrze głownie na wyraz artystyczny, na oryginalność elementów i to czy mi się przejazd jako całość podoba a dopiero później na koniec zawodów spojrzę na klasyfikację. Jak para którą najbardziej lubię także zdobywa 1 miejsce, to jest mi miło - tak było np. na tegorocznych mistrzostwach świata w parach tanecznych.
A co do wspomnianej pary. Pojawiły się już nowe przejazdy G r u z i n ó w ;):
program krótki:

Te na początku I'm bad - to pewnie taki oczko puszczone do dawnych rodaków i jednocześnie wzięcie byka za rogi. Dziwne, że taniec kończy się prawie tak samo jak ten z sezonu olimpijskiego. Mimo, że lubię tę sekwencję to jednak też oczekuje nowości.
program dowolny:

- te podnoszenie w 1:25 jest efektowne i wygląda na trudne (nawet niebezpieczne :/ ). Trenowali je już od dawna, w czasie gdy nie wstępowali na zawodach.
Ciekawe dlaczego Diana tak bardzo upodobała sobie te czarne rajstopy... ? :)


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#15

Post autor: yenny »

Mat, a ja jestem ciekawa, bo przed wojną wyniki tej pary nagle poszybowały w górę - przeskoczyli pary o wiele od nich lepsze. Ich pozycja obecnie będzie pewnym odzwierciedleniem jaka jest polityka ISU.
Programy no tak, G r u z i n ó w musze na spokojnie obejrzeć raz jeszcze, dziś jakoś nie mogę się skupić na łf. Ale na razie tyłka nie urywa. Zestaw utworów do programów mało oryginalny.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2023/2024”